Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
terelemel 2017. 07. 20. 12:35
Előzmény: #16567  buyandhold
#16580
Na igy mar ertheto, mert 15 /szoba/ej-jel kalkulalava meg necces. De ha Porsche-s az ugyfelkor, akkor nyilvan mehet feljebb is, es ugy valik egyre megnyugtatobba. Igen, lemondott foglalas, meg jobb pelda, azt hogy kezeled? Ugye leirod hogy lemondas csak X ideig, de ha utana mondja le, mit tudsz tenni? Feketelistara teszed es/vagy polgari per? Esetleg lehet eloleget kerni, de azt nem szeretik. Amugy kozvetlen adod vagy valakin keresztul (bookin?) Azt is kalkulalni kell, hogy a tulaj (+csalad) is (ott) kell laknia, kell nekik is egy haz. Nagyon erdekes tema amugy, lenne millio kerdesem az tuti :)
sakal83 2017. 07. 20. 11:54
Előzmény: #16576  Pitzu
#16579
Valamint a kollegának igaza van a kiöregedéssel kapcsolatosan: Ismerősi körben példa: Közepes élelmiszerbolt szintén Győrhöz közel: 3 bolt tulaja, a gyerekek nem veszik át, nincs kinek átadni, eladni picsafüstért lehet, vevő sincs. Bejáratott ügyfélkör/hiteles eladási adatok a múltból/dolgozók fixek. havi 600k tisztán. Feladat: megrendelni az árut/ügyviteli dolgok/eladásban nincs részvétel, csak felügyelet olykor. Na, 80k-ért adták ki az egyiket/hó...
sakal83 2017. 07. 20. 11:49
Előzmény: #16576  Pitzu
#16578
Vidéki áraknál az ingatlan.com és netes társai még annyira sem adnak hiteles képet, mint Budapesten. A vidéken találhat neten hirdetett lakások/házak ára nem tükrözik a valóságot. Nagyon nem. Nagyon reális árazás van vidéken pl egy háznál: Egy ház árát a következőként határozzák meg egy FORGALMAS helyen (győri példa): 100nm ház telekár 8 milla felépíteni 22 milla= 30 milla használt: 30 milla - illeték (1.2 milla)- amortizáció (10 évesnél 5 milla). Na, 24-ről indul az alku lefele. Sajnos tapasztalat. Egyszerűen ha meghirdeted 27-ért felé sem néznek. Felteszed 23-ért akár két héten belül eladod kp-s vevőnek is akár (1-2 milla deadline) Sajnos most volt tapasztalatom, ingatlanossal is beszéltem, először nem akartam elhinni, amit mond, de gyakorlatban 100%-ig igaza volt. Pesten őrültek és hülyék vannak, illetve a kínálat szűkössége befolyásolja az árat
signal2
signal2 2017. 07. 20. 11:29
Előzmény: #16575  sakal83
#16577
A bankoknak most figyelni kell a kockázatokra a nagy verseny közepette. Egyrészt lokális ingatlan árcsúcs közelében hiteleznek, ami később ronthatja az LTV mutatóikat, másrészt nem szabad hosszú hiteleket rövid kamatperiódussal adniuk, mert túl magas a kamatkockázat. 2-3%-os kamatemelés is jelentősen megdobhatja a törlesztőt.
Pitzu 2017. 07. 20. 11:09
Előzmény: #16555  terelemel
#16576
Hát nem tudom milyen panziót lehet venni 25 millióért... Szerintem normális nyaralót sem, jobb helyen. Az ingatlan.com-on kicsit ránéztem az eladó panziókra. 70 milliónál kezdődnek azok, amikkel fotó alapján érdemes lehet kezdeni valamit. Ez alatt csak olyan van, ami azonnal fullos felújítás, vagy "nagyon tág" értelemben van csak a Balatonnál. De ha a 70-et le lehet alkudni 25-re, akkor az a hülyének is megéri, de szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban.
sakal83 2017. 07. 20. 10:23
Előzmény: #16574  signal2
#16575
Ezt mar tobbszor megerősítették itt csak hat vannak szkeptikusok...a bankoknal mar hétvégi tulorak is vannak a qva sok hitelkerelem miatt. Ezert is emlegeti sok bankos a párhuzamot 2008al. Ott voltak hasonlo szamok de az ingatlanar pedig feljebb került a fizetesekhez kepest mint akkor. Csak ellensúlyozza az alacsony kamat.
signal2
signal2 2017. 07. 20. 09:51
Előzmény: #16573  signal2
#16574
Tehát 2016-ban 42%-kal több lakáshitelt helyeztek ki, mint 2015-ben, azaz tényleg növekvő mértékben vesznek hitelből.
signal2
signal2 2017. 07. 20. 09:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#16573
A kihelyezett hitelmennyiség az a hitelmennyiség, ami ki van helyezve. Tehát az állomány. Ez változott alig 2016-ban, azaz a kihelyezések egálban voltak a törlesztésekkel. Maga flow változó a KIHELYEZÉS. Az MNB megfelelő összefoglalója: "A háztartási hitelállomány 2016-ban a folyósítások és törlesztések egyenlegeként összességében nem változott a megelőző év végéhez képest, amely az új hitelkihelyezések számottevő élénkülésére vezethető vissza. Az új lakás- és fogyasztási célú szerződéskötések volumene összességében 50 százalékkal bővült éves átlagban. A teljes volumenen belül az új lakáshitelek kihelyezései 42 százalékkal, míg a személyi kölcsönöké 61 százalékkal emelkedett az elmúlt egy évben. Az új lakáshitel-volumen 17 százaléka a Családi Otthonteremtési Kedvezményhez köthető." link
ncseed 2017. 07. 20. 09:33
Törölt hozzászólás
#16572
signal2
signal2 2017. 07. 20. 09:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#16571
Ettől még a vásárlások 100%-a mehetett hitelből (nem ment amúgy), csak éppen a törlesztések nagyobbak voltak.
ncseed 2017. 07. 20. 09:05
Törölt hozzászólás
#16570
kbb 2017. 07. 20. 08:29
#16569
Törölt felhasználó 2017. 07. 20. 07:52
Előzmény: #16567  buyandhold
#16568
Engem is érdekel a dolog, mert a másik oldalról nézve (vendégként) nem látom egyszerűnek, arra a kérdésre még nem válaszoltál, hogyan mész el strandra, ha egyszer délután meg érkeznek, érkezhetnek vendégek?
buyandhold 2017. 07. 19. 21:53
Előzmény: #16560  terelemel
#16567
Hat igen, ezek erdekes kerdesek, ki lehetne targyalni, de igy leirni sok lenne... A beszelgetunk es leviszik az arat nem szandekos reszemrol. Ezek az emberek 30 evig csinaltak, orulnek, ha kibeszelhetik valakinek. Magyarosan szolva: tele vana t@kuk vele. Engem meg erdekel. Tanulok belole. Amelyik komolyan erdekel, azzal tobbszor beszelunk, borozgatunk, ilyenek. Ha eszukbe jut, hogy leviszik az arat, engem hivnak eloszor. Tenyleg volt olyan haz, hogy 45ert volt fent a neten, en mar 25-nel tartottam. Nem alkudtam, ok engedtek mindig az arbol. Vegul azt nem is vettem meg, mert volt jobb. Problemas nyaralok: ha hiszed ha nem, eddig nem voltak. A nyitja, hogy igenyeset kell kiadni, dragan. Hozzank csak lexussal, meg porseval jonnek, meg hasonlo autokkal jonnek. Ok nem vernek szet semmit. Azt verik szet, ami mar amugy is romhalmaz. A problema nem ez, hanem ha lemondja a foglalast, vagy elobb el akar menni. Stb. bonyolult tema...sok problema van.De ha csinalod, 1-2 ev alatt rajossz, hogy hogyan tudod ezeket a problemakat megelozni...
ncseed 2017. 07. 19. 21:42
Törölt hozzászólás
#16566
net91 2017. 07. 19. 21:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#16565
Köszönöm a választ.Természetesen nincs szándékomba meghamisítani egy megtekintési nyilatkozatot, de miután megbeszéltem az egyik ingatlankereskedővel az időpontot, utána találtam meg a másik hirdetést, alacsonyabb hirdetési áron.Gondolom az első magasabb százalékkal dolgozik. Holnap lemondom a az elsővel megbeszélt időpontot.Az egyik ingatlankereskedő azzal dicsekedett nekem, hogy van olyan ingatlanja, amelynek eladásából 6 % részesedése van. Számomra ez vérlázító, 8 % !!!Esetleg tudnátok olyan fórumot ajánlani, amelynek az ingatlanvásárlás a témája?Köszönettel.
ncseed 2017. 07. 19. 18:19
Törölt hozzászólás
#16564
net91 2017. 07. 19. 17:42
#16563
Sziasztok,Nem találtam megfelelőbb fórumot, ezért kérdésemet itt teszem fel és kérném a segítségeteket.Ha egy ingatlanossal megtekintettem egy hirdetett ingatlant, majd egy másik ingatlanosnál is megtalálom ugyanazt az ingatlan de olcsóbban, akkor ez utóbbitól is megvehetem? Vagy csak az első ingatlanostól?
pickpepe
pickpepe 2017. 07. 19. 17:21
Előzmény: #16559  buyandhold
#16562
Akkor beszélgess a nevünkben :) ha van jó ingatlan jó áron akkor kifizetjük. meg persze a jutalékodat is :) melyik településen van Füred rémlik, vagy rosszul emlékszem? az lokációban is rendben van.
terelemel 2017. 07. 19. 15:55
Előzmény: #16559  buyandhold
#16561
"Elmegyek az eladokhoz, beszelgetunk, osszejarunk egy ido utan, aztan idovel joval olcsobban is odaadjak, mert oregek, es kell nekik a penz." Na ez nem egyszeru az tuti :)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek