Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed 2018. 03. 09. 11:38
Törölt hozzászólás
#21420
ncseed 2018. 03. 09. 11:36
Törölt hozzászólás
#21419
sakal83 2018. 03. 09. 11:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#21418
Jaj ne kezdjed. Ajanlom a lenti hozzaszolasomat.Ha én kiadásra veszek valamit akkor a következők a feltételek a berlonek:3 havi kaució; fizessen számlára uralva havonta; bútor nincs; csak akkor hívjon ha valami tönkrement; 60 napos felmondás; tisztasági festés vagy annak az ara.ami ajánlanék: Évente egyszer odamegyek; a bérlet díj a piaci ar minusz 15%ami jo lenne: 10 evig min. Lakjon ott.:)
sakal83 2018. 03. 09. 11:28
Előzmény: #21401  tomi140
#21417
Nem gyozkodlek. Ahany ember annyi élethelyzet. Csak ahogy Irod hogy eladtak a fejed felett stb. Ezek mind negatívan hatnak az életre. Az egesz piacnak jot tenne Bpen egy egészséges berlakasprogram tiszta feltételekkel ami a tulajt védi anyagilag a bérlőt pedig jogilag. Az egesz ingatlanpiacnak jot tenne a kiszámíthatóság. De sajnos ehhez sokkal tobb pénzre van szukseg minden embernek.
ncseed 2018. 03. 09. 11:28
Törölt hozzászólás
#21416
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 11:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#21415
Amúgy ha bérbeadóként a bérlők 99,99%-át fikázod, akkor miért ezzel foglalkozol? Azt hiszed, ennek a hozzállásodnak nincs lenyomata, mint a bolti eladó, aki mindennek elmondja az idióta vásálókat a hátuk mögött, de rájuk mosolyog, szerinted egy nullánál fejletteb érzelmi intelligenciájú ember ezt nem szúrja ki?
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 11:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#21414
Ha így gondolod, akkor miért nevezted önellentmondásnak, amit sakál írt? Hiszen ő szerinte meg a legtöbb esetben lose-lose üzletről van szó, ezért nem szállna be, és ez iy ugyanolyan vélemény, mint a tied, és ugyanúgy belefér a mátrixba.
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 11:08
Előzmény: #21408  MethYou
#21413
2. Ennek a halmozott esete, amikor a belterjes lakóközösség bárkinek is legyen igaza, nem csak összezár, de még a tulaj is velük, ha a bérlőnek van panasza a sajátban élő szomszédaira.
ncseed 2018. 03. 09. 11:07
Törölt hozzászólás
#21412
ncseed 2018. 03. 09. 11:04
Törölt hozzászólás
#21411
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 11:03
Előzmény: #21406  tomi140
#21410
Valakinél összefügg, valakinél nem, de én nem arról beszéltem, hogy mennyire formálod a magad képére, én egy nem saját képemre formált lakásban is otthon tudnám érezni magamat, ha egyébként a biztonság és a jól lefektetett feltételek adottak.
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 11:00
Előzmény: #21407  tomi140
#21409
Pont ez a rossz szemlélet, ugyanis ha mondjuk egy cég beszerzőjeként egy beszállítóval tágyalsz, akkor az utolsó szempontok egyikének kellene lennie, hogy a beszállító hozzátok képest jobban, vagy rosszabbul jár. Nektek ilyenkor a számotokra elérhető legjobb feltételeket kell kialkudnotok, amibe még belemegy a beszállító, ez a legfontosabb, és ha már hasonlítgatsz, akkor a ti konkurenciátokhoz kell hasonlítani elsősorban, mert akkor kerültök versenyhátrányba, ha a konkurencia jobb feltételekkel szerzi be.
Igen, mindenkiben benne van, hogy jobban akar járni az üzletfélhez képest, cdak ezen tudni kell uralkodni, mert ez sok esetben rossz döntésekhez vezet, hiszen épp ilyenkor születnek a mindkét fél számára előnytelen üzletek.
MethYou 2018. 03. 09. 10:54
#21408
2 gondolat:
1. Érdemes benézni egy-két albérletes csoportba facebookon, ahol a hirdetők és a jelentkezők is látszanak. Komplett szociológiai tanulmány, az itt elhangzott érvek bizonyítására mindenki találhat példát úgy, ahogy az ellenkezőjére is.
2. Érdekes, hogy a szomszédok szempontjából is milyen megkülönböztetés éri a bérlőket. Pl. ha hangos a zene, a gyerek, a kutya, a komplett család, vagy bármi zavaró van, lehet szólni a tulajdonosnak, közös képviselőnek, meg navval fenyegetőzni és a többi. De ugyanezen személyek tulajdonosként már más megvilágításba kerülnek. Sajátban is élnek 4-5 fős családok 50 nm-en, csak így nehezebb belekötni.
tomi140
tomi140 2018. 03. 09. 10:46
Előzmény: #21405  Törölt felhasználó
#21407
de ez az ember psziché hogy "ha mindketten jóljárunk, azért én akkor is járjak már egy picit jobban mint Te!" - ilyenek vagyunk, ezt akár beismeri valaki, akár nem. szeretjük tudni és úgy csinálni a dolgokat hogy a 50-50%os rátájú jóljárási helyzetben is lehetőleg inkább 51-49% legyen a "jóljárás", számunkra :D ez megint olyan hogy nincs értelme róla vitázni, csak az állszentek mondják hogy nem így van.
tomi140
tomi140 2018. 03. 09. 10:44
Előzmény: #21402  Törölt felhasználó
#21406
szerintme meg összefügg, de nem győzködlek mert felesleges. Te úgy látod hogy nem függ össze, én úgy hogy igen. :) pont.
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 10:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#21405
A másik a tipikus magyaros üzleti gondolkodásmód, amit nálad is látok, úgy gondolkozol, hogy egy üzlettel csak az egyik fél járhat jól. Holott egy jó üzlettel mindkettő fél jól járhat, míg olyan is van, amikor mindkét fél rosszul. 
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 10:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#21404
Nem értelek, két olyan dolgot kötsz össze, ami nem függ össze. Abból, hogy azt gondolja, hogy neki most nem éri meg befektetnie egy bizonyos piaci szegmensbe, abból nem következik, hogy mit gondol arról, hogy a vele azonos oldalon lévő piaci konkurencia tisztességes vagy nem.
Ha azt mondom, a kocsmárosok többsége szélhámos, mert vizezi a sört, attól még mondhatom azt is, hogy nem nyitok kocsmát, mert nem éri meg a sok részeg barmot kiszolgálni. Te nagyon feketén-fehéren látsz mindent, az hogy valaki szidja a béebeadók többségét, még ugyanúgy szidhatja a bérlők többségét is, sőt a kettő egymásból következik, egy inkorrekt bérlő vagy bérbeadó nagy eséllyel megtalálja a másik oldalon is a hasonlót.
ncseed 2018. 03. 09. 10:21
Törölt hozzászólás
#21403
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 10:12
Előzmény: #21397  tomi140
#21402
Teljesen más téma az, hogy mennyi a piaci ára, hiszen annyi amennyi, és teljesen más a jogfosztottság.
tomi140
tomi140 2018. 03. 09. 10:02
Előzmény: #21398  sakal83
#21401
hát a sztorim ennél bonyolultabb. 4-5 év volt a rekord ahol bérlőként voltam. van a sztorimban házvétel-házasság, válás stb.... szóval nem poénból váltottam albérleteket. volt hogy eladták a fejünk felett, ami szintén tök rendben van. a mostanit sem hagyom itt amíg nem veszek vagy nem költözöm össze a barátnőmmel. nyilván a bútor kapcsán az az én választásom hogy bútorozottat keresek-e vagy sem. csak említettem, hogy ahol butorozott volt, ott nem akartam változtatni semmin, pedig itt-ott csunya butorok voltak :D (tipikus albérlet, a rendszerváltásbéli jó lesz a bérlőnek :) ) na mindegy. szerintem van egy kis ütközés közted és köztem, és bármit írok, én már "gonosz bérlő" leszek a szemedben :) de semmi baj. nem akarom kivívni az ellenkezőjét - bár az ítélkezéshez szerintem túl keveset beszélgettünk még :) visszakanyarodhatunk az általános témára - bár szerintem azt is kiveséztétek már keresztbe kasul. ez már értelmetlen győzködésről szól ami itt megy :)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek