Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vortex 2018. 03. 09. 16:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#21440
Miért nem adnak ki 2 szobásat, de 2+fél vagy 3 szobásat igen? Miért jobb a bérbeadónak.
ncseed 2018. 03. 09. 15:45
Törölt hozzászólás
#21439
ncseed 2018. 03. 09. 15:05
Törölt hozzászólás
#21438
sakal83 2018. 03. 09. 14:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#21437
Meg mindig nem erted. Nem magam miatt aggodom. En megoldom. Amióta kicsit meló mellett pörgetem a dolgokat az én helyzetem a bpi ingatlanarakhoz nem változott mert ledolgozom epp a robbanással. De ez nem egészséges. En az az 1% vagyok akit bar erinthetne de megoldom. A tobbi 99% meg szopoagra kerül. Aminek meg lesz a böjtje. Nyugi én majd megveszem a magamét attol aki majd beszopja:) de megint a hülyéket fogjak kimenteni az okosabb pénzéből. Ebből a szempontbol igazad van mert rosszul spekulalok. De sajna az a felreneveles ert hogy nem tudok mas kárára spekulalni. Illetve az az üzlet jo ami mindket felnek előnyös.A gyors penzkereses meg nem az igazi:) mert az nincs. Azt valaki mindig fizeti.:) A peldamon ez tettenerhető. Azert is irtam.
sakal83 2018. 03. 09. 14:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#21436
Hagyjal mar az ingatlan kockazataval...kerlek rakd sorrendbe a befektetéseket biztonsági szempontbol. Vagy keress ra googleban. Meglepidsz hogy hosszútávon az egyik legbztonsagosabb befektetési mod. Hiaba sorolod a kockázatokat akkor van értelme ha a tobbi bef. Móddal hasonlitod ossze. A befektetesnel a szélsőséges esetekkel is számolj. A questorosok nem szamoltak mert pénzügy analfabéták voltak. Azt se tudjak most sem az emberek hogy mi az a vállalati kötvény... Részvény haha... Bitcoin... Ingatlanalap... Készpénz...
azert irtam a bekerkoltseget mert Te ugy szamolod:)
ncseed 2018. 03. 09. 13:27
Törölt hozzászólás
#21435
ncseed 2018. 03. 09. 13:18
Törölt hozzászólás
#21434
ncseed 2018. 03. 09. 13:16
Törölt hozzászólás
#21433
sakal83 2018. 03. 09. 12:50
#21432
Az irrealitasrol sajat pelda. Tavaly vette epitettem egy házat pesten nem eladási céllal. Igy felmentek a házak hogy minimum tudok a nyereségből venni egy új lakást megyeszékhelyen amit röhögve kiadók evi 900kert. Tehat egy évnyi pesti aremelkedes biztos nekem ha ugy dontok minimum 50 evig evi 900kt realerteken. Az 45 milla realban es megmarad a kegli is... ja es gyakorlatilag 10 millam volt lekötve egy evig 42 meg 3 hónapig...
sakal83 2018. 03. 09. 12:44
Előzmény: #21424  Vortex
#21431
Ez a rongálás is erdekes. Egy ures bútorozatlan lakasban nagyon kicsi az esély hogy valaki 3 havi kauciót meg tudjon rongalni. Persze direkt modon lehet. De gondatalansagbol nehez:) persze a cirkó kazan jo ha nincs:) de szaniter ajtó stb azert megoldható meg cserével is.
Vortex 2018. 03. 09. 12:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#21430
Tárgytalan. Rossz infóm volt.
sakal83 2018. 03. 09. 12:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#21429
Bérleti dijat emelnek de mindig a piaci ar alatt. Azert jo a minel hosszabb bérlő mert nincs vele nyug. A kiadásra a lakas szamomra nem pénzkereset hanem egy hosszútávú befektetés lenne. Igy van nyugaton is. Mar leirtam hogy a piacon kevo lakasok a bekerkoltseghez kepest 10% vagy felette mozognak. Főként a panelek; leszámítva az elumt 2 évet. Ez irreális. 30 ev alatt realerteken kitermeli a befektetés 3xosat ugy hogy a realerteket megtartja. Ez extraprofit mindet szabalyozatlan környezetben.kicsit megfordítva a gondolatmenetet gyakorlatilag a berbeaadok egy resze hitelkeptelen embereknek adnak kölcsön penzt 10% feletti hozammal ugy hogy az ingatlan biztonságos reszet befektetési szempontbol a tulajok birtokolják es a jelzalognal is erősebb biztositekuk van 30 napos szerzodesmegszuntetesi joggal. A magyar albi piacra ez jellemző. Egy kicsit kifordított gondolatmenet de aki fel akarja fogni az felfogja.
ncseed 2018. 03. 09. 12:13
Törölt hozzászólás
#21428
Vortex 2018. 03. 09. 12:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#21427
új építésűt akartam írni
ncseed 2018. 03. 09. 12:00
Törölt hozzászólás
#21426
Vortex 2018. 03. 09. 11:54
Előzmény: #21424  Vortex
#21425
Az új CSOK szabályozás elképzelhető, hogy bérlőket von ki a piacról. Akinek nem volt pénze új lakásra, most vehet használtat.
Vortex 2018. 03. 09. 11:52
Előzmény: #21421  Törölt felhasználó
#21424
"Ennek feloldásához az alárendelt viszonyt kellene megszüntetni, amihez az általam már sokszor felsorolt jogok biztosítása a bérlőknek. Akkor eleve több tehetős bérlő fog megjelenni a piacon. A bérbeadóknak meg könnyebbé kellene tenni a nem fizető vagy rongáló bérlő kirakását (a rendesen fizető bérlő kirakását meg nehezíteni)"
Ez a rendszer csökkentené a feszültséget a bérbeadók és a bérlők között. Mindenkinek, aki normálisan bérel vagy ad bérbe, jobb lenne.
Vortex 2018. 03. 09. 11:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#21423
"De azért akik voltak olyan hülyék, hogy pénzt tettek bele hogy neked meg sokaknak legyen hol lakni azok le vannak szólva és ki vannak röhögve?"
Nem hiszem, hogy te vagy bárki azért tett bele pénzt, hogy másnak legyen hol lakni :)
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 11:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#21422
Gondolom nem akar vele sokat foglalkozni. Az időd, idegességed is pénzbe kerül.
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 11:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#21421
Ennek feloldásához az alárendelt viszonyt kellene megszüntetni, amihez az általam már sokszor felsorolt jogok biztosítása a bérlőknek. Akkor eleve több tehetős bérlő fog megjelenni a piacon. A bérbeadóknak meg könnyebbé kellene tenni a nem fizető vagy rongáló bérlő kirakását (a rendesen fizető bérlő kirakását meg nehezíteni).

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek