Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed 2018. 01. 22. 12:17
Törölt hozzászólás
#20320
kbb 2018. 01. 22. 12:11
Előzmény: #20317  Törölt felhasználó
#20319
Én sok hazaköltözőt ismerek, és tudtommal egyikük sem kapott milliárdokat, de még 1 Ft-ot sem. :)
ncseed 2018. 01. 22. 11:58
Törölt hozzászólás
#20318
Törölt felhasználó 2018. 01. 22. 11:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#20317
Nem ők kaptak milliárdos állami támogatást nemrég?
ncseed 2018. 01. 22. 11:28
Törölt hozzászólás
#20316
mage 2018. 01. 21. 15:27
Előzmény: #20311  kbb
#20315
Hát szerintem már vidéken se nagyon megy a barter, mindenki a pénzt szereti. Régen volt már az mikor terményért lehetett szolgáltatást igénybe venni. Max pár alkoholista vállalja pálinkáért a munkát, de inkább az a jellemző, hogy pénz plusz bónusznak adnak egy kis hp-t is.
kbb 2018. 01. 21. 13:22
Előzmény: #20312  Törölt felhasználó
#20314
Többféle okból sokallhatják:
a.) tényleg nincs annyi pénzük
b.) ki tudnák fizetni, de minek, ha az ezermester ismerős két doboz tojásért megcsinálja
c.) kifizetnék a minőségért piaci árat, de családi sértődés lenne, ha nem Gizi néni keresztlánya sógorának a kertszomszédját hívják a munkára
buggyant
buggyant 2018. 01. 21. 12:47
Előzmény: #20295  buyandhold
#20313
Te biztos visszajutsz de nem a kommunizmusba hanem az osember korahoz
Amikor olyan butasagokra utalsz hogy a keresetek szorosan kapcsolodnak az elvegzett munkahoz
Törölt felhasználó 2018. 01. 21. 11:43
Előzmény: #20308  buyandhold
#20312
Nem is tudom . Ezelött fél évvel , saját szerszámokkal 1500ft os órabért adtam meg vidéken .Hogy az alatt nem dolgozom . Sokalták. Akkor dolgozzon neki aki akar . A félmilliós gépparkomat nekem is meg kellett venni . És ezek csak a kézigépek . A nagy faipari gépeket még nem is számoltam .
Érdekes az ellentét.
kbb 2018. 01. 21. 11:10
Előzmény: #20310  kbb
#20311
De ha valakinek nincs szaki rokona-ismerőse, ezermester családtagja/szomszédja biztosan akad, aki a hidegburkolástól a villanyszerelésig "mindenhez ért"...
("Sanyikám, köszönjük a fáradozást, szép eprünk termett a kertben, összekészítettem neked egy vödörrel, meg üveggel a férjem házi pálinkájából...", "áááá, Micikie néni, egy csapbekötés igazán semmiség, nem fogadhatom el... viszont a Pistikének nem lett jó a bizonyítványa, kérdezze már meg a lányát legyen szíves, nem készítené-e fel esetleg a kémia pótvizsgára!")
kbb 2018. 01. 21. 10:58
Előzmény: #20308  buyandhold
#20310
Vidéken te a messziről jött "pénzes" megrendelőknek felszámolt órabérrel szembesülsz... viszont a megrendelésének túlnyomó része helyből jön, ahol minél kisebb a település, annál nehezebb nem távoli rokonnak vagy ismerősnek dolgozni, és ilyenkor persze az ár is baráti - vagy épp barter (pl. házi tojásért, borért, mézért, kolbászért cserébe nyírják le a füvet, szerelik meg a csapot, korrepetálják a gyereket matekből, írják meg az ingaltan adásvételit stb.)...
ncseed 2018. 01. 21. 10:32
Törölt hozzászólás
#20309
buyandhold 2018. 01. 21. 10:31
Előzmény: #20306  kbb
#20308
ennel azert osszetettebb a dolog.
egyreszt videken konnyebb feljutni egy cegnel a csucsra, mert gyengebb a mezony. Itt egy atlagember vezeto lesz, atlagon feluli fizetessel. Es igen, egy pesti garzon arabol itt hazat lehet venni...
A melosok is megkerik az arat rendesen, egy atlag komuves itt milliokat keres, barmilyen hihetetlenul hangzik...
Aki irni olvasni tud, az mar nem is dolgozik, hanem felvesz 3-4 embert, es a neten hirdeti oket.
Tavaly ismeros keresett valakit, aki lenyirja a fuvet 20ezerert (1-2 oras melo). Nem talaltunk neki... Ez van jelenleg...
Takaritono nincs, mert van aki 400ezret fizet neki havona....
2000/orara sikerult takaritot talalni, es 4 hettel elore kellett szolni, egesz nap bevan tablazva... Felszoroztam, havi 500ezer, ha csak napi 8 orat dolgozik (de inkabbtobbet)
Acs adott ajanlatot, oraberre, felszoroztam 1honapra, havi 4 milla jott ki... es nyer az anyagaron is, es be van tablazva 1 evre elore...
kbb 2018. 01. 20. 22:44
Előzmény: #20305  azember
#20307
Ezek a vidéki sikertörténetek néha elég hirtelen érnek véget... NAV-inkasszó, vagyoni részesedés lefoglalás, esetenként börtön.
kbb 2018. 01. 20. 22:37
Előzmény: #20303  buyandhold
#20306
Ezek a vitorlás- és palotatulajdonos vidéki "átlagemberek" jellemzően adót csak jelképesen fizető seftelők, de néha komolyabb stiklik is vannak a háttérben (pl. csempészet).
Az viszont igaz, hogy közalkalmazott tanárként vagy orvosként a vidéki ingatlanárak mellett simán reális egy - ízlés szerint - kényelmes, nagy lakás a központban, vagy egy kertvárosi családi ház... sőt, gyakran már régen a gyerekük lakására gyűjtenek, míg a fővárosban dolgozó kollégájuk még a szűkös, ócska paneljának a hitelét nyögi.
azember 2018. 01. 20. 22:11
Előzmény: #20303  buyandhold
#20305
Hat igen, mentalisssan es penzugyileg kell idaig eljutni. Oh mar en is szervezem a videkre koltozest is ;) Ezert mondom az alapot mar most is meg kell szerezni. A videki hasonlattal is kicsot vigyazni kell kicsit mert nehany siker eltorzithatja a valosagot.
kbb 2018. 01. 20. 22:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#20304
Egy átlagfizetésből NEM szokás (piaci alapon) garzonnál nagyobb lakást bérelni... az emberek vagy a párjukkal bérelnek, ami kapásból 2 fizetés, vagy ha épp nincs nekik, akkor haverral-rokonnal-kollégával összeállva. Huszonévesen ez teljesen normális dolog.
Budapesten piacképes végzettség nélkül simán be lehet ülni betanított ügyintéző-droidnak nettó 200-250 ezres fizetéssel, ami két keresővel havi 400-500 ezer Ft-os keretet jelent... ebből piaci alapon 150-200e megy el lakbérre+rezsire (de rezsivel 200e-ből két főre már extra minőségi lakást kapsz, vagy panelból akkorát, amiben 1-2 gyerek is elfér).
A maradék 250-300e-ből pedig bőven lehet félretenni egy későbbi lakásvásárlásra, ha nem szórják ész nélkül a pénzt.
És ez csak egy átlag betanított irodai droid fizetése - ha legalább a pár egyik tagjának piacképes végzettsége van, vagy akár csak kicsit ambíciózusabb, és előléptetik vezetőnek, a fenti összeg BŐVEN több is lehet, még huszonévesen is...
buyandhold 2018. 01. 20. 21:57
Előzmény: #20301  azember
#20303
"videken nincs meg boldogsag lehetosege foleg ennek a fantastic szabdrablo "winnner takes all" hivjuk kapitalista rendszernel."
azert ne irjuk le a videket....
en 20 evig eltem Pesten, informatikuskent dolgoztam, jol kerestunk, de a kollegaknak is max. egy 2 szobas lakas, inkabb csak garzon, kollegak felenek meg kocsija se volt...
videken a szomszedoknak, ismerosoknek: 3 szintes, panoramas csaladi haz, nagy kert- kertesz ! , 2 auto, asszony sehol nem dolgozik, Pesti lakas, amit ki sem adnak, csak ha szinhazba mennek akkor alszanak ott, udulesi jogok, vitorlazas,sieles gyerekeknek(mindnek) uj epitesu csaladi haz.... es az a dobbenet, hogy nem informatikusok, hanem atlagemberek... akkor jottem ra, hogy videken is van boldogsag, sot! ekkor szerettem meg a videket igazan...
Mellesleg, szerintem Pest nagyon tul van ertekelve, szerintem a videki nagyvarosok fel fognak zarkozni,pl. lakasarakban is....
Törölt felhasználó 2018. 01. 20. 21:04
Előzmény: #20301  azember
#20302
+
azember 2018. 01. 20. 20:34
Előzmény: #20300  DAXHU
#20301
Pontossan! Ezert is varom az AI fejlodeset. Sok mindent mar most is jobban lehetne csak nincs meg hozza az intelligencia.
De oszinten megmondom azert a fejlett nyugaton sem megy ez jol. Anglia vagy USA haldoklo vedeke Jo pelda erre.  Olyan viszonyok vannak ott mint Zombi filmekben.. (lehet onnet is Jon ez az eleterzes) Oroszorszag gyonyoru fahazai rohadnak videken... A szep es okos fiatalokat vonza a varosi feny mert videken nincs meg boldogsagot lehetosege foleg ennek a fantastic szabdrablo "winnner takes all" hivjuk kapitalista rendszernel. Cegvezeto keresgelj regebben 7 szerese volt a takaritononek ma meg 300 000 szerese. Globalizacio miatt is ha pesti informatikus milliot keres a kisfalusi kis informatikus meg 130 000 ezret de viszont London ban ban meg 2 milliot ugyanarra a munkara akkor megvan merre megy. Ok t ezert van az ingstlanban is egy onszbalyozo mechanismus amiert egy Ido utanna jobb kiugrani a mokuskerekbol es Londbonbol mondjuk Pestre koltozni :) csak meg kell teremteni a lehetosege es az eletminoseg altalanos javaitasa kell. Vilag szerintem ugyis valtozik. Ez a mega city fele elkepzeles szerintem nem teljessen ugy lessz ahogy sokanost lefestik es varjak

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek