Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
johai 2018. 02. 07. 09:48
Előzmény: #20818  zajec
#20820
Minden osszefugg,a 100 eves lakasok miatt jonnek a kulfoldiek,nem a lakotelepek,vagy uj epitesu kalickak miatt.
A penzmosas is valos,es minden szinten megy,sokezer olyan uzlet van ahova embert nem lattam meg bemenni,megis funkcional,profital a semmibol.
A csok erdekes,feltetelezi a jelenlegi kereslet kinalat viszonyt,en inkabb olyan ingatlanba fektetnek aminek realis az arazasa,netan alulertekelt,mert akarhogy nezzuk a hitel meg ha kicsi a kamat is,az azert hitel,es torlaszteni kell,es ha kipukkan a lufi a lakasarak csunyan beesnek,a csokosok is,konnyen lehet nagyobb a tartozas mint a lakas erteke.
Volt erre pelda a kozelmultban.
lakni_kell_valahol 2018. 02. 07. 09:10
Törölt hozzászólás
#20819
zajec
zajec 2018. 02. 06. 22:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#20818
Ahogy én látom az ingatlanemelkedést, leirom az összetevőket és ennek különböző katyvasza hozta az eredményt..
1. valamiért az offhore lovagoknak csináltak egy pénzmosodát.. szmsz számlákat..ahol 5év alatt legalizálódtak a fekete pénzek..ezek tavaly jártak le.. keresi a pénz a helyét (plusz a letelepedési kötvények is)
2. hozamsivatag van.. alig lehet kapni 1-2%-ot a befektetett pénzekért..
3. a 2008as válság után beeső ingatlanárak nem követték a gazdasági- és pénzpiaci növekedéseket.
4. a tőzsdék elérték a csúcsokat.. nagyobb a tér lefelé mint felfelé..sokan kiszállnak.
5. a külföldiek felkapták MO.-ot  a németek és egyéb migránsbefogadó országok fiataljai félnek..nem érzik magukat biztonságban.. kezdenek rosszabbul élni.. itt magas a kultúra..olcsóbb az élet..olcsóbb az oktatás.. a lakhatás...nyugi van.
6. Airbnb megjelenése.. ide kezdik nyomni a pénzeket..
7. A kormány CSOK támogatása..
Már többször próbálták mesterségesen beinditani.. a haveri újságirókkal a kritikus szintre heviteni..ahol öngerjesztő lesz a dolog.. végül is a fekete pénzek és a külföldiek inditották be.. ma már tömés van.. azok veszik a 100éves lakásokat 550-650e Ft/nm akiknek nem kellett 280-350e-ért.. vagy 500e-ért a panelokat ami 270ért nem kelett..
Mindenki ki akarja használni a CSOK-ot.. kapja a 10misit..de 15-el több már a lakás.. norááális?..felesleges eladósitás.. a pénz a haveri kutyákhoz reppen..
Azt gondolom a politikusok nyomták vissza a pénzt az szmsz számlákra..AIRBNB..kapja az alig adózást... ma már védik saját piacukat..az újaknak már többmilliós járulékok..új előirások kellenek..
Egy új társasházi lakás épitési ára 320-350eFt/nm + telekhányad..  normális minőségben épitve.. vs használt 100éves lakás ahol a társasház vezetékei nincsenek kicserélve.
zajec
zajec 2018. 02. 06. 22:24
Előzmény: #20810  johai
#20817
"3. Nem a konekor nem birja el a 3,5kw-os legkondikat,hanem a halozat(mellesleg a konektor se nagyon)"
csak jelzem neked új el.hálózat épitésnél társasházi felújitáskor minden lakásból ki kell tenni a villanyórát és 3 fázist épitenek ki (5x 10mm2 vezeték)  függetlenül attól, hogy 1 fázist és mondjuk 16A igényelsz. Ez azért van legyen tér a későbbi fejlesztéshez, másrészt valószinűleg Paks miatt..talán lesz idő amikor a villanyáram olcsóbb lesz mint a gázfűtés..és át lehet állni hőtárolós kályhákra.. éjszaka feltöltéssel.
zajec
zajec 2018. 02. 06. 22:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#20816
Én talán 1987 vagy 88 tól tőzsdéztem..elég gyorsan  kb megháromszoroztam a pénzem utána volt egy nagyobb bukta..... .jelentős tőkeáttéttel..longgal és shorttal is kerestem buktam.. mindig beirtam ide apozim..nem utólag.. az kispályáknak való.. akkor nem ez a szinvonal volt itt mint most.. brókerek..banki elemzők irogattak ide..nem frusztrált kis manók.... végül is jó volt.. jó volt kitalálsz valamit és működik.. érzed a ritmust a vilggazdaság rezdüléseit.. Ha van valódi életed valódi karriered sikered akkor nem kell utólag ilyet fabrikálnod a virtuális térben.
ma már nekem nem fexik a tőzsde.. vagy minden megy vagy minden esik..semmi szektorok ágazatok.. bankok olajcégek vegyipari cégek.. arany..mindig volt mivel keresni..
amikor jól ment a tőzsde ingatlan árak lent voltak akkor kivettem egy pakk pénzt és ingatlanba fektettem... garázsok üzlethelyiségek lakás
soha nem béreltem ingatlant (max 1-1 projektre )  és amikor duplázta magát eladtam..vagy átcseréltem nagyobbra..
ma már kevés értékpapir, valuta huf.. ingatlan a portfolio.. 1-1 egyedi projekt.. és egy saját busines.. ebben megy a súlyozás.. 
ncseed 2018. 02. 06. 22:04
Törölt hozzászólás
#20815
kbb 2018. 02. 06. 21:23
Előzmény: #20813  gyula1971
#20814
Nemigen látni magánszemély által hirdetett épülő lakásokat... valószínűleg a fejlesztők többsége nem egyezik bele az átadás előtti átruházásba. Olyanok viszont valóban sokan lehetnek, akik egy percet sem terveznek lakni az új lakásukban, hanem rögtön ki- vagy eladják (ekkor viszont a másodpiaci vevő bukja az illetékkedvezményt meg a CSOK-ot).
kbb 2018. 02. 05. 22:03
Előzmény: #20810  johai
#20812
"5. A hungarocell nem szelektiven engedi at a hot,azaz belulrol se engedi ki ha mar egyszer felmelmelegedett a haztomb,hiaba hul le a kinti levego par napra."
Ugyanez igaz a téglára is. Nehogy már kihozd, hogy nyáron a szigeteletlen panel a leggazdaságosabb. :)
ncseed 2018. 02. 05. 21:55
Törölt hozzászólás
#20811
johai 2018. 02. 05. 21:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#20810
1. Panelrol beszelunk,az egesz tomb atmelegedik,termeszetesen a deli fekvesu jobban.
2. Futeni nem kell,hanem addig tart a tavfutes.
3. Nem a konekor nem birja el a 3,5kw-os legkondikat,hanem a halozat(mellesleg a konektor se nagyon)
4. Az hogy nincs egy 3,5kw-os folyamatosan ki be kapcsolo eszkozon fogyasztas ketlem,meg a globalis felmelegedes elott voltak olyan nyarak amikor 3-4 honapig kanikulla volt,es a helyzet fokozodik,egyaltalan nem csodalkoznak egy 5 honapig tarto 30 fok feletti idojarason,es akkor bizony ejjel nappal megy a kondi,ugyanis nem tud kihulni a haztomb.
5. A hungarocell nem szelektiven engedi at a hot,azaz belulrol se engedi ki ha mar egyszer felmelmelegedett a haztomb,hiaba hul le a kinti levego par napra.
Szoval tobbet fogtok kolteni hutesre mint futesre,az zicher.
kbb 2018. 02. 05. 19:30
Előzmény: #20807  johai
#20809
Nem értem, mi ezzel a gond... a téglát azért is szeretik, mert jobb hőtartó, mint a beton, azaz nagy hidegben lassabban hűl ki, illetve hőségben tovább marad kellemes fűtés/hűtés nélkül. A szigetelt panel ugyanezt "tudja" a hagyományos társához képest.
ncseed 2018. 02. 05. 19:27
Törölt hozzászólás
#20808
johai 2018. 02. 05. 19:18
Előzmény: #20806  kbb
#20807
erdekes nalam nem megy ki a ho,valahogy beszorul kanikullai idokben,hiaba nyitom ki az ablakot.
Mondjuk ha legkondi van inkabb bejon.
Es ez a lenyeg hiaba olcsobb ideiglenesen a tavho,egy 40 fokra melegedett lakast,csak legkondival lehet elviselni,tehat a kiadasok egyaltalan nem csokennek,de ezt mar leirtam,probaljatok figyelmesebben olvasni,egyebkent en is a lakasvasarlok erdekeben irok ide,es tavolrol se vagyok negativ,csak objektiv.
kbb 2018. 02. 05. 18:11
Előzmény: #20797  johai
#20806
"hogy megy ki nyaron a ho,egy szigetelt panelbol" - nem is tudom... talán ha kinyitom az ablakot? :)
ncseed 2018. 02. 05. 15:49
Törölt hozzászólás
#20805
ncseed 2018. 02. 05. 15:42
Törölt hozzászólás
#20804
johai 2018. 02. 05. 14:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#20803
"feletek"
Netan a varban lokozol,es onnan tekintesz le kelenfoldi birtokaidra:)
35 evesek.....hat akkor nem tudom mit neztem 40 evvel ezelott,lehet valami egbenyullo cziganytabor meredezett ott,szep nagy fak kozott:))
De az is lehet hogy ov epitette oket hogy az embereknek legyen hol lakni....mi lenne velunk nelkule!
watson
watson 2018. 02. 05. 14:03
Előzmény: #20801  watson
#20802
....jogcím nélküli ... akart lenni ))))
watson
watson 2018. 02. 05. 13:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#20801
Ma olvastam egy bírósági "szakértői véleményt" lakcím nélküli használati (bérleti) díjra a 8. kerületben.
A móka kedvéért megosztom veletek hogy milyen színvonalú emberek jutnak szakértéshez:
"a lakás erkölcsileg is jelentős avulást szenvedett" ))))) ez meg milyen kategória??? ))))
lakás: "míg a forgalmi érték becslésekor figyelemmel kell lenni az ingatlanban lévő fejlesztési lehetőségekre, addig a rövid távú bérleti díj ettől lényegesen elválik" )))))))  ne ez a faszi sem a piacról él )))

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek