Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 04. 03. 13:47
Előzmény: #799  watson
#800
Z. (és Angyalföld is) sztem brutálisan túl vannak árazva. Ha nagyon muszáj, akár kereshetnék ott is ingatlant befektetésre, de nem valószínű, hogy fogok. PErsze én csak 1 vagyok a sok potenciális bef. közül :)
watson
watson 2015. 04. 03. 13:38
Előzmény: #797  Hathor
#799
Zuglóban számos társasházi lakást lehet kapni 200-250eft/m2 áron. Sok esetben jobb állapotúakat is mint a Bolgárkertész utcaiak. Az Örs vezér tér körül panelekben akár XIV, akár X. kerületi a 150eFt/m2 és alatti panel lakásárak is elérhetőek alternatívaként. Itt nincs olyan szűk keresztmetszet mint a belvárosban.
El kell fogadni, hogy nemcsak eladni lehet olcsóbban de venni is. Szóval kár 250e/m2 felett gondolkozni.
Törölt felhasználó 2015. 04. 03. 13:31
Előzmény: #797  Hathor
#798
köszönöm.
emeleti, zárt lépcsőházas, 1950-60 környékén épült, jó állapotú lépcsőház 16 lakásos 3-4 emeletes t.házban. napos
Hathor
Hathor 2015. 04. 03. 13:25
Előzmény: #796  Törölt felhasználó
#797
Zuglóban nagyon sokáig hirdettek a Bolgárkertészben lakást. Néztem évekig nem tudták eladni. Nem tudom mi az oka, nem ismerem személyesen az utcát.
Szerintem 300ezer/nm ár nem lehetetlen. Nem mondom, hogy olcsó. Ki van tartva az ára, de nem véletlen. Zugló még mindig keresett volt.
Ellenben nagyon sok mindentől függ! Leginkább a ház és környezetétől. Nem mindegy régi bérház, udvari lakásokkal földszinten. Vagy egy Bauhaus zárt lépcsőházas ház. Az sem mindegy hova néznek az ablakok, na meg az sem függő folyosós-e omladozó falakkal. Fekvése, benapozottsága, környezete, állapota is befolyásolja. Magas emeleti lift nélkül, vagy dohos földszinti.
Ezek befolyásolják az árat.

Üdv
Törölt felhasználó 2015. 04. 03. 12:36
Előzmény: #793  Hathor
#796
Kedves Hathor! Olvaslak itt-ott, és volna egy szakmai kérdésem: XIV.-ker nagyzugló, Bolgárkertész u. 41M2 mennyire reális ár 12,5 M.-ért?

Köszi
Hathor
Hathor 2015. 04. 03. 12:25
Előzmény: #794  Törölt felhasználó
#795
Semmi célom a cikkekkel.
Én örülök ha megy a piac. Mivel folyamatosan támadták Zsidayt, meg engem a kereslet és áremelkedés miatt, így elkezdtem másolni a megerősítő híreket.
nekem teljesen mindegy ki mit csinál a fórumon.
Vesz ingatlant, vagy nem vesz. Nekem ettől nem lesz jobb, sem rosszabb. Azt hiszik rá akarok beszélni bárkit bármire is. nem így van. Leírom a gondolatom, mint a többiek is.
Nyugodtan lehet a lakáspiac ellen tüntetni és várni az összeomlást is. Nyugodtan lehet mínuszolni itt. nekem minden mindegy.
Törölt felhasználó 2015. 04. 03. 12:16
Előzmény: #789  Hathor
#794
A budapesti lakáspiac valóban érdekes kérdés mostanában, sok minden szól a vásárlás mellett, de ellene is.

Csak az nem tetszik, hogy túl sok a reklám célú cikk ebben a kérdésben az utóbbi időben.

Egyáltalán nem akarlak bántani, de úgy gondolom, hogy hasonló tevékenység ezen a fórumon könnyen kontraproduktívvá is válhat. Engem legalábbis elgondolkodtat. Mindenesetre egyik mínuszt sem nekem köszönheted.
Hathor
Hathor 2015. 04. 03. 11:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#793
Küld el a forumosok kukac gmail.comra az ingatlan adatait, leírását, képeket alaprajzot, környék megjelölést, ÁRAT. megnézem mi lehet a gond, ha gondolod.
Nem kötelező, de ingyen van. Ha gondolod
Törölt felhasználó 2015. 04. 03. 11:43
Törölt hozzászólás
#792
Hathor
Hathor 2015. 04. 03. 11:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#791
Én pesten dolgozom itteni viszonyokat tudom.
A belvárosi lakások fullra vannak keresve.
Minden kis lakást ami nem ghettos házban és környéken van megvesznek, na persze reális árbeli elképzelések mellett. Hiába kér 500.000ezres nm árat a tulaj a VI.kerületben, ha 200-250.000/nm körül mennek reálisan a lakások. Még a 300.000/nmt megpróbálhatja de felette feleslges. Szóval hely függő minden.
Dunapart, park, panoráma, madárcsiscergés, erkély, terasz, jó elosztás, egyetem közeliség, körút vonzáskörzete jó.
A többihez igazodni kell árban kereslet kínálat alapján. Megyeszékhelyek, egyetemi városok is keresettek. A többiben nyilván pangás van még mindig, mert a környék munkában, lehetőségben szegény.
Mindent kibontanak majd, mint a tőzsdén is. Először a menők kellenek, majd jó lesz a kis fanyar olcsó papír is ,-)

Üdv.
Törölt felhasználó 2015. 04. 03. 11:33
Törölt hozzászólás
#790
Hathor
Hathor 2015. 04. 03. 11:28
Előzmény: #788  Hathor
#789
A végtörlesztés óta nem láttunk ilyet!
2015. április 1. 15:04


Folytatódott az erős évkezdet a hazai lakáspiacon, az elmúlt havi tranzakciós volumen - a 2012. januári végtörlesztést nem számítva - a legmagasabb volt a válság kitörése óta. A Duna House havi becslése szerint 2015 márciusában, országosan 12 263 lakás cserélt gazdát.

link
Hathor
Hathor 2015. 04. 03. 11:27
Előzmény: #779  Hathor
#788
Hiánycikk a lakás? - Nehogy lemaradj a legjobb vételekről!
2015. április 3. 10:15


Mára kezd egyre nyilvánvalóbbá válni, hogy hosszú évek mélyrepülése után beindult a lakáspiac. Egyre többen vesznek már lakást, de még többen vannak azok, akik közvetlenül a nagy döntés előtt állnak. Hol vannak új építésű lakások? Kitől vegyek fel hitelt? Melyik ügynökség tud nekem a legtöbbet segíteni álmaim lakásának a megtalálásában? A Portfolio hiánypótló lakossági rendezvénye ezekre a kérdésekre ad választ.

link
BPartner
BPartner 2015. 03. 29. 16:19
Előzmény: #786  gyula1971
#787
A magátulajdonú bérlakások piaca mindig is máshogyan működött. Csak annyira pici, hogy jelentéktelenysége sosem övezte különösebb figyelem. 2011-es KSH adat szerint 145000 db magántulajonú bérlakás van. 1990-ben 122000 db volt. 20 év alatt 20%-kal nőtt. Nem egy komoly változás. Sőt, ami még izgalmasabb, hogy 2001-ben a KSH szerint kicsit több mint 98000 ilyen lakás volt. Kíváncsi leszek a közvetkező népszámláláskor milyen számok jönnek majd ki.

Amikor sokan a nagyságrendekkel, a bérlakások kínálatával és keresletével nincsenek tisztában úgy még érdekesebb ez a hozam és vételár megjegyzés. Nem tudom miből jött ki ez a következtetés, de elég merész.
gyula1971
gyula1971 2015. 03. 29. 15:06
Előzmény: #785  BPartner
#786
Igen ez kb a 2008.-as válság óta van így.
lakások adásvételi piaca a lakások bérbeadási piacától elkülönülve éli önálló életét. A kettő összekeverni kockázatos.

A bérbeadásból álló hozam alapján jóval magasabb vételár lenne a reális.
BPartner
BPartner 2015. 03. 29. 11:39
#785
Talán több embert érdekelhet a téma. Érdems rászánni az időt és elmerülni a részletekben, megnézni az írás mögött lévő összes linket és elgondokodni az összefüggéseken. A lakáspiac nem gombnyomásra működik és a lakások adásvételi piaca a lakások bérbeadási piacától elkülönülve éli önálló életét. A kettő összekeverni kockázatos és nem biztos, hogy megtérülő játék. Aki kártyajátéknak tekinti az ingatlan-befektetést, annak semmi sem elég kockázatos vagy bizonytalan. Ők általában leghangosabban és legmagabiztosabbak. Aki óvatosabb, annak azért érdemes válaszokat is keresni a kérdéseire, nem medig gyártani őket. Jó olvasgatást link
Törölt felhasználó 2015. 03. 21. 14:12
Előzmény: #782  Hathor
#784
Nulla kozeli vagy negativ kamatot nagyon meg fogjak erezni a bankok, mi nem nemetorszag vagy svajc vagyunk, itt hamar kiveszik a penzt az emberek es megszuntetik a szamlakat.
2 hete vettem egy lakast, 12 millioert hirdettek, igazabol nem akartam megvenni, a tulaj azt mondja 3 eve hirdeti mar.
Mondtam neki engem nem erdekel de ha 10 ert eladja akkor beleteszem a penzt .
Mondja felhiv masnap atgondolja, idadta.
En meg ugy vagyok vele elkezdtem hirdetni 11.3 ert , ha jon valaki 11 ert viheti. 2 szobas atlagos allapotu, de egesz jo helyen van, 9, keruletben kozel tomegkozlekedeshez.10 et megert.
Vannak jo vetelek erdemes kihasznalni most, bar en inkabb a nagy vasarlast majd nyar utan tervezem mikor piacra jon a sok banki lakas!!
exmnbs1 2015. 03. 21. 07:51
Előzmény: #782  Hathor
#783
Hathor
Hathor 2015. 03. 20. 16:30
Előzmény: #780  gyula1971
#782
Kamatot 1.5%ra viszik le állítólag, abból kamatadó után mi marad?
Hathor
Hathor 2015. 03. 20. 16:29
Előzmény: #780  gyula1971
#781
Jaja.
Júliusban meg jön a félszocpol a használtlakás piacra, ahol így sem kapnak megfelelő olcsó lakást a befektetők már

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek