Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gyula1971
gyula1971 2015. 03. 20. 14:07
Előzmény: #779  Hathor
#780
Szerintem jövő kedden 24.-én kamatcsökkentés lesz 2.1-ről kerek 2%-ra mehet le az alapkamat!

Ez is mindenképp keresletélénkítő itt, meg a begyűrüző brókercsődök is elbizonytalanítják az embert.
Hathor
Hathor 2015. 03. 20. 11:10
Előzmény: #763  Hathor
#779
Egyre több befektető "száll be a játékba"
2015. március 19. 10:30
Budapesten minden harmadik, vidéken minden negyedik ingatlanvásárló befektetési céllal vesz lakást a Duna House adati szerint. Újabban akár több lakást is vesznek, köszönhetően az alacsony hitel kamatoknak. A Portfolio által elvégzett gyors számítások szerint, kiadási célú lakásvásárlással 7-8 százalékos hozamok is elérhetőek.

link
BPartner
BPartner 2015. 03. 12. 14:15
Előzmény: #777  ujonc
#778
Erre mondtam, hogy nem az számít hányan laknak a szomszédban, hanem kik. A társasházi közösségnek vannak kockázatai ez kétségtelen. De ahogy mondani szokás "no risk no fun"
ujonc 2015. 03. 12. 12:39
Előzmény: #771  BPartner
#777
Egy 60 lakásos társasházban 10szer akkora az esélye egy közös költséget nem fizető társtulajdonosnak, mint egy 6 lakásosban.
Ilyen nézőpontból tényleg a családi ház a legjobb. Lehet, hogy a szomszéd fúrás-faragására ébred az ember, de legalább annak az energiaköltségét nem mással fizetteti meg a kedves szomszéd.
exmnbs1 2015. 03. 12. 12:13
Előzmény: #775  BPartner
#776
köszi, érdekesek
BPartner
BPartner 2015. 03. 12. 10:22
Előzmény: #772  exmnbs1
#775
Egyébként a lakáshirdetésekről van egy írásunk is link ,illetve az online hirdetések változásáról is gondolkodtunk már link
BPartner
BPartner 2015. 03. 12. 10:08
Előzmény: #772  exmnbs1
#774
Az ingatlan marketing az egy másvilág. Egy eladó hirdetés csak afféle útmutató :)
exmnbs1 2015. 03. 12. 09:49
Előzmény: #771  BPartner
#773
nem, az nem árt ha a kert, homlokzat stb nemcsak rád hárul és bizonyos védettség érzetet ad a több lakás

ez a zaj dolog abszolut igaz, gyerekkoromban sokszor ébredtünk a szomszéd fűrészgépére, fütyörészésére, családiház ide vayg oda
exmnbs1 2015. 03. 12. 09:46
Előzmény: #770  BPartner
#772
azt tapasztaltam hogy nemcsak ingatlan.comon érdemes nézni hanem a bizonyos lakást interneten is megkeresni
pl kiderült hogy az egyik 32m-s volt 38-on is hirdetve
és még igencsak messze lehet a vége, több mint 100 lépcsó fől, mellette kezdődő építkezés
BPartner
BPartner 2015. 03. 12. 09:39
Előzmény: #769  exmnbs1
#771
Pedig igazából lényegtelen. Ez egy klasszikus megközelítés, amit mondasz, aminek az a vége, hogy a családi ház a legjobb megoldás. Aztán kiderül, hogy a családi házaknak is vannak szomszédaik, ahol a zaj minden forrása pont olyan zavaró tud lenni mint egy társasházban, csak éppen pepitában. De a zaj az zaj, legyen az kutyaugatás, akármilyen hangos/tevékenység/, amivel zavarhatod a másikat.

Az kérdés inkább, hogy kik laknak egymás mellett, nem haz hogy hányan.
BPartner
BPartner 2015. 03. 12. 09:35
Előzmény: #759  exmnbs1
#770
Ez nettó hülyeség. Szuperül felújított két hálószobás + nappalis (tehát 3 szobás) panellakások esetén ez akár valamilyen szinten elképzelhető is. De a kiadó panellakások piacán ez még nagyon ritka.

De szerintem az "ingatlanszakma" maga alatt vágja a fát, ha észnélkül beáll az eladói optimizmus mögé és elkezdik túlárazni a piacot. A vevők nem hülyék. Amikor 2004-ig volt pár izgalmas év, még mindenkiben a lakáspiaci lázban égett. A vevők meg mégis lehűtötötték a kedélyeket már 2005-től. Nem tudtak elszállni az árak, pedig hol volt még akkor a válság. Pont ettől érdekes pl. a magyar lakáspiac, hogy a vevők valamiért itt mindig sokkal óvatosabbak szemben sok fejlett országgal szemben. Ez egy nagyon érdekes dolog egyébként. Most is, a lakásárakat az "eladók álmai" alapján alapján mondják, hogy élénkülnek. A lakásárak valószínüleg sokkal alacsonyabb szinten mozgolódnak, mint azt a hirdetések mutatják. De majd kiderül mi lesz és mikor hav vissza a piacra ez a sok bullshit duma. Szánalmas egyébként ez a hülyének nézés...
exmnbs1 2015. 03. 12. 09:28
Előzmény: #768  BPartner
#769
szerintem baromira nem mindegy hogy valami 6 vagy 60 lakásos
BPartner
BPartner 2015. 03. 12. 09:27
Előzmény: #763  Hathor
#768
Nincs ebben semmi meglepő. A vevők kedvét nem tudták elvenni ezektől a lakásoktól. Sok szempontból jó választás. Felújítva/átalakítva, szép modern tereket lehet kialakítani. A legközelebb állnak a újépítésű lakások "életérzéshez" az alacsonyabb belmagasság és szögletes terek értelmében. A rezsi költségeik is igen jók. A távhő szolgáltatás is nagyon kényelmes és ár/értékben egy átlag lakás fűtés és melegvíz költségeihez képest is igen jó tud lenni. A panelházak legtöbbször zöld/élhető környezetben vannak, parkokban.

Egy téglaépítésű lakásnak ha valaki megkérdezné, hogy mi az előnye egy panelhoz képest, akkor komoly bajban lennék, hogy mondjak valamit. Csak az anyaghasználat miatt nem jobb vagy rosszabb az egyik vagy a másik szerintem.
exmnbs1 2015. 03. 12. 09:27
Előzmény: #763  Hathor
#767
amúgy a lakásállomány hány százaléka panel?
tudom egy példa nem példa de ez esetben kasszóval fogná az ingatlanos a vevőket rá
exmnbs1 2015. 03. 12. 09:22
Előzmény: #762  Hathor
#766
tudod nekem nem kicsit gyanús hogy egy ingatlan megmutatása helyett ami tán nincs is piacon más kerületet és lakótelepit ajánlgat mikor ezeket már kizártam neki hogy ilyenről szó sem lehet
exmnbs1 2015. 03. 12. 09:17
Előzmény: #764  exmnbs1
#765
mármint az ingatlanos a 49-cel
exmnbs1 2015. 03. 12. 09:17
Előzmény: #762  Hathor
#764
az eladó úgy jellemezte "bohóckodik"
Hathor
Hathor 2015. 03. 12. 08:58
Előzmény: #762  Hathor
#763

Nagy meglepetés a panellakások piacán
2015.03.12 04:04
Ingatlanpiac Magyarország
A használt lakóingatlanok piacának jelentős részét adják a panellakások, országszerte minden hatodik eladott panelházban található. A panelek piaca élénkült az elmúlt években és az átlagárak is nőttek.

link
Hathor
Hathor 2015. 03. 12. 08:57
Előzmény: #759  exmnbs1
#762
És igaza is van.
Hiába nevettek
akkoriis 2015. 03. 12. 08:56
#761
Majd a "párnaciha" helyett lesz ingatlan vásárlása.. mert a brókerek/kötvények nem lesznek eladhatóak azt hiszem!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek