Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lakni_kell_valahol 2017. 10. 11. 09:23
Törölt hozzászólás
#18420
ncseed 2017. 10. 11. 08:49
Törölt hozzászólás
#18419
sakal83 2017. 10. 10. 22:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#18417
Igen. Ezert is csinalom. De qva fárasztó latni hogy ugyanaz a szar csak 3 évvel oregebben tobb mint duplája...A cel nappali plusz 2 szoba erkellyel élhetőbb helyen 65+ nmen. Ez a minimum egy gyerekkel. Ezalatt öngyilkosság hosszútávon. Ha nem lesz akkor egy jobb vetel kiadásra es maradok albiban. Aglomeracio kizarva. Ha van normalis meló videken akkor költözés. Hulye azert nem vagyok:) az elet nem egyenlo a keglivel. Ezt mar sokan megszivtak. Videken egy családi házat kapok lassan egy 50nmes panelaron...aki 400neto alatt keres annak semmi értelme itt maradni pesten ha nincs keglije. Netto balfaszsag.
lakni_kell_valahol 2017. 10. 10. 22:17
Törölt hozzászólás
#18416
sakal83 2017. 10. 10. 21:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#18415
Igen. Megveszem jo aron eladom x+2ert. 3 eve ezt csinálom. Mondjuk x+10nel jarok. De amire vennék egy nekem megfelelőt mar minimum x+10-be kerül.:) tehat ugyanugy xnel vagyok:)ledolgozom az arnovekedest:) de ugyanannyiba kerül mint az elejen...mielott belem allnanak: Az oka ennek: 1. Nem talaltam jo aron nekem megfelelőt. 2. Nem hittem hogy Ennyit nohetnek az árak... 3. Mar rajottem hogy olyat kell venni ami jo sokaig megfelelő. Eleinte 4-5 évre terveztem de mar tisztán látszik hogy nem erdemes Ennyi idore venni mert a kezdeti költségek ütik a 4 milliót.
kbb 2017. 10. 10. 21:08
Előzmény: #18381  because
#18414
"A 3-as metró mentén nem fognak nagyobbat esni az árak a felújítás miatt szerintetek? Érdemes még venni az M3 környékén most?"
Ha az M3 környéke alapvetően lakóövezet lenne, akkor elvileg csökkennie kellene az áraknak - de a dolog szépsége ott jön, hogy sok tízezren dolgoznak a Váci úton, ahova igen nehéz lesz bejárni (autóval is, mert a buszsávok miatt kevésbé lehet majd haladni), ami az ott dolgozók számára viszont felértékeli a munkahelyhez közeli (kiadó) lakásokat...
XIII. kerület ármozgása emiatt eléggé megtippelhetetlen, de ami az utóbbi 1 évben megfigyelhető volt: az új lakások ára jobban emelkedett itt, mint máshol (de ennek nem hiszem, hogy sok köze lenne a közelgő metrófelújításhoz - inkább a tavaly egyszerre piacra lépő rengeteg, egymással versengő fejlesztő nem tudott nagy haszonkulccsal kijönni, így viszont az elszállt kivitelezési költségeket is át kellett hárítaniuk a vevőkre).
ncseed 2017. 10. 10. 21:05
Törölt hozzászólás
#18413
kbb 2017. 10. 10. 20:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#18412
Szia!
A budapesti lakások jelenleg (az MNB szerint is) túlértékeltek. Ettől függetlenül árcsökkenésre kevés esélyt látok, az MNB közelmúltbeli lépései inkább egy magasabb inflációt valószínűsítenek, így a lakáspiacon inkább egy olyasmi forgatókönyv következhet be, mint 2004-2008 között (a lakások ára akkor emelkedett, de kevésbé, mint a bérek meg a parizer ára, tehát magasabb árcédula ellenére egyre könnyebb volt megvenni őket - közös motívum, hogy most és akkor is dübörögtek az építkezések, és a növekvő kínálat gátat szabott a nagyobb áremelkedésnek).
Árcsökkenéshez gazdasági krízis kellene, recesszióval, zuhanó foglalkoztatottsággal stb., de erre a nulla közeli államháztartási hiány és vastagon pozitív fizetési mérleg (gyorsan olvadó külső eladósodottság) mellett igen kicsi az esély.
lakni_kell_valahol 2017. 10. 10. 20:56
Törölt hozzászólás
#18411
sakal83 2017. 10. 10. 20:42
Előzmény: #18409  sakal83
#18410
En megprobaltam kiegyenlíteni az aremelkedest folyamatos vetellel es eladással. Tehat 3 eve nyomom es megis ugyanannyira vagyok mint 2014-ben:) nem vicces de ha ideges vagy attol csak NEKED lesz rossz.
Bp világváros lett minden szopasaval egyutt. Ez teny. Vilagvarosban venni keglit 0rol lehetetlen. Ez jelenleg a gazdasági csoda...
sakal83 2017. 10. 10. 20:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#18409
Sajnos ertheto a helyzet. Hitelből menne? Ha nem akkor nyelj egyet es nézz olyat amiben 10 ev múlva is el tudod képzelni magad es vegyél fel fix hitelt.mas eselyed nincs sajnos. 2020-21ig ne számolj aresesre. Korrekciora se nagyon. Az eseshez külső hatás kell. Valsag munkanélküliség tömegesen nagyon eros kamatvaltozas kb 5% plusz.
ha a 15 milla hitelből menne akkor ha teheted irany a vidék munkahelyvaltassal. Nyugaton nincs akkora berollo mint ingatlanollo.ha 400k alatt vagy pesten akkor nincs itt keresnivalod. Ne sértődj meg de ez az igazsag. Az alberlethienak:) siman lekaszalnak. A pesti atlagfizu felett kell keresned min 120kval hogy lehessen egy szanalmas kis lyukad.
lakni_kell_valahol 2017. 10. 10. 17:27
Törölt hozzászólás
#18408
settevoltesette 2017. 10. 10. 17:22
Törölt hozzászólás
#18407
because 2017. 10. 10. 17:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#18406
Hogy kitette 150 millióért, az nem jelenti azt, hogy ezen az áron el is fogja adni.
settevoltesette 2017. 10. 10. 17:15
Törölt hozzászólás
#18405
lakni_kell_valahol 2017. 10. 10. 17:13
Törölt hozzászólás
#18404
settevoltesette 2017. 10. 10. 17:04
Törölt hozzászólás
#18403
signal2
signal2 2017. 10. 10. 17:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#18402
Szerintem meg azzal sincs baj, ha az ember egész életében albérletben lakik. Az első lakás vásárlása nagyon megterhelő tud lenni, ha nincs elég önerő. Akkor aztán sok évnyi nyaralásról lehet lemondani. Az árak mennek ide-oda, nem kell ezen annyit keseregni. Főleg, ha közben a félre tett pénzt mondjuk Konzumban tartottad (vicc). :)
ncseed 2017. 10. 10. 17:01
Törölt hozzászólás
#18401

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek