Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gyula1971
gyula1971 2018. 04. 23. 12:55
Előzmény: #22316  signal2
#22320
Ez a demográfia nem jó irányba megy,nem lesznek fiatalok,csak idősek száma nő.
johai 2018. 04. 23. 10:33
Előzmény: #22318  signal2
#22319
Hitel huzza,es a kedvezmenyek.
Hitel inflat hoz,ami elore beepul a lakasarakba,kerdes hany ev van per pillanat bearazva.
Panell 2008-ban 11 milla pesten 250ft korul euronal,es olyan 160ft koruli dollarnal.....ki lehet szamolni hol tartunk:)
Nyugdijas infla olyan 35% korulit szamoltak 10 evre???
Berek emelkedese teljes inflat tekintve 0, vagy -,eltekintve a szuper allasoktol,informatikus es hasonlok.
signal2
signal2 2018. 04. 23. 08:52
Előzmény: #22316  signal2
#22318
Ugyanakkor amíg ilyen mértékű a béremelkedés, addig az húzza a bérleti díjakat, és ezáltal a lakásárakat is.
ncseed 2018. 04. 23. 08:40
Törölt hozzászólás
#22317
signal2
signal2 2018. 04. 23. 08:28
Előzmény: #22313  mage
#22316
Azért figyelmedbe ajánlanám a KSH interaktív korfáját. Eszerint 2025-re kerek 500 ezer fővel leszünk kevesebben a mostani legjobb becslés szerint. A 65 év felettiek aránya pedig 18,7%-ról 22,7%-ra emelkedik. És emellett jelenleg (bár szerintem csak kampányfogás céljából) fullra elutasítjuk a bevándorlást.
http://www.ksh.hu/interaktiv/korfak/orszag.html
RealistaPista 2018. 04. 23. 08:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#22315
Ude szinfolt, mert megprobalta alatamasztani a velemenyet valamivel, nem csak a levegobe beszelt.
En mernok vagyok, nem kozgazdasz, nagyon leegyszerusitetve, realisan nezem a dolgokat. 
Szerintem Bp egy tok jo hely (nyilvan mas, mint egy csendes videki kisvaros, de voltam mar par europai nagyvarosban hosszabb ideig, azokhoz kell hasonlitani), gazdasagilag is egyre fontosabb a regioban, egyre tobb kulfoldi el itt eletvitelszeruen. Ugy gondolom egy BP-i lakas tenyleges erteke folyamatosan emelkedni fog, egyre nagyobb lesz a fizetokepes kereslet, a belso migracio, emelkedo berek es a kulfoldi vasarlok miatt is. De ez nem jelenti feltetlenul azt, hogy nem zuhannak be az arak, mert a piac nem racionalis. Utana viszont szuksegszeruen jon a korrekcio.
Ezzel szemben videken nagyon keves olyan hely van, ami hosszabb tavon ertekallo lakasokat kinal. En Pecsen vettem tavaly, mert itt eltem 18 evig, es par eve vagyok a munkaeropiacon, erre volt penzem, hitelbol meg nem akartam vasarolni. Itt viszont hosszabb tavon egyik fenti arfelhajto hatas sem ervenyesul, van 4000 kulfoldi egyetemista, akik jol behatarolhato helyeken keresenek felujitott lakast, de ha itt egyszer bezuhan a piac nehezebben fog helyreallni. Ilyen ertelemben inkabb a videk az, ami tularazott kezd lenni, meg joval alacsonyabb arak mellett is.
Egy masik, nem tul szofisztikalt gondolatmenet: a munkaero szabad aramlasa miatt mar a budos eletben nem fognak szakemberek ehberert dolgozni. 300-350e/nm + telekar alatt nem fog mar bp-en lakas epulni, ez 600-1500e/nm lakasarat jelent. Ha pedig ennyi az uj lakas, es van kereslet, akkor aki hasznaltat arul az hulye lesz fele ennyiert adni, ha megkapja a 70-80%-t is.
Szoval abban egyetertunk, hogy a bp-i lakasok erteke novekedni fog, de ettol meg az arak mehetnek lefele, ahogy 2008 utan is irrealisan olcsok voltak az ingatlanok.
ncseed 2018. 04. 23. 07:34
Törölt hozzászólás
#22314
mage 2018. 04. 22. 22:13
Előzmény: #22312  RealistaPista
#22313
2008-as részvénypiaci összeomláshoz hasonlót nem várnék, ahhoz Kína komoly lassulása, vagy egy egyéb komoly  katalizátor kellene. 20-30%-os részvény esést meg lehet meg se érezne a magyar ingatlan piac (1998-as orosz válság se nagyon hatotta meg az ingatlan árakat miközben a tőzsde majdnem feleződött). Amíg 4-5% felett nőnek a bérek addig nagyobb esést nem várnék.
Ha abból indulunk ki, hogy 7 éves ciklusok vannak a magyar gazdaságban, akkor 2008-2014 volt az esés, 2015-2021 felívelés időszaka, de persze lehet 20 évig most minden király lesz és felzárkózunk a nyugathoz.
Én vettem az év elején lakást már most is 5-10%-kal többet ér szerintem. Mondjuk én megyeszékhelyen.
RealistaPista 2018. 04. 22. 21:53
Előzmény: #1  Hathor
#22312
Ezeken a forumokon nincs valami admin fele?
Tok irrelevans (legalabbis a forum temajaban) dolgokkal spammelik tele paran az oldalt.
Mondjuk ahogy latom a tobbiek is nagyon ragaszkodnak a sajat igazukhoz, ertelmes vita keves van. Par honapja kezdtem el olvasni a topikot, sajat lakas vasarlas idoszerusege miatt (Bp), kivancsi voltam ki hogy gondolkozuk itt. Eszerint:
-van aki ugy-ahogy idoben beszallt, szerintuk minden happy, panelert meg hugyszagu lovolde teri foldszinti garzonokert jo az 500e/nm, perszeblesz dragabb
-aki nem szallt be az teljes osszeomlast, vagyonelkobzast, stb vizional
-az idiota vallalti elemzoket, akik szinte mind a piac porgeteseben erdekeltek szinten nem lehet komolyan venni
Azert erdekesseg keppen erdemes elolvasni hivatasos ingatlanszakertok elemzeseit 2008 kornyekerol, akkor is minden uber-fasza volt. Persze az akkori arzuhanas irrealis volt, a piac mar csak ilyen. Nagyon kene mar egy reszvenypiaci osszeomlas, remeljuk az ingatlan arakat is padlora kuldene, value alapon be lehetne vasarolni vegre.
impudent 2018. 04. 22. 21:50
Előzmény: #22310  mage
#22311
Vedd be a gyogyszereidet Lacika
mage 2018. 04. 22. 21:42
Előzmény: #22308  impudent
#22310
Köszönjük dorcit, hogy egy újabb nevet beregisztráltál. 
mage 2018. 04. 22. 21:41
Előzmény: #22304  Törölt felhasználó
#22309
Ennyi erővel minden törvény valakit biztos, hogy hátrányosan érint, tehát meglopják, ha nem is pénzbe, de valami másban biztos (idő, jogok). Egy értelmes érved nincs, csak szajkózód a butaságot.
Nem véletlen, hogy igazából senki nem a dohánytrafikok ellen tiltakozott, hanem a módszer ellen ahogy véghezvitték. Persze hihetsz a liberális világképben amivel teletömték a fejed, az megint más kérdés, hogy a tökéletes rabszolgaságot akarják megvalósítani vele. Gondolom te is "világbékét" szeretnél, mint a szépségkirálynő versenyzői.
Szívesen meghallgatom, hogy mit kellett volna tenni a takarékokkal szerinted (gyorsan keres rá a google-be, hogy okosabbnak tűnj). Nem mintha helyeselném amit a fidesz tett. Azt majd az idő dönti el, hogy ők jól csinálták-e. Tudomásom szerint feltőkésítették a takarékokat és így tulajdonrészt szereztek, nem megvették, elvették a tulajdonosoktól. Ez bevett eljárás a pénzintézeteknél mikor csődhelyzetbe kerülnek.
Aranyos, hogy azt hiszed te süllyedtél le az én szintemre. Szerintem a továbbiakban maradj meg gambadoro (vagy mi origorigo új neve) féléknél, ha vitázásról van szó az a te szinted. Ellene talán bejön a fölényeskedés meg a magad sajnáltatása, meg az álértelmiség előadása.
impudent 2018. 04. 22. 21:31
Előzmény: #22307  mage
#22308
Ha a prosztosag fajna orditanal 
Olvasom azt hogy Te mindenkin gunyolodsz a rendes hozzaszolokat kiutalod
mage 2018. 04. 22. 21:13
Előzmény: #22303  Törölt felhasználó
#22307
Mert én és többi nem itt élnek? Nyilván mind az 5 "normális" ki is ment ma is tüntetni, vagy az tegnap volt mikor megtudták, hogy nincs ingyen sör és egyből hazamentek :).
Továbbra is minden megszólásodból süt a liberális álszentség. Aki elfogadó, normális, rendes, igazmondó annak ezt nem kell úton-útfélen bizonygatni. Most engem akarsz egyáltalán meggyőzni vagy magadat? Mentegessed magad tovább látom az már jól megy.
Nem én sároztalak be, hanem te saját magad én csak felhívtam rá a figyelmet és nyilván ezért is borultál ki, mint valami durcás kislány.
Egyszer mindenki megmérettetik és ott semmit nem számít majd mit állítasz magadról.
mage 2018. 04. 22. 21:00
Előzmény: #22299  kbb
#22306
Hát ez jó kérdés. Ez olyan, mint mikor részvényt veszel, de bármeddig megy fel az ára te mindig drágábban akarod eladni. Egyébként nyilván Dorcit szívattam a hozzászólással, gondolom fel is jelentett az összes nevével.
sakal83 2018. 04. 22. 19:55
Előzmény: #22299  kbb
#22305
Mert kinezett valamit ami ennyievel ment fel.
Törölt felhasználó 2018. 04. 22. 19:06
Előzmény: #22294  mage
#22304
Több ügyről te írod, hogy lopás, de cél szentesíti az eszközt alapon legitimizálod. De minek is győzködjek egy erkölcsi hullát 
"Próbálsz belém kötni minden áron, hogy bizonyítsd milyen "szardarab" vagyok, de elég vérszegény vagy, ha csak ennyire telik."
Igazad van, vérszegény vagyok. Nem vagyok olyan profi rágalmazásban, a másikat negatív színben feltűntetésben, mint te. Már nagyon bánom, hogy lesűlyedtem a szintedre. Úgyhogy most többet tényleg nem írok ide, nem is fogom olvasni a fórumot. Örülj neki, győztél. Úgysem az értelmes vita volt a célod. Gratulálok!
Törölt felhasználó 2018. 04. 22. 19:01
Előzmény: #22291  mage
#22303
Nem szardaraboztam az itt élőket, téged szardarabozlak, meg a többi olyan szarházit, aki más életével foglalkozik. Szerencsére vannak normalis magyar emberek is, sőt többen vannaky csak nem akkora a hangjuky mint a tefélédnek.
Mellesleg én veled szemben sokféle életmódot eldogadok, ha észrevetted sehol nem próbáltam a te életeddel foglalkozniy fordítva viszont igen. Nem tudom hogyan élsz, de valószínűleg a tiedet is elfogadnám, te viszont láthatóan még abba is belekötsz, amit online leírtam magamról. Kurva nagy különbség van aközött, hogy ha azt kritizálom, hogy más akarjq megmondani, hogyan éljek, illetve hogyqn éljenek más emberek, mint ha magam mondanám meg, hogy más hogy éljen.
Az agymosás meg nagyon sikeresen hatott rád, azt sem tudod, mi az a liberalizmus, de a propagandát hangosan visszaböfögöd.
Abban is magadból indulsz ki, higy kifogásokat keresek szerinted. Amellett, hogy könnyen felhúzható vahyok, másik tulajdonságom, hogy nehezen, vagy egyáltalán nem tudok hazudni, más fórumokon, blogokon rengeteg ismerősöm rám is ismert emiatt. Lehet amiket kiszedtél belőlem, azok alapjan is, de ma már nem izgat ez. Viszont undorító féreg dolog az is, mikor miután a preponcepcióiddal fikázol, ragalmazol, leírom a tényeket az életemről, azokat kifogásoknak, hazugságoknak nevezed. Nem is kellene nekm bizonygatnomy mit akarok, de ha már leírtam, tiszteletben tarthatnád, de nem, te minden alkalmat megragadsz, hogy besározz. Erkölcsi hulla vagy 
gyula1971
gyula1971 2018. 04. 22. 19:01
Előzmény: #22296  kbb
#22302
Mert véleményem szerint az a minimum.
Törölt felhasználó 2018. 04. 22. 16:37
Törölt hozzászólás
#22301

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek