Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2015. 11. 01. 22:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#3000
mivel ez egy komplett rendszer lényegében koordinált támogatásról lehet beszélni

pl. az MNB jegybankelnöke se kávézni megy kéthavonta Baselba....

idézet az MNB honlapjáról:

"A BIS Igazgatótanácsa kéthavonta tartja ülését, melynek kapcsán minden alkalommal sor kerül a G-10 országok jegybankjai kormányzóinak, illetve azok bizottságainak az ülésére is. Szintén ezen alkalmakkor kerül sor az ún. jegybanki kormányzók közötti tanácskozásra, melyen már valamennyi BIS tag jegybank elnöke is részt vesz. ___A Magyar Nemzeti Bank elnöke rendszeres résztvevője___ a kéthavonta sorra kerülő jegybanki kormányzók tanácskozásának, melyen a nemzetközi pénzügyi rendszer legaktuálisabb kérdéseit vitatják meg."

azt már persze említeni sem kell, hogy ezekről a hitpertitkos szeánszokról, még csak __publikus jegyzőkönyv sem készül___

mondhatni "magánügy", hogy mi hangzik ott el...
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 21:57
Törölt hozzászólás
#2999
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 21:56
Törölt hozzászólás
#2998
pitcairn2 2015. 11. 01. 21:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#2997
az Orbán kormány de facto remekül kijön a bankokkal:)
pitcairn2 2015. 11. 01. 21:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#2996
ezek a hej-de-jó bankok kb. egy egy hetet bírnának ki jegybanki támogatás nélkül)

talán még annyit se
pitcairn2 2015. 11. 01. 21:53
Előzmény: #2991  xmann
#2995
azért nem mentek csődbe be 2008 óta jóformán az összes jegybank nulla százalék közeli extra alacsony jegybanki alapkamat mellett pénzt nyomtat...

a "modern bankrendszernek" semmi köze sincsen a normálisan működő valódi piachoz
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 21:52
Törölt hozzászólás
#2994
pitcairn2 2015. 11. 01. 21:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#2993
persze valódi piaci körülmények között az se volt kóser, hogy valaki hitelből vett ingatlant használ "fedezetként"

kb. akkor kaptál jelzáloghitelt ha volt vmi más hitellel meg nem terhelt tulajdonod, pl. ingatlanod, amit fedezetnek használhattál...

a modern bankrendszer egy szánalmas vicc

megérett a pusztulásra...
pitcairn2 2015. 11. 01. 21:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#2992
azért a "modern bankrendszer" című bohózat se semmi, bár a személyi hitellé áttranszformált "modern jelzáloghitel" még ezen ezen is túltesz

a klasszikus formában a jelzáloghitel kb. arról szólt, hogy az adós bedobhatta a törülközőt és a hitelező elmehetett a fenébe az ingatlannal...

pl. az USÁ-ban még ma is így van...

nálunk meg mi a helyzet?

a jelzáloghitel szépen átalakult de facto személyi hitellé
xmann 2015. 11. 01. 21:45
Előzmény: #2984  mpagnes
#2991
Tényleg milyen vicces hogy egyik bank sem ment csődbe, milyen jó lett volna ha bekövetkezett volna.

Tudod miért nem mentek csődbe? Azért mert befizettek az anyacégeik vagy 2000 milliárd forintot. Ha magyar tulajuk lett volna akkor csődbe ment volna a fél bankrendszer, illetve kényszerállamosítások lettek volna.

Lásd takszövök, Széchenyi Bank, stb.
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 21:23
Törölt hozzászólás
#2990
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 21:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#2989
A "megmentjük a devhiteleseket" kampány valóban kialakított valami kivárást/felelőtlenséget, de azt túlzás állítani, hogy mindenki tudná fizetni a törlesztőt, de nem akarja.
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 21:09
Törölt hozzászólás
#2988
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 21:07
Törölt hozzászólás
#2987
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 21:01
Előzmény: #2985  mpagnes
#2986
A bedőlés alatt álló hitelesek 20%-a lazán tudna törleszteni, de nem teszi. Valszeg a nulla önerősök feszegetik a húrt, mert nem veszítenek semmit (nulla önerő), ha meggondolja magát az állam, és szabad utat ad a kilakoltatásnak. Az is beszédes, hogy senki nem használja ki a magáncsődöt, ezt én sem értem.
mpagnes 2015. 11. 01. 20:28
Előzmény: #2982  xmann
#2985
én azt tudom, de nem tudja azt végigcsinálni senki, na nehogy már megmagyarázd
mpagnes 2015. 11. 01. 20:27
Előzmény: #2983  pitcairn2
#2984
azt én tudom, hogy bankmentés folyik,mert vicc, hogy egyik sem ment csődbe nálunk...na, de én azt sem értem, hogy lakhatnak úgy emberek lakásokban, házakban, hogy évek óta nem fizetnek..mi fél év után elhagytuk a lakást nem fizetés esetén,mert mindenki a nyakunkra állt azonnal
pitcairn2 2015. 11. 01. 18:27
Előzmény: #2981  mpagnes
#2983
szerintem csak arról feledkezel el, hogy ez a sztori nem az adósokról szól

"adósmentés" = bankmentés

mindent el fognak követni azért, hogy ezek a lakások minél később és csak "csepegtetve" jussanak ki a piacra

a lakáspiac távlati kilátásai persze ettől függetlenül sem fényesek

2008 óta tartó "válságkezelés" példátlan méretű válságba fog torkollni
xmann 2015. 11. 01. 18:11
Előzmény: #2981  mpagnes
#2982
fogalmad sincs mi az a csődeljárás, pont egy rendes csődeljárás után tud talpraállni akár cég akár ember mert nem lesz a végén adóssága
mpagnes 2015. 11. 01. 17:09
Előzmény: #2980  gyula1971
#2981
a magáncsőd az nem lehet megoldás széles körben, meg az gyakorlatilag csőd és abból nem fog felállni senki sem....a kilakoltatási tilalom tudtommal nincs meghosszabbítva már, de javíts ki

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók