Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kbb 2017. 12. 14. 20:24
#19760
Index Budai Bolero topik (linkelni nem engedi):
IFBBL: "beszelgettem anno egy boleros ertekesitovel. Azt mondta hogy a vasarlok 50%-a befektetesi cellal vette."
IDSx: "Nem kell ezen meglepődni, tetszőleges új társasházban ez a helyzet, ahol lakást néztem. Az elő-előértékesítési fázisra (az értékesítőnél lévő alaprajzon épp csak megszáradt a festék, a weblap még sehol nem volt) a jobb fekvésű lakások nagy része már elkelt "házon belül".   Attól azért én nem félek, hogy olyan helyzet alakulna ki, mint a Nagyvárad tér (orvosi egyetem) környékén lévő új építésűekben, ahol a lakók túlnyomó része külföldi vendéghallgató és tanévente cserélődnek."
50% befektető = 450 új kiadó lakás a kelenföldi lakótelep mellett...
Mondjuk én sem vennék itt saját részre, hosszú távra lakást... volt ipari negyed, két négysávos bevezető főtút közé beékelve. BME/ELTE hallgatóknak és fiatal infoparki dolgozóknak kiadni viszont jó lehet.
gyula1971
gyula1971 2017. 12. 14. 18:38
Előzmény: #19757  Törölt felhasználó
#19759
Ez érdekes, egyszer bevándorlási hullám van a belváros felé, utána meg kivándorlási hullám az agglomerációba.
Törölt felhasználó 2017. 12. 14. 16:39
Előzmény: #19757  Törölt felhasználó
#19758
Vagy kezdjen el havi 150-ért bérelni Józsi bácsitól, mert most nagyon olcsón lehet ugye lakást bérelni, aki bejelentkezni nem engedi, bármikor felmondja a bérletet, hogy a kisonoka beköltözhessen, és egy szöget nem enged beverni a falba, fizessen a parkolásért a lakása előtt, a lakás árát pedig fialtassa bitcoinban?
Törölt felhasználó 2017. 12. 14. 16:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#19757
Nem tudom mégis mire számítasz, 25 millióból nem fogja senki megváltani a világot, az akit az élete, munkája vagy csak a lustasága bpesthez köt.
Hozzárakhat még 10-et, kiköltözhet az aggloba, és havi 50-et még berak a közlekedésbe, és akkor is reggel csak áll a dugóban.
Vagy kiköltözik a XXIII, XVII-be, stb egy téglalakásba esetleg, és szintén szétközlekedi magát.
Milyen más alternatíva létezik ennyi pénzből?
ncseed 2017. 12. 14. 16:17
Törölt hozzászólás
#19756
settevoltesette 2017. 12. 14. 15:34
Törölt hozzászólás
#19755
Törölt felhasználó 2017. 12. 14. 15:19
Előzmény: #19750  buyandhold
#19754
Te jöttél általanossagokkal Budapestre és vidékre, bár nyilván utóbbi sokkal nagyobb halmaz, ennek ellenére Budapesten is mutatok neked nyugis helyeket.
Egyébként a Balaton-Borsod összevetés is jó példa, a Balaton part legforgalmasabb, legsűrűbben lakott részeiről az atlagember azt mondana, hogy rosszabb levegő van, mint egy borsodi zsákfaluban, a valósag meg fordított.
Törölt felhasználó 2017. 12. 14. 15:15
Előzmény: #19752  terelemel
#19753
A szálló porhoz elég a fatüzelés is, persze nyilvan egy modern vegyestüzelésű kazán jobb, mint egy régi, rossz kályha, meg az sem mindegy, vizes-e a fa.
terelemel 2017. 12. 14. 13:55
Előzmény: #19743  Törölt felhasználó
#19752
Koszi, az azert mas, bar nincsenek tavol.
De csodak nincsenek, amig vannak olyan szarhaziak akik minden szart beledobalnak a kazanba, muanyagtol kezdve gumin at, a ht hulladekig, addig nyilvan okadni fogja a kemeny a merget, port, kormot, stb.
ncseed 2017. 12. 14. 12:35
Törölt hozzászólás
#19751
buyandhold 2017. 12. 14. 11:49
Előzmény: #19749  buyandhold
#19750
Azert itt nagyon keveredik az a fogalom, hogy "videk". Ez tipikus pesti gondolkozas :)
De azert a videk es videk kozott is van kulonbseg. Nem mindegy hogy Borsodi falu, vagy Balatonparti varos. 
buyandhold 2017. 12. 14. 11:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#19749
A gazkazanod maskent mukodik, mint a szilard tuzeles. A tuzifat nem lehet beallitani, hogy mire hazaersz, tegye ra sajat magat... ez fizikai korlat, ha az emberek 5-ig dolgoznak, 6-ra hazaernek, akkor tudnak fat rakni a tuzre. Ha valaki hajnalban felkel, hogy meleg legyen mire elindul, egeszsegere. A gazkazan maskent mukodik, de nem is a gazfutesrol volt szo, mert az Pesten is jellmezo, es nem annyira szennyez. Itt kifejezetten a szilard tuzeelsrol volt szo. 
De a tapasztalat is az, faluhelyen este jon a fust, van is egy mondas, hogy: na a szomszedban befutottek :)
settevoltesette 2017. 12. 14. 11:38
Törölt hozzászólás
#19748
Törölt felhasználó 2017. 12. 14. 11:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#19747
Na meg a legszegényebb régiókban eleve nagy a munkanélküliség (a tényleges, nem a hivatalos), így sokan vannak egész nap otthon, míg a pénztelenség miatt mindenfélét, amit tudnak, elégetnek. A szmogtérkép sok esetben korrelál a szegénységgel a téli időszakban.
A völgyekben meg épp az a baj, hogy gyakran hajnalra sem fújja el a szél a szmogot.
ncseed 2017. 12. 14. 11:04
Törölt hozzászólás
#19746
Törölt felhasználó 2017. 12. 14. 10:51
Előzmény: #19742  buyandhold
#19745
Azt csak mellékesen írtam, hogy a budai agglomeració, egyébként én sem tekintem vidéknek. A szmogrekordokat viszont borsodi falvakban mérik évről-évre, emellett van még pár gócpont, amely gyakran veri Budapestet, pl. Miskolc, Pécs, Ajka. Még durvabb lehetett a helyzet, mikor még volt ezekben a városokban ipar és bányaszat, illetve még nagyobb aranya volt a szilárd tüzelésnek.
Egyébként a téli szmog nagyságrendekkel rosszabb, mint a nyári szmog, főleg szilard részecskék szempontjából, és nem csak azért, mert télen fűtés van, hanem azért is, mert sokkal gyakoribb az olyan időjarás, amikor megül a szmog, gondolok itt a ködös, hideg, szélcsendes időhárásra elsősorban.
Törölt felhasználó 2017. 12. 14. 10:45
Előzmény: #19743  Törölt felhasználó
#19744
Törölt felhasználó 2017. 12. 14. 10:44
Előzmény: #19740  terelemel
#19743
Bocs, most rákerestem, nem Sólymár volt, hanem Csobánka. Egyébként minden attól függ, mikor mérik, de a völgyekben fekvő településeken gyakran meg tud ülni a szmog, főleg ködös, szélcsendes időben.
buyandhold 2017. 12. 14. 10:44
Előzmény: #19739  Törölt felhasználó
#19742
Nem hinnem, hogy Solymar barmilyen szempontbol videknek szamitana, ugyanazok az idegbeteg pesti emberek, csak meg jol fel is huzzak magukat, mire kizotyognek. A bp-i legszennyezest ugyanugy elviszi oda a szel. Az arak is magasak...
Masreszt a statisztika a legszennyezesrol egy nagy kamu. Par eve tettek csak bele a szallo port. Hirtelen megromlott mindenhol a levego minosege, pedig semmi nem valtozott. Olyan ez, mint hogy USAban most levittek a magasvernyomas hatarat, es rogtom lett 3millio uj beteg ember.
Videken a futesrol annyit meg, hogy nappal nem futenek az emberek. Este gyujtanak be, sotetedes utan, amikor hazaernek. Mire az kikerul a levegobe, este 7-8 ora van. Akkor tenyleg megno a levegoben a karos anyag, de akkor mindenki otthon van, zart terben, tehat a kinti levego nem erinti. Reggelre meg mar elviszi a szel. Csak hat ez nem derul ki a statisztikabol. Arrol nem beszelve, hogy ez csak telen aktualis. A pesti forgalom meg egesz eves...
Pesten az a durva, a tomeny benzingoz, telen-nyaron, a negyediken anno mindig arra ebredtem.Nagyon regen 5 evig a  Schonherzben laktam a 11. ker-en. Ott az is durva volt, hogy ejjel nappal dudorogtek az autok, folyamatos stresszek vannak kiteve az emberek, egyszeruen nem lehet hozzaszokni. Anno nem ertettem, miert laknak ott az emberek, ki vesz ott lakast egyaltalan? Most sem ertem. A pesti ember mar ehhez hozza igenytelenedett. 
terelemel 2017. 12. 14. 09:59
Előzmény: #19740  terelemel
#19741
pfff...ennyit a Portfolio forum szerkesztojerol...
Szoval: Errol tudnal legyszi linket/forrast adni?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek