Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 08. 21. 11:29
Előzmény: #17278  signal2
#17280
Rákérdeztem, és azt írta, hogy a kiépített park miatt, amit nem helyettesít az erdő, parkerdő, ésn em évi 1-2-szer járnak be. Szerintem meg abszurdítás, mert a zöld miatt költöznek ki, hogy aztán a full mesterséges zöldbe visszajárjanak. Mellesleg azt értem, ha valaki a budai hegyekbe költözik, de pl. a délkeleti agglomerációban épl hogy távolabb kerülnek az olyan zöldterületektől, ahova érdemes menni. Ok, értem, ha valaki saját házat szeretne, és jobb helyen nem jönne ki, de felesleges belemagyarázbi ezt a zöldterület dolgot, mert a legtöbb agglomerációs területen az egyetlen zöld, amit pluszban kapsz, az a saját kerted, cserébe ha tényleg lelkes természetjáró vagy, kevesebb időd fog jutni erre.
ncseed 2017. 08. 21. 11:02
Törölt hozzászólás
#17279
signal2
signal2 2017. 08. 21. 10:49
Előzmény: #17273  Törölt felhasználó
#17278
Több, mint valószínű, hogy nem a zöld miatt megy a Városligetbe, hanem az állatkert, a vidámpark és a cirkusz miatt, és csak évi 1-2 alkalommal. tehát ez nem abszurditás, hanem egy probléma felvetése (parkolás).
sakal83 2017. 08. 21. 10:49
Előzmény: #17275  sakal83
#17277
Illetve ha szar drága lesz, attól még szar marad sajnos. (ingatlanfelhozatal=szar)
Sarpac
Sarpac 2017. 08. 21. 10:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#17276
A valós fizetőképes keresletet a bankokból ingatlanba áramló tőke biztosítja, Manci néni is inkább bpn vesz lakást unokáinak semmint bankba tartsa. Tehát az alvó pénzek hajtották fel a nulla kamat miatt az árakat és ez Döntő tényező a bpi ingatlanpiacon. (különben ha az elszálló fizetések tennék akkor vidéken is lenne rally e helyett inkább tovább növekedett a kínálat)
sakal83 2017. 08. 21. 10:47
Előzmény: #17273  Törölt felhasználó
#17275
Ez nem abszurd, hanem nem volt lóvé a hegyekbe menni. Kényszer, amiről írtam pár napja. Ezért is élhetetlen egyre jobban Budapest sajnos az ingatlanárak miatt. A vidéki menne el, de nincs meló vidéken, a pesti megunta az 50nm panelt (nagy átlag), de esélye sincs házba menni. Nem jó ez senkinek hosszútávon, csak a beruházóknak.
Törölt felhasználó 2017. 08. 21. 10:43
Előzmény: #17269  Törölt felhasználó
#17274
Lehet, a gyerek mindig cirkuszba akar menni. :D
Törölt felhasználó 2017. 08. 21. 10:39
Előzmény: #17271  signal2
#17273
Kiköltözik az agglomerációba, hogy aztán bejárjon a budapesti zöldterületre. Ez az abszurd. Amúgy családdal talán nem kivitelezhető a tömegközlekedés városon belül?
ncseed 2017. 08. 21. 09:30
Törölt hozzászólás
#17272
signal2
signal2 2017. 08. 21. 09:01
Előzmény: #17269  Törölt felhasználó
#17271
Márpedig kiterjesztheted úgy, hogy bárhonnan gázos családdal elmenni a Városligetbe (még a XIII-ból is), mert tényleg nehéz parkolni.
kbb 2017. 08. 21. 08:41
Előzmény: #17266  buyandhold
#17270
Hát... én személyesen nem ismerek olyan embert, aki tisztán kiadásra vett lakást, olyan fiatalt viszont sokat, aki most, hogy végre van normális állása, elköltözött a szülőktől vagy zsúfolt albérletből sajátba vagy egy önállóan/párral bérelt lakásba. A drasztikusan javuló munkaerőpiac időben egybeesett a kamatcsökkenéssel, így nehéz szétválasztani a kettőt, de én sokkal erősebbnek érzem azt, hogy az embereknek magasabb fizetéssel és stabilabb munkahellyel nagyobb lakásterületre lett igénye.
Törölt felhasználó 2017. 08. 21. 07:51
Előzmény: #17260  Törölt felhasználó
#17269
Amúgy a legviccesebb, mikor 444-en előadta egy kommentelő, hogy milyen rossz, hogy a Városligetben rosszak a parkolási lehetőségek, így a Gödöllő környéki agglomerációból nagyon nehézkrs bejárniuk a gyerekkel a Ligetbe kikapcsolódni. És még csak nem is értette, miért abszurd...
Törölt felhasználó 2017. 08. 21. 07:40
Előzmény: #17260  Törölt felhasználó
#17268
Amit írtam, inkább ökölszabály jellegű dolog, nem végletekig optimalizálása valaminek, szóval az egész gondolatmeneted az "analógiáiddal" sehogy nem kapcsolódik. Attól, hogy van airbnb, még az agglomerációa eladások is hasíthatnának, sőt elvileg kellene is, ha az airbnb-nek akkora hatása lenne a belvárosi és viszonylag belváros közeli lakáspiacra, mint ahogy állítják (szvsz az airbb csepp a tengerben). Ami a zajt illeti, egyrészt megszokás kérdése, másrészt lakás függő. Én külvárosban lakok, mégis sokkal zajosabb nálunk, mint egy ismerősömnél, aki a Blaha környékén, befelé néző lakásban, ráadásul neki sokkal kevésbé porosodik a lakása. Mellesleg az átlag agglós lakos sem lát zöldet hétköznap világosban, hétvégén meg sokkal több gondja van a házzal és a ház körül, mint akinek lakása van, így oda megy, ahová akar. Én gyakran mondom, hogytúlzottan szeretek a természetben lenni ahhoz, hogy egy családi házba költözzek... A másik, hogy szeritem meg ha az ember mentálisan ép szeretne maradni, akkor nem fog napi szinten autóval munkába járni Budapesten. Így ha agglomeráció, akkor csak a jó tömegközlekedésű helyek jöhetnének szóba, csakhogy azok nem olcsók (mielőtt megjelenok Pitcairn Nagymarossal, 45 perc a nyugatiig félóránként járó vonattal (onnan meg annyi, amennyi, ha nem a nyugatinál dolgozik az illető), az nem jó tömegközlekedés bejárásra).
buyandhold 2017. 08. 21. 07:38
Előzmény: #17263  gyula1971
#17267
Arra gondoltam, de meg ha lefelezzuk(vagy akar lenegyedeljuk), akkor is jobb mint a kozmunkasber :)
buyandhold 2017. 08. 21. 07:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#17266
Mindenki maskepp latja, de szerintem egyertelmuen es CSAK a kamatok miatt ment fel az ingatlanar.Idobeli egybeeses is megfigyelheto, sajat peldam is bizonyitek nekem. Ha lenne normalis kamat, eszembe nem jutott volna ingatlanba fektetni.Mikor vettem ugy voltam vele, hogy a lenyeg, hogy nem forintban van a penzem...de azert szerintem aki most vett, az mindenki kiadja... Az alberlet meg azert ment fel, mert a befektetoknek van egy hozam elvarasa, es ez hajtja fel az arakat. Nem ertem miert lenne ra nagyobb igeny, nem nott a lakossag szama, az egyetemistak szama sem nott. Ami miatt lehet dijat emelni, az hogy nonek a fizetesek. Mivel masszivan nonek a fizetesek, ezert lehet meg boven dijat emelni a jovoben is. Olyan ez mint a CSOK, nem a vevoe lesz, hanem az eladoe. A fizetesemeels jelentos resze is elmegy a megnott alberleti dijra. De hangsulyaozom ez csak a futoanyag a novekedeshez, az oka az volt, hogy valamibe at kellett tenni a toket...
ncseed 2017. 08. 20. 22:47
Törölt hozzászólás
#17265
kbb 2017. 08. 20. 20:36
#17264
gyula1971
gyula1971 2017. 08. 19. 20:27
Előzmény: #17259  buyandhold
#17263
Hát elképzelhető,de milyen tevékenységgel? Vendéglátásra gondolsz?
exmnbs1 2017. 08. 19. 17:06
Előzmény: #17261  buyandhold
#17262
Csatorna szag kimaradt, 5. Keruletben
buyandhold 2017. 08. 19. 17:04
Előzmény: #17260  Törölt felhasználó
#17261
engem anno a belvarosban a rengeteg kutyaszar zavart(nem tudsz ugy atmenni, hogy ne lepjel bele, vagy nagyon rutinosnak kell lenni, ha vegig a kutyaszarra fokuszalsz, akkor talan meguszod, de ha egy pillanatra is elkalandozol, akkor napokig szagolhatod a 70millas lakasodban is, hacsak nem hagyod a cipodet a folyaoson a tobbiek oromere..), es a tomeny hugyszagot se tudnam hosszabb tavon megszokni...az hogy minden kapulajban egy hajlektalan aludt, az hidegen hagyott... de nem orulnek neki, ha a gyerekek napi szinten ezt lathak...jo nekunk a mokus is es a sundiszno...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek