Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kbb 2018. 08. 16. 11:13
Előzmény: #25136  buyandhold
#25140
Hosszú futamidejű lakossági papírok változó kamatozásúak, nincs árfolyamvaltozás, és a hozam sem 2% (BMÁP 3%-ot akkor is fizet, ha esetleg visszamennek negatívba a hozamok, de mostanában inkább az ellenkezőjétől félnek, a kamatemelés pedig a változó kamatozás miatt itt extrahozamként jelentkezne). 
DAXHU 2018. 08. 16. 10:59
Előzmény: #25138  sakal83
#25139
Bizony-bizony NCSEED visszatért borzolni a kedélyeket:D
sakal83 2018. 08. 16. 10:44
Előzmény: #25137  johai
#25138
Igen, de úgy nem ér, hogy véleményem szerint 1 hónapja még hirdette NCSEED-ként a vétel és lakáskiadás mindenhatóságát, és soha nem szabad eladni, mert a hozam stb. :) Most pedig, mint Mátyás király álruhába bújik és kezdődik az áthangolás:)Ha nincs esetleg igazam, "mégis hová tűnt Davis NCSEED?" :)
johai 2018. 08. 16. 08:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#25137
Szerintem add el mind a 4 lakast.
Valsag alatt bagoert vetted,10 milla korul gondolom melyponton....realizalj,ne tokolj vele.
Amikor beszalltal akkor abbol indultal ki hogy olcso.
Most ugy veled draga.
Cselekedj.
Kivancsian varjuk hogy ment el,mennyiert.
Ird meg!
buyandhold 2018. 08. 16. 07:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#25136
Szerintem ha ekkora zseni vagy (es ezt komolyan mondom), hogy 2012-14-ben lakasokba toltad a penzed (talan az osszeset), es par ev alatt meg3x-oztad a penzed(plusz a berleti dij), akkor ne kerj tanacsot, hanem tedd amit gondolsz, sot oszd meg velunk. Szivesen irnek velemenyt az infla koveto allampapir otletrol, de nem erzem hogy jogosult vagyok osztani az eszt, mert bevallom en nagyon lecsusztam az emelkedesrol, bar a veget megiscsak sikerult megcsipnem, es most elvezem a 10% koruli hozamot. Nekem ebbol ennyi jutott. 
Csak hogy mentegessem magam, miert nem toltam ingtalanba akkor a penzem, bar megfordult a fejemben. Legyen a 4 db ingatlan, amit vettel anno 60milla. Erre akkor 10%-ot adott az PMAK, adomentesen. Lakaskiadassal lehetett 7%ot csinalni, minusz az ado, 5%, minusz amortizacio, uresen allas, legyen 4% a tiszta hozam. Tehat Pmak hozott havi 500ezer, amibol vigan megeltel. Lakaskiadas hozott havi 200ezret, amibol meg nem. Tehat Te, inkabb vettel lakasokat, es elmentel mellette dolgozni(hiszen a 200bol nem eltel meg) es vacakoltal a lakaskiadassal, felujitassal, adobavallassal, mellesleg ugye 1 evig hozam sem volt, mert elvitte az illetek es az ugyved. En a 10% hozam mellett nem dolgoztam, sot beutaztam a vilagot (mondjuk ez mindenkeppen pozitivum). De te akkora zseni voltal(megintcsak komolyan mondom), hogy osszeszoritottad a fogad, es meg az esetleges arcsokkenest is bevallaltad(akkoriban igencsak lefele mentek az arak), es vartad az arrobbanast. Es igazad lett, annak ellenere, hogy visszaolvastam, es az osszes "guru" (kiszamolo, Toth Andras), senki nem ajanlotta az ingatlant, es a devizahitelek is akkor kezdtek bedolni. Nagyon jo erzeked van  a befekteteshez, hogy minden racional teny ellenere kepes vagy az osszed penzeded a megfelelo helyre tenni. Mit mondjak. Ma ugyanaz a helyzet mint anno. Semmi racionalitasa nincs most eladni az ingatlanjaidat, foleg, hogy berleti dijban akkor most hoznak kb. 600 ezret havonta, most ujra itt az alkalom, hogy ne dolgozzal, most Te utazd korbe a vilagot. De nem, te mar azon mesterkedsz, hogy eladod, es beteszed 2% hozamra, ami megint nem lesz eleg a passziv jovedelemhez, tovabbra is dolgozhatsz mellette, es ha ne adj isten hozamelmelkedes lesz(marpedig minden "guru" ezt varja), akkor komoly arfolyam vesztesegre is szert teszel. Nagyon hasonlo a helyzet az elozohoz, szerintem hallgass ujra megerzesedre, ne masokra, mert megint jobban fogsz donteni, mint mondjuk en. Nekem mondjuk annyival konnyebb a dontes, hogy nincs 3x-os haszon, csak 30%, ezert eladni nem erdemes, de a havi 10%-nak azert orulok.
Törölt felhasználó 2018. 08. 15. 23:56
Törölt hozzászólás
#25135
Törölt felhasználó 2018. 08. 15. 23:54
Törölt hozzászólás
#25134
johai 2018. 08. 15. 19:45
Előzmény: #25131  sakal83
#25133
Amig nem megy el az utolso valsag alatt bagoert vett panel ncseed szelleme felettunk lebeg:)
kbb 2018. 08. 15. 18:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#25132

Mi el fogjuk adni a panelt, és jelen állás szerint BMÁP-ba tesszük az árát (ez a piaci kamatokat követi, szerintem most hosszú távra jobb, mint az inflakövető, utóbbinak nagyon megvágták a prémiumát).
Attól nem félek, hogy a felkapott lokációkban nem lehet majd kiadni a lakásokat, nagy tömeg torlódott fel a külvárosokban, akik a XI., XIII. stb. kerületekbe vágynának, de egyelőre nem tudják megfizetni, mert vannak akik többért is kiveszik a lakásokat. Ha utóbbiak újba költöznek, mennyiségben lesz utánpótlás, csak a kevésbé minőségi rétegből, így a bérleti díjak is lefékezhetnek (nem követik le a béremelkedéseket, vagy akár csökkenhetnek is). Én most így látom.
sakal83 2018. 08. 15. 17:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#25131
NCSEED Te vagy az?
kbb 2018. 08. 15. 17:01
Előzmény: #25124  Vortex
#25130
Köszi! Bárkinek mondom, hogy a budai panelek 30%-ot mentek fel tavaly nyár óta, nem hiszi el... én is alig a szememnek, de most már a DH is megerősítette.
Vortex 2018. 08. 15. 14:09
#25129
Új-Zéland megtiltotta a külföldieknek a lakásvásárlást.
Ezzel az intézkedéssel szeretnék megfizethetőbbé tenni a lakásokat a lakosoknak.
Kíváncsi leszek, évek múlva milyen hatással lesz az országra.
http://www.theguardian.com/world/2018/aug/15/tenants-on-our-own-land-new-zealand-bans-sale-of-homes-to-foreign-buyers
gyula1971
gyula1971 2018. 08. 15. 13:05
#25128
Él még a topic vagy bezárt a bazár?
boxika 2018. 08. 14. 13:05
Előzmény: #25100  buyandhold
#25127
Nem látom ezt a topikot.
gyula1971
gyula1971 2018. 08. 14. 12:57
#25126
Nálam technikai hiba van,nem látom amit írok-beküldök,és megállt csütörtöknél a fórum utolsó hozzászólása.
Tehát a választ sem látom.-
MethYou 2018. 08. 14. 12:52
#25125
Itt van új hozzászólás? Egy hete nem frissülnek a kommentek, de az oldalsávban úgy látom, mintha néha lenne új beírás.. Rákattintok, aztán csütörtök az utolsó múlt hétről.
Vortex 2018. 08. 13. 21:24
#25124
Rávetették magukat a panellakásokra a magyarok - nőnek az árak
https://privatbankar.hu/ingatlan/ravetettek-magukat-a-panellakasokra-a-magyarok-nonek-az-arak-320744
gyula1971
gyula1971 2018. 08. 13. 18:30
#25123
Én nem tudom elolvasni a hozzászólásom,nem látom,de a főoldalon megjelent,hogy én vagyok az utolsó hozzászóló.
Ezek szerint elment a hozzászólás,de én nem látom...
gyula1971
gyula1971 2018. 08. 13. 18:27
#25122
Megjelenik a hozzászólásom?
gyula1971
gyula1971 2018. 08. 13. 18:27
Előzmény: #25100  buyandhold
#25121
A Kormány nálunk szétverte a magán nyugdíjpénztárakat,akkor a külföldi alapok veszik a lakásokat?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek