Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
terelemel 2017. 07. 19. 15:55
Előzmény: #16558  buyandhold
#16560
Na de, 9-12 kozott lelepnek, viszont az erkezok azok mittudomen, 14-20 kozott esnek be, hogy-hogy nem vagy ott olyankor? Ketto kozott takaritas, mosas, stb. "azt nem erdemes massal csinaltatni, mert nagyon optimalizalni kell" Mit kell rajtuk optimalizalni? Ami mindig is erdekelt, mit tudsz csinalni a problemasokkal? Pl osszehanyja falat, tori a tukrot/mosogatot, betori a TV-t, stb? Nyilven nem direkt, hanem ejjel reszegen, de akkor is.
buyandhold 2017. 07. 19. 15:35
Előzmény: #16553  pickpepe
#16559
Szerintem ha venni akarsz, akkor itt kell elni. A mostani hirdetesi arakon en nem vennek. Elmegyek az eladokhoz, beszelgetunk, osszejarunk egy ido utan, aztan idovel joval olcsobban is odaadjak, mert oregek, es kell nekik a penz. Amugy jol hoz, de fontos, hogy nagyon olcson kell venni. Mint mindent. :)
buyandhold 2017. 07. 19. 15:30
Előzmény: #16554  terelemel
#16558
Kezdjuk azzal, hogy 2 honapig van a szezon. Ennyi ido alatt keresed meg az eves bevetelt. 10 honap szabadsag :)Takaritot tudsz felvenni. A foglalasokat kell admininsztralni, azt nem erdemes massal csinaltatni, mert nagyon optimalizalni kell.Meg a penzt beszedni. Ennyi munka van vele, de csak 2 honapig....En most. kb: reggel 9-10 korul odamenygek, 12-ig vagyok ott, utanna ebedelni megyek, aztan strand :) Jobb, mint Pesten rohadni reggeltol estig (elnezest a pestiektol, 20 evig en is ott laktam)
settevoltesette 2017. 07. 19. 14:41
Törölt hozzászólás
#16557
settevoltesette 2017. 07. 19. 14:39
Törölt hozzászólás
#16556
terelemel 2017. 07. 19. 11:55
Előzmény: #16552  buyandhold
#16555
"Amit 45 ert hirdetnek, vegul 25 ert is odaadjak" HOPPA, ez komoly.
terelemel 2017. 07. 19. 11:54
Előzmény: #16549  buyandhold
#16554
"itt a Balatonon olyan panziot kapsz, amibol eleted vegig megelsz munka nelkul..." Es ki vezeti a panziot? Az is munka, de meg mennyire :)
pickpepe
pickpepe 2017. 07. 18. 21:52
Előzmény: #16552  buyandhold
#16553
Pont balatoni panziót vennénk mi is hasonló célból. Nem igazán néztem még szét, majd csak nyár végén lesz időnk vele foglalkozni. Ha tudsz adni egy-két hasznos tippet azt megköszönöm. Te Füreden vettél? Milyen bevétellel lehet számolni, mire érdemes figyelni?
buyandhold 2017. 07. 18. 21:30
Előzmény: #16551  Törölt felhasználó
#16552
Ezek tavalyi ajanlatok, de nem szalltak itt el az arak, csak a statisztikak szerint. Nagyokat lehet alkudni.Amit 45 ert hirdetnek, vegul 25 ert is odaadjak.Sokan most ertek el a 70 evet a panziosok kozul, mindegyik arulja. Versenyt futnak a halallal. Remeg a kezuk, egy poharat nem tudnak megfogni. Vagy eladjak felaron, vagy magukkal viszik a tulvilagra.Ez a helyzet.En itt egy 9 szobasat vettem tavaly. siman megelek belole, adozva, legalisan, lenyegi munka nelkul, 2 honap alatt megkeresem egesz evre a penzt.Vannak mellette lakasaim is tobb helyen.Felkapott varosban van. Max az uj epitesu lakasok ara szallt el (ja a hasznaltake is), de a hazake nem....
Törölt felhasználó 2017. 07. 18. 20:04
Előzmény: #16549  buyandhold
#16551
Lehet, hogy ebben lenne is fantázia a Balaton fejlesztési terveket elnézve. Persze, azért valószínű nem népszerű helyről beszélsz, mert ott (pl. Füreden) is eléggé elszálltak már az árak. Üdv
Törölt felhasználó 2017. 07. 18. 20:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#16550
Az a IX kerület rehabilitációs része. Ott a Semmelweis Egyetem és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem. Ha a ház új építésű, kínálhatják ennyiért. Más kérdés, meg is veszi-e valaki. Mi a fiamnak egy közeli utcában vettünk hasonló nagyságú lelakott lakást 30-as években épült házban 20M-ért másfél éve.
buyandhold 2017. 07. 18. 19:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#16549
A durva az, hogy ennyibol itt a Balatonon olyan panziot kapsz, amibol eleted vegig megelsz munka nelkul...
ncseed 2017. 07. 18. 14:29
Törölt hozzászólás
#16548
gyula1971
gyula1971 2017. 07. 18. 14:29
Előzmény: #16546  BPartner
#16547
Ez így van, kitartják az árakat,az infláció majd utoléri előbb-utóbb.
BPartner
BPartner 2017. 07. 18. 13:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#16546
Ha valaki folyamatosan figyeli kínálatot egy hirdetési oldalon, sok érdekességet észrevehet. Az árcsökkenés helyett áremelés stratégia eladó és kiadó lakások piacán is működik. Ez konkrétan azt jelenti, hogy nem egyre lejjebb, hanem egyre feljebb megy az ára, annak ellenére, hogy láthatóan nem talál se bérlőre se vevőre.
settevoltesette 2017. 07. 18. 13:23
Törölt hozzászólás
#16545
settevoltesette 2017. 07. 18. 13:09
Törölt hozzászólás
#16544
settevoltesette 2017. 07. 18. 13:09
Törölt hozzászólás
#16543
BPartner
BPartner 2017. 07. 18. 10:56
Előzmény: #16541  kbb
#16542
"Ez nekem nem tűnik normálisnak. Mármint, hogy óriási mértékben zajlik a Budapest környékére vándorlás vidékről,a főváros lakossága mégis csökken, és a többlet az agglomerációban csapódik le... mi lehet a magyarázat?"-A magyarázata az, hogy Budapest körül könnyebb családi házhoz jutni egy budapesti ingatlan árából. Magyarul sokkal nagyobb ingatlanokban lehet élni Pest megyében, mint Budapesten. Ezt támasztják alá a KSH adatai is link
kbb 2017. 07. 17. 22:31
Előzmény: #16527  signal2
#16541
Hű, ezt nem is ismertem, csak a Helységnévtárat, az meg még nem frissült a tavaly évvel... Szerintem Budapestnél rossz sort néztél, ugyanis a főváros belföldi vándorlási egyenlege tavaly tíz év után ismét negatív volt: -3391 fő... miközben Pest megyébe 14.356 fő vándorolt be, így Budapest+Pest megye összlakossága túllépte a 3 milliót... itt 2003-ban volt a mélypont, 2.824.754 fővel, azóta folyamatosan nő. Ez nekem nem tűnik normálisnak. Mármint, hogy óriási mértékben zajlik a Budapest környékére vándorlás vidékről, a főváros lakossága mégis csökken, és a többlet az agglomerációban csapódik le... mi lehet a magyarázat? KSH szerint kevesebb lett az üres lakás Budapesten, tehát a kilőtt albérlet- és lakásárak ellenére kevesebben laknak átlagosan egy-egy lakásban, mint a válság alatt. Illetve fontos lehet a jövőre nézve, hogy a vidékről felköltözők aligha az agglomerációba vágynak, csak most épp azt tudják megfizetni... ők gyakorlatilag a partvonalon várakoznak, hogy meg tudják fizetni a budapesti árakat. Ha az újépítésű-boom után megnő a bérlakáskínálat, és korrigálnak (vagy legalábbis pár évig a munkabéreknél kevésbé nőnek) a bérleti díjak, akkor alighanem a most XI. kerületi panelt bérlő informatikus réteg megy majd az újakba, de a panelekbe is várható utánpótlás az olcsóbb agglomerációs településeken bérlőkből. Vagyis ha több lesz a lakás, mindenki léphet egyet felfelé.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek