Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed 2018. 04. 18. 13:09
Törölt hozzászólás
#22140
gyula1971
gyula1971 2018. 04. 18. 13:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#22139
Kérdés,hogy ez az újabb Fidesz győzelem lassítja majd a kivándorlást?
Őszintén szólva bármilyen magyar kormánynak nem lenne más lehetősége mint a gazdaság pörgetése ezerrel-én is így gondolom...
Törölt felhasználó 2018. 04. 18. 13:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#22138
Azért azt megnézném, amikor én követelek állami beavatkozást :-) A környezetemben megkérek valakit, hogy akkor lőjön le. Eddig is te pártoltad inkáb az állami beavatkozásokat.
Azt nem tudom, hogy növekedni fognak-e még az ingatlanárak, és hogy a gazdaság mennyit fog. Az viszont tény, hogy az elmúlt években sokszor annyival növekedtek az ingatlanárak, mint a gazdaság. Én elfogadom valid érvnek, hogy válságban meg többet estek az ingatlanárak, mint a gazdaság, meg azt is, hogy a jelen ingatlanárak a jövőt is árazzák, ezért az elkövetkező évek potenciális gazdasági növekedését is. De te nem ezt mondod, hanem a gazdasági növekedés és az ingatlanárak között próbalsz közvetlen kapcsolatot keresni.
sakal83 2018. 04. 18. 12:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#22137
Akkor lennel hiteles ha nem 3 éve szalltal volna be hanem most az ingatlanokba. Addig kicsit vizet prédikál esete van...meg tavaly is irtad hogy nem szállnal be...
na mindegy is. A kulcsszavak hitelből növekedés jelzaloglevel ami az mnb vásárol es majd a növekvő berekkel ledolgozzuk. Kicsit ismeros :) 2006 Gyurcsány...ja es ez nem unortodox hanem szélsőségesen neoliberalis gazdaságpolitika ami a hitelbol valo fogyasztason alapul
settevoltesette 2018. 04. 18. 12:56
Törölt hozzászólás
#22136
ncseed 2018. 04. 18. 12:49
Törölt hozzászólás
#22135
Törölt felhasználó 2018. 04. 18. 12:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#22134
Az ingatlan árak rakétajával párhuzamosan relatív igen alacsony gazdasági növekedésünk volt az elmúlt években, úgyhogy nem tudom miről beszélsz A gazdasági növekedés hitelből pörgtésével egyszer már megszívtuk, mondjuk nem csak mi, hanem az egész fejlett világ.
ncseed 2018. 04. 18. 12:03
Törölt hozzászólás
#22133
gyula1971
gyula1971 2018. 04. 18. 11:52
#22132
Bár az árak akkor is ugranak majd, ha valamilyen oknál fogva mégsem hosszabbítanák meg a 5%-ra csökkentett és 2019 végével lejáró lakásáfát.
11:35 | Az MNB befűt a lakáspiacnak - Elképesztő terveket jelentettek be
ncseed 2018. 04. 18. 11:40
Törölt hozzászólás
#22131
kbb 2018. 04. 18. 11:21
#22130
MethYou 2018. 04. 18. 10:21
Előzmény: #22127  kbb
#22129
700e/nm a kiváló és patinás kőbányán:) jól látom? és akkor még egy év mire átadják?
ncseed 2018. 04. 18. 08:51
Törölt hozzászólás
#22128
kbb 2018. 04. 17. 21:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#22127
Új projekteknél nemcsak a meghirdetések, de a vevők is fogynak, nyilván az 5% bejelentése után aki tehette, előrehozta a vásárlást...
Metrodom: http://metrodom.hu/hir/harminc-lakas-egy-ora-alatt
192/221 a szabad lakások aránya, vagyis az első óra óta eggyel több visszalépő volt, mint újabb bejelentkező. Ez is szép, de a korábbi projektjeik jellemzően ennél is erősebben indultak.
ncseed 2018. 04. 17. 20:36
Törölt hozzászólás
#22126
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 16:34
Előzmény: #22124  Törölt felhasználó
#22125
Ha feljelentgetném az embereket, akkor meg az jönne, hogy a feljelentgetés a magyaros...
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 16:29
Előzmény: #22117  mage
#22124
Ez a "akkor jelentsd fel" kb olyan felvetés volt, mint mikor percekig nem engendek át a zebrán, akkor arról videófelvételt kéne minden alkalommal készítenem, és mindegy egyes alkalommal elküldenem a rendőrségre, mert asszisztálok az amúgy sok esetben tényleg pocsék közlekedési kultúrához, vagy csak a rosszul kitáblázott helyekhez?
Egy kicsit túlpörgetted szerintem magad.
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 16:25
Előzmény: #22117  mage
#22123
https://5percado.hu/felszolgalasi-dij-es-borravalo-buktatoi-vendeglatasban-2/
Először is tisztázzuk: borravaló összege sem a nyugtán, sem a számlán nem szerepel, mivel nem minősül ellenértéknek. De hova tesszük a borravalót? A borravaló kezeléséről a foglalkoztatónak a foglalkoztatottakkal előzetesen megállapodnia szükséges, de alapvetően három lehetőség adott, és mindhárom szabályos. A felszolgálók azonnal elteszik, vagy elkülönítve – például egy borravalós dobozkában – gyűjtik, vagy bekerül az online pénztárgép kasszájába.
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 16:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#22122
Azért patthelyzet, mert évekig még fent tudják tartani a jelenlegi bérszintet anélkül, hogy megszívnák.
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 16:11
Előzmény: #22117  mage
#22121
"Magyarországon a média vagy Andy Vajna érdekeltségi körébe tartozik, vagy liberális, meg ott van Simicska érdekköre ami Kálmán Olgával, Csintalannal, stb nem éppen jobboldali. Tehát, ha az első kettő holokauszttal foglalkozik, az nem szélsőjobb, hanem zsidó félelemkeltés a saját népükben, meg az agymosottakban aki amúgy szörnyen felvilágosultnak hiszik magukat, pedig csak birkák."
Meg az említett kuruc.info. Meg ugye volt a Jobbik radikális korszakában egy rakás más is. Egy időben olvasgattam Tomcat írásait is, talán nála volt legjobban tettenérhető, amiről beszélek. A "legjobb" az a cikke, amelyikben levezette, hogy aki nem rühelli a zsidókat, az nem lehet rendes magyar hazafi.
De mellesleg olvastam a hazai szélsőjobb egyes "történelem" könyveit is, Földi Páltól is. Meg sokakkal ellentétben én tényleg utánajárta. a Magyar Talmud című, Horthy korszakban íródott műnek, aminek olyan szinten nincsen semmi köze a Talmudhoz, hogy nem félrefordítás, hanem a megjelölt idézetek helyén még hasonló sem volt eredetileg (bárki utanajárhat, hiteles angol fordítás érhető el). Ismerem azt is, milyen alapon hibáztatja a zsidóságot a szélsőjobb, honnan jön ez a holokausztnak megvoltak az előzményei dolog is.
Szóval nézhetsz hülyének, de az a helyzet, én tisztában vagyok a hazai szélsőjobb szellemi muníciójaval. Különösen vicces, mikor megmondják a tutit, hogy mindenki agymosott, csak ők tudják a tutit (kedvencem, az "igaz története" típusú írások), miközben történelmi témákban még csak nem is próbálnak forrásokra hivatkozni, ha mégis, akkor hamar kiderül, hogy az nem az eredeti forrás, lásd pl. Magyar Talmud. Olyan meséket bárki tudna írni, mint pl. Földi Pál.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek