Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sakal83 2017. 08. 17. 13:37
Előzmény: #17136  upgrayeddAKS
#17140
Én is értem miről beszél. Győri vagyok 16 éve élek Pesten. Tavaly tavalyelőttig szerettem. Sajnos az életből fakadóan sok elintézni valóm lett az elmúlt években úgy, hogy közben dolgozok, illetve gyereket tervezek. Na, ez valami eszméletlen, ami itt megy. Minden messze, dugó, lassú ügyintézés. Akkor vettem észre, amikor hazamentem családi okokból, és beterveztem 3 napi feladatot. Azt vettem észre, hogy első nap 2ig végeztem:) Mivel innen van tapasztalatod, fogalmad sincs és nekem sem volt már, hogy mennyi, de mennyi idő dobunk ki az ablakon az utazással és a sok ember miatt. Mivel központi helyen lakok (13.), én még nem is vagyok rossz helyen. Azonban a gyerek miatt váltani kell kéglit. Most néztem a 13.-at... 500-800 között van a nm ár. Hahaha:) és a legrosszabb, hogy csak peremkerület az opció, pedig kicsit az átlag felett keresünk. Na az valami halál. Lepukkant emberek, környék, messze, iskola óvoda tele színesekkel, teltház mindenhol. Sport lehetőség 0 a gyereknek... Na ez sajnos minden, csak nem élhetőség. Pedig ismétlem, kibaszott szép város, tele lehetőségekkel, de ezt a koncepciónélküliséget kevés helyen látni. Pl.: 140 milliárd úszó vb. A nyilvánvaló kivételével minek? A dagáyl strand használhatatlan lett, és két hétig lehetett nézni pár kislányt és kisfiút a medencébe csapkodni a vizet... Ehelyett építhettek volna MINDEN kerületbe egy uszodát. Abból is lehetett volna lopni... és még haszna is lett volna
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 17. 13:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#17139
Nagyon jó folyamat: "kiszorulnak" a búvalba...ottak Budapestről :) (Sarkítottam, de a trend adott...) Optimista, vállalkozó szellemű jóembörök kellenek oda. :)
sakal83 2017. 08. 17. 13:12
Előzmény: #17133  Törölt felhasználó
#17138
Ne keverd össze a dolgokat. A vidéki nagyvárosok külső részeinek tömegközlekedése irreleváns, mert 5-7 perc kocsival a központ szinte mindenhol, távolságban is vagy 6 km:) Próbálj meg bejutni a 17-bő, 18-ból tömegközlekedéssel... na több, mint 1 óra minimum. És térjünk ki a minőségre, na az szar. A BKV valóban borzalmas sok járatot tart fenn, nem is értem igazán, miért panaszkodnak itt az emberek a tömegközlekedésre, ami a járatok számát illeti. Ami nagy baj, az épp ebből fakad. 100menként megálló, dupla menetidő. A sok lusta szar nem képes sétálni két megállót, inkább várja a buszt... és lassítja az egészet. Nincsenek egyenes járatok a központba, amelyekre egyes buszok összegyűjtik körjáratszerűen az embereket. EGyedüli p+r parkoló az M4-nél van nyugaton. A többinél semmi. Nézd meg pl Bécs városát. Voltem párszor mondjuk Kölnben a városközpontól messze. Kb, mint a 17. A környéken körjárat! 5-6 percenként a kulturált S-bahn, ami kizárólag elővárosi volt 10-15 percenként vitt be a Dómhoz, ami a központi pályaudvarnál van. A pályaudvar átmenő forgalmas, hogy ütemes legyen. 25 perc alatt voltam benn a városban. Na, ez nincs Pesten, pedig kellene. Nem metrókat építenek, hanem a villamost viszik a föld alá. Olcsóbb, sokkal és kisebb helyet foglal. De Rómában is hasonlóakat tapasztaltam.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 17. 13:12
Előzmény: #17134  signal2
#17137
"Nekem lennének ötleteim a tömegközlekedés javítására." OK, de sajnos Mo. egy hülye mutyiország, ahol nem az a lényeg, hogy valami jobban működjön, hanem az, hogy ki profitál belőle... úgy se...be kellene rúgni az egész korrupt brancsot, hogy minden döntéshozó-aspiránsnak évtizedekre elmenjen még a kedve is attól, hogy mutyin gondolkodjon. (Vagyonelkobzások, életfogytos börik, stb.)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 17. 13:08
Előzmény: #17127  signal2
#17136
Az objektív okok mellett ebben azonban leginkább az játszik közre, nemde, hogy kimozdítottak a komfortzónádból? Az meg csak megszokás, attitűd, mindset, stb. kérdése... néha pont abból jön sok pozitívum, hogy az ember alkalmazkodni kénytelen. (Pl. toleránsabbá válik, aki megismer "más szokásokat", ha azokat a szokásokat képes legalább egy kicsit "befogadni". Eleinte csak kevésbé zavaró, majd később már fel sem tűnik...)
Törölt felhasználó 2017. 08. 17. 12:41
Előzmény: #17134  signal2
#17135
Nekem is lennének ötleteim, és lenne hiva fejlődni, de ha más európai nagyvárosokkal összevetem, legalábbis amerre jártam, akkor a legjobbak közé tartozik itt is. Vidéki városokban meg nagyjából értelmezhetetlen a helyi tömegközlekedés fogalma...
signal2
signal2 2017. 08. 17. 12:36
Előzmény: #17133  Törölt felhasználó
#17134
Ja, csak Verőce bármelyik házából hamarabb bejutsz a nyugatihoz, mint a külső kerületekből. Nekem lennének ötleteim a tömegközlekedés javítására.
Törölt felhasználó 2017. 08. 17. 12:33
Előzmény: #17131  sakal83
#17133
Tapasztalataim szerint épp a külvárosi tömegközlekedés az, amiben Budapest magasan fölötte van más nagyvárosoknak. 5-10 percenként járó buszok még keresztirányokban is, és nincs a városnak olyan pontja, ami ne lenne tömegközlekedéssel megközelíthető.
Törölt felhasználó 2017. 08. 17. 12:16
Előzmény: #17126  signal2
#17132
Az EKF Pécs 2010-ig a legtöbb klasszikus zenei koncert az orvosi egyetem aulájában volt, de volt ott Koncz Zsuzsa koncert. Ha nem ott, akkor a városi sportcsarnokban volt a legtöbb könnyűzenei koncert, de ott pl volt a szalagavatónk is. Valahogy eléggé falusi feeling volt az egész. Nem volt egy bicikli út se, pedig a forgalom indokolta volna már akkor is, de tulajdonképp most sincs, csak már kirakták a tiltó táblákat is, az alternatív útvonalon meg mászhatsz hegyet. Amíg ott éltem a hullámfürdő is egy nulla volt, gyógyfürdő azóta sincs, csak 30 km-re, Orfű sincs sokkal közelebb. Balatonra eljutni vonattal 3 óra(110 km közúton). A pécs pláza kinn van a rákban kertvárosban, ami egy lurdy ház szinvonal. Azóta van már Árkád, ami meg tömegnyomor. A keleti városrész a nyolc és a tizenöt kerületek keveréke lakosságilag. Az ügyintézésre áttérve bár tudom már pörög a "fintech", de amíg nem gyűrűzött be annyira, mint kellene, addig BP-en pl van szombaton is nyitva lévő bankfiók, de olyan is, ami nem zár be 4-kor(bár ezt bankja válogatja persze, nem minden bankra jellemző). Ehhez képest Pécsen a legtöbb banknak egy-egy fiókja van, egész Baranyában meg jó, ha van kettő-kettő. 15 éve élek BP-en, mint talán kiderült nem igazán vágyom vissza.
sakal83 2017. 08. 17. 10:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#17131
Ha ők mondják:) akkor csak igaz lehet. Prága Róma is szar. :) Gondolom nem voltak a havannán, meg nem használtak bkvt a 18 20 és társaiból
sakal83 2017. 08. 17. 10:44
Előzmény: #17127  signal2
#17130
sorstárs
Törölt felhasználó 2017. 08. 17. 09:06
Előzmény: #17126  signal2
#17129
Az egyetemeken is fontos hangsúly van, egy körmendi elmegy Pécsre tanulni, aztan ha lenne ott munkalehetőség, megfontolná, hogy ott maradjon, de jelen helyzetben 99% az esélye, hogy Budapesten vagy külföldön köt ki.
Törölt felhasználó 2017. 08. 17. 09:03
Előzmény: #17124  kbb
#17128
Diplomás, nyelvtudással rendelkező embereknél általaban, szolgáltató központba vidéken csak kia töredék jut be, és ott is kevesek jutnak előrébb, mert nincs konkurencia. Sokan meg tényleg minimálbért keresnek, mert csak a közszféraban tudnak elhelyezkedni, azt is csak protekcióval. Nem a tiszántúli valasztana Pécset, hanem ő Debrecent vagy Szegedet valasztaná. Mellesleg ennyi erővel azt a kérdést is fel kell tenni, hogy ha már külföldre is mehet, miérr éppen inkább Budapestet valasztaná. Na meg megjegyzem nem mindenki szeret nagyvárosban élni (a második legnagyobb varosunk Debrecen még simán kisváros kategória európai szinten, nem szeretem a vidéki nagyváros kifejezést, mert ilyen nincs az országban), ha lennének munkalehetőségek, siman vannak akiknek alternatíva lenne egy másik város, ami se nem szülővároaa, se nem Budapest.
signal2
signal2 2017. 08. 17. 08:34
Előzmény: #17126  signal2
#17127
Én speciel győriként rühellek Budapesten dolgozni.
signal2
signal2 2017. 08. 17. 08:34
Előzmény: #17124  kbb
#17126
Mondjuk a pécsi maradna Pécsen, a szegedi Szegeden alapból. De egy bajai is előbb választana e kettő közül, mint Budapestet.
ncseed 2017. 08. 17. 08:29
Törölt hozzászólás
#17125
kbb 2017. 08. 16. 22:44
Előzmény: #17118  Törölt felhasználó
#17124
"Jelenleg a diplomát, nyelvtudást igénylő munkáknál 2-3-szoros szorzó van vidék-Budapest között" Ha multis szolgáltatóközpontokról beszélünk, ott nem speciális és nem vezető pozíciókban br. 300-400 körül fizetnek Budapesten. A 2-3-szoros szorzó vidéken minimálbért jelente... "1,5-szeresnél tömegesen választanák a vidéki városokat a munkavállalók" Kikből állna össze a tömeg? Dunántúli, miskolci vagy Pest megyei fiatal Szegedet választaná Budapest helyett? Vagy egy tiszántúli Pécset? Inkább csak a környékbeliek maradnának nagyobb arányban otthon.
gyula1971
gyula1971 2017. 08. 16. 18:47
Előzmény: #17122  buyandhold
#17123
Vidéken is egyre több az eladás,az árak még nem indultak meg nagymértékben. Forrás:Ingatlan.com.
buyandhold 2017. 08. 16. 18:15
#17122
Szerintem az egyertelmu, hogy itthon most lett az ingatlan igazi "piac". Ami azt jelenti, hogy az ingatlanarak raalltak egy ciklusra: felfuvodas, aztan osszeomlas. Most egyertelmuen felfuvodas van, ennek is megvannak a fazisai, ezt torvenyszeru osszeomlas koveti. Pont a Mérő könyveben olvatam, amit a multkor is ajanlottam, hogy ez matematikai szintu torveny, mint a szappanbuboreknal, a terfogat masken alakul, mint a felszin, igy minden felfuvodas osszemlassal jar. Nyugaton ez mar regota megfigyelheto, de nem csak ingatlan, hanem tozsde, stb. Valaki emlegette a nyersanaygokat. Nem sirankozni kell, hanem most kell beszallni. Nem veletlenul a tokem 1/3-ar reszet nyersanyag szektorba fektetem. Mondjuk itt a felfuvodas-osszeomlas meg van spekelve azzal, hogy a penz(forint, dollar, euro) szinten felfuvodasi szakaszban van. Iszonyatos mennyiseget nyomtatnak. Emiatt szerintem lehetseges, hogy nem lesz osszeomlas az ingatlanpiacon, HA penzben nezzuk, mert az kozben brutalisan ertektelenedik el. Az e helyzet, hogy nekem kozben oszzejott a hozamokbol egy osszeg, amire nincs sok otletem, igy tovann fujom en is az ingatlan buborekot....ahogy masok is...
pickpepe
pickpepe 2017. 08. 16. 13:37
Előzmény: #17116  upgrayeddAKS
#17121
Így igaz, elég szétnézni mondjuk Nápolyban, szervezetten lopnak, rabolnak. Ugyanakkor vmit jól csinálnak nagyon otthon, itt a megerősítése annak, amit mondtam: link

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek