Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mage 2018. 07. 19. 13:51
Előzmény: #24559  pitcairn2
#24580
Lehet nincs több értelme a kommentjeimnek mint a tiéidnek, de te hetente többet írsz, mint én 1 év alatt. Már többször leírtam a véleményem a felvetéseiddel kapcsolatban. Azért nem írtam le újra, mert nem tudok újat mondani, de a kedvedért leírom utoljára: A világ változik, régen nemesfémet használtak a pénzekhez (már akkor is inflálták a folyamatos új kisebb nemesfémtartalmú kibocsátásokkal), aztán a papírpénz megjelenésénél a jegybankok a kibocsátott papírok mögé tároltak aranyat (már amelyik tudott), majd ahogy te is írtad ez is megszűnt, ezután jött a infláció feletti jegybanki alapkamat, most meg van az infláció alatt tartott jegybanki alapkamat. Lehet nagy szopás lesz a vége, de ezt én egyenlőre nem tudom megmondani, ezért figyelek és addig még bizonytalan vagyok nem megyek szembe a piaccal, mert letarol. Azt is tudom, hogy a nemesfémekhez vonzódnak az emberek, de talán ez is változik, a mostani y,z generáció talán már erre is tojik. Másik példa, hogy több ezer évig a ló volt a fő igavonó, aztán jött a gőzgépek, majd a robbanómotor, majd a földtől is elszakad részben a közlekedés, tehát a világ változik és alkalmazkodni kell. De például az elektromos motor elsőre megbukott, most meg megint abban látják a jövőt. Jelenleg egy új monetáris politikát láttunk, aminek még nem látszik a kimenetele.
Egyébként a háborúban elinflálódó pénzek nem jó példa a mostanival mert ott mindig a fiskális politikával is komoly probléma volt, jelentős költségvetési hiány kapcsolódott a pénznyomtatáshoz. Lehet most is gond lesz a fiskális politikával, ha emelkedni kezdenek a kamatok, de ez még számomra nem egyértelmű és főleg nem a mértéke.
Én veled ellentétben viszont sokszor felvállaltam a pozícióimat. Szóval várom továbbra is a válaszod, hogy volt-e valaha ingatlanod, eladtad, vagy még tartod? 
zajec
zajec 2018. 07. 19. 10:00
Előzmény: #24565  pitcairn2
#24579

5éves tervről beszéltem szót sem írtam a "sikerekről"
Ha már japán akkor megvan a jakuzák? és ezek fő tartózkodási helye? elmondom pont az ingatlan terület.
A világban és pl usában nincs nem volt nem lesz részvénypiaci összeomlás?
Törölt felhasználó 2018. 07. 19. 08:16
Előzmény: #24577  buyandhold
#24578
Nem Veszprém, Győr vagy Sopron a nagy lufi, mert nem abszolútban kell nézni, hanem relatív. Az igazán nagy lufi ott van, ahol csak a többi város emelkedésének hangulata verte fel az igatlanárakat, ilyen pl. Pécs, Kaposvár, Nyíregyháza, Zalaegerszeg, de maga a város és a környezete nem mutatott gazdasági fellendülést, és a lakosság kivándorlása is jelentős.
buyandhold 2018. 07. 19. 07:53
Előzmény: #24541  gyula1971
#24577

Irod:Én is ezt mondom, de csak BP-en, vidéken nem! Vidék az még nem lett lufi.
Igen ez nagyon fontes, en is ezt akartam irni. Annyit hozzatennek, hogy videken is van ahol, pl Veszprem aranyaiban meg nagyobb lufi....
buyandhold 2018. 07. 19. 07:45
Előzmény: #24513  terelemel
#24576
"Nem tudod, egesz nyaralo egyben kiadasnal is lehet altalany adozni, vagy csak szobaztatasnal?"
Akkor lehet, ha sajat tulajdonu az ingatlan, es lakohaz vagy nyaralo. Ha eleve panzionak van bejegyezve akkor nem. Tehat lehet :), ha annak a beven van(legalabb reszben) aki adozik...
pitcairn2 2018. 07. 19. 00:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#24575
csak ismételni tudom magam:
az euró a nemzetközi bankárok fő műve...
ha a helyzet valóban válságos lesz bármit be fognak áldozni ezért
az USÁ-val kapcsolatban meg nem trollkodtam
katasztrofális az amit az utóbbi évtizedekben és 2008 után összehoztak
meggyőződésem, hogy iszonyatos lejtmenet előtt állnak...
pitcairn2 2018. 07. 19. 00:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#24574
ihol lenne a fő cél...
https://www.ecb.europa.eu/mopo/strategy/pricestab/html/index.en.html
ami egyelőre még automatikus korlátot jelent a további ámokfutással szemben...
ezt még Draghi sem merte eddig kétségbe vonni...
a jelenlegi eurozónás infláció már a maximális 2%
nincs hova tovább lazítani...
ennyi...
vége...
pitcairn2 2018. 07. 18. 23:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#24573
a sztori onnan indul, hogy az EKB-nak nincs "gazdaságélénkítési" mandátuma, nekik csak az árstabilitással kell foglalkozniuk, ami mindössze annyit jelent, hogy
2% alatti infláció...
és a legesélyesebb utód-jelölt szerint ezen nincs mit változtatni...
https://www.bundesbank.de/Redaktion/EN/Topics/2018/2018_06_25_weidmann_paris.html
nemecsekerno 2018. 07. 18. 22:45
Törölt hozzászólás
#24572
MethYou 2018. 07. 18. 22:37
Előzmény: #24548  zajec
#24571

120-ért a 25 milliós lakást lehet kiadni, nem az 50 millióst. Az pedig megfelel a mindenkori érték éves 5-7 százalékának, ami a magyar ingatlanoknál az átlag. Vagy nagyon túlárazott lakásról van szó, vagy nagyon rosszul számolsz, hogy igazad legyen, de ez így fals.
pitcairn2 2018. 07. 18. 22:20
Előzmény: #24546  zajec
#24570
a 9. kerületben már közel 30 év óta folyik a rehabilitáció... jóformán átépült az egész...
pitcairn2 2018. 07. 18. 22:19
Előzmény: #24568  Törölt felhasználó
#24569
a 9. és a 8. kerület között kottázni lehet a különbséget...
Törölt felhasználó 2018. 07. 18. 22:12
Előzmény: #24546  zajec
#24568
Egy belvárosi vagy belvároa közeli lakásnal hihetetlenül értékes a telekhányad, akkor is, ha nem bonthatod el, max. felújíthatod a lakást, de akkor se lesz új, mert a hely annyira nagyon értékes. Az is lehet, hogy átmeneti, az is lehet, hogy tartós, a piac gyorsan változik. A 9. kerület értékét valóban csökkentik a rosszarcú emberek, meg hogy hagyományosan egy munkáskerület volt, de ezt ellensúlyozza a frekventáltsága.
kbb 2018. 07. 18. 22:11
Előzmény: #24518  terelemel
#24567

Hát ez vicces, éppen múlt héten jelent meg egy elemzés, hogy 2018 első félévben több új lakást adtak el, mint amennyit újonnan meghirdettek, és ha az ÁFA-emelés miatt nem indulnak újabb projektek, 2019 második felére gyakorlatilag elfogynak a szabad lakások a fejlesztőknél...
Ami viszont bekavarhat: a vevők jelentős része spekuláns, aki a frissen elkészült lakást rögtön piacra is dobja - reményei szerint drágábban, mint amennyiért megvette, de ha nagyon sokan lesznek, koppanhatnak is akár. Izgalmas kérdés, hányan terveznek ilyen manővert, de szerintem ezt nemhogy egy politikus, de maguk a fejlesztők sem tudják megtippelni (nyilván ők nem úgy mutatkoznak be, hogy csókolom, én vagyok a spekuláns, és nem a gyerekemnek vásárolok, hanem mert túl olcsón adod, és 2019-ben lefölözném a különbözetet).
Törölt felhasználó 2018. 07. 18. 22:08
Előzmény: #24545  zajec
#24566
Nem keverek semmit, olvasd el még egyszer mit írtam, az egész országról beszéltem, azok a kerületek csak töredékei az országnak, és csak utólag tudod ma megmondani, hogy mely ingatlanok maradtak meg és maradtak értékesek. A többség nem, az említett kerületek lakásai a kivételek.
pitcairn2 2018. 07. 18. 21:49
Előzmény: #24564  zajec
#24565
ha már a japán "sikereknél" vagyunk, akkor megvan az ingatlan és a részvénypiac totális összeomlása?
http://2.bp.blogspot.com/-U7XXBc9BwCQ/UOMleF08XdI/AAAAAAAABvw/OYMWN1Ixc7w/s1600/japan-house-prices--nov08.gif
http://schrts.co/7D9pRZ
zajec
zajec 2018. 07. 18. 21:40
Előzmény: #24562  pitcairn2
#24564

Tudtommal Japánban is van 5éves terv. Minden országnak kell fejlesztési terv. Megvannak erre a számok 1 Ft állami beruházás mekkora magántőkét vonz be.
Vagy lásd Szingapur.
zajec
zajec 2018. 07. 18. 21:37
Előzmény: #24552  pitcairn2
#24563
ez az ár miatt van nem 1db 100milliós lakást vesz hanem 4db garzont. Ismerek olyan ingatlant megvette 180nm-t csinált benne 4db garzont, és csodálkozik nem veszik ki a tervezett pénzen. belerakott 20gurigát. így meg el sem tudja adni, megint 8 mire visszaalakítja.
Most azért keresik a panelt mert azt tudják megfizetni.jellemzően 30millió alatti ingatlanokra keresnek rá.
pitcairn2 2018. 07. 18. 21:28
Előzmény: #24561  zajec
#24562
ha a központi tervezés működne, akkor még most is az MSZMP irányítaná az 5 éves tervek és a KGST együttműködés keretében kies hazánkat... 
zajec
zajec 2018. 07. 18. 21:26
Előzmény: #24553  pitcairn2
#24561

ez inkább az amikor kivetülnek a vágyak..sokaknak kellene egy dögvész egy országcsőd, akkor lennének boldogok.
MNB ott tartja a kamatot ahol finanszírozni tudja az adósságot.
A kormány azért nem avatkozik bele ebbe az ingatlan menetbe mert az építőipari cégek jól mutatnak a statisztikában. Mellesleg elmondták ezerszer ne változó kamatozású hiteleket vegyenek fel és mint ovisoknak korlátozta/fizetéshez kötötte a felvehető hitelek maximumát. de ovisokkal így is kell bánni, másképp szaladnak orbánhoz "aggyák vissza a pénzem" miközben ő volt a hülye, amit soha be nem látnának.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek