Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2015. 07. 19. 20:11
Előzmény: #1637  gyula1971
#1640
Az már megvolt, de nem baj. ,-)
Hathor
Hathor 2015. 07. 19. 20:10
Előzmény: #1638  Sarpac
#1639
Igen?
Hol van az még. DKJk 0.98%on forogtak a héten.
Még mindig van tér le a kamatban.
Sarpac
Sarpac 2015. 07. 19. 19:51
Előzmény: #1627  Hathor
#1638
Tévedésben te vagy, de majd rájössz. Ha beindul a kamatemelési versen annyi eladó speka ingatlan lesz, hogy öröm lesz nézni.
gyula1971
gyula1971 2015. 07. 19. 19:48
Előzmény: #1627  Hathor
#1637
Én 2020.-ig egy 50%-os áremelkedést várok, persze nem a 300 ezer forintos panelnál.

Itt is akkor emelkednek az árak, mint a tőzsdén, amikor senki sem gondol rá.
Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 16:28
Előzmény: #1626  gyula1971
#1636
Borvidék közelit? Nézd meg Tarcal ingatlankínálat árait ( milláért 3 szintes ház, és nem kell senkinek !
bebi_csibe 2015. 07. 18. 23:29
Törölt hozzászólás
#1635
Hathor
Hathor 2015. 07. 18. 23:02
Előzmény: #1633  pitcairn2
#1634
nekem már ez az élénkítés is jó. ha nem megy feljebb ez is jó. kereslet legyen ez a lényeg nekem!
pitcairn2 2015. 07. 18. 22:56
Előzmény: #1632  Hathor
#1633
az utóbbi egy év tekintetében biztosan

és abban is igazad van, hogy állam bácsi ezerrel dolgozik az ingatlanárak emelésén

a kérdés csak az, hogy hosszabb távon sikerül-e ez neki

PS.: és természetesen nem nominális hanem inflációval kiigazított árakról beszélek itt, nominális áron lazán mehet előre úgy a sztori, hogy menet közben zuhannak a reálárak

Hathor
Hathor 2015. 07. 18. 22:41
Előzmény: #1631  pitcairn2
#1632
így van.
az idő engem igazolt eddig
pitcairn2 2015. 07. 18. 22:35
Előzmény: #1630  Hathor
#1631
+ a köztünk lévő nézetkülönbségre csak a jövő eseményei tudnak választ adni:)

Hathor
Hathor 2015. 07. 18. 22:16
Előzmény: #1628  pitcairn2
#1630
Ahogy gondolod. Mindenkinek lehet véleménye, neked is.
Én elolvasom, de nem kritizálom.
Ha így gondolod, neked legyen így kívánom.
pitcairn2 2015. 07. 18. 21:36
Előzmény: #1627  Hathor
#1629
ingatlant nem egy évre szoktak venni + az efféle ügyletek extrém magas tranzakciós költséggel járnak
pitcairn2 2015. 07. 18. 21:35
Előzmény: #1627  Hathor
#1628
speciel befektetési szempontból szerintem továbbra nagy bukta lesz az ingatlanpiac

annak ellenére, hogy állam bácsi kétségbeesetten próbálja az összes rendelkezésre álló eszközzel felnyomni az árakat (monetáris politika, fiskális politika + egyéb szabályozási eszközök)

persze ha valaki kp-ből vesz lakást és lakni akar benne akkor előre:)
Hathor
Hathor 2015. 07. 18. 21:30
Előzmény: #1626  gyula1971
#1627
Most jön egy év múlva a hol kéne venni ingatlant mondatok. Jobb később mint soha.
Egy éve még mindenki lehurrogta az ajánlást, hogy itt még évekig áresés lesz, meg piacra dobják a beragadt ingatlanokat és lenyomják az árakat.
Valahogy ilyen téves elméleten haladnak a kisbüfik a tőzsdén is.
gyula1971
gyula1971 2015. 07. 18. 20:21
Előzmény: #1618  mpagnes
#1626
Én is úgy gondolom, hogy vidéken van nagyobb potenciál, ott még az áremelkedés sok helyen nem indult meg.

Városhoz közeli 10-km belül lévő falvakban, ahonnan könnyű a bejárás ott kellene talán próbálkozni.

Vagy borvidék közeli pincét, présházat.
Hathor
Hathor 2015. 07. 18. 11:13
Előzmény: #1624  Törölt felhasználó
#1625
"Ahhoz képest, hogy ingatlanosnak mondod magad, elég egysíkúan alkotsz véleményt az emberekről."

Én ingatlanpiacot nézek, arról beszélek, nem az emberek viselkedési szokásait.
Ez volt a véleményem.
Én a fővárossal foglalkozom. Ha vidéki gondolatom nem elfogadható számodra, számotokra elfogadom, de ez is csak egy vélemény, mint a többi, és itt nem szerepelt eddig. mert mindenki ugyanazt rágja állandóan, próbáltam más szemszögből megközelíteni a témát.
Én kérek elnézést. Úgy sincs időm írogatni többnyire.
Maradnak a hírek másolásai.

Üdv
Törölt felhasználó 2015. 07. 18. 10:48
Előzmény: #1623  Hathor
#1624
Ahhoz képest, hogy ingatlanosnak mondod magad, elég egysíkúan alkotsz véleményt az emberekről. Neked kellene éppen jobban tudni, hogy nem a kényelmesség az igazi akadály, hanem az, hogy vidéken milyenek a munkalehetőségek, ha ott akarnál lakni, illetve milyen a közbiztonság, ha üresen állni hagynál egy házat.
Azt, hogy ha nekiállsz felújítani, akkor ez ma már nem annyi mint harminc éve. Rengeteg új igény és megoldás született, amiknek mindenféle műszaki kérdéseit egy ember elég kis eséllyel látja át, főleg ha mellette még dolgoznia is kell. Hogy szinte bármilyen komolyabb háztartási gépet szakszervízzel kell üzemebe helyeztetni, ha nem akarod bukni a garanciát, stb. Szinte végetlen a sor.
Ez már nem az világ, ahol a sógor-koma kalákában összepattintotta a házadat a cégtől hazahordott anyagokból. Magasabbak az igények, szigorúbbak az előírások, több a lehetőség és nagyságrenddel több a buktató, és az azokból kockáztatott anyagi kár esélye is sokkal magasabb. Műszaki végzettség hiányában szinte garantáltan elrontja az, aki önállóan belevág. Aki meg jogi/pénzügyi oldalról próbálná ezt kezelni, az pontosan tudja, hogy a szerződéses fegyelem, és a jogbiztonság az egy nulla áthúzva.
Ezekhez képest lekényelmesezni azokat, akik ezt okkal és joggal nem vállalják be elég lesajnáló.
Hathor
Hathor 2015. 07. 18. 09:13
Előzmény: #1622  pitcairn2
#1623
Mai világban az emberek elkényelmesednek. Azt is figyelni kell befektetés szempontjából, hogy vidéki ingatlant, ha kertes, akkor gondozni kell. Márpedig javában vidéken kertes ingatlanok vannak (ugye ha nem városi társasházi lakásokról beszélünk)
Régen divat volt a hétvégi telek, nyaraló a hegyekben. Manapság a jelenlegi generáció nem akar földet művelni, kaszálni, füvet nyírni, kerítést festeni, kapálni. Ha veszel egy földet, telket, kertes házat azt gondozni kell, kaszáltatni kell. Ezen kívül ha nem gondozod a házat, télen nem fűtöd, a ház állaga romlik, idővel összedől.
Sok jó helyen jártam a Magyarországi hegyeken, dimbes-dombos vidékeken, és mindenhol kint volta a tábla, hogy eladó.
Mai generációnak kevésbé van erre igénye, mint szüleinknek, nagyszüleinknek. Ez a fogyasztói, szórakoztató társadalomnak köszönhető és a kényelmes életnek.
Ma már lakást sem akarnak az emberek felújítani, hanem felújított lakást keresnek, amibe maximum egy tisztasági festés kell teddy hengerrel.
pitcairn2 2015. 07. 18. 09:00
Előzmény: #1620  mpagnes
#1622
ellenben azt a vmit kiadni is nehezebb, ill. ha nem adod ki akkor őriztetni is kell

pl. Bp környékén Nagybörzsönyben felettébb olcsó az ingatlan annak ellenére, hogy gyönyörű település

DE

hússzor is érdemes meggondolni az efféle befektetést mert lehet, hogy évente fogják kirabolni az üresen álló házat...

(vagy szimplán csak beköltöznek a hívatlan vendégek...)
mpagnes 2015. 07. 18. 00:33
Előzmény: #1620  mpagnes
#1621
1980-90-ig biztos nem így volt...,akkor biztos drágább volt a vidék

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek