Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 01. 24. 13:06
Előzmény: #20351  buyandhold
#20360
Hát nem tudom, rajtam sokkal nagyobb volt a feszültség, mikor vidéken éltem, és tudtam,bhogy ha megszűnik a munkahelyem, akkor költözés nélkül esélytelen másikat találni.
Te folyton a vidéki gazdagokkal érvelsz, ami csak egs nagyon kis töredéke a lakosságnak, és magad sem ott tettél szert a vagyonodra. Ezernyi helyet tudnék nondani Európában, ahol nyugis életed lehet - ha már van vagyonod a hátralévő életedre. De az élhetőség mércéje az átlagembernél nem ez, mert a pénzt meg is kell keresni.
gyula1971
gyula1971 2018. 01. 24. 12:36
Előzmény: #20356  sakal83
#20359
Mikor megyünk vissza a régió szintjére 2020 ?
ncseed 2018. 01. 24. 12:15
Törölt hozzászólás
#20358
sakal83 2018. 01. 24. 12:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#20357
Na hagyjal engem a piaccal meg a néppel is...:)valahogy devizas mokanal es questor kartalanitasnal csok bevezetesnel nem vonultak milliók az utcára a piac nevében...
sakal83 2018. 01. 24. 12:10
#20356
Kis gondolkozni való:
https://index.hu/gazdasag/2018/01/24/gki_leszakadtunk_a_regiorol/
sajnos ujra durva jeleket latok. Minap 133ks fizukra lattam 8 millas hiteleket felvenni 42ks torlesztovel persze változó kamatozasuakat. Es egyre tobb van két főre 20 millas hitel gyerekkel! 320k kozos fizuval változó kamatra. Sajnos a hitelfek nem mukodik célnak megfelelően bar a szandek korrekt volt. De a kamtakockauat jelentős ilyen jövedelemmel.
ncseed 2018. 01. 24. 12:00
Törölt hozzászólás
#20355
sakal83 2018. 01. 24. 11:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#20354
Ja es miert ne lehetne fikázni. Azert lehet pesten sok penzt keresni ingatlanon mer sok hülyét hordott ossze a szel ide. Ennyi es nem tobb. A marhát is marhazzak pedig levágják es megeszik:)a sok barom felül a hype vonatra keményen illetve a sok köcsög felulteti es kirohogi oket:)
a kedvencem az aki vesz egy telket tervez egy házat eladja es megbiz egy kivitelezot es a vevő pénzéből kifizeti es rarak gyakran mar 150kpernmert:)
sakal83 2018. 01. 24. 11:48
Előzmény: #20352  sakal83
#20353
Ja es videken gazdagok nincsenek mert azok pesten vannak:) persze videken sem jar gondolom.
sakal83 2018. 01. 24. 11:47
Előzmény: #20351  buyandhold
#20352
Hagyjad. El a pest a vilag közepe hitben. Fel sem akarja fogni hogy videken is van elet es az elmult 8 evben kenterbeverte pestet elhetoseg szempontjából átlagos embereknek. Szerinte tenyleg az szamit hogy minel dragabb legyen az ingatlan es minel tobb legyen az albérleti díj. Mert ez mutatja hogy jo az elet. Mintha a kinai gyar lenne a legjobb nem a sved mert tobb az egy főre jutó nyereség.a legjobb pedig az 50nmes panel mert... Persze nyulaknak elni jo neki meg azert mert olcsón vette.
kicsit ugy nyomja mit a bizcoin es otp részvény a király mert olcsón van neki es érdeke hogy mas is vegyen...teljes mértékben céltalannok a válaszai. Aki megcafolna azonnal alap nelkul cáfolja.
Ha beírom ide hogy a lassan átadásra kerülő hazam epitmenykoltsege 220k volt per nm mar jonne is hogy nem igaz annyiból nem lehet megcsinálni... Bar nem csinálta de akkor is igaza van:)tehat a videk szar mert nem fustos nem dzsuvas nem túlzsúfolt es nem 800knm a lakas hanem ugyanaz 300knm. Tovabba felaras a kondi levesbe zsúfolt nem kell a melóhelyre napi 3orat utazni stb. Tehat csak szar lehet:)
buyandhold 2018. 01. 24. 11:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#20351
nem fikaztam Pestet, csak eltem ott is, itt is, es latom a kulonbseget...de akar fikazhatnam is, mert a videk 100-szor jobb es elhetobb, de mint irtam mindenkinek joga van azt szeretni amit akar...
havonta megyek Pestre, az alberlokhoz, es mindig ugy jovok ki Pestrol, hogy te jo eg...legutobb a pirosnal kiszallt egy faszi az autobol, es odament egy oreg nenihez, aki elotte allt, es uvoltozott mint az allat... de o legalabb kiengedte a feszultseget, ami Pesten midnenkiben megvan---erzodik az embereken....
amint irod, penzt keresni jo (volt), de elni nem akarnek ott....es mint mar tobbszor irtam, videken sokkal jobban elnek az emberek, objektiv mercevel merve is...
ncseed 2018. 01. 24. 09:20
Törölt hozzászólás
#20350
Törölt felhasználó 2018. 01. 24. 09:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#20349
Szerintem nem szarik oda, ahonnan evett, csak mások a mai preferenciái, és azt próbálja rávetíteni a társadalomra. Én sem érzem azt, hogy a vidéki városban, ahol felnőttem, csak mert nekem ott már nem lenne jó, ezért oda is szarnék azzal, ha kimondom, korlátozottak ott a lehetőségek számomra.
ncseed 2018. 01. 24. 08:59
Törölt hozzászólás
#20348
Törölt felhasználó 2018. 01. 24. 08:07
Előzmény: #20344  buyandhold
#20347
De amúgy amit írsz, az ingatlanpiaci szempontból továbbra is a vidéki ingatlanpiaci pangást és a pesti emelkedést vetíti elő. Hiszen te is 20 évig Budapesten éltél, te is ott szedted össze a tőkét, aztan ezen emberek egy része utána vidékre költözött, de csak egy része, a programozók nagy része sem tavmunkázik, és elég tőkéje sincs, hogy munka nélkül fenntartsa magát. Cserébe a vidékre költözők gyerekeinek ugyanúgy el kell költözniük, ha saját karriert akarnak, nem a szülők vállalkozását továbbvinni, a cél meg szintén Budapest vagy Nyugat-Európa.
Törölt felhasználó 2018. 01. 24. 08:03
Előzmény: #20344  buyandhold
#20346
Nem akarsz vitatkozni, de azértkinyilatkoztato hogy mennyire ciki 40 évesen panelban lakni, meg hogy a gyerekek megbolondulnának egy lakásban.
 
Egyrészt szerintem meg rég rossz, ha az számít, mi a ciki. Másrészt azzal egyetértek, hogy a gyerekek életében van egy korszak, amikor nagyon jó nekik a családi ház, ez úgy 8-12 éves koruk között van, de utána csak nyűg nekik, főleg ha olyan helyen van, ahonnan messze van tömegközlekedéssel az iskolájuk, barátaik, stb. Harmadrészt a gyerekek csak akkor bolondulnak meg a lakásban, ha a család otthonülős életmódot él, az meg nem kötelező.
Feleségem például családi házban nőtt fel, annak ellenére, hogy a családjuk nem otthon ülős volt, mindig mentek valahová. Nos, a ház jól el is votl hanyagolva ennek megfelelően. Emellett jó nagy szívás volt a közlekedésük. Ezzel szemben azt látom, hogy azoknak optimális a családi haz, akik hétvégén nem mennek sehova, és szeretnek a házukkal foglalkozni.
ncseed 2018. 01. 24. 07:29
Törölt hozzászólás
#20345
buyandhold 2018. 01. 24. 07:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#20344
Az hogy ki hol szuletett, nagy jelentosege nincs... en pl. videken szulettem,18 evesen mentem Pestre, es 20 evig Pesten eltem. De ugy mondom es gondolom, hogy en Pestrol koltoztem videkre. Es ha igy nezzuk, akkor rengetegen masok is...Balatonra es 2 megyeszekhelyre van ralatasom, es rengetegen jottek Pestrol...Foleg mernokon, rengeteg epitesz, programozo, villamosmernok... A programozok tavmunkaban, vagy sajat projecten, es ez a tendencia noni fog....altalaban azok jonnek, akiknek van annyi tokejuk, hogy legalabb 1 hazat vegyenek (+ esteleg nahany lakatst kiadasra) Nem vitatom, hogy Pesten/kulfoldon jott ossze a toke, ahogy nekem is...
...lakas-haz...mas eletforma az igaz, de szerintem 40evesen panelben(vagy akarmilyen lakasban) lakni mar ciki, olyan mintha trabanttal jarna az ember....gyerekekrol nem beszelve, megbolondulnanak egy lakasban...
De nyilvan van aki mashogy gondolja, es jol elvan a kis panelben, nem is veluk akarok vitatkozni. Meg vannak korosztalyok is. 20-as eveimben en is elvoltam a pesti 2 szobas lakasban. Meg persze ezt mar 100-szor kitargyaltuk... mindenki ott lakik, ahol jolesik neki...Tolem lakhatnak 100-an is 1 negyzetmeteren...
Törölt felhasználó 2018. 01. 24. 06:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#20343
A keresetek emelkedése által semmivel nem megterhelőbb ingatlant vásárolni, mint korábban.
Pl. 30-40% önerővel 20 millió hitel (20 évre 4,3% kamatra 10 évig fix törlesztővel 110ezer ft/hó), közben keres egy átlag család 500ezer forintot. Ezt nem nevezném nagy kalandnak és lakástakarékkal kombinálva lehet előtörleszteni.  
kbb 2018. 01. 23. 22:08
#20342
https://www.portfolio.hu/vallalatok/a-duna-house-eladta-az-egyik-ceget.274497.html
Spekuláns banda... 2016 végén nagyban hirdették benne a lakásokat 2018.02.28-i átadással, aztán lósz*r sem épült... de nagy siker, hogy mekkorát kaszáltak a telek felértékelődésén... nyilván örülnek neki a lakásokra befizető vásárlók...
ncseed 2018. 01. 23. 20:38
Törölt hozzászólás
#20341

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek