Topiknyitó: Portfolio 2014. 03. 29. 16:35

Radikálisan kerülni kell a forintot  

Ugrás a cikkhez
Erőteljesen gyengült a forint az elmúlt négy évben, ami ráadásul magyar specifikus jelenségnek tudható be. A piac nem fog meglepődni, ha a Fidesz újra nyer és azt árazza, hogy folytatódik az eddig látott gazdaságpolitika, aminek keretében újabb...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=197032
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2014. 03. 31. 12:46
Előzmény: #36  bigyula
#40
"kizárólag külső hatásoknak fogod fel a történteket, miközben ezen időpontokban, időszakok alatt itthon is történt egy két dolog."

igen, de mint írtam vala, az itthoni POLITIKAI történéseknek mérsékelt hatása van az EURHUF hosszabb kilátásaira.

az évi 6-7 milliárd EUR többletet mutató külker mérleg az árfolyamra sokkal komolyabb és tartósabb hatással vannak, mint a politikai akciók. szerintem.
Törölt felhasználó 2014. 03. 31. 12:43
Előzmény: #38  elemes
#39
Még mindig nem válaszoltál.
elemes
elemes 2014. 03. 31. 12:36
Előzmény: #36  bigyula
#38
nem akartam én errefelé lőni, sem mellé, sem bele :-) és még most sem akarok.
kukutyinbenko 2014. 03. 31. 12:34
Előzmény: #15  elemes
#37
Ha megnézel egy hetes EURHUF grafikont, akkor láthatod magad is. Én azt látom, hogy egy enyhén felfelé ékelődő háromszögben mozgunk évek óta és ebben a 2010-es választások idején volt egy lokális alj. Azóta magasabb csúcsok, illetve magasabb aljak jellemzik a grafikont. Ha az elkövetkező hetek/hónapok során "sikerülne" új csúcsra mennünk, az jelentősen növelné a concordos forgatókönyv esélyeit. A háromszög másik szárát képező trendvonal pedig az én olvasatomban rövidtávon a 297 körüli támasz eléréséig él, de egy 295 körüli leszúrás sem kizárható. A formáció akkor sérülne, ha onnan tovább tudna erősödni a Forint. Rossz nyelvek szerint egyébként az elmúlt hetekben az MNB őrizte a háromszög felső szárát jelentő trendvonalat és a választásokig már nem is valószínű ennek áttörése. A majom azután ugrik a vízbe. Ha tovább vagdossák a kamatokat és/vagy drasztikusan elromlana a hangulat, szerintem az MNB sem tudja megvédeni a Forintot a gyengüléstől. Ráadásul az erre irányuló szándék is kérdéses az eddig látottak alapján. Ettől függetlenül hacsak nem történik valami váratlan esemény, rövidtávon az erősödésre látok most nagyobb esélyt, főleg hangulati és technikai okok miatt.
bigyula 2014. 03. 31. 12:27
Előzmény: #34  elemes
#36
"...tudom, hogy van valami érzelmi nyereség abban is, amikor valaki saját pártszimpátiai alapján látja a világot, és ha épp nem a neki kedves párt uralkodik, akkor minden szar. amíg ez a kocsmapult mellett zajlik"

Ezzel mellélőttél, mert erősen gondolkodom, hogy kire is lehetne szavazni, hogy egyáltalán szavazzak-e. Ugyanis, az én értékítéletemnek, elvárásomnak jelenleg egyetlen parlamenti párt sem felel meg... De, ezt már korábban is beírtam ide a fórumra (nem ebbe a topic-ba), visszakereshető.

Nem a grafikonokkal, azok értelmezésével van bajom, hanem azzal hogy kizárólag külső hatásoknak fogod fel a történteket, miközben ezen időpontokban, időszakok alatt itthon is történt egy két dolog... És, ez nem "független" nézőpont, miközben arra hivatkozol, hogy nem politizálsz ebben a topicban...
elemes
elemes 2014. 03. 31. 12:19
Előzmény: #33  bigyula
#35
a "szabadságharc" és a politikai lózungok a reálgazdaságnak azt a részét, amely SZERINTEM a forint árfolyamát hosszabb távon befolyásolja, mérsékelten érintették.

1. van vagy kb húsz nagyvállalat, amelyek a magyar exportot tolják. amíg ezeknek a cégeknek a felvevőpiaca nem omlik össze, addig az export azért mennyi fog.

2. a drága fogyasztási cikkek importja, amely kb 2001-2008 között csúnyán elvitte mínuszba a külker mérleget, egy darabig nem fog felfutni (amíg az eladósodottságra ráfázott lakosság emlékszik a keserű veszteségekre). ennek egyébként én kifejezetten örülök.

3. a hazai KKV felfutása egyelőre nem nagyon valószínű, legalábbis rövid távon: érdemi beruházásokat csak az említett kb húsz cég hajtott végre, épp ma kesereg emiatt egy indexes cikk (a cím megtévesztő, valójában negatív tartalom):

link

szóval Jaksity előrejelzése melléfogás. szerintem.
elemes
elemes 2014. 03. 31. 12:13
Előzmény: #33  bigyula
#34
a görög mizériáról leggyorsabb áttekintést a CDS adhatja, találtam pár jó idősort:

2008-ban a törököket és minket rángattak meg, a görög államadósság irodalmi túlzással safe heaven-nek számított:

link

2010 tavaszán csapta meg először a klimax hőhulláma a görög kötvényekbe befektetőket:

link

utána 2011-ben jött a "mizéria":

link

***

tudom, hogy van valami érzelmi nyereség abban is, amikor valaki saját pártszimpátiai alapján látja a világot, és ha épp nem a neki kedves párt uralkodik, akkor minden szar. amíg ez a kocsmapult mellett zajlik, bátran lehet túlzásokba esni. pénzügyi döntéseknél viszont nagy luxus. ezért is csodálkoztam Jaksity szavain.
bigyula 2014. 03. 31. 11:59
Előzmény: #15  elemes
#33
"...a 2011-es görög mizéria nyomán csúnya 320-as rekordot döntött az EURHUF, onnantól másfél év alatt trendszerűen visszaerősödött 285-re, aztán fel 300-ra és ott is maradt idén januárig."

A grafikonon nincs rajta, hogy mikor volt a "görög mizéria". Ezt külső forrásból teszed hozzá, miközben elfeledkezel megemlíteni az "unorthodox" lépéseket, az IMF gyors kipaterolásának következményeit, valamint a "zabadságharc" következményeit az EU-val való csatározásban. Ez így kicsit egyoldalú, és innentől "politikai irányúltságról" tanúskodik... Legalábbis nekem.
Törölt felhasználó 2014. 03. 31. 11:53
Előzmény: #29  elemes
#32
Emlékeztetőül a kérdés: szerinted is hazugság az a kormányzati duma, hogy 2010-ben a csőd szélén álltunk?
Törölt felhasználó 2014. 03. 31. 11:52
Előzmény: #29  elemes
#31
Feltettem egy kérdést neked, szeretném, ha válaszolnám rá. Ha semmi közöd hozzájuk, akkor talán nem esik nehezedre válaszolni sem.

Várom a választ.
elemes
elemes 2014. 03. 31. 11:51
Előzmény: #28  bigyula
#30
akkor politizáljál, ha ez neked örömet szerez, de miért itt? vannak politikai fórumok, ott sokkal szélesebb a közönség.
elemes
elemes 2014. 03. 31. 11:50
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#29
1. nem érzem, hogy bármilyen közöm lenne politikusok által tett politikai kijelentésekhez.

2. nem követem az említett urak nyilatkozatait. tévét nem nézek majd húsz éve, és az a pár hírfolyam, amit rendszeresebben nézek, nem szokta őket szemlézni. annyit meg nem ér, hogy utánaolvassak, mondtak-e hasonlót.

3. nem értem: hogyan jutott eszedbe, hogy hozzám fordulj ehhez a kérdéssel?
bigyula 2014. 03. 31. 11:44
Előzmény: #25  elemes
#28
Tudod, nekik "csak" politikai felelősségük van. A mi felelősségünk nagyobb, hogy ne hivatkozhassanak többet erre, azaz ne engedjük őket tovább ilyeneket mondani április 6-a után...
Törölt felhasználó 2014. 03. 31. 11:43
Előzmény: #26  elemes
#27
A kérdésre "elfelejtettél" válazsolni: Ugye szerinted is hazugság az a kormányzati duma, hogy 2010-ben a csőd szélén álltunk?

elemes
elemes 2014. 03. 31. 11:40
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
"2010. áprilisában 265 Ft volt az euró, most 308."

bakker, én is tudok árfolyamdiagramot nézni meg te is, miért kell hülyének nézni egymást?
elemes
elemes 2014. 03. 31. 11:39
Előzmény: #22  bigyula
#25
ja. de akkor sem értem: még csak nem is hasonlítunk egymásra, sem névre, sem arcra. ezen állításokat velük kell tisztázni, nem velem.
Törölt felhasználó 2014. 03. 31. 11:38
Előzmény: #15  elemes
#24
2010. áprilisában 265 Ft volt az euró, most 308. Miközben 2002 és 2010 között 8 évig (!!) jellemzően 250-270 között volt (2008 tavaszán ment alá, 2008 őszén-2009 tavaszán meg jelentősen fölé).

Ez elég szignifikáns Ft gyengülés, magyarázhatod, ahogy akarod.
elemes
elemes 2014. 03. 31. 11:37
Előzmény: #11  watson
#23
"A bank az nem szociális intézmény. "

még hasonlót sem kértem a bankoktól.
csak mondjuk el tudtam volna képzelni egy olyan ajánlatot valamelyik banktól, hogy akinek legalább havi 300 rugó munkabér érkezik a számlájára, annak a havi munkabére összegéig az interneten kezdeményezett tranzakciós jutalékát átvállalják.

ez nem szociális intézkedés: betonkemény marketing.

a prémium ügyfelek elszipkázása, és még csak nem is kerül sokba (az interneten aktív ügyfelek szoros önköltsége nulla körül van, a kamatmenetes betét olcsó forrást jelent, és az átlagnál magasabb fizetésű ügyfelekkkel a folyószámlán keresztül szerzett információk alapján más üzleteket is lehet kötni).

mondom, még hasonló sem történt. egységesen továbbhárították a tranzakciós illetéket. EZ A PIACI VERSENY? ugyan.
bigyula 2014. 03. 31. 11:37
Előzmény: #19  elemes
#22
Az államcsődveszélyről 2010-ben Kósa és Szíjjártó is beszélt (nem sokkal a választások után). A múlt héten meg Viki emlegette, hogy 2010-ben államcsődveszély volt...
Törölt felhasználó 2014. 03. 31. 11:33
Előzmény: #19  elemes
#21
Ugye szerinted is hazugság az a kormányzati duma, hogy 2010-ben a csőd szélén álltunk?

Várom a válaszodat.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek