Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 02. 08. 11:19
Előzmény: #36204  ngergo1985
#36240
Jómagam adóbevallásokat látok a mercis rokonságtól.
Nyugi, megvan az 500 nettó a mercitől a soron melózoknál.
Tényekkel ne vitázz...
EURHUF_goes_to_haven 2023. 02. 08. 11:09
Előzmény: #36238  Paja1975
#36239
Egy hosszú távu felemelkedéshez, az kéne, hogy a magyar rájöjjön lehetőleg magától, hogy a tudás érték, nincsenek előjogok. Az idős generáció egy nagyon nehéz kérdés. Ők azok akiket szerintem sem lehet már megváltozatatni nagyrészt. Én bonyolultabbá tennék a szavazást, mint ahogy egy kérdőívben is van ellenőrző kontroll kérdés ami alapján ki lehet szűrni az X előket. Ez nagyon nem demokratikus, de az alul képzett, vagy rosszul tájékoztatott vagy abszolút nem informált szavazót mégis kiszűrné. Ez kemény dió. Nem lehet elvenni a szavazástól a jogát, de az sem fair, hogy aki valóban tenni akar valamit tájékozódik, fejleszt, ugynannyit ér mint egy zsák krumplis szavazó. Hasonló a helyzet a jogosítvánnyal. Mindenképp pszichikai alkamassághoz kötném, se a túl fiatalok, se a túl idősek ne veszélyeztessenek másokat. 
Ami biztos, a tudás és érték centrikus társadalom nélkül itt felemelkedés nem lesz, csak uram bátyám rendszer.
Paja1975 2023. 02. 08. 10:57
Előzmény: #36236  Gaguse
#36238
Ez jo otlet, de te is tudod meddig lenne hatalmon egy szakertoi kormany. Kb 4-5 honapig. A magyarok nem tudnak a kapitalizmusban elni, nekik pont egy ilyen komcsi kell, aki most van. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 02. 08. 10:57
Előzmény: #36233  Gaguse
#36237
Én is ezt remélem. 
Azért abben azt hiszem egyetértünk, hogy a Forintot nem a magyarok tetti irányítják inkább csak sodródik az árrak jelenleg. Ahogy látom, most nagyrészt a dollár mozgatja így azt mondani, hogy TARTJÁK, minden áron eléggé fura. Jeleneg az 1 dolog amit a központi bank tett, hogy 18% ra emelték a kamatot. Sajnos es se fedi az inflációt így befektetésnek, csak kár minimalizálás. Viszont az hiányt kéne megfogni , mert anélkül az infláció veszett fejsze nyele. És ez szerintem nem akaródzik, tudás, vagy akarat hiányában. --> Amiatt az 1-2 éves EURHUF kilátásban én erősen pesszimista vagyok a heti mozgásoktól függetlenül
Gaguse
Gaguse 2023. 02. 08. 10:55
Előzmény: #36234  EURHUF_goes_to_haven
#36236
én már sokszor mondtam, szakértői kormányt kellene alakítani. Nem mondom kétszer, hogy 1 éven belül jönne az eu-s pénz, és kb 330 ra menne az eur. De ettől messze vagyunk sajnos, bebetonozták magukat és 1000 szállal uralják a politika minden terét. Én (nem szeretnék megbántani senkit) de a nyugdíjasokban látom a problémát, rengeteg oda szavaz a szektára és nem tudod őket kirobbantani sem ebből a szektás közegből sajnos :(
Paja1975 2023. 02. 08. 10:52
Előzmény: #36227  Gaguse
#36235
Miert keresne nemet forumot? Ez mindig utaltam a magyarokban, hogy ha nem elsz itthon, nem vagy hazafi, ne ugass bele. Te is tudod, hogy nem 300 eurt lehet sporolni. Ez csak sok magyar fejekben van igy, hogy mindenki takarit, meg mosogat, de meg abbol is lehet felre tenni 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 02. 08. 10:51
Előzmény: #36231  Gaguse
#36234
Ezt a rendszert külső hatás nem foglya megdönteni. Belülről kell . Én személy szerint sokat utaztam azért, hogy szavazhassak és egyre több csoport van akinek a tyúkszemére lépnek. Őket kéne összefogni. Ez egy hatalmas nagy feladat és sajnos még nem látom, hogy erre a feladatra ki lenne alkalmas, de az biztos, hogy előbb utóbb a szükség ki fogja termelni. Gyurcsánynak és Dobreznek , és a veszett kutya Jakab féléknek el kell tűnnie a politikából, hogy legyen hitele. Enélkül az ellenzék halálra van ítélve (szerintem)
Gaguse
Gaguse 2023. 02. 08. 10:48
Előzmény: #36230  EURHUF_goes_to_haven
#36233
képzeld, én is 8,5 év aglia után jöttem haza, vettem lakást és nekem is Octaviam van amit kp-ra vettem. Akkor? kívánom, hogy sikerüljön amit elterveztél és sok sikert hozzá. Egy dolog biztos, remélhetőleg mi még itt leszünk amikor a fidesz már nem ;)
Törölt felhasználó 2023. 02. 08. 10:48
Előzmény: #36229  EURHUF_goes_to_haven
#36232
Nagyszerű javaslatok. Senki se tiltja, hogy pártot alapíts, vagy csatlakozz valamelyik szimpatikus csapathoz vagy emberhez, és dolgozz ezeken. 
Gaguse
Gaguse 2023. 02. 08. 10:46
Előzmény: #36229  EURHUF_goes_to_haven
#36231
most komolyan mondom, ezzel mind egyetértek. De egyedül menjek ki táblával, vagy mégis hogyan. Néha úgy állítasz be engem itt mint valami fidesz ba..mát pedig ugyan annyira nem szeretem őket mint te, meg sokan mások itt. Amíg nem lesz teljes politikai fordulat addig ez marad, viszont a ft-t megfogták, és bármi áron de tartják. A 18%-s kamatot is tudják tartani, nézd meg visszamenőleg a 90-es évektől meddig voltak magas kamatok. Minden másban egyetértünk....
EURHUF_goes_to_haven 2023. 02. 08. 10:44
Előzmény: #36227  Gaguse
#36230
Na látod kedves barátom EZ a személyeskedés ;).
Magyarországon is mérnökként dolgoztam nem pakoltam zöldséget, de igazad van 15 évesen dolgoztam én is gyárban. Octavia, nem golf és a havi megtakaríásom is durván alul becsülted. 
Való igaz, hogy jelenleg nem élek életvitel szerűen ott, de család, és barátok miatt, a hitel kifizetése után egy kis tökével gondolkodunk jelenleg feleségemmel a haza költözésen, így engedd meg nekem, hogy nem egy lerúgott kirabolt országba szeretnék haza menni. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 02. 08. 10:41
Előzmény: #36226  Gaguse
#36229
Igen valahogy így kellene kezdeni, el kell zavarni a fideszt, az összes képviselőt átvilágítani , Hadházyt tenni a korrupció ellenes hivatal élére olyan emberekkel mint Juhász Zoli, vagy Juhász Péter. A NAV-ot és a NER-t teljesen átvilágítani és utána a megtisztítottan folytathatná a munkáját. Az egyetemek autónomiáját alkotmányban rögzíteni, felszámolni minden polittikai csápot. Nagy hozzáadott értékű oktatást, egészségügyet szervezni, lépésről lépésre. A mezőgazdaságok támogatását újraszervezni, úgy hogy ne a nagytőkés vegye meg a 25. JohnDeer-t. Kötelezni az áramszolgátatókat, hogy napelemigénylések számától függően tervet készítsen a hálózat fejlesztésére, és ott ahol már most van rá lehetőség rákapcsolni. A többlet energiát eladni külföldre, illetve több egyetemi projektet kiírni, hogyan lehetne ezt haszonítani. Reklámkampány építeni arra, hogy a tudás hatalom, a nyelvtudás "szexy". Lenne lehetőség 1000. A korrupciós eljárások büntetési plafonját RADIKÁLISSAN megemelni, teljes életre közügyektől eltiltani mindnekit akinek volt ilyen ügye. Bíróságok függetlenségét visszaállíani és alkotmányban rögzíteni. Többkulcsos adót vezetni be, az elavult épületek energetiakai korszerűsítésének támogatását fokozni. 
kszsah1 2023. 02. 08. 10:37
#36228
win win szitu van itt nálam
Gaguse
Gaguse 2023. 02. 08. 10:34
Előzmény: #36225  EURHUF_goes_to_haven
#36227
akkor meg ha elmentél és utálsz itt mindent, akkor minek is írsz ide? mit érdekel téged, hogy itt mi van? Az itthon megbukott emberek szokták ezt csinálni, kimegy, vesz egy lerúgott golf-t és félretesz 300 eur-t havonta, itthon meg játsza a császárt... nem kell ez, tudom, hogy itthon nem volt jó zöldséget pakolni, de lépj túl ezen és keress valami német fórumot. köszi...
Gaguse
Gaguse 2023. 02. 08. 10:31
Előzmény: #36224  EURHUF_goes_to_haven
#36226
kérlek meséld el, hogy akkor mit kellene csinálni? menjünk utcára? költözzünk el? vagy mégis mi a bűb..natos f..t csináljuk? tényleg érdekel, mert szerinted hamarosan MO megszűnik létezni és összeomlik a magyar fizetőeszköz és gazdaság európa közepén. Kérlek mond el, mit kellene csinálnunk! Nem bántásból, kérlek meséld el, mert ha minden nap úgy fekszel le, hogy holnap mindmeghalunk akkor kb 5 év és bezárnak egy elmegyógyintézetbe.. figyelek....
EURHUF_goes_to_haven 2023. 02. 08. 10:29
Előzmény: #36221  Gaguse
#36225
Már megtettem.(német) vagy hova kellene ? Kérlek adj tanácsot, de csak olyasmit amit meg tudok engedni magamnak. Tudod hitel + albérlet fizetés mellett is tudok félretenni, előtörlesztés is volt, meg autót is vettem, de ha tudsz még tutibbat szívesen meghallgatom.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 02. 08. 10:27
Előzmény: #36217  Madeinhungary
#36224
Irigylem a veszett optimizmusod. A fizika, gazadaságban sajnos nincs happy end, mert előbb utóbb kiderülnek a dolgok. Értén én, hogy pillanatnyilat örülsz, hogy egy hangya fülényit erősödött a Ft, de te is pontosan tudod, hogy ez csak időszakos. Ha pár hónap múlva kiderül, hogy nem jön EU-s pénz, vagy még többet csúszik, esetleg megbirizgálják a sámlit (18%) mert kezd szorítani akkor is legyél majd optimista....
Nem tőzsdézek így érzelmeimnek nincs kihatása a befektetéseimre. 
Gaguse
Gaguse 2023. 02. 08. 10:26
Előzmény: #36222  Törölt felhasználó
#36223
nem tudom kire gondolsz, de én soha nem kaptam senkitől semmit ;)
Törölt felhasználó 2023. 02. 08. 10:26
Előzmény: #36207  Gaguse
#36222
Aki ingyért kap krumplit az könnyen van.... 
Gaguse
Gaguse 2023. 02. 08. 10:25
Előzmény: #36219  EURHUF_goes_to_haven
#36221
szerintem költözz el, jobb lenne mindenkinek :D 

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek