Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 11. 03. 09:10
Előzmény: #19179  kbb
#19180
Ha csak jogi fenyegetéssel tudod ott tartani a felmondási időre, akkor a munkájában sem lesz köszönet, aztán bizonyítsd, hogy szándékos volt...
kbb 2017. 11. 03. 09:01
Előzmény: #19176  Törölt felhasználó
#19179
Nem tölti ki a felmondási időt = munkaviszony jogellenes megszüntetése... alap az 1 havi bruttó bér, mint kártérítés, de ha a munkaadó további kárt tud a bíróságon bizonyítani, akár 12 havi (bruttó!!!) bért is követelhet a korábban lelépő dolgozótól...
Törölt felhasználó 2017. 11. 03. 08:45
Előzmény: #19177  Törölt felhasználó
#19178
Amúgy most láttam, hogy Budapesten egy mekiben kiírták, hogy mennyiért keresnek munkaerőt. Ahhoz képest, hogy milyen számok hangzanak el mostanában a médiában, a 200 bruttó nappali műszakban azért karcsúnak hangzik, tekintve, hogy érettségitvazért ott is elvárnak, ami azt jelenti, hogy konkrétan 39 ezerrel fizetik túl a garantált bérminimumot, ami ugye ez esetben a törvényi minimum. Ha valódi munkaerőhiány lenne, akkor nem ennyit fizetnének a törvényi mimimumhoz képest.
Sok pályakezdő diplomás ismerősöm van Budapesten, az informatikusokat nem számítva nagyjából 300 bruttó az átlagos kezdőbér, ami nettó 200, de ehhez azért kell, hogy egyetem alatt közel, vagy teljesen ingyen gyakorlaton legyenek. Szerintem ez sem sok, sőt kimondottan kevés, a lakás és albérleti árakhoz viszonyítva különösen, sok fiatal pár az első lakásának az önrészének összegyűjtésével van bajban, pedig nem olyanokról beszélek, akik nagy lábon élnének.
Törölt felhasználó 2017. 11. 03. 08:38
Előzmény: #19174  2345678
#19177
Szerintem messze nincs még munkaerőhiány, aki akar, most még könnyebben, gyorsabban is talál munkaerőt, ugyanis inkább a fluktuáció ami megnőtt.
Törölt felhasználó 2017. 11. 03. 08:36
Előzmény: #19175  2345678
#19176
1 hónap felmondási idő a minimum, sőt a szerződés többet is kiköthet. Persze a valóságban nem tud mit csinálni a munkáltató, ha abban a hónapban be sem megy az alkalmazott. Mondjuk vissza is üthet egy rossz referencia, általában érdemes nem a munkáltatóval összeveszve távozni.
2345678 2017. 11. 03. 08:21
#19175
A Munkaszerződés egyáltalában nem jelenti a dolgozó röghöz kötését.Akkor megy el amikor akar.
2345678 2017. 11. 03. 08:11
Előzmény: #19172  Törölt felhasználó
#19174
Mai hír,a Napi.hu-n olvasható:Tömegek mondanak fel a magyar munkahelyeken.Elvadult a helyzet. Itt olvastam ma arról,hogy  egy dunántúli multinacionális cég kapuja előtt ígértek rá a fizetésre 48.000Ft-al többet és lelépett az összes dolgozó.Ennek a hírnek azért örülök,mert már én is kezdtem kételkedni a munkatársammal történtekben.
sakal83 2017. 11. 03. 07:51
Előzmény: #19170  johai
#19173
Nalam csak a csaladi hazat pofozgatjak. De meg 5 helyen vannak. Az elozo brigadok tarsashaztol kölcsönzött emberkek voltak. A társasház beruhazoja nem igazan tudott rola...Nem ecceru most. Ott nincs gond ahol megfizetik oket.
Törölt felhasználó 2017. 11. 03. 07:48
Előzmény: #19162  mage
#19172
Szvsz messze nincs akkora munkaerőhiany, mint ahogy a médiából folyik. Nagyjából vége azoknak az időknek, amikor egy pályakezdő diplomás állásra beérkezik 1000 önéletrajz, ma már csak 100-ból válogatnak. A kocsiból kiszólás meg szerintem is urban legend.
Törölt felhasználó 2017. 11. 03. 07:46
Előzmény: #19161  2345678
#19171
Nekem is vannak mamahiteles vagy ilyen albérletes fél-mamahoteles ismerőseim, de amit mondasz, azt fordítva látom, nem a gserek várja el, hogy vigyen mindent otthonról, hanem a szülő tukmál, mert azt hiszi, ezzel segít. Pedig a francokat.
johai 2017. 11. 03. 07:44
Előzmény: #19163  sakal83
#19170
5 helyen dolgozik egyszerre a brigadod?!
Na vazze most mar ertem miert a rengeteg elkeritett terulet (sokszor evekig,lasd varoasliget),amunka meg all....valoszinu elszamoljak a megkezdett munkat,es a be nem fejezettett is a gdp-be,pl 4 metro,burkolat meg most sincs,csak a lathato reszek vannak kesz....az biztos hogy en nem vennek a most epulo lakasokbol,inkabb kivarom a normalis munkatempot....epitkezeseknel ez a szisztema eletveszely,nem a bekoltozeskor jonnek elo a hibak,hanem a garanciaido utan.
Törölt felhasználó 2017. 11. 03. 07:44
Előzmény: #19159  mage
#19169
Nem csak amiatt mentek fel a lakásárak, de megint elmentél a lényeg mellett, hq van egs támogatás, akkor azt is érinti a hatása, aki nem él vele, ezért teljesen értelmetlencnem élni vele, attól függetlenüly hogy egyetértek-e az osztogatással.
Törölt felhasználó 2017. 11. 03. 07:42
Előzmény: #19160  mage
#19168
De pont arról beszélek, hogy a véleményemet sosem a pénztárcamra alapozom, az két független dolog. Szüleim példáját is írtam, akik szó szerint kimondták anno, hogy nem túl igazságos a támogatási rendszer, holott haszonélvezői voltak.
ncseed 2017. 11. 03. 07:22
Törölt hozzászólás
#19167
Vortex 2017. 11. 02. 23:29
Előzmény: #19162  mage
#19165
Pedig így is működik. Gondolom nem egyedüli munkás volt, hanem komplett brigád.
Haver most mesélte, hogy szerzett egy jó brigádot. Egy projekten tetszett neki, ahogy dolgoznak. Többet kínált, 2 nap múlva már neki dolgoztak  :)
mage 2017. 11. 02. 21:06
Előzmény: #19163  sakal83
#19164
Mikor a nav ellenőriz akkor mit mutatsz nekik, vagy téged nem szoktak? :)
sakal83 2017. 11. 02. 20:47
Előzmény: #19162  mage
#19163
:) sajnos életszerű.nalam most tűnt el egy brigád.:) az új pedig 5 helyen dolgozik egyszerre...munkaszerzodes:) az az építőiparban nincs
mage 2017. 11. 02. 19:32
Előzmény: #19161  2345678
#19162
Csak nagyon nem életszerű a szituáció. Milyen munkás az aki egy bemondott bére (kocsiból kiszóló ember) munkahelyet vált, arról nem is beszélve, hogy nyilván van munkaszerződésük ami miatt azért nem lehet csak úgy dobbantani.
Minek panaszkodnak akkor ha nem bánják? Budapesten a 350e-es bruttó azért nem olyan sok.
2345678 2017. 11. 02. 18:32
Előzmény: #19157  mage
#19161
Az üres lakások számára voltam kíváncsi,ezért a neten  elérhető forrásokból szereztem az említett számokat. Ezek a lakások teljesen üresek,senki nem lakja.Én nagyon beszűkült életet élek,és akinek nincs élete az más életéből él.Szívesen hallgatom azokat akik valódi életet élnek.Munkatársam aki a rendszerváltáskor beszerzett  modern nyomdatechnikával sok pénzt keresett,amit ingatlanokba fektetett.Most már felújítással,tetőtér beépítéssel is foglalkozik ,mondta el nekem bizalmasan tapasztalatait.Saját tapasztalatom viszont az,hogy a mamahotelből a fiatalok valóban kimozdultak,de albérletbe mentek.Saját lakásba sokáig nem megy a többsége,még azok sem akik jól keresnek,mert akiket ismerek a mának élnek,nem tudnak és nem akarnak megtakarítani,törleszteni.Fiu ismerőseim elsősorban autókra gyűjtenek.Azt gondolom,hogy először a bérleti piac fog profitálni abból,ha a fiatal elköltözik hazulról.A bérleti piac szerintem már most profitál és sokáig fog profitálni a mamahotelből kiköltözőkből.A szülők csak panaszkodtak nekem,hogy teljesen kifosztják gyerekeik a hűtőt,fagyasztót és a spájzt.Nem kérdik,hogy ezt elvihetem-e. A szülők valójában nem bánják ezt.Örülnek,hogy adhatnak .Nem a szülők,hanem én nevezem ezeket a gyerekeket élősködőknek.Van ahol a gyerek Budapesten SSC szolgáltatónál dolgozik bruttó 350.000 Ft-ért.Akkor miért kell mindent elpakolni a háztól ?Általában az a válasz,mert ez hazai,ez olyan finom,ilyet nem kapni a piacon.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek