Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
somogyi 2023. 01. 05. 23:16
Előzmény: #33257  Ingarian
#33260
Hat igen van kontraszt. En halistennek eur ban kapom a fizut, regebben volt mániám de mar egy ideje csak konyhapenzt valtok amennyire epp szuksegem van, 
Anyám tartja évek óta eur ban a penzet, még 300 korultol dolgozik kint, na ő kaszalt szepen azota😀emigyis meg amugyis. 
Nyugodtabb vagyok enis egyebkent , hogy eurban van a megtakaritasom. 
Es van kuldoldni szamlam, otp deviza szamlan is parkoltatok eurot. De azt azthiszem megfogom szuntetni. 
Ingarian
Ingarian 2023. 01. 05. 23:13
Előzmény: #33249  amphibian
#33259
Igen, akkor szállt el az államadósság is, mert a (blokkon belüli) jó életnek megfizettük az árát, a piacképtelen termékek gyártása, a bújtatott munkanélküliség (vállalaton belüli). Fenntarthatatlan volt, ennyi azért remélem lejött.
Ingarian
Ingarian 2023. 01. 05. 23:11
Előzmény: #33256  combo
#33258
Tankolni mindenesetre megéri, 1,28 EUR Djelekovecnél a benzin. 150 ft körüli különbség.
Ingarian
Ingarian 2023. 01. 05. 23:09
Előzmény: #33255  somogyi
#33257
Hát sajnos ennyire megyünk előre, horvátoknál a házak szép rendben, mondjuk szocializmusban is jobban éltek, átjártunk adidas cuccokért, piákért, déligyümölcsért. Hazaértem, Csurgón mentünk át, főutcákon régi polgári házak, omladozó vakolat. Szomorú, de tényleg. Nagyjából ilyen a környék is, Nagyatád, Nagykanizsa. De mehetsz báhova. Én egyébként azért tartok EUR-t, mert itt BÁRMI történhet, hiába figyeljük a folyamatokat, de itt tényleg bármi és az ellenkezője is megtörténhet, nálam ez bizalmi kérdés. A cégem már ahogy számoltam 70-30%-ban az EUR felé billen a számlázásban, de szinte mindent EUR-hoz kötök. Egyébként osztalékban is EUR-t fogok kivenni. 
combo 2023. 01. 05. 23:08
Előzmény: #33254  kkv14
#33256
Érdekesek a "csak figyelni kell" példáid:
Az ÁKK-ban ezek szerint nem szabad bízni, hiszen átver a MÁP+-szal, de az MNB-ben igen, hiszen jelzett a 18%-kal. Na mindegy.
Nos. Én személy szerint utálom a fennhéjázó kommenteket: unalmas 430-as eurónál az optimisták folyamatos szekálása, 395-ösnél a pesszimisták szekálása.
De annyit azért jegyezzünk meg, hogy akkor menekült mindenki EUR-ba, amikor maga a nemzeti bank elnöke mondta be, hogy megállnak 13%-nál. Vissza lehet keresni, beírtam anno, hogy 16%-ra fel kellene nyomni az alapkamatot, és kiűzni a shortosokat, de én is azt hittem, hogy hagyják elszállni.
Most úgy gondolom, hogy vissza fogunk gyengülni szépen. A gazdaságnak nem érdeke a rekorder infláció + erősödő forint páros (ez azt jelenti, hogy drágulunk, azaz egyre versenyképtelenebbek vagyunk, lassan megéri kimenni a szomszédba vásárolni). A 18% kamatot se fogjuk tudni a végtelenségig tartani, marha sokba kerül.
somogyi 2023. 01. 05. 22:43
Előzmény: #33252  shadow77
#33255
Kaposvár nem annyira határmenti.
Pécs inkább.
De ha tippelnem kellene akkor Barcs.
Off:kedden voltunk Boszniába, Horvátokon keresztul mentunk semmi nagyvaros semmi,kisebb faluk csak ,Daruvar volt a legnagyobb lokacio amin atmentunk, szemmel lathato a kulonbseg mo es ho között, sajnos nem a mi javunkra,
De merem állitani bosznia se áll messze tőlünk ami azert elegge szomoru.
kkv14 2023. 01. 05. 22:18
Előzmény: #33253  TheSnake2020
#33254
Ok egyetértünk. Állampapír topikban megbeszéltük csak rövid! Abban ülök, de...
Én már a hosszú kötvényalapokat is figyelem. Kincsemből vettem is egyelőre óvatosan , de ma már ugrott is fel. Ez is azt mutatja,nem marad az égben az infláció.
Egy érdekesség:  az emberek mennyire nem vették észre , amikor az ÁKK kibocsájtotta az 5% csoda papírokat, az egy jelzés volt, hogy az infláció beindul. Egyértelmű volt változót kell venni. 
Ilyen apróságokon múlik, csak figyelni kell.
Ugyanez történt a 18% kamatfolyosó emelésnél. Jelezték a HUF-ot nem engedik el.
 Itt meg folyamatosan ment : mindent EUR-ba.
Szeretem a hozzászólásaidat.
TheSnake2020 2023. 01. 05. 22:02
Előzmény: #33226  kkv14
#33253
Tőlem kaptál egy +.  A forint meg  mehet akar 370ig is. Igazad van nem csak egy irány van. Sőt most éri meg igazan a carryra játszani. Az más tészta, hogy akik a politikai és gazdasági kijelentéseket tesznek itt, azok  sajnos nagy többségében sajnos teljesen valós problémákról beszelnek. Azt meg még mindig sokan nem értik, hogy az emberek többségének nem az Euró a megtakarítási forma. Tavaly gyengült a forint kicsit kevesebb mint 10%. Semmi extrém. Kb. a magyar és az Euro övezet inflációs különbsége. Pont ma volt a Portfólión,  hogy a legjobb penzpiaci/rövid kötvény alapok kb. 8%ot csináltak. Az európai pénzpiaci alapok még kb. 0%. Azaz az éves 2% nal voltunk tavaly is. Csodák nincsennek.
shadow77 2023. 01. 05. 21:49
Előzmény: #33248  Ingarian
#33252
Kaposvár?🙊🙈
kkv14 2023. 01. 05. 21:48
Előzmény: #33249  amphibian
#33251
Bocs, Te éltél benne?
Bandi_ujonc 2023. 01. 05. 21:35
Előzmény: #33249  amphibian
#33250
Ugyanmár, azóta "szegénynek és gazdagnak egyaránt jogában áll a híd alatt aludni."
amphibian 2023. 01. 05. 21:24
Előzmény: #33247  Ingarian
#33249
Ha nem bántottad a rendszert akkor a kutya nem foglalkozott Veled a Kádár rendszerben.
Teljesen egyértelmű volt a szabályrendszer.
Állami tulajdon van és ha tanulsz,dolgozol es egy normál életet élsz még meg is becsülhetnek és előre juthatsz kicsiben.
Ingarian
Ingarian 2023. 01. 05. 21:18
Előzmény: #33243  Boby
#33248
Nálunk nagyon lepusztult minden, vidéki kisváros, hétvégén embert nem látsz az utcán. Horvátországban hasonló kisváros tele van élettel, holott ott is kemény az elvándorlás.  DE kedvesek, mosolygósak az emberek, legalábbis itt határszélen. A boltok, amik maradtak, kínai , LIDL, Penny, meg egy-két kisbolt, ami vegetál, de cipőbolt pld nincs. Régen volt. Bútorbolt is, még műszaki boltok vannak, permetszer, mg cuccok, kisebb javításokhoz műszaki dolgok. De már nincs élet a városban, kb. 20% népességet vesztett rendszerváltás óta és alig van fiatal.
Ingarian
Ingarian 2023. 01. 05. 21:14
Előzmény: #33246  amphibian
#33247
Nem teljesen Kádár-rendszer, de sok alapvetésben megegyezik, nyilván az idők változnak. Azért ott is az orrodra koppintottak rendesen, ha nem idomultál. Csak az tudott gebines, vagy maszek lenni, akinek hagyták, jó kapcsolatai voltak. Ma persze elnyúlták a rendszerváltást és ez történelmi bűne az EGÉSZ jelenlegi garnitúrának, kivéve, aki nyilván még fiatal hozzá. De Fidesz, MSZP és ágacskái, SZDSZ(tagok még élnek) , KDNP, szóval ezek történelmi bűnt követtek el, egy ígéretes országból egy pöcegödröt csináltak, a nép lelkes , ma már egyre lelkesebb támogatásával. 
amphibian 2023. 01. 05. 21:05
Előzmény: #33242  Ingarian
#33246
Tévedés.
A Kádár rendszer teljesen más volt és őszinte.
Tudtad a szabályokat.
Ki lett mondva minden az elején szocializmus lesz.
Most indultunk egy kapitalista demokratikus rendszerrel és most is ez van de a valóságban teljesen más dolgok történnek.
Magyarul az egész hazugságra épül és nem ismert a szabályrendszer.
Elkezdel valami vállalkozàst de az állam bármikor beavatkozik és volt nincs
kkv14 2023. 01. 05. 21:05
Előzmény: #33231  kukacponthu
#33245
Félreértettél. Amiről itt írsz, egyetértünk. Hasonlóan látom.
Én a BUX-tól távol tartom, és tartottam is  magam, pont ezek miatt. 
Figyúz, szerencsés vagyok, az élet napos oldalára kerültem, pedig nulláról kezdtem. Jó ideje pedig nem kell azon agyalnom mi mennyibe kerül. Komoly megtakarításaim vannak, saját és párom erejéből,sok munkával.
 Ami még fontosabb,boldog családban élek .
Ezért a beírásaim nem tudnak negatívok lenni. 'Civil voltam egész életemben , politikától messze .
Én Kínai papírokban utazom, Kosztolányi után: Olcsón venni , várni , gazdag leszel..
A Kínai részvényeket agyonvágták egy év alatt. még ma is jóval értékük alatt forognak.
Bili részvényt vettem 10,5  16,   23 dollárért
PDD-t 43 dodóért
Ezt be is írtam figyeljetek jó lesz. Ma meg lehet nézni , és hol van még a vége. A befektetett összeg nem kicsi.
 Ezen kívül állampapír , Pemáp is nem kevés. Befektetési alapokban is benne vagyok Nyersanyagon sokat kerestem.  
Nem rólam van szó , a józan észről,.
 
Boby
Boby 2023. 01. 05. 21:04
Előzmény: #33243  Boby
#33244
Több évtizedes vállakozások mennek csődbe,olyanok amik a szoc rendszert is túlélték.
Boby
Boby 2023. 01. 05. 21:02
Előzmény: #33242  Ingarian
#33243
Nagyon egyetértek. Azért annyit kiegészítésként, hogy a 80-as években virágzott Magyarországon a kisvállalkozói szektor. A városok tele vendéglátó és szórakozóhelyekkel, butikokkal, a piacok árusokkal. Ma meg kihalt minden.
Ingarian
Ingarian 2023. 01. 05. 20:54
Előzmény: #33226  kkv14
#33242
Nagyon az elején vagyunk a folyamatnak, a kormány a megbízhatatlanságával agyonvágta a vállalkozói kedvet, magyar cég nem szívesen fejlődik, termel profitot, mert előbb-utóbb a pohos úr embere meglátogatja és tesz egy jó ajánlatot.  Mellette naponta változik az adórendszer, a magyar nem NER vállakozásokat nagyjából lesz.ják. A NER vállalkozások 90%-a az EU vérét szívogatja, ha elapadnak az EU pénzek, ezek szépen el fognak száradni. Idehoznak nagy energiaigényű, nagy vízigényű keleti cégeket keleti vállalati kultúrával, szép kis rabszolganép leszünk. Szóval nincsenek jó kilátások, ilyen Kádár-korszak alakul ki lassacskán. Besúgókkal, kegyencekkel együtt. Annyi, hogy demokráciának csúfolják. Fű se fog itt nőni.
Boby
Boby 2023. 01. 05. 20:53
Előzmény: #33239  kukacponthu
#33241
Nem tudom ki mibe fog beledögleni,de láthatólag ez a kormányt sem idegesíti. 

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek