Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kbb 2017. 11. 08. 21:50
Előzmény: #19291  Törölt felhasználó
#19300
A városszéli lakótelepek gyakran sokkal kulturáltabbak, mint a beljebb lévők, saját részre szerintem kiváló az ár-érték arányuk, ha valaki nem él nagyon intenzív társasági életet. Veszélyük, hogy egy munkahelyváltásnál óriási szívás lehet, ha délről északra, vagy északról délre kell átjárni a városon.
Káp2-t nálam előzik Dél-Pesten a Gloriett és Krepuska lakótelepek, ezekben egyáltalán nincs tízemeletes ház, cserébe kötöttpályás közlekedés nincs a közvetlen közelben (bár a Gloriettre régóta ígérik a villamost).
sakal83 2017. 11. 08. 14:19
Előzmény: #19298  sakal83
#19299
Helyesbítek. A leginkább ajánlható hely!!!
Sokan mennek ki a váci úti irodaház dolgozói közül lakni oda, ami nem lényegtelen a lakóközösségek szempontjából.
A többi kerületben gázos nagyon a helyzet (havanna, X kerület stb.)
sakal83 2017. 11. 08. 14:17
Előzmény: #19292  Törölt felhasználó
#19298
Nem rossz. Főleg a 4 emeletesek. A törzsközönség is kezd cserélődni. Mellette újépítésű ingatlanok, friss levegő. 14-es villamos. Közelben áruházak. Abszolút ajánlható a belső kerületek paneljei után.
Törölt felhasználó 2017. 11. 08. 14:16
Előzmény: #19292  Törölt felhasználó
#19297
Mi egy lakást néztünk ott, kordován téren, pontházban, legfelső emeleti "gyári ráépítéses", nagy belmagasságú, lepukkant művészlakást, egy nagy szobával, meg két "egészen" apróval.
Ha lett volna erkélye elgondolkodtam volna rajta, de a lakóközösség, akiket láttunk annyira nem voltak szimpik, de totál ellenszenvesek se, valószínűleg békásnál egy fokkal mindenképp jobb, sétálgattunk többször sötétben is arra, nem tűnt rossz helynek, de cimborám, aki onnan járt infoparkba azért panaszkodott a távolságra, pedig amúgy nem egy ilyen nagy kimozdulós emberről van szó.
Meg azért se mertünk belevágni, mert még a tető is gyári volt, ami egy nem szabványos panel megoldás volt ott, így tartottunk tőle, hogy sok lehet vele a gond:
https://goo.gl/maps/gQnvuaNSP7R2
ncseed 2017. 11. 08. 13:28
Törölt hozzászólás
#19296
2345678 2017. 11. 08. 13:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#19295
Sikerült beszélnem az ingatlanossal azoknak a lakásoknak az ügyében amelyek hosszú  távra ki vannak ,de eladók.Olcsónak tűnő lakásokra vadásztam ,és a hirdetések között figyeltem fel azokra a lakásokra amelyek 2010-ben épültek mint tetőtéri beépítés.Például egy 45 négyzetméteres az Oktogonnál,cirko fűtéssel 27.000.000 Ft.Örömhírként ért,hogy még megvan a lakás.Bérlői is van benne.De sajnos nincs használatbavételi engedélye.Mikor lesz,kérdeztem.A válasz lehet,hogy 2 hét múlva,lehet,hogy 1 év múlva.Érdemes ezzel foglalkozni,időt,energiát,pénzt beleölni ?De ha nem fogok foglalkozni vele még akkor is nagyon érdekel,hogy mi a baj ezekkel a lakásokkal,konkrétan 15 lakás 2010 óta miért nem kap használatbavételi engedélyt.
ncseed 2017. 11. 08. 10:23
Törölt hozzászólás
#19294
ncseed 2017. 11. 08. 10:22
Törölt hozzászólás
#19293
Törölt felhasználó 2017. 11. 08. 10:17
Előzmény: #19291  Törölt felhasználó
#19292
Szóval igazából leginkább arra vagyok kíváncsi, mennyire biztonságos, normális környék, ranézésre annak tűnik, de kíváncsi vagyok mások véleményére.
Törölt felhasználó 2017. 11. 08. 10:16
Előzmény: #19290  Törölt felhasználó
#19291
A másik, hogy mit gondoltok Káposztásmegyer II lakótelepről. Eddig elkerülte a figyelmemet, főleg mert nagyon kint van, de nemrég jártam arrafelé, és nyugis lakótelepnek tűnt (nyugisabbnak, kultúráltabbnak, mint mondjuk Békásmegyer), meg a tömegközlekedés sem volt vészes oda (2 hete, a metró felújítása előtt voltam arrafelé), nézegettem 1+2 szobás panellakásokat, egészen jók vannak nem túl drágán. Saját használatra, nem befektetésként gondoltam, és nem azonnal, tehát a metró felújítás nem probléma.
Törölt felhasználó 2017. 11. 08. 10:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#19290
Amúgy te nagyon otthon vagy a 10 emeletes panelokban:
Ezen házakban mennyire jellemző, hogy egyáltalán nincs gáz, így villanytűzhely van, nem gáztűzhely?
Törölt felhasználó 2017. 11. 08. 10:08
Előzmény: #19287  mpagnes
#19289
Én inverteres légkondit tudnék még elképzelni, de az nem biztos, hogy olcsóbban jön ki. Mondjuk pl. Pécsen rengeteg a távhős tégla és zsaluzott beton ház is, a szigeteletlen, lepukkadt, szegények lakta házak közül is, ráadásul ott még a teljes házak kiválását is megakadályozzák önkormányzati rendeletekkel.
ncseed 2017. 11. 08. 08:50
Törölt hozzászólás
#19288
mpagnes 2017. 11. 08. 08:33
Előzmény: #19280  Törölt felhasználó
#19287
Távhőn kívül nem is lehet más szerintem 10 emeletes panelházban. 
ncseed 2017. 11. 08. 07:21
Törölt hozzászólás
#19286
Vortex 2017. 11. 07. 23:38
Előzmény: #19284  2345678
#19285
Én sem értem, az ingatlanos miért nem törli. Ha még ajánlana valami mást helyette, akkor érteném. De így nincs értelme.
Ez a csak személyes információ adás gyanús. Ha csomagban megvették a lakásokat és eladók, akkor adják el. De ha már előre ködösítenek, akkor biztos nem lehet olyan egyszerűen jó áron lakást venni :)
2345678 2017. 11. 07. 22:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#19284
Ma minden szabad időmben a lakáshirdetéseket olvastam.Hirdetőket hívogattam.Amikor a hirdető ingatlanos céget felhívom,akkor elmondják,hogy nincs már meg a lakás.Nem értem,hogy akkor miért ne törlik a hirdetések közül,ha eladták.Ha én ingatlanos lennék törölném a már nem aktuális hirdetéseket.Találtam döbbenetesen olcsó lakásokat cégeknél,akik azt írják,hogy azért ilyen olcsók ,mert csomagban vásárolják,de információt csak személyesen adnak budapesti irodájukba,időpont egyeztetéssel van ügyfélfogadás.Az egyik ilyen cég az One plusz One kft.Na ezt sem értem !De annyira kíváncsi vagyok,hogy még majd utána járok.Persze ha valaki belefutott már ebbe a cégbe az többet tud nálam.És még egy érdekes tapasztalatot szereztem:több lakás úgy van hirdetve,hogy eladó,de mivel ki van adva hosszútávra,ezért birtokbaadás csak  a szerződés lejárta után lehetséges.Ez is érdekel,holnap fogok beszélni az ingatlanossal ezekről a bérbeadott lakásokról.Érdekes,hogy a hirdetés szerint 2010-ben készült lakásokat a beruházó bérbeadva tartotta eddig, most meg értékesíteni akarja.
ncseed 2017. 11. 07. 21:37
Törölt hozzászólás
#19283
Törölt felhasználó 2017. 11. 07. 19:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#19282
Mert akik a 11-ben bérelnek, nem csórók. Az országban viszont épp nem az ennyire jó lokációjú lakótelepek vannak többségben.
ncseed 2017. 11. 07. 18:30
Törölt hozzászólás
#19281

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek