Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2017. 09. 20. 10:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#17880
én meg ezt ajánlom neked... This Time Is Different: Eight Centuries of Financial Follylink
ncseed 2017. 09. 20. 10:43
Törölt hozzászólás
#17879
pitcairn2 2017. 09. 20. 10:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#17878
ellenben a történelmi tapasztalat azt mutatja, hogy nagyon veszélyes utánuk menni...
ncseed 2017. 09. 20. 10:41
Törölt hozzászólás
#17877
pitcairn2 2017. 09. 20. 10:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#17876
ha olyan fantasztikusan jól megy a szekér akkor miért nem meri az MNB a hivatalos inflációs ráta fölé emelni az alapkamatot?! az most 2,6%... link minimum 3-4%-os alapkamat kéne... ehelyett 0,9% van... mondhatsz bármit, az MNB jelenleg akut válság üzemmódban működik...
Sarpac
Sarpac 2017. 09. 20. 10:38
Előzmény: #17869  kbb
#17875
Így van és mivel a társadalom vagyoni különbségének megosztottsága csak nőtt és nő tovább a vége hatalmas recesszió és összeomlás lesz. Kevesek nagyon jól járnak, míg a többség tovább süllyed. Ez egyébként világszerte a szélsőséges csoportok, pártok megerősödést okozza majd, mivel a többség ereje a döntő mikor választunk. Pl. mindenki azzal jön a Jobbiknak esélye sincs pedig nagyon is valós lehet, hogy jövőre nagy meglepetésre ők nyernek.
ncseed 2017. 09. 20. 10:37
Törölt hozzászólás
#17874
kbb 2017. 09. 20. 10:37
Előzmény: #17867  Sarpac
#17873
Nem elég élénk a fantáziám... miért ne lenne vevő egy olyan papírra, ami államag garantáltan infláció +2% kamatot fizet? (Tehát ha elazállnak az árak, és visszajön a 30% infláció, akkor 32%-ot.)
sakal83 2017. 09. 20. 10:35
Előzmény: #17870  sakal83
#17872
Folyt: Amíg tart az ingatlanárak (eszközárak) folyamatosan nőni fognak, mert olyan megtakarítás jön létre, amely mögött nincs igazi termelés... Ettől a gazdagok gazdagabbak lesznek a szegények szegényebbek. Ez szociális feszültségeket teremthet sajnos. És erre matolcsy brutálisan szélsőséges liberalista gazdaságpolitikája rásegít (alacsony egysávos adókulcs, szociális szféra leépítése, munkatörvénykönyv átírása vadkapitalistává, magánegészségügybe való átterelés a források elapasztásával, fizetős oktatás lásd diákhitel). Mintha az SZDSZ programját látnám...
Sarpac
Sarpac 2017. 09. 20. 10:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#17871
Jaja megvárja, most az van 6-7%-os valós infla mellett kapnak rá 1-2%-ot. Pont ezt írtam pár sorral lejjebb majd ha a média felkapja akkor lesz pánik, ugyan az mikor én megmutattam annak a pár delikvensnek, hogy mi is az az állampapír addig pont leszarták! Amíg nincs felinformálva sok ember nincs baj, amit "fel lesz" média által, mert felkapják akkor lesz baj, és nem fogja érdekelni, hogy bukik 3%-ot ha máshol 6%-ot nyer, el fogja adni másodpiacin.
sakal83 2017. 09. 20. 10:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#17870
Én nem a forintra (MNB) gondolok, hanem az EKB-re, amely az államadósságokat vásárolja, így rendszerbe önti a pénzt. Ez leszivárog a lakosság megtakarításához is. Ez EU szinten igaz, és a mi kis porfészkünk ettől függ. Lásd amerikai ingatlanválság, feri bácsi szerint nem fog ide eljutni, 3 nappal később IMF hitel:) gyuri bácsinak meg sikerül eladni azt, hogy az unortodox politikájának sikere ez. Kb. mintha egy kisegér üvöltözne a macskafalkára, hogy lám elijesztettem őket, közben a háta mögött van egy falka kutya:) Ha esetleg jön a reccs, akkor kíváncsi vagyok, hogy ki lesz a hibás, mert ő nem az biztos. Szerintem SOROS:) Gyakorlatilag úszik az árral a mester és kiabálja, hogy én okoztam az árt:) Jó példa erre: a mai cikk Matolcsy: új aranykor köszönthet be Magyarországon link És bizony az EKB fújja a lufit így, mert a reálgazdaságot próbálja pörgetni. Erre szokták mondani ortodox nézetek szerint, hogy el kell inflálni a "lufit", ha nem megy az, hogy a gazdaság utolérje az előre megteremtett pénzt. De ez meddig tart, azt fene sem tudja. Amíg tart az ingatlanárak (eszközárak) folyamatosan nőni fognak, mert olyan megtakarítás jön létre, amely mögött nincs igazi termelés.
kbb 2017. 09. 20. 10:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#17869
Valutagyengülés csak más valutával szemben értelmezhető. Mivel az utóbbi években minden jegybank pénzt nyomtat, kénytelen így tenni az MNB is, különben nagyon megerősödne a HUF (ha úgy tetszik, az EUR, USD stb. gyengülne meg vele szemben az EKB, FED stb. pénznyomdája miatt). A vége ennek papírforma szerint világméretű infláció, de ez egyelőre csak az eszközárakban jelentkezik.
ncseed 2017. 09. 20. 10:26
Törölt hozzászólás
#17868
Sarpac
Sarpac 2017. 09. 20. 10:25
Előzmény: #17855  kbb
#17867
Másodpiacon most találsz rá vevőt akkor mikor omlik nem lesz egy száll se csak jóval kamat alatti áron.
ncseed 2017. 09. 20. 10:24
Törölt hozzászólás
#17866
Sarpac
Sarpac 2017. 09. 20. 10:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#17865
"emelkednek a REÁL bérek viszont a fogyasztás alig nő. " Érzed az iróniát abban amit leírtál? Ugyanis az állítás egyik fele nem lehet igaz! :)
ncseed 2017. 09. 20. 10:09
Törölt hozzászólás
#17864
pitcairn2 2017. 09. 20. 10:04
Előzmény: #17862  sakal83
#17863
a ZIRP, NIRP és QE programokra gondoltam, amelyek kb. buborékújrafújásról szóltak... mindennek meg kell fizetni végül az árát... ezeknek is...
sakal83 2017. 09. 20. 09:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#17862
Gondolom arra gondolt, hogy a készpénz mögött nincs valós termelés (értékteremtés), mert úgy nyomtatták fedezet nélkül. Ez szivárgott le a lakossági nettó vagyonba. Ez szivárog az eszközökbe (ingatlan részvény), amely lufit okoz. Az inflációban nincs mérve az eszközök ára, ezért nincs infla. Ebben sajnos van igazsága...
ncseed 2017. 09. 20. 09:47
Törölt hozzászólás
#17861

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek