Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 05. 08. 18:42
Előzmény: #13858  kbb
#13860
Még a bumm elött kezdték el árulni, volt magasemeleti 2 szobás lakásuk 450ért/mm, közel a metró, az egyes villamos, és még nem a nekem kevésbé szimpi lehel út/reitter vonzáskörzete szigorúan, ami a metróhoz már nincs is közel. Nekem azért volt kevésbé szimpi, mert szinte teljesen be lett építve a telek egy 9 emeletes kaptárral, az utcafront teljesen, ennél egy gazdagréti lakótelep is bizony barátságosabb, és én itt féltem jobban plusszban a sok felkapaszkodott vidékitöl. A másik félmillió fölötti nmáru teraszos lakás szomszédját egyébként állítólag pedig írek vették meg, h mennyire volt ez marketing már nem emlékszem, pedig 1x már én is néztem a kaputelefont.
gyula1971
gyula1971 2017. 05. 08. 18:37
Előzmény: #13849  gambadoro
#13859
Pécsen nem is várható fordulat valamikor?
kbb 2017. 05. 08. 18:21
Előzmény: #13857  gambadoro
#13858
Ja, teljesen logikus, hogy a fejlesztőnek van egy csomó szabad lakása, és kiírja a honlapjára nagy piros felkiáltójellel, hogy "minden lakás elkelt", nehogy egy vevő véletlenül felhívja őket... link
gambadoro 2017. 05. 08. 18:10
Előzmény: #13855  kbb
#13857
és, mi van akkor, ha csak szerinted adtak el mindent?a fejlesztő soha nem fogja azt kommunikálni, hogy alig adott el lakást
gambadoro 2017. 05. 08. 18:08
Előzmény: #13852  Törölt felhasználó
#13856
szerintem a konszolidált rész a polgárváros inkábbkrisztina, víziváros, a rózsadomb régi része, országút, a sashegy régi része, álalában azok a területek, amik nem a 60as években épültek beezekben kisebb a mozgás eleve kevesebb a betelepülő a kockákban az utóbbi 10 évben indult a váltás ahogy kiöregednek, azóta sok a viéki:) de tényleg
kbb 2017. 05. 08. 17:54
#13855
link Épp tegnap jártam a Teve utca környékén, és ha már ott voltam, ránéztem a Sidi Angel kaputelefonjaira (múlt héten linkeltem, hogy rengeteg kiadó lakás van benne, szobaszámot nézve kelenföldi panel árakon - teljesen újonnan). - Egyrészt rengeteg lakásnál üres a név helye a kaputelefonon, holott még átadás előtt elkelt minden lakás. Ez persze még nem jelenti azt, hogy ténylegesen is üres közülük mindegyik, lehet csak nem szeretné felfedni magát a lakó az utcáról láthatóan (de ennek más módja is van, pl. valaki monogramot, vagy emelet-ajtószámot íratott ki a kapukód mellé), de kisebb-nagyobb részük feltehetően tényleg nem lakott. - Másrészt a cikket igazolva tényleg sok a külföldi név, főleg kínaiak. Van, hogy egy lépcsőházon belül több lakásnál is szerepel ugyanaz a név. - Illetve van még jópár Bt. és Kft. is, tehát a lakások egy részét irodaként hasznosítják.
Törölt felhasználó 2017. 05. 08. 15:33
Előzmény: #13845  gyula1971
#13854
Sajnos nincs.
ncseed 2017. 05. 08. 15:32
Törölt hozzászólás
#13853
Törölt felhasználó 2017. 05. 08. 15:27
Előzmény: #13849  gambadoro
#13852
ez nem az "újgazdag" mentalitás egyébként? Én azt a következtetést vontam le különben, hogy a XII konszolidáltabb, mint a II, a III mátyáshegyen túli részét nem ismerem, bár a XII-nek is inkább a fenti, mártonhegy, svábhegy, széchenyi hegy részét érzem jobbnak, ahogy meg szoktuk figyelni, diósároktól északra szoktak menni(viktorka felé) a "nagyonautók"(cayenne, q7, x5) egy ex-vidéki a hegyről :D
gambadoro 2017. 05. 08. 15:17
Előzmény: #13850  gambadoro
#13851
:))) most összeraktam a puzzle-t csok előtt vetél családi házat top áron panelt mondjuk ezért nem kell idegeskedni tök mindegy végeredményben én azt tanultam meg, hogy 10 éves távlatban mindig minden kiegyenlítődik olyan ember nem létezik, aki az aljon vesz és a csúcson elad sehol a világon se lakában se tőzsdén ha mégis, az puszta véletlen
gambadoro 2017. 05. 08. 15:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#13850
mert az ugyanúgy nem tud venni mint ahogy a csok előtt sem tudott szerintem a csok a családi házakban jelentkezik igazán tömegesen ezért esik a használt házak ára bár neked akkor ez is fájni fog nemde?:)
gambadoro 2017. 05. 08. 15:14
Előzmény: #13845  gyula1971
#13849
pécs régóta ürül halom vidékipécsi jött bpestre ezért mondom, hogy hígulunk :) egyébként nekem nincs bajom a vidékiekkel, mielőtt bárki megsértődne, azzal van bajom, hogy eliminálják a tradíciókat ok, a lakótelepen nem, de az vicces, amikor beköltöznek a hegyre és elkezdenek okoskodni - márpedig én rengeteg ilyennel találkoztam (belvárosban is biztos ez van, de azt nem ismerem) teljesen más mentalitás + a gyökértelenség, amit nagy hanggal és agresszivitással tetéznek nekem ez nem tetszik tisztelet a kevés kivételnek nem tudja a magáénak érezni a lakókörnyezetét az ilyen ember, márpedig a lokálpatriotizmus nélkül tényleg befellegzett
ncseed 2017. 05. 08. 15:05
Törölt hozzászólás
#13848
because 2017. 05. 08. 14:37
Előzmény: #13833  DAXHU
#13847
Csok-ra főleg használt lakást vesznek.. de aki használt lakást vesz, sokszor kell az ára a lakásvételhez a réginek.
settevoltesette 2017. 05. 08. 14:06
Törölt hozzászólás
#13846
gyula1971
gyula1971 2017. 05. 08. 14:01
Előzmény: #13844  Törölt felhasználó
#13845
Jó kis írás, Pécs az 1990-es években valóban jobban pörgött. Esetleg a családi házak piacáról árairól van tapasztalatod?
Törölt felhasználó 2017. 05. 08. 13:35
Előzmény: #13839  gyula1971
#13844
Van némi rálátásom a pécsi lakáspiacra. Kezdjük azzal, hogy a bérlakás piac határozottan két egymástól távol álló szegmensre esik szét: a külföldi hallgatók lényegesebb magasabb igényekkel érkeznek, egy új vagy felújított és jó helyen lévő lakást nagyon magas áron ki lehet adni, a magyar diákoknak vagy dolgozóknak kiadott lakásoknal viszont a budapesti bérleti piachoz képest fele árak sincsenek. Tagolt a piac városrész szempontból is, a keleti városrész rosszabb részein alig érnek valamit a lakasok, viszonylag alacsonyak az árak a Kertvárosban is, Uránvárosban közepes, legmagasabbak pedig a Belvárosban és az orvosi kar környékén. Ami fontos, hogy volt egy 20-30%-os emelkedés, ami jóval szerényebb a budapestinél, de ne feledjük, Pécsről nettó elvándorlás van Budapesttel szemben, valamint még ha a külföldi hallgatók száma enyhén növekszik is, a magyar hallgatók száma drasztikusan esik, és a helyi munkalehetőségek is korlátozottak, nem tudta kiheverni a város a bányák bezárását, majd a 2000-es évek végén a legnagyobb külföldi tulajdonú munkáltató csődjét. Bár pozitív jelek tovabbra sincsenek, egy egyetem közeli panel megvétele, felújítasa, norvég/német orvostanhallgatóknak bérbeadása még lehet jó üzlet.
settevoltesette 2017. 05. 08. 13:33
Törölt hozzászólás
#13843
gambadoro 2017. 05. 08. 13:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#13842
sopronból járnak át ausztriába teljesen más
settevoltesette 2017. 05. 08. 13:23
Törölt hozzászólás
#13841

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek