Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kjanek
kjanek 2023. 02. 03. 09:11
Előzmény: #35539  qpec
#35540
Orbán után szabadon, ez bizony a háborús infláció, az egész világon bennünket érint a legjobban, de már beadták ellene a vakcinát, legalábbis múlt pénteken erről hadovált.
qpec 2023. 02. 03. 08:56
Előzmény: #35538  EURHUF_goes_to_haven
#35539
Ha már a racionalitásnál tartunk.Évtizede vezetem a háztartás kiadásait tételesen és viszonylag nagy bontásban.A januári összesítést elvégezve teljesen ledöbbentem.A rezsi fronton gyakorlatilag nem volt változás,az általános költségekben csak 5%-os ,de a kaja oldalon 210%-s lefordítva megduplázódó értékbeli növekedés jött ki   múlt év januári értékek összehasonlítása után.A döbbenet tovább tart,mert ma a piacon 300g sült császár,250g parasztmájas,1.5l termelői tej és 500g túró.10db termelői tojás 600g fekete retek potom 5680 jó magyar forintokba került.
Nyuggerek vagyunk!
EURHUF_goes_to_haven 2023. 02. 03. 08:37
Előzmény: #35537  kjanek
#35538
Ironia ON:
Bocsánat, annak akinek az érzéseibe gázolok acélbetétes bakancsban, de az én értékrendem szerint a Közgazdász valahol a marketinges szintjén van. És azokat se becsülöm túl sokra, mert többet hazudnak mint amennyi munkaórát a termékbe beleölt a fejlesztője...
Szükséges rosszak. Itt a kedves fórumtárs szavaiból kivéve, ő viszont felettébb sokra tartja eme tudományágat, arra azonban nem veszi a fáradtságot, hogy egy közösséget is előrevivő információval alátámasztott vitában cáfolja, hogy az olyan plebs mint én, mocskos földi halandó mérnököcskécske, egy olyan nagy embernek mint egy közgazdász hogy mer hozzászólni.... De itt kérem minden rendben! Igaz az országra lassan kikerül az eladó helyett az elkelt tábla (isten tudja ki hitelezi most nekünk a legtöbbet, de kalapács alatt elkelt) 
Ironia Off. 
Valahogy a racionalitás kezd kihalni ebből a világból. 
kjanek
kjanek 2023. 02. 03. 08:27
Előzmény: #35534  EURHUF_goes_to_haven
#35537
Nyugi van. Hol látsz Te ezen a fórumon nagy közgazdászt? :D A kormányban tevékenykedő "nagy" b*alfasz közgazdászoknak köszönhetően a bóvli kategória határán billeg az Ország és a 386 forintba kerülő euronak úgy örülnek itt mintha újra 250 lenne. :)
EURHUF_goes_to_haven 2023. 02. 03. 08:07
Előzmény: #35535  Bandi_ujonc
#35536
Az inflációt láthatóan nem tudják kezelni. A hiány elszállt a kamatkiadások 2,1 ezer Milliárd Ft (ez a lenyúlt manyupok 2/3-a!!). 
https://hvg.hu/gazdasag/20230202_allamhaztartasi_hiany_2022
Törvényszerű, hogy ilyen szélben nem tudnak előre haladni. A recessziót elkerülni már nem tudják szerintem. (Technikai már van) nagyobb cégek zárnak be, minden héten olvasni rólu, de a Dunafert támogatják. Lőrinc hoteljeit szintén. 
18%-ot is ki kell fizetni. Idei évben újabb rekord hiányokat fogunk szerintem még látni. 
Hiába csökken a gáz ár jeleng mi még a legdrágábban fizetjük (ide is egy késleltetett fizetés ami biztos, hogy nincs ingyen) így valóban TALÁN idén már olcsóbban kapjuk de közben még a tavalyit is rendezni kell kamatostul. 
Mutassatok nekem olyan számokat ami a Ft erősödés irányába mutat. Vagy abba hogy a gazadsági szereplőkről nem húznak le még 8 bőrt, és a lakosságot nem éheztetik csontszoványra. Vagy nem vezetnek be újabb adót egy szép kedd délután visszamenőlegessen. Vagy nem duplázzák meg a jövedelem adót ad-hoc módon. Itt már a bizonytalanság biztos csak. Jogállam nincs, az AB a 3 sérelemért panaszkodó benzinkut ügyét dobta, mondván, hogy személy szerint nem ellenük történt, és már nincs is hatályban (az hogy megadod mennyiért adhatja el, és megtiltod neki a bezárást retorzióval fegyegetve az full legális ebben az országban, mindez úgy, hogy a MOL undorítóan mocskos sok pénzt keresett a 2 típusu olaj árkülönbözetén. )
Jelenleg az egyetlen sámli a Ft alatt a 18%, de a kötél a nyakában és előbb vagy utóbb ki kell alóla húzniuk. 
Bandi_ujonc 2023. 02. 03. 07:17
Előzmény: #35534  EURHUF_goes_to_haven
#35535
Mondjuk a nagy összeomlás az senkinek nem lenne jó. 
A kicsi itt lesz még egy jó darabig, ezen nem változtat majd a gyenge huf.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 02. 03. 06:41
Előzmény: #35533  remete53
#35534

Nem vagyunk barátok, se ismerősök,  így kérlek ne nevezz fiúcskának, én is mellőzöm a személyeskedést. Soha nem értettem, hogy eggyes "nagy" közgazdászoknak miért kell arrogáns, beképzeld egoista embereknek lenni, mikor a való életben meg egy villanykörtét nem tud kicseréni. Napokat lehetne vitatkozni hozzáadott értékről, de felesleges. 
Tudod a nagy emberek nem arról ismerszenek meg, hogy mennyi Ft van a bankszámláján, hanem hogy hogyan viszonyul másokhoz és a környezetéhez. Ad is vissza, vagy csak elvesz ?
Én megosztottam a véleményem, az indoklásommal is, hogy miért. (ennyit arról, hogy vágyvezérelt) tény mivel én ellen irányba állok azt szeretném hogy romoljon, illetve úgy gondolom, hogy hosszú távon az lenne a legjobb, ha minél rövidebb idő alatt lenne nagy romlás, mert az talán elidítana valami változást. Mert a jelenlegi nagykonszenzus alapján egy lassan ölő rákos daganat...
Megpróbálhatnál kicsit több indoklással esetleg ;)
Közgazdász, valószínűleg ebben az életben már nem leszek, ahhoz túl analitikus és megoldáscentrikus a gondolkodásom, köszönöm talán elleszek valahogy mérnökként is.
remete53 2023. 02. 02. 22:49
Előzmény: #35532  Madeinhungary
#35533
A fiúcska vágyvezérelt a tanulás nem segit neki.
Majd ha közgazdász lesz!
Madeinhungary 2023. 02. 02. 22:29
Előzmény: #35522  EURHUF_goes_to_haven
#35532
"A Ft számomra teljesen irracionálisan rossz hírekre erősodik , vagy gyengül sokkal kevesebbet a vártnál." - ejj, ejj, sokat kell még tanulnod a tőzsdéről, ifjú padavan 👀
amphibian 2023. 02. 02. 19:34
#35531
Vegyetek Ájrút megéri
Bandi_ujonc 2023. 02. 02. 18:02
Előzmény: #35477  Törölt felhasználó
#35529
Pedig lenínuszolták:)
new1 2023. 02. 02. 17:14
Előzmény: #35522  EURHUF_goes_to_haven
#35528
mo-ról mindenki tudja hogy korrupt , ezért elkérték a 18%-ot , hitelminősítők nem tudnak szótlanul elmenni az események mellett , leírták nem túl jók a kilátások,tulajdonképp ezt is mindenki tudja .új rossz hír jelenleg nincs ,így megy minden egyenlőre a terv szerint . 
Ingarian
Ingarian 2023. 02. 02. 17:13
Előzmény: #35515  EURHUF_goes_to_haven
#35527
Én 400-nál és 388-nál vettem . Akkor is letojom, legalább gyorsan tudom a pénzt mozgatni, ha bármi történik. Ki tudja.
RangerHU 2023. 02. 02. 16:57
Előzmény: #35525  RangerHU
#35526
+ végig olvastam a kulcs mondatokat EKB-től, kevésbé volt héja mint korábban.
Lehet márciusi emelés után változtat a kamat pályán.
RangerHU 2023. 02. 02. 16:52
Előzmény: #35522  EURHUF_goes_to_haven
#35525
“ Ennek ellenére ez EUR esett miért ? Többet árazott előre a piac ? ”
—————
Buy the rumor sell the news.
Profit taking. Mikor biztos lett az irány.
Túl vett volt, egy lefelé kör nélkül nehéz lett volna folytatni felfelé. 
Az utolsó emelkedés(1.0802) korrekciója…. Eddig…  pontosan 61fiboig jött vissza, s egyben meg volt a kitörés tesztje is.
Napos gyertya formáció jelen formájában további korrekciót sejtet, értsd lehet nem csak sz utolsó emelkedés korrekciója jöhet.
Ennek ellent mond jelen pillanatban H1/H4 gyertya formáció és hogy fibo szint kitartott.
Kiderül.
Törölt felhasználó 2023. 02. 02. 16:49
Előzmény: #35522  EURHUF_goes_to_haven
#35524
Nem a megfelelő híreket nézegeted. A gáz ára folyamatosan esik.Dutch TTF Gas Mar '23 Futures Price - Barchart.com
Paja1975 2023. 02. 02. 16:41
Előzmény: #35522  EURHUF_goes_to_haven
#35523
A piac a jovobe nez, ok Azt remelem, hogy lassan Itt az emelesek vege. De szerintem, majd csak utana fognak rajonni, amikor visszater az infla, hogy ezt nem olyan egyszeru. Es akkor meg tobbet kell emelni, na akkor nem lesznek ilyen happy k 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 02. 02. 16:23
#35522
Azt nem értem ha FED és EKB is kamatot emelt (ok FED nem héjja módon, inkább galamb) de EKB 50 et emelt és előre bejelentette hogy nem áll meg, az EUR mégis esik. Eddig úgy olvastam ha kamatot emelnek a tőzsdék esnek a deviza meg erősödik. Ennek ellenére ez EUR esett miért ? Többet árazott előre a piac ? Elsősorban EUR érdekel USD csak akkor ha dollárkövető az EURHUF mozgás. Kezd ez egy olyan sok összetevvős egyenlet lenni amit nem lehet átlátni, mert itt már nem kerekítési hibákról van szó. A Ft számomra teljesen irracionálisan rossz hírekre erősodik , vagy gyengül sokkal kevesebbet a vártnál. Értem hogy jelenleg nagy az ellenszél a 18% miatt, és elsőssorban akkor lesz zuhanás ha azt csökkentik, de akkor jelenleg "NINCS" az a rossz hír ami kizökkentené a irrealitásból ?
minort 2023. 02. 02. 16:05
Előzmény: #35520  Madeinhungary
#35521
Baszki a tőzsde ilyen.Itt pénzt kockáztat ugymond az ember! Van aki nyer van aki veszit! Minden az időzitésről szól aki tavaly vette az eurot nem hiszem,hogy  nagyom jajgat!  Aki 430-nál valószinű ideges. Viszont ezt nem kell bejelenteni szerintem! Legalábbis engem kurvára nem érdekel ha te nyersz vagy más  bukik(akármilyen csúnyán is hangzik) :) Többet én nem is akarok ezzel foglalkozni.Ez egy Eur/huf topic lenne amúgy!

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek