Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed 2017. 04. 30. 10:08
Törölt hozzászólás
#13560
redi 2017. 04. 30. 10:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#13559
jó befektetés volt én tégla garzon akartam 7ért Budafokon, hülye voltam, nem vettem meg
ncseed 2017. 04. 30. 10:02
Törölt hozzászólás
#13558
redi 2017. 04. 30. 09:58
Előzmény: #13552  kbb
#13557
"néhány megyeszékhely kivételével nincs végzettséghez passzoló állás, tehát mérnöki diplomával lehet menni eladó-pénztárosnak, vagy költözni..." és ez a lényeg. Ezért költözik szinte mindenki az ismeretségemben Bpre A vidéki fiatal értelmiség sem feltétlen egy 40mes lakásban szeretne, de ezt tudja megfizetni. Illetve az árrobbanás óta már ezt sem, hiába a szülői segítség
kbb 2017. 04. 30. 09:55
Előzmény: #13553  buyandhold
#13556
Nekem is a megyeszékhely lenne ideális életminőségben, egyik kedvencem Zalaegerszeg... ha lenne normális munka, nem csak eladó-pénztáros-szalagmunkás: link,0,43,0,0,8900
redi 2017. 04. 30. 09:52
Előzmény: #13553  buyandhold
#13555
engem nem kell meggyőzni: ) , én is jobban szeretnék családi házban élni mint lakásban, de olyan helyen ahol van munka!
redi 2017. 04. 30. 09:47
Előzmény: #13550  redi
#13554
bevallom, 3 éve én sem hittem hogy ennyire felmennek az árak Bpen. De annak volt igaza aki ezt mondta. Már nem hiszek abban, hogy a kamatok belátható időn belül elérik az 5%-ot mondjuk (tudom hogy racionálisan emelkedni kellene, de nem fognak errefelé, az Unio még évekig elül ebben a helyzetben, a lakásárak pedig addig maradnak) Drámai világválság kellene megint hogy kilőjenek a jegybanki alapkamatok szerintem
buyandhold 2017. 04. 30. 09:46
Előzmény: #13550  redi
#13553
ugyanazt mondjuk:a falunk szerintem is vege... illetve nem teljesen, van egy reteg, aki mar nyugdijas, es lekoltozik falura. Rengeteg nemet, holland vesz faluban hazat (meg Borsodban is)En is a megyeszekhelyerol beszelek, hogy az idealis alternativa Pest helyett. Az mar tul zsufolt. Az hogy egy filmet nem tudtam vegignezni, mert feljott az also szomszed, hogy tul hangos...A videk nem csak a kertrol szol, hanem egy eletminosegrol, de nem akarok senkit meggyozni...
kbb 2017. 04. 30. 09:39
Előzmény: #13546  buyandhold
#13552
Attól függ... pizzafutárnak valóban nem éri meg felköltözni albérletbe, de egy relatíve piacképes diplomával, nem totál pályakezdőként simán ki lehet termelni a különbözetet. De utóbbiak között nem is feltétlenül a bérkülönbség a gond, hanem hogy néhány megyeszékhely kivételével nincs végzettséghez passzoló állás, tehát mérnöki diplomával lehet menni eladó-pénztárosnak, vagy költözni...
buyandhold 2017. 04. 30. 09:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#13551
Nehez ezen vitazni: elhiszem, hogy valaki inkabb a kutyaszarban szeret ulni a reggeli dugoban es szivni masok szmogjat, mikorben anyazzak egymast ( 20 evet eltem Pesten), masok meg reggel a friss levegon a teraszon meginni egy teat a gyerekekkel, es megfigyelni, hogy ma is kicsit mas szine van a Balatonnak...--es ez meg csak a reggel--en csak szolok, hogy igy is lehet elni-- en is ledobbentem amikor lekoltoztunk-es azon is, hogy itt is mindenkinek jo kocsi(jai) vannak, es nagy haza, szoval meg szegenynek sem kell lenni-- atlag emberek a szomszedok... A masik, amibe tenyleg nem mennek bele, csak jelzem: egy atlag pesti lakas arabol, itt olyan 5 apartmanos hazat veszel, hogy eleted vegeig megelsz belole munka nelkul!-ja, en is ezt csinalom, csak en 10 apartmanosat vettem :)Pesten meg vehettem volna belol egy csaldi hazat, aztan... ulhetnek a reggeli dugoban....Es tudod, hogy erre milyen sokan rajonnek....?
redi 2017. 04. 30. 09:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#13550
a másik dolog, lehet hogy tévedek , de az értelmiség gyerekei eleve városokban nőnek fel nagyrészt, ők nem fognak falura költözni, mert nem szokták meg azt az életmódot, hogy semmi nincs. Egy tanulni vágyó gyereket pláne nem fog már vonzani a vidéki kert. Felénk jómódú faluban egy coop , egy posta, és kocsmák.Ez nem kielégítő egy fiatalnak.Ha meg családot akar, akkor pedig nem akarja majd a 95%os kisebbséggel egy iskolába járatni.Saját ismerőseim: a gyerek már a városba jár középiskolába, barátai kevés, mert ők is a városban laknak. Summázva: szerintem ami nem megyeszékhely ott vége mindennek. De azok közül is soknak(Starján, Nyiregy, Miskolc)
buyandhold 2017. 04. 30. 09:28
Előzmény: #13546  buyandhold
#13549
Hosszu tavon lehet hogy az ingatlanok ara nagyot fog esni. Nem is itthon, hanem nyugaton( es keleten) ahol brutalis ingatlan arak vannak.Mi kerul ilyen sokba: a telek? Rengeteg szabad foldterulet van, most is bagoert lehet venni akar nagyvarosok mellett. az kozmuvek? Az tenyleg sokba kerul, (na nem azert, mert draga a gazcso, hanem mert a szolgaltato dragan epiti ki.)DE pont ez az, ami valtozni fog: napelem, napkollektor, passziva haz... 10 ev mulva nem kell kozmu!Mindent helyben elo lehet allitani... Felepiteni a hazat: Mar 3D nyomtatok vannak, amik par millobol megcsinal egy hazat...de emlekszem anno gyerekkoromban 1-2 honap alatt felepitettek falun az emberek 3 szintes hazat, csak 1 komuves kellett, a tobbi kulimunka volt...a csaladtagok segitettek...Infrastuktura: Amerikaban mar dronok szallitjak ki amit megveszel a neten... Az ingatlanban semmi olyan nincs, ami indokolna a magas arat. Egyseruen penzboseg van a vilagban, es idearamlik a penz egy resze. Ez csak annyit jelent, hogy a penz nem er semmit valojaban... ez az igazi inflacio...
ncseed 2017. 04. 30. 09:21
Törölt hozzászólás
#13548
ncseed 2017. 04. 30. 09:18
Törölt hozzászólás
#13547
buyandhold 2017. 04. 30. 09:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#13546
Szerintem gyorsan valtozhat a helyzet. Az emberek ujra felfedezik a videket.En azt tapasztalom, hogy nagyon sokan koltoznek(vissza) videkre Budapestrol.Nem faluba, de nagyobb varosokba-magyeszekhelyekre.Mi 5 eve koltoztunk Pestrol videkre, es most nem is ertem, miert jo valakinek Pest:szutyok, sok ember, dugo, fizeto parkolo, idegbaj...stb...Most hogy az ingatlan/berleti arak felmentek, mar a penzert sem erdemes ott elni, nem lehet annyival tobbet kereseni...Igy is havonta egyszer megyek Pestre, es alig varom, hogy elmenekulhessek onnan...
redi 2017. 04. 30. 08:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#13545
én is azt gondolom, hogy minden ingatlan értékét a munkahely határozza meg Mo-on nyugathoz ne hasonlítsunk, 30 év lemaradás távmunka vidéken elenyésző én egy igencsak nagy városban ülök , ahonnan menekülnek az emberek, mert nincs munka , hiába van hipermarket vagy posta
kbb 2017. 04. 29. 23:33
Előzmény: #13542  gambadoro
#13544
A kereslet nagy és rugalmatlan, viszont nagyon nem mindegy, mennyiért állítod elő... nyugaton egyértelműen importálni érné meg, csak stratégiai okból óriási költségen életben tartják a kapacitásokat. Ha visszaállna a szabadpiac, alig maradna valami a nyugati agráriumból.
ncseed 2017. 04. 29. 22:42
Törölt hozzászólás
#13543
gambadoro 2017. 04. 29. 22:29
Előzmény: #13540  kbb
#13542
az élelmiszer mindig a legjobb üzlet enni kell tök mindegy mi a támogatás
kbb 2017. 04. 29. 21:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#13541
Ha már a kisbolt is bezár, az tényleg a vég, de szerencsére eddig még kevés falu jutott el... a postabezárásokból hatalmas politikai vihar lett, az idősek közben inkább örültek neki, mert a postásautónál is tudnak már csekket befizetni és pénzt kivenni, nem kell adott esetben több száz métert botorkálniuk a postáig.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek