Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed 2018. 05. 22. 09:06
Törölt hozzászólás
#22940
because 2018. 05. 22. 08:50
Előzmény: #22938  because
#22939
A szomszéd pedig mindent tud, úgyhogy vesztésre áll a csaló lakáskiadó...
because 2018. 05. 22. 08:47
Előzmény: #22935  buyandhold
#22938
Egyre több a feljelentés, a szomszédok nem tűrik el a be nem jelentett  bérlőt, a csaló tulajdonosokat.... Bizonyítani mindent lehet, az ellenőrök megnézik, hogy ki lakik a lakásban, a szomszédokat megkérdezik... megnézik, hogy fel volt-e újítva, ki volt-e cserélve pl. az ablak...Feljelentő  mindig van, a  szomszéd Józsi bácsi nálunk most jelentette be a mellette levő lakás tulajdonosát ugyanilyen ügyben... a lakástulaj pedig most  jár a NAV-hoz bizonygatni, hogy ő nem csalt, éjjel-nappal alig alszik, mert ha nem sikerül a csalás leplezése,  hatalmas bírságot fog fizetni...
2345678 2018. 05. 22. 08:28
Előzmény: #22933  buyandhold
#22937
Örültem ennek a linknek,mert mint írtam a mi társasházunk nemrégen éppen egy ilyen ingatlanalaptól kapott ajánlatot.Vételi szándék van 2012-ben átadott társasházra.Eladói szándék nincs.
ncseed 2018. 05. 22. 08:10
Törölt hozzászólás
#22936
buyandhold 2018. 05. 22. 08:04
Előzmény: #22934  because
#22935
Aki tapasztalt, nem hisz ilyenekben. Mint amikor felemeltek a hus arat, es azt mondtak, hogy na, majd nem esznek az emberek hust, mert 100ft-al felment az ara. Esznek.
Egyreszt atharitjak a berlokre. Most is az van. Aki szamlat ker, annak 15%-al dragabb. De mindenhol ez van, komuvesnel is.
Masreszt nem lehet bizonyitani, hogy ki van-volt-e adva a lakas. Lehet irni szivessegi lakashasznalatot is. Amugy aki lakasokat ad ki, annak a 15% nem oszt nem szoroz. De amugy le is lehet koltsegelni. Otthon kicsereli a nyilaszarokat, de a lakasra keri a szamlat. Lehet kevesebbet is irni a szerzodesre, szamlara: maris nem lehet belekotni, mert szabalyos minden.
A harmadik, legnagyobb problema, hogy itthon szabalyozatlan az alberleti piac, pont a reggeli hozzaszolasom miatt. Nem vagyunk mi hozzaszokva, hogy berlunk. A kaosz, ami van abba nem is mennek bele.... Adoztatas elott szabalyozni kellene. Na az lenne csak jo a berbeadoknak: fel ev kaucio, tobb eves szerzodes, amibol a kaucio miatt nem lehet kilepni,  lelakott lakast a berlo felujitja, vagy kauciobol levonva, berlotol referencia lista kerese, kereseti igazolas, befizetett szamlak bemutatasa. Sorbanallas az alberlet bemutatojan, es a sikererzes, hogy sikerult KIBERELNUNK egy lakast. Ez van most nyugaton. Itt is ez varhato....
Az adozasban a kovetkezo lepes valoszinuleg egy nevetsegesen alacson eves ado lenne, mint a szallashely szolgaltatasnal (kb. 5% adot fizetek arra, teljesen legalisan).
Szerintem aki komolyan gondolja, mar most is ad szamlat. Akit ismerek mindenki szamlat ad, mi is. A nagy resze lekoltsegelheto: amortizacio, kozos koltseg, aki ingatlannal foglalkozik, annak mindig vannak koltsegei. Aki cegben csinalja annak meg plane....
because 2018. 05. 22. 07:43
#22934
Ha egyszer a  NAV megembereli magát és betartatja a törvényeket, befizetteti az adót a feketén vagy csaló módon kevesebb bérletidíj-bevételt bevalló lakáskiadóktól, akkor lesz menekülés a bérbeadási piacról, rögtön csökkenni fognak az ingatlanárak, menekülnek a kiadási piacról a hiénák ... addig a csalóknak áll a világ... 
buyandhold 2018. 05. 22. 07:37
Előzmény: #22932  kbb
#22933
Ilyenekre gondolok:
http://www.lakasalap.hu/portfolio/
azt irja:
A megvásárolt lakóingatlanok bérbeadásból, valamint az ingatlanok felújításából, megvásárlását követően elért értéknövekedésből vagy akár ingatlanok adás-vételéből. Az ingatlan portfóliót képező lakóingatlanok több mint 90%-a bérbe van adva, a többi ingatlan előkészületi munkálatok alatt áll.
felujitjak az ingatlanokat, tehat gondolom nem ujak...
kbb 2018. 05. 22. 07:16
Előzmény: #22931  buyandhold
#22932
Tudsz rá konkrét példát, hogy befektetési alap HASZNÁLT lakásokat vett volna Magyarországon? Építeni valóban építenek, de azokat (most még az ÁFA miatt) inkább eladják, mint bérbe... a fekete magán lakáskiadással szvsz még jó ideig nem fognak tudni profi bérbeadó cégek tömegesen versenyezni.
buyandhold 2018. 05. 22. 06:38
Előzmény: #22930  Vortex
#22931
Nekem is rossz erzesem van a lakasarak elszallasa miatt. Talan ez egy magyar sajatossag volt, hogy megfizethetoek voltak a lakasok, a szulok tudtak venni a gyerekuknek egyetemesita korara egy kis lakast. Ilyen- olyan modon, de a fiatalok tudtak sajat lakasban gondolkozni. Ez a kulturank resze volt, ennek most mar vege, valoszinuleg orokre. Ezzel elveszitjuk ezt a magyar sajatossagot. Meg kell baratkozni azzal, hogy berlunk, es kipengetunk sokat, annyit, amennyit a tulajdonosok kernek. Konnyen kihasznalhatjak a helyzetuket, mert lakni kell valahol. Ez egy uj vilag lesz.
Lehet majd hitelt felvenni, 2% kamatra, de valamiert megis ramegy a fizetes 80%-a, es a futamido is egyre hosszabb. Svedeknel mar van 100 evre is hitel. Csak vegyetek, egyetek. Becsatlakoztunk a vilag-trendbe. Az a kormany aki allitolag vedi a magyarokat, magyarsagot, lehet eszre sem vette, de kicseleztek, es bealltunk a sorba, kiszolgaltatva a polgarokat a befektetoknek lakas frontos (is).
Olyan remenye senkinek se legyen, hogy csokkennek majd a lakasarak. Nem fognak. Most mar Pista bacsi veszi a gyerekenek, hanem befektetesi alapok veszik a magyar lakasokat, 100-assaval, es nekik minden mindegy, csak meglegyen az eloirt mennyiseg. Ebbe az alapba belevesznek kulfoldi alapok, es racsatlakozunk a vegtelen penzforrasra. 
Fluktuaciok lesznek az arban, de az csak arra lesz jo, hogy aki vett, es azota annyit esik a lakas ara, amennyi neki 10 ev munka, de fizetni kell azt is, az kiugorjon az ablakon. Hiszen a tozsde is, es most mar a Magyar Lakaspiac is arra jo, hogy elvegyek az emberektol amit a munkabol felretesznek.
Vortex 2018. 05. 21. 22:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#22930
Nem céloztam semmire.
A véleményemet írtam le.
Ne akarjál mást belemagyarázni!
ncseed 2018. 05. 21. 21:58
Törölt hozzászólás
#22929
Vortex 2018. 05. 21. 21:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#22928
Köszönöm kedvességed, hogy akkor nekem is megírtad  :)))
Talán olvasd el még egyszer mit írtam. 
Nem írtam, csodálkozom a lakásárak emelkedésén.
"Igenis van sok olyan hely ahol most relatív olcsóbb lakni mint 2008 előtt, csak a többség nem ott akar lakni!"
Ezért mennek sokan Budapestre vagy külföldre.
Most is tartom, hogy minél nehezebb kifizetni az albérletet és lakást venni, annál többen menekülnek külfödre.
ncseed 2018. 05. 21. 21:16
Törölt hozzászólás
#22927
ncseed 2018. 05. 21. 21:14
Törölt hozzászólás
#22926
sakal83 2018. 05. 21. 21:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#22925
15:37 "Igazi hazafi vagy! Dőljön be minden, jöjjön az armageddon csak te tudj végre olcsón ingatlant venni"
Te irtad... mar tobbszor eszrevettem hogy amit leirsz veded maj letagadod majd ha rareflektal valaki akkor magyarazatot adsz hogy mas ertette felre :) es realtivizalod
Vortex 2018. 05. 21. 21:05
#22924
Az, hogy így elszálltak a lakás- és albérletárak, az átlag embernek nem jó. Ha egy ingatlantja van, amiben lakik, szinte mindegy, hogy mennyibe kerül. Hacsak nem akarja eladni, és mást venni rajta. De akkor hol lakna?
A kormány rájöhetne már, hogy az elvándorlást a lakhatási kérdés megoldásával is lehetne csökkenteni. Nehezebben hagyod el az országot, ha van itt egy lakásod. Viszont ha itt is albérletben laksz és külföldön is, akkor nem mindegy hol fizeted a lakbért. Pláne külföldön még több is marad a zsebedben és sokkal kényelmesebb életet tudsz magadnak biztosítani.
Az egy ordas hazugság, hogy jó az országnak, ha emelkednek a lakásárak. Ez egyedül a lakásbizniszben utazóknak jó.
ncseed 2018. 05. 21. 20:34
Törölt hozzászólás
#22923
sakal83 2018. 05. 21. 20:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#22922
Az embernek total mindegy mennyit er a kegilje. Irrelevans. De ezt mar joparszor leirtam. Sot. Az alacsonyabb meg jobb is neki szamszakilag.
Neked meg nekem es az ezzel uzerkedoknek az epittetoknek es az allamnak relevans es fontos hogy minel magasabb legyen... ezert mondom hogy ne legy alszent...
Epp a napokban volt egy kis vicces jelenetem. A nekem dolgozo szaki kerdezte hogyert adom a hazat mert elkoltozne a belvarosi keglijebol aminek 1milla nmre. Mondom 435k/nm . Az nem is magas mondja.  Megvenne de nem jon ki neki az 50nmesbol:)
Lehet emel rajta:) azt nem mondtam hogy akkor en is:)
Na valahol itt tartunk...
sakal83 2018. 05. 21. 20:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#22921
Nalatod. Ha tehat felemelkedik a kamat akkor az azert van mert rossz iranyba mennek a dolgok. En ugy latom hogy ami most megy rossz irany. Ezt a 10 eves usa es hazai allamkotveny hozamok duplazodasa es a jelentos forintarfolyam gxengules is alatamaszt. Minel elobb terunk le a rossz utrol annal kisebb lesz a pofon. Az mszp csak szuk 4 evig szabott rossz iranyt a chf hitellel...
Ez a hazafisag nem az hogy mormolunk hogy dejolesz. A rossz kimondasa csak a politikai hulyek szerint hazaarulas... 
Majd latjuk kinek lesz igaza.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek