Topiknyitó: Portfolio 2014. 02. 25. 10:34

Távozik az MNB-től Doubravszky  

Ugrás a cikkhez
Leváltották a Magyar Nemzeti Bank Pénzügyi Fogyasztóvédelmi Központjának (PFK) éléről Matolcsy György bizalmi emberét, Doubravszky Györgyöt - értesült a privatbankar.hu. A korábban pénzügyi ombudsmanként is dolgozó Doubravszky feladatait Freisleben...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=195800
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 03. 03. 21:19
Előzmény: #8  szandokan
#11
"(Roppant kínos, ha egy szervezetbe felveszünk egy elkötelezett félőrültet..) "

Igen, ez bevált személyzeti politikája a fityisznek, az első embertől matolcsin át D-ig, és tovább.
Törölt felhasználó 2014. 03. 03. 21:13
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#10
Igen, D arról volt híres, hogy a devizahitelesek ügynöke volt. :-) meg híresen jó szervezőkészségéről, pillanatokon belül felállította a rendkívül hatékonyan működő hivatalát, mind biztosként, mind MNB igazgatóként!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 02. 25. 19:14
Előzmény: #6  szandokan
#9
Komolyra fordítva a szót... ha arról van szó, hogy van-e helye az MNB-ben akár az ezotériának, akár bárminek, ami nem matematika, statisztika (ill. azokkal "rokon területek"), akkor azt mondom: frászt. Felőlem az MNB-n kívül azzal "áltudományoskodnak", amivel csak akarnak, végső soron így kerek a világ, stb. (Nem mellesleg: matolcsicskát pont annak a "szerencsés flótásnak" tartom, akinek nagyon jól jött, hogy a FED, a BoJ meg a BoE mind-mind megcsinálta a maga QE-jeit, egyszersmind kivételesen egy dilettáns is relatíve jó eredményeket hozott össze, etc.) Ja, és nem vagyok cseppet sem ezomizé ellenes, pl. a homeopátiát a placebo hatás miatt még "kedvelem" is, no persze sem orvos, sem kémikus vagyok, így akár tévedhetek is, és akár hatásos lehet placebo hatás nélkül is... A lényeg, hogy én is szoktam kínomban röhögni a piros pöttyös meg a többi elméletecskén, bár azért jobban örülnék neki, ha az ilyen bazári majmok csak a cirkuszban szórakoztatnák a közönséget, belépő jegy ellenében, zárt körben, netán szakemberek (ideggyógyászok :) ) felügyelete mellett...
Én sem sajnálom Doubravszkyt, de még csak semmiféle szimpátiát sem éreztem soha semmilyen potentát felé, aki hasonlóképp került a posztjába, mint D. Mi több, a legtöbb ilyet megvetettem, no persze Doubravszkyt speciel nem, de ebben valószínűleg komoly szerepet játszott, hogy nem ismertem :)
Viszont amíg nem árt a zembereknek, addig hadd csinálja nyugodtan a maga kis vircsaftját (MNB-n kívül persze) mindenki. Én a magam részéről nem támogatom, de nem is "rúgnék bele" a hozzá hasonlókba, amolyan laissez-faire módon gondolkodom. (Más kérdés, hogy tulajdonképp minden népbutítás árt a zembereknek, de ezen az alapon meg be lehetne tiltani a szórakozást, az meg nem vezetne sok jóra...) De az tény, hogy nehéz meghúzni a határt: mi az a népbutítás, ami már ártalmas, és ebben sajnos a kurmány új távlatokat nyitott...
szandokan 2014. 02. 25. 17:08
Előzmény: #7  pf2
#8
"ja és MNB-PSZÁF fogyasztóvédelemnél dolgozni is kéne ( egy picit), ha már Windisch nem csinál semmit."

Szerintem sose volt ilyen feladata - hogy dolgozzon - remélem legalábbis, hogy el volt szigetelve mindenkitől...

(Roppant kínos, ha egy szervezetbe felveszünk egy elkötelezett félőrültet..)
pf2 2014. 02. 25. 15:59
Előzmény: #6  szandokan
#7
azonkivül hözöngött a devizahitelesek nevében sok vizet nem zavart

plusz szavazatokat nem Fidesz kapja , akkor meg miért pénzeljenek egy nem brancsbelit

ja és MNB-PSZÁF fogyasztóvédelemnél dolgozni is kéne ( egy picit), ha már Windisch nem csinál semmit....
szandokan 2014. 02. 25. 15:49
Előzmény: #3  upgrayeddAKS
#6
Akinek van piros pötty a seggeden, az joggal írhat ide bármit..:-))
(De ha nincs, akkor legalább fessél oda, csak úgy álcaként.:))

Komolyra fordítva a szót. Én nem sajnálom Doubravszkyt, mert aki azt hiszi, hogy ő ezt ingyen csinálta, az naiv..
(Addig a Mari néniknek adott el hókuszpókusz-könyveket, ezt folytatta volna az emenbében is, csak biztos meggátolták az idegenszívűek vagy kik.

Ezért én most feljelentem Matolcsy Györgyöt súlyos cserbenhagyás és idegenszívűség miatt, mivel megakadályozza az ezoteria teljesen jogos áradását a pénzvilágban.

És ha emiatt tör ki egy újabb válság, akkor csakis a szívcsakra fog ítéletet mondani felette.. mert remélem az még van az emenbében.
Törölt felhasználó 2014. 02. 25. 14:46
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
"a felelőtlen devizaalapú forint hitelesek juttatták be"

Nem Matolcsy volt? Akkor gulágra a devizahitelesekkel!
Törölt felhasználó 2014. 02. 25. 12:39
Előzmény: #1  portfolio
#4
Helyes!

Örüljön, hogy nem vonják felelősségre!!!

Semmit nem tett az MNB felelőseként a bankok ellen akik törvényellenesen nem csökkentették folyamatosan a forint hitelesek törlesztőrészleteit a drasztikus alapkamat vágás ellenére.

Semmit nem végzett csak kárt okozott.

Ennyit a \"szakmai\" tevékenységéről.

Politikai nyomásra került be hozzá nem értő módon: a felelőtlen devizaalapú forint hitelesek juttatták be.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 02. 25. 12:36
Előzmény: #2  szandokan
#3
"manapság még a megújulás útjára lépő MNB-ben sem lehet alkalmazni az ezoterikát.."

miért, a voodoo-közgazdaságtan nem ezotéria? :) vagy már matolcsicska is felfelé bukott onnan? :)
szandokan 2014. 02. 25. 10:42
Előzmény: #1  portfolio
#2
Nagyon elszomorodtam, hogy manapság még a megújulás útjára lépő MNB-ben sem lehet alkalmazni az ezoterikát..

Hova tart ez a világ ?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek