Topiknyitó: lord_of_the_kings 2014. 03. 31. 22:10

Kire szavazol április 6-án?  

Letesztelhetjük, hogy a fórum mennyire fedi majd az országos átlagot. Mindenki írja be, kire fog szavazni, aztán időről időre összesítünk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2014. 04. 07. 15:36
Előzmény: #1697  Törölt felhasználó
#1700
így van, a személyes viszony inkább csak azt vetíti előre, hogy várható-e bármilyen együttműködés. ebből a szempontból Orbán nem pragmatikus - akire egyszer berágott, azzal többé nem békül. Surányit azért nem fojtotta meg egy kanál vízben 98 májusban, mert négyen fogták le kezét-lábát (az orosz államcsőd peremén kirúgni a jegybank elnökét egyenlő az öngyikossággal).
tokos. 2014. 04. 07. 15:30
Előzmény: #1695  elemes
#1699
Hiába na, Ali a XX. század nagy gondolkodói közé tartozik
Törölt felhasználó 2014. 04. 07. 15:23
Előzmény: #1695  elemes
#1698
Én meg a fiatalon határozottan liberális, középkorúan már határozottan konzervatív embereket tartom álszentnek, mert nem tudnak elszakadni a saját társadalmon belüli szerepüktől a gondolkodásukban.

Más kérdés, hogy Orbán nem ez az eset, mert ő akármi lenne, ha az kellene a hatalomhoz.
Törölt felhasználó 2014. 04. 07. 15:21
Előzmény: #1694  elemes
#1697
Az, hogy személyesen a két ember utálja-e egymást, teljesen irreleváns abból a szempontból, hogy a szavazóik a saját pártjuk kiesése esetén mennyien szavaznának a másikra.
Törölt felhasználó 2014. 04. 07. 15:02
Előzmény: #1600  Steelman
#1696
egyetértek bár az nem igaz hogy "A többi vesztes csak gyűlölködve fröcsögött minden önkritika nélkül." mindegyiknek volt önkritikája.
elemes
elemes 2014. 04. 07. 13:15
Előzmény: #1693  bigyula
#1695
"Az én elveim, értékrendem azóta sem sokat változott"

Mohammed Alinak tulajodnítják azt a mondást, hogy ha az ember ugyanazt gondolja ötvenévesen mint húszévesen, akkor az életéből harminc évet elpazarolt...
elemes
elemes 2014. 04. 07. 13:14
Előzmény: #1692  Törölt felhasználó
#1694
"A Fidesz nacionalista vonala nagyjából 2002-re tehető, akkor sikerült a MIÉP választóinak jelentős részét átcsábítania"

amennyit erről hallottam, Orbán arra készült, hogy ezzel házaljon nyugaton: a fasisztákat kiszorította a parlamentből (egyébként tényleg).

"A Jobbik meg eleve a Fidesz által létrehozott polgári körösdi következtében jött létre."

ezt nem tudom, csak arról hallottam, hogy Orbán és Vona kezdettől nem állhatta egymást, hasonlóan hegemóniára törekvő karakterek, ezért Vona Gábornak hamar kifelé állt a rúdja, és ő sem bír veszíteni. ráadásul a fidesszel (orbánnal) szemben személyes revansvágya is van (ő sem felejt, akárcsak orbán).
bigyula 2014. 04. 07. 13:13
Előzmény: #1690  elemes
#1693
1993-94 óta utálom őket. Akkor volt az első nagy köpönyegforgatásuk (liberálisból konzervatív). Azóta hiteltelenek a számomra. Addig Viktor egy szimpatikus ember volt a szememben, akire fel is néztem (pár évvel vagyok nála fiatalabb). Az én elveim, értékrendem azóta sem sokat változott, a figyeszét meg nem sokan tudják követni. A többség csak hisz...
Törölt felhasználó 2014. 04. 07. 13:10
Előzmény: #1683  elemes
#1692
A Fidesz nacionalista vonala nagyjából 2002-re tehető, akkor sikerült a MIÉP választóinak jelentős részét átcsábítania, akkor volt a kokárdás választás. A Jobbik meg eleve a Fidesz által létrehozott polgári körösdi következtében jött létre.

Egyébként én a jelenről beszélek, tehát a Fidesz mostani nézeteit vetem össze a Jobbik mostani nézeteivel, és abban szerintem még fontosabb a gazdasághoz történő hozzáállás. Orbán valóban van olyan multi, amivel ki tud jönni, de ugyanez a jó multi, rossz multi szembeállítás a Jobbiknál is létezik.

Szerintem elsősorban nem azért szívatta meg a bankokat, mert személyes haragja volt, hanem azért, mert a nép ezt várta. Orbán alapvetően populista politikus, és ennek megfelelően a lakosság torz nézeteit is kiszolgálja, ha erre van szükség.

A személyiséggel nem értek egyet, szerintem Orbán személyiség szempontjából jobban hajlamos az agresszióra, mint Vona, viszont jelenleg is Vonáék nézetei a radikálisabbak, ezért tűnhet hasonlónak a két személyiség ebből a szempontból.
elemes
elemes 2014. 04. 07. 13:10
Előzmény: #1685  Törölt felhasználó
#1691
hát a kishantosi kezdeményezés (nem tudom, ott mennyi volt a cigány) tényleg csúnyán elkaszálták. az ilyen epizódok egyébként borzasztóan kártékonyak...
elemes
elemes 2014. 04. 07. 13:08
Előzmény: #1686  bigyula
#1690
aranyosak ezek a lóláb formájú becenevek mint a "fityesz" :)
elemes
elemes 2014. 04. 07. 13:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#1689
A katolikus egyház is elég komolyan dolgozik a maga eszközeivel, egy esztergomi püspök, Székely János célzottan a cigányok közötti munkára helyezte a hangsúlyt. Nincs királyi út, csak sok munka, türelem és kitartás.
elemes
elemes 2014. 04. 07. 13:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#1688
A katolikus egyház is elég komolyan dolgozik a maga eszközeivel, egy esztergomi püspök, Székely János célzottan a cigányok közötti munkára helyezte a hangsúlyt. Nincs királyi út, csak sok munka, türelem és kitartás.
elemes
elemes 2014. 04. 07. 13:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#1687
"Ezeket a prototipusokat ugy látszik aZ MSZp nem alkalmazta mert a fészekrakás az Avason nagyon sok szavazatukba került."

nem ilyesmire gondolok. az indexhun az elmúlt egy évben több cikk is volt sikeres helyi kezdeményezésekről (tenisz, uborka, gomba stb), lányom pedig a máltaiak monori integrációs programjában dolgozott (orvoshallgatóként). A helyi kezdeményezések azt mutatják, hogy néhány karizmatikus személyiség gyorsan jelentős eredményeket érhet el, a máltaiak pedig a gyerekekre koncentrálnak (tanulás, közösségbe illeszkedés, személyes higiénia, kultúra, deferred gratification stb).
bigyula 2014. 04. 07. 13:04
Előzmény: #1637  Törölt felhasználó
#1686
"De, eltűnt a legitimációs deficit..."

2010-ben a fityesz kb. 2.8 millió szavazatott kapott

2014-ben a fityesz kb. 2.1 millió szavazatot kapott

Én ezt nem nevezném a társadalmi támogatottság növekedésének, vagy akár csak szinten tartásának sem... Az más kérdés, hogy lehet jóval kevesebb szavazattal (támogatással) is ugyanazt a parlamenti arányt elérni. De, csak a győztesnek, mert a "veszetesek" ugyan növelték a támogatottságukat, de ezt nem lehet mandátumra váltani. Ilyen a torzított rendszer.
Törölt felhasználó 2014. 04. 07. 13:01
Előzmény: #1680  elemes
#1685
Én is láttam ilyen "prototípust", de mára rendesen szétverte a politika, pedig eredetileg politikától független alapítvány csinálta, és voltak sikereik.
Törölt felhasználó 2014. 04. 07. 13:01
Törölt hozzászólás
#1684
elemes
elemes 2014. 04. 07. 13:00
Előzmény: #1679  Törölt felhasználó
#1683
"Ha az elképzeléseiket nézed, akkor viszont elég sok közös van a Fideszben és a Jobbikban."

inkább csak a vezetők személyiségében érzek nagyon közeli vonásokat, mindkettejüknek agresszív szülei voltak (inkább agresszív apa), és ennek nyomán hajlamosak arra, hogy erővel, büntetéssel, felelősségrevonással kezeljenek minden konfliktushelyzetet. ez elég tragikus sors szerintem.

a nemzeti vonalat Orbán inkább csak felvette, miután a liberális térfélen nem maradt számára hely. a multiellenesség a fidesznél szintén inkább PR, a gyakorlatban elég jól meg tudnak egyezni a multikkal. orbán azt viseli rosszul, ha valaki lekezelően bánik vele, akkor bedurvul és bosszút áll (a végtörlesztés is egy ilyen bosszú volt, a bankszövetség elég arrogáns viselkedésére).

Másik tényező, hogy orbán azért az utóbbi egy évben elég sok lépést tett, hogy csökkentse a jobbik vonzerejét. de persze nem sikerült eléggé, mert még mindig haragszik a szocikra 2002 miatt, pedig már rég nem a szocik jelentik a kockázatot számára.
Törölt felhasználó 2014. 04. 07. 13:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#1682
Szerintem a Jobbik nagyrészt 3 csoportból áll. Egyrészt a korábbi MIÉP szavazó radikálisokból (főleg ők képviselik az időjárásról is a zsidók tehetnek vonalat), másrészt a fiatalok azon csoportjából, akik egy fajta divatként, lázadásként élik meg a túlfűtött nacionalizmust, harmadrészt azokból a teljesen átlagos, nem szélsőséges emberekből, akik ki vannak téve a korábban lezüllesztett cigányok bűnözésének, és a Jobbiktól várnak megoldást. Az utóbbi csoportban lehetnek MSZP-től átvándorolt emberek is, viszont a legnagyobb változás akkor is a generációs szakadék, Fideszes vagy MSZP-s szülőknek gyakran Jobbikos nézeteket vallanak a gyerekeik.
bigyula 2014. 04. 07. 12:57
Előzmény: #1638  elemes
#1681
"egyébként az érzelmi azonosulás minden tünetét produkálod :) nagyon emlékeztet évekkel ezelőtti önmagamra."

??? Már 2010-ben is azt vallottam, hogy nincs kire szavazni, mert nincs a palettán nekem megfelelő értékrendet valló párt (az LMP sem az). Akkor is csak azért mentem el, hogy tegyek a 2/3 ellen. Nem jött be. Most is csak azért mentem el, itt még van esély (ha nem is sok)...

Ide meg csak 2010 nyara óta írogatok, amióta bejelentették, hogy megveszik a MOL-t az oroszoktól. Előtte nem "politizáltam", főleg nem itt.

Alapvetően elkeseredett vagyok és nem a fityesz vagy az mszp miatt, hanem azért, mert folytatódik a lecsúszásunk. A jelenlegi garnitúra (oldaltól függetlenül) alkalmatlan arra, hogy az országot felfelé ívelő pályára állítsa... Kizárólag a torzsalkodással fognak foglalkozni a következő 4 évben is. Az egyik "énvagyokakétharmad", a másik meg a "nemdemokratikus, és diktatúravan", stb szöveget fogja nyomni tovább... "Cirkuszt, kenyeret!"

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek