Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2017. 08. 01. 14:02
Előzmény: #16759  exmnbs1
#16760
Ráadásul 2+2 szobàs
exmnbs1 2017. 08. 01. 14:01
Előzmény: #16758  exmnbs1
#16759
Magasfsz
exmnbs1 2017. 08. 01. 14:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#16758
Ehhez kepest ismerős eladott kb ekkorát tárolóval kb10 nm lodzsaval és garázzsal Törökvészi út elején 51.5m-ert
settevoltesette 2017. 08. 01. 13:55
Törölt hozzászólás
#16757
settevoltesette 2017. 08. 01. 13:47
Törölt hozzászólás
#16756
settevoltesette 2017. 08. 01. 13:44
Törölt hozzászólás
#16755
ncseed 2017. 08. 01. 13:30
Törölt hozzászólás
#16754
ncseed 2017. 08. 01. 13:22
Törölt hozzászólás
#16753
kbb 2017. 08. 01. 13:03
#16752
kbb 2017. 07. 31. 18:20
Előzmény: #16745  buyandhold
#16751
Nekem akkor még nem volt mit lekötnöm, de elhiszem, hogy a legjobb akciós kamatokkal hozni lehetett a mainál jóval gálánsabb prémiumú állampapírokat is, mert apám is akcióvadász volt akkoriban, 2013 körül tért át PMÁK-ra. Valóban friss pénzre szerettek sokat fizetni, volt, hogy nyitott K&H-s megtakarítási számlát, ahonnan lejáratkor táskában vitte vissza a milliókat a CIB-es főszámlájára, ahol így ismét friss tőkének számított... Az utalásokat akkoriban (nem volt tranzakciós illeték) könnyen meg lehetett úszni teljesen ingyen, a legtöbb bank csak egy nem túl magas havi jóváírást kért cserébe (néhol elég volt a minimálbér is), és átlagos vagy kicsit magasabb bérrel a számlavezetési díjat is elengedték.
buyandhold 2017. 07. 31. 17:59
Előzmény: #16749  pomperj
#16750
Igen. En is regelhetnek, hogy miket hagytam ki. Nem csak az ingatlanpiacon, a tozsden is. De szerencsere igy is jol sikreultek a befektetesek. Ugyhogy en nem panaszkodom. Az elso szabaly a befekteteseknel, hogy ne nezz hatra. Persze tanulni lehet. Csak azt nem tudom mit?Mert ha a fidesz nem viszi le a kamatokat(ennyire)/nem kerul hatalomra, most senkinek nem kellenenek a lakasok, nyugodj meg. En ugy voltam, hogy 5% kamat meg OK lett volna a bankban/AKK-nal. Lusta befekteto vagyok, nem szeretek varialni. Utolag oruok hogy igy alakul, sokkal stabilabb erteknek tartom az ingatlant mint a forintot. Ja, forintot nem tartok csak amennyi a kiflire kell. Inkabb euro/dollar. Csak forint ne...
pomperj
pomperj 2017. 07. 31. 14:45
Előzmény: #16747  buyandhold
#16749
En is kihagytam egy 140nm-es lakast az Erzsebet teren, a Petofi S utcai atjaros-hazban; akkor egy idos rokon megorokolte, es mindenaron el akarta adni. Akkor 39M-ert odaadta volna....en meg huzodoztam mert remesen le volt pusztulva, es persze elvitte egy vigec. Aki megcsinalta eladasra, mostanaban 200M-ert van fennt a Ingatlan.comon, es szerintem 20M-bol megvolt neki luxus szinten. tanulsag? Ha belefutsz egy IGAZAN jo helyen levo lakasba, ne nezd hogy lepusztult.
ncseed 2017. 07. 31. 14:16
Törölt hozzászólás
#16748
buyandhold 2017. 07. 31. 14:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#16747
Igen, 3 havonta utaltam a penzt. Akkoriban a legtobb helyen ingyenes volt az utalas a neten( es a szamlavezetes is ingyenes volt). De ha nem, akkor is maximalizalva volt, az utalasi dij kb. 6000ft-ban. Olvasd ujra az eredeti hozzaszolasomat. En pont azt mondtam, hogy utolag jobban jart, aki lakasokat vett. Sot azt is irtam, hogy nem is sajnalom tole, mert aki evekig vallalta a brutal hozamkulonbseget, es a plusz munkat/kockazatot, az meg is erdemli, hogy jobban jart.... Az illetekrol, ugyvedi dijrol ne is beszeljunk, hogy 1 evi hozamod kapasbol elparolgott. Ja, ha bebutoroztad, szepitgetted egy kicsit, akkor 2 evi hozam parolgott el. Ami a PMAK-nal 20% felett volt a 2 evre. Tehat 100 millara szamolva 20 milla bukta volt helybol. Utanna mar csak evi 6 milla bukta. Na aki ezt bevallalta, a plusz munka, kockazat, adozasi problemak mellett az geniusz volt es leborulok elotte. Arrol nem beszeltem (utolag visszanetem) hogy a nagy penzugyi zsenik. Toth Andras, Kiszamolo, stb, mind arrol irt combos cikkekeket, hogy miert nem fog felmenni a lakas ara. Mellesleg igazuk is volt, semmi nem utalt arra, hogy emelkedes lesz. Mar csak a demografia sem. Amikor a kamatok mentek lefele, akkor sem lehetett tudni, hogy hol all meg, illetve hogy ujra felmennek-e. Ez csak ennek az orult fideszes politkanak az eredmenye, jol megszivatva ezzel mindenkit, aki lakast akar venni, vagy abban akar lakni. En vegigneztem ahogy a 10millas pesti lakas felmegy eloszor 11 millara, es igy tovabb, 15 millanal konstataltam, hogy errol lemaradta. De nem egyforma sebesseggel mentek fel az arak orszagosan, igy beszalltam a balatoni panziba (felaron), illetve megyeszekhelyken lakasokba, nevetseges arakon. Azok 10% felett hoznak most, es folyamatosan megy meg fel az aruk. Igy mondjuk szerencsem volt, hogy nem ragaszkodtam Pesthez. Most en is a tokem 2/3-val ingatlanban vagyok es eszem agaban sincs eladni, meg ha ujra 10% lesz a kamat akkor sem. Majd a gyerekek megoroklik, nekem meg addig jovedelmet termel.
ncseed 2017. 07. 31. 13:20
Törölt hozzászólás
#16746
buyandhold 2017. 07. 31. 12:59
Előzmény: #16723  kbb
#16745
Nem akarnek a kamatokrol vitazni, mert tobb mint 10 evig ebbol eltem. Nem az alapkamat szamit, meg a DKJ, amit irtal hogy vettel. Nem is az atlagos kamat, hanem az elerheto legjobb akcios kamat. Tehat hiaba volt mondjuk az alapkamat 8%, ha a K&H-nal 12% volt a 3 honapos akcios kamat uj penzre. Es nem is kell ezt atlagolni, a legjobb szamit.Ahogy irta valaki a 2012/I az 6%+Inflacio volt. 2010-ben nyitottam ez elso TBSZ szamlamat, innento pontosan vezettem a PMAK hozamokat:2010 --- 11,6%2011 --- 10,7%2012 --- 9,3%2013 --- 10,2% Ezek voltak az allampapir hozamok. Utanna kezdtek el csokkenni. Elotte az akcios kamatok is 10 es 12% kozott volt, ez hot ziher, de ezt nem vezettem akkor....10% alatt tuti nem kotottem le elotte bankbetetbe. Azert irtam 12%-ot, mert kamatos kamattal szamolva, ennel meg tobb is jott ki..... Az hogy 100millara szamolunk, vagy 10 milliora teljesen mindegy. Kinek mennyi van. %-ban, akkor is ugyanannyi volt a bukta. Es igen, akinek 1 milliardja van, azok meg havonta buktak egy garzonlakas arat...
kbb 2017. 07. 30. 11:28
Előzmény: #16743  kbb
#16744
4 szerződésben van most 9-10 milliónk (szerencsére engedték a túlfizetést), aminek a havi kamata + állami támogatása közel 50e... ezért szerintem megéri lehajolni. :)
kbb 2017. 07. 30. 11:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#16743
LTP-t lehet, és gyakran szokták is hosszabbítani. Más kérdés, hogy általában nem éri meg, mert a legtöbb konstrukciónak nagyon alacsony a betéti kamata, így hiába az állami támogatás, a bent lévő tőke hozamán egy részét rögtön elveszíted. Nekünk a mostaniak 3%-osak (ami ma igen kedvező, de nyitáskor még a bankbetétek ennek két-háromszorosát fizették), így csak a kamatot nézve nem sürgős a vétel.
ncseed 2017. 07. 30. 10:54
Törölt hozzászólás
#16742
kbb 2017. 07. 30. 10:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#16741
"nem gondolom,hogy ez lenne jellemző általánosságban" Leginkább semennyire.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek