Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 13:06
Törölt hozzászólás
#22220
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 12:56
Előzmény: #22217  Törölt felhasználó
#22219
Én egy idő után mindig jelentettem, amikor újra és újra megjelent trollkodni, de leszarták. Mondom, kívancsi vagyok, hogy meddig lehet elmenni.
gyula1971
gyula1971 2018. 04. 19. 12:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#22218
2018+25 év, ez már talán nem is érdekel,azt meg is kell élni még! 2043-Úr Isten!
Genetikailag nem vagyok addig az életre kódolva.
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 12:51
Előzmény: #22214  Törölt felhasználó
#22217
Menj el futni, ne válj trollá.
Ezt az R_Lacy nevű "barátunk"-at én jelentettem annó, mikor nekiállt klónozni, de sajnos nem ütötte meg a moderáció ingerküszöbét, pedig erre sincs valójában semmi szükség.
Sajnos szegénynek üldözési mániája van, mióta bezárták lipótmezőt az ilyenek köztünk vannak.
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 12:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#22216
"Trafikjog nem magán tulajdon. 
Persze lehet azon vitázni, hogy mennyire volt jó döntés, de fizikailag nem vettek el senkitől semmit. Az üzleteket ugyan úgy megtarthatták, max nem árulhattak dohányt, de ennyi erővel a drog dealerrek is sírhatnának mindig mikor betiltanak egy szer árulását..."
Meg a trafikok mellett ott volt a kaszinó, amit szintén kisajátittottak a komcsi férgek. Attól, hogy fizikailag nem vették el, még államosítottak a jogot, és tönkretettek vallalkozásokat. Ha a hazad köré egy zagytárolót építenek, bejárati hidat, hajózást, helikopteres elérést sem engedélyezvey így nem tudod használni a hazadat, akkor gyakorlatban a házadat ellopták tőled, hiaba nem vették el fizikailag. Az üzletnél a működési lehetőség a lényeg, mellesleg nem is biztos, hogy a trafikosé volt az üzlethelyiség, a kettő nem függ össze.
"Ugyan úgy nem erőszakkal és ellenszolgáltatás nélkül vették el a közmű szolgáltatásokat."
Ja, csak előtte különadót vezettek be, hogy rakényszerítsék az eladásra a tulajdonosokat.
Ahogy a manyupnál is elvileg maradhattál, csak a komcsi férgek megzsarolták a tagokat.
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 12:37
Törölt hozzászólás
#22215
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 12:30
Előzmény: #22205  Törölt felhasználó
#22214
Most inkább arra lesz jó játszótér, meddig mehetek el, kívancsi vagyok. Megyek beszólogatni másik topikokba is.
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 12:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#22213
"Amúgy meg faszságot írsz.
60iq fölött nem nehéz belátni, hogy sose fog olyan történni, hogy a jelenlegi kormány csak úgy elveszi bárki magánvagyonát."
Lófaszt, egyszer már megtették a szarháziak a manyuppal, miért gondolod, hogy majd többé nem, főleg ilyen erős felhatalmazással?
"A libtardoknak ezt nehéz belátni, de nem diktatúrában vagyunk, közel sem, de nyilván akik nem éltek még diktatúrákban, azoknak nagyon swag ilyen kemény szavakat használni, óvodában is menő volt nagy szavakkal dobálózni..."
A diktatúra nem egs egybites fogalom, van puhább, erősebb diktatúra, féldiktatúra, stb. Nem ott kezdődik, hogs elvisznek a fekete autóval.
"De a valóság pedig az, hogy a Magyar gazdaság ebbe na globalista világban rá van utalva a külföldi kapcsolatokra, és egy csak úgy elveszem a magán vagyont kb. a semmibe küldené vissza a magyar ipart, aminek hatására pár éven belül összeomlana a rendszer, és ezt a kormányban is tudják."
Elvileg igazad van. A gyakorlatban viszont a mostani valasztásnál megtanulhattuky hogy minél nagyobb szegénység van valahol, annál inkább szűkül a látókör. Soha nem a szegények lázadnak fel az elnyomó hatalom ellen, hanem max. eszköznek használja őket a középréteg a lázadáshoz. Minden autokrata hatalomnak a középréteg elsorvasztása a célja, mert az csökkenti a lazadás esélyét.
"Persze ha Magyarország rendelkezne számottevő haderővel (amivel nem rendelkezik, és valószínű sose fog), akkor megléphetne olyan dolgokat, amit a kommunisták a szovjet támogatás mellett megléphettek."
Itt nincs szükség hadseregre, mert csak egy csürhélye van az országnak, békés tüntetőknek nem kell nekimenni tankokkal, úgsis hazamennek.
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 12:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#22212
Egyszer már kitiltottak sok év kommentelés után. Ez a második nickem. Most nem fogok újat csinálni, mert nem fogok ide visszavágyni.
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 12:22
Előzmény: #22207  R_Lacy
#22211
Na jó, még tőled is elbúcsúzok, faszkalap. Biztos nem volt most sem jobb dolgod, mint arra várni, hogs valakivel komoly nézeteltérésem legyen, és megint ideokádhass. Nem, nem fogok új nicket csinálni, úgyhogy mostantól unalmas lesz az életed, bár magadban ellehetsz és vádolhatsz még jó sok kommentelőt, hogy biztos én vagyok, csak egy idő után egyre unalmasabb szórakozás leaz.
A moderátoroknak meg üzenem: a jó kurva anyátokat. Mégis megvárom mikor tiltotok ki, hogy lássam, hogy csak simán basztok dolgozni, vagy vannak itt érinthetetlenek, és ezért szartátok le ezt az R_Lacy fikanicket, ezért tehetett meg bármit. Kívancsian váom, én is bármit megtehetek-e.
because 2018. 04. 19. 11:49
Előzmény: #22195  buyandhold
#22210
hogy nincs állampapírod, nem túl nagy védelem az ellen, amikor például adót vetnek majd ki arra, akinek több ingatlana van... vagy kötelezik arra, hogy ne legyen üres...
settevoltesette 2018. 04. 19. 11:35
Törölt hozzászólás
#22209
settevoltesette 2018. 04. 19. 11:34
Törölt hozzászólás
#22208
R_Lacy 2018. 04. 19. 11:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#22207
Igen van neki jónéhány "arca" és időnként jól elbeszélget magával is, hogy hihetőbb legyen a sztori. Az utóbbi hozzászólások, amiben magát védi szinte csak tőle származnak különböző neveken. A legjobb a néger ninck-je. Amikor elfogynak az érvei vagy olyannal találkozik, aki okosabb nála, akkor jön a fröcsögés a trágárság és a politika, éppúgy, mint most is történt. Hogy pozitív dolgot is írjak róla néha vannak jó meglátásai, de ezt teljesen lenullázza a stílusával.
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 11:28
Törölt hozzászólás
#22206
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 11:27
Előzmény: #22202  Törölt felhasználó
#22205
Pedig ez itt pont jó játszótér az önuralom kezelésének gyakorlására is, már elnézést a többiektől a sok OFF-ért
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 11:20
Törölt hozzászólás
#22204
settevoltesette 2018. 04. 19. 11:19
Törölt hozzászólás
#22203
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 10:58
Előzmény: #22200  Törölt felhasználó
#22202
Nem várom meg, míg kitiltsanak, ez az utolsó kommentem, amit itt írtam. Nem való nekem ez a kommentelés dolog, be kell látnom, mert nem tudom lazán venni, nem pattannak le rólam a sértegetések, és ilyenkor én is hajlamos vagyok sértegetésekkel reagálni.
settevoltesette 2018. 04. 19. 10:43
Törölt hozzászólás
#22201

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek