Topiknyitó: Portfolio 2014. 03. 21. 09:50

A Visa és a MasterCard is keresztbe tett Putyinéknak  

Ugrás a cikkhez
Legalább két orosz bank ügyfeleinek bankkártyái váltak használhatatlanná, a MasterCard és a Visa ugyanis felfüggesztette a pénzintézeteknél a tranzakciós szolgáltatásait - számolt be a Reuters. A Rossiya és az SMP orosz bankok közölték: előzetes...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=196808
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 03. 22. 14:36
Előzmény: #5  Tibi0002
#10
eléggé benne vagyok a szakmában, ha gondolog, megvitathatjuk a kártyatársaság alapítás és bevezetés technikai és pénzügyi küszöbeit
Törölt felhasználó 2014. 03. 22. 08:21
Előzmény: #8  Tibi0002
#9
Akkor mondjuk minden ötlet nemhogy annyit ér, de technikailag is csak annyira jó, amennyi pénz mögötte van?

Elég abszurdnak tartom, hogy technikai dolgokat mondjuk marketing és mögötte álló haveri pénzmennyiségek alapján ítéljünk meg.

Persze igaz, attól még szabadon vállalkozhatsz, hogy tuti bukóra vagy ítélve, de akkor meg mi értelme van.
Tibi0002 2014. 03. 22. 08:11
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Értem. Ha viszont én a világ legjobb megoldásának gondolok valamit, de nem tudom érvényesíteni, akkor az mégsem a világ legjobb megoldása.
Törölt felhasználó 2014. 03. 22. 08:08
Előzmény: #5  Tibi0002
#7
Hát azért annyira mégsem, mert hiába állsz elő a világ legjobb megoldásával, ha nem fogadják el, mert az elfogadóknak olyan anyagi érdeke fűződik a másik elfogadásához, amit te nem tudsz megadni.
Törölt felhasználó 2014. 03. 22. 08:05
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#6
A versenykérdésben tökéletesen igazad van, a minden ország kérdéssel viszont egy sor új probléma keletlezne és az ügyfeleknek is drágább lenne. (Kivéve a komcsi rezsicsökkentéses rendszerekben, ahol az állam fizeti meg.)

Amúgy tegyük fel, hogy mindenkinek van egy és tegyük fel, hogy a kavalkád nem kompatibilitási kérdéseket és nem vesznek el pénzek és, ha mégis, akkor vannak olyan gálánsak a cégek, hogy vállalják a felelősséget és nem egymásra mutogatnak. (Én ilyet még nem láttam - mármint semmiben - de tegyük fel, hogy működik.)

Ez két dolgot jelent:

a) még jobban "gazdagodni fognak" (pontosabban csak az ügyfél fog szegényedni), ugyanis a másik rendszer elfogadása logikailag is mindenképp egy kockázatot jelent, azaz a töbletdíjak felszámolását már erkölcsileg sem lehet támadni.

b) és a "legfontosabb": semmi nem fog változni. Nem a kártyádat fogják letiltani, hanem végső esetben az országodat. Sőt ez még rosszabb is, mert még az ártatlanokat is automatikusan letiltják. (Persze, ha átlátható a rendszer és együttműködő az ország, akkor nem... de hát akkor pont a "lényegét" veszítené el a "függetlenség".)

Ez az ára a globalizációnak. Nincsenek teljesen független rendszrek.
Tibi0002 2014. 03. 22. 07:57
Előzmény: #4  Bekre_Pal
#5
Szabadon lehet vállalatot alapítani hitelkártya szolgáltatás ellátására. Aki jobbat tud, majd megpróbálja.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 03. 22. 07:16
Előzmény: #3  Tibi0002
#4
talán mégse azért
Tibi0002 2014. 03. 22. 05:54
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Talán azért, mert ők a legjobbak?
Törölt felhasználó 2014. 03. 22. 05:31
Előzmény: #1  portfolio
#2
Miért is van az, hogy minden tranzakció egy-egy amerikai monopóliumot gazdagít? Itt az ideje elgondolkodni a világnak, hogy a Visa és MasterCard helyett minden nemzet hozza létre a saját, független elektronikus rendszerét. Ez Oroszországban már nemzetbiztonsági érdek.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek