Topiknyitó: fxboy 2014. 03. 04. 17:36

Osztalék, árfnyer, Szja, ETÜ, Szocho, ...sáp  

Sziasztok!



Osztalék után kell-e a 14%-os EHO-t fizetni?


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy 2020. 12. 23. 06:36
#100
 Sziasztok! 
 Tudja-e valaki, hogy 2021.01.01. után az Egyesült Királyság területén működő befektetési szolgáltatók maradnak-e az ETÜ hatálya alatt?  
 
 Szja tv - 1995. évi CXVII. tv 67/A § (3) ... 
 ... 
  "...b) *  amelyet bármely EGT-államban vagy egyébként olyan államban működő pénzpiacon tevékenységet folytató befektetési szolgáltatóval, vagy befektetési szolgáltató közreműködésével kötöttek, amely állammal Magyarországnak van a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezménye, és 
 ba) az adott állam hatáskörrel rendelkező felügyeleti hatósága által felügyelt tevékenység tárgyát képezi, és  
 bb) *  ha az adott állam nem EGT-állam, biztosított az említett felügyeleti hatóság és a Felügyelet közötti információcsere ...."   
 
 Tehát az igazi kérdés az, hogy Mo és UK között van-e/lesz-e kettős adóztatást elkerülő egyezmény? 
 
Törölt felhasználó 2020. 10. 04. 07:58
Törölt hozzászólás
#99
senkise 2020. 05. 22. 21:06
Előzmény: #97  kupec
#98
Köszönöm!
kupec 2020. 05. 22. 15:51
Előzmény: #96  senkise
#97
Az osztalékfizetéshez történő tulajdonosi megfeleltetés napján kell rendelkezz a részvénnyel. Ezt a dátumot (előbb-utóbb) közli a cég, így előre tervezhető a részvény megszerzése/birtoklása, ezen dátumhoz képest 2 nappal korábban tudsz még úgy venni a részvényből, hogy az osztalékot már Te kapd meg.
senkise 2020. 05. 22. 14:00
#96
Sziasztok!
Hogy működnek ezek a részvény osztalékok? Ha az osztalék fizetés pillanatában van részvényem akkor kapok osztalékot? Vagy már előtte kell lennie valamennyi idővel?
Köszi
fxboy
fxboy 2020. 05. 19. 20:45
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#95
Ne bosszankodj, mert abban leli örömét. Próbáld figyelmen kívül hagyni! 
 :)  
   
fxboy
fxboy 2020. 05. 19. 20:41
Előzmény: #88  szab64
#94
Attól függ, ahogyan Barack_Virág is írta.   Ha bevonható az árfnyereség az ETÜ hatálya alá, akkor nem kell SZOCHO- számolni/fizetni. >>>
  2018. évi LII. törvény a szociális hozzájárulási adóról  >   
  1. § (1) Szociális hozzájárulási adó (a továbbiakban: adó) fizetési kötelezettség áll fenn a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (a továbbiakban: Szja tv.) szerint összevont adóalapba tartozó adó (adóelőleg) alap számításnál figyelembe vett jövedelem után. ... 
  ...(4) Az (1)-(3) bekezdésen túl adófizetési kötelezettség terheli az Szja tv. szerint külön adózó jövedelmek közül... 
  ...d) az árfolyamnyereségből származó jövedelem [Szja tv. 67. §], ....     
 
...és a felsorolásban nem szerepel az ETÜ hatálya alá tartozó árfnyereség utáni SZOCHO fizetési kötelezettség. 
 
 
 
 
jarisz 2020. 05. 12. 19:02
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#93
Köszi ! Ahová próbáltam belépni mintha nem működött volna fű tán.ezert picit megijedtem:))
Tavaly oké volt minden !:))
Törölt felhasználó 2020. 05. 12. 18:28
Előzmény: #91  jarisz
#92

Mindenkinek elkészítik automatikusan. Csak a papír alapút kellett külön igényelni.
Az adatokat is meg tudod nézni, vesd össze a saját igazolásaiddal. Elvben megegyeznek. 
https://eszja.nav.gov.hu/app/login/#login
jarisz 2020. 05. 12. 18:17
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#91
A NAV től nem kellet külön kérni az automatikus adóbevallás kesziteset ugye.?
Ha megvannak ua.  Adatai mint nekünk ??
Törölt felhasználó 2020. 05. 11. 01:12
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#90
Erre mit mínuszolsz???
Másképp tudod? Akkor írd le maki, ne a mínuszt nyomjad agyatlanul.
Törölt felhasználó 2020. 05. 10. 22:53
Előzmény: #88  szab64
#89
Az ellenőrzött tőkepiaci ügyletekből származó jövedelem után szociális hozzájárulási adót nem kell fizetni.
szab64 2020. 05. 10. 22:29
Előzmény: #86  fxboy
#88

Üdvözlöm fxboy!
Had kérdezzem, az árfolyam nyereség után akkor nem kell SZOCHO-t számolni és fizetni?
Az osztalékról megtaláltam a NAV-os útmutatást, az már egyértelmű, de mi van az árfolyam nyereséggel?
Köszönöm ha tud valami választ írni.
szab64 2020. 05. 10. 22:29
Előzmény: #86  fxboy
#87

Üdvözlöm fxboy!
Had kérdezzem, az árfolyam nyereség után akkor nem kell SZOCHO-t számolni és fizetni?
Az osztalékról megtaláltam a NAV-os útmutatást, az már egyértelmű, de mi van az árfolyam nyereséggel?
Köszönöm ha tud valami választ írni.
fxboy
fxboy 2020. 05. 01. 08:03
Előzmény: #85  fxboy
#86
 Még van idő beadni. Hátha érdekel valakit:
   https://traderklub.hu/wp-content/uploads/2020/04/a_tozsdei_adozas_hogyanja.pdf  
 
fxboy
fxboy 2020. 04. 08. 16:09
Előzmény: #82  fxboy
#85
Ma küldte a NAV az értesítést, hogy bocs, de ott van az 5.§ (3) bek: az EGT-ben működő tőzsdén vett rv osztaléka után nincs szocho. 
 S ezt teljesen maguktól....   :)   
     :)   
fxboy
fxboy 2020. 03. 23. 17:54
Előzmény: #83  lifetrai
#84
Pont ezért néztem én is utána. 
Küldték nekem is a tervezetet, s a néhány Rába rv-em utáni osztalékot terhelték meg, a már levont adón kívül,  további 17%-al. 
 Én 1987-től önadózó vok, alkalmazottként is saját bevallást készítettem, pontosan az ilyen stiklik miatt. 
 A tavalyi tervezetüket el sem olvastam, pedig már akkor is élt a szocho tv., elkészítettem a bevallást, beadtam szocho nélkül, s nem hiányolták. 
 Ha te készíted a bevallásodat, hagyd figyelmen kívül ezt a szart, a szocho-t! 
 Hol az igazság? Kérded. Írtam, szocho tv. 5.§ (3) pont.   Ha ellenőrzésre behívnak, ott is ez a jelszó.  
  :)  
  
lifetrai 2020. 03. 23. 16:51
Előzmény: #82  fxboy
#83
Ezt a törvényi hivatkozást én is előástam, miután a NAV által készített adóbevallás tervezetemben SZOCHO fizetési kötelezettséget írnak elő a tőzsdei részvényeim után megkapott osztalékok terhére, viszont a NAV elektronikus adóbevallásában nem számol ezzel az esetemben. Most akkor mim a teendő? Hol az igazság? Ha nem vallom be, akkor ellenőrzésre fognak beidézni? A tervezetemet kivel, hol, hogyan tudom módosíttatni? Mondjuk én egyedileg, saját ,magam által készített adóbevallást szoktam beadni.
fxboy
fxboy 2020. 03. 23. 15:19
Előzmény: #81  fxboy
#82
Pontosítsuk az osztalék után fizetendő szocho-t!
 Ez tv. a "2018. évi LII. törvény a szociális hozzájárulási adóról" , amely 2020.03.23-án hatályos állapotú. 
 Adó fizetési kötelezettség áll fenn az 1. § (5)  c) az osztalék [Szja tv. 66. §],.... , ... Magyarországon adóztatható része után.  
 DE!  
 5. §  ....(3) Nem esik az 1. § (5) bekezdés c) pontja szerinti adófizetési kötelezettség alá az Európai Gazdasági Térség bármely tagállamában működő, a tőkepiacról szóló törvény szerint elismert (szabályozott) piacnak minősülő tőzsdére bevezetett értékpapírnak az adott tagállam joga szerint osztaléknak (osztalékelőlegnek) minősülő hozama. 
 
  :)  
  
fxboy
fxboy 2019. 03. 10. 18:40
Előzmény: #80  fxboy
#81
Megtaláltam a törvényt: 
   
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A1800052.TV
 
 Ezek szerint a külön adózó jövedelmek közül a tételesen felsoroltak után valóban kell szocho-t is fizetni. A felsoroltak között valóban ott van az árfolyamnyereség és az osztalék is, de NINCS OTT AZ ETÜ HATÁLYA ALÁ TARTOZÓ TEVÉKENYSÉGEKBŐL SZÁRMAZÓ JÖVEDELEM. 
 
 Tehát sztem, az EU-n belüli fx brokiknál bonyolított trédek nyeresége után nem kell szocho-t fizetni, csak a 15% szja-t  .  :)
 
 
 
    

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek