Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
infin 2022. 12. 11. 23:47
Előzmény: #30639  stolz
#30640
Ez stimt
stolz
stolz 2022. 12. 11. 23:47
Előzmény: #30636  infin
#30639
Az lehet h Vityka valamiféle csodálattal tekint Putyinra, de h Putyin számára csak egy paraszt a sakktáblán, az tuti...
infin 2022. 12. 11. 23:46
Előzmény: #30637  stolz
#30638
Reméljük most már nem fogja
Az se baj, ha emiatt a HUF kilő egy darabig a gázos irányba
Na ez így már ontopic:))
stolz
stolz 2022. 12. 11. 23:45
Előzmény: #30630  infin
#30637
Az EU meg olyan jól megment minket, hogy 12 éve pénzeli Orbánt...
infin 2022. 12. 11. 23:45
Előzmény: #30634  stolz
#30636
Opportunista de meg is kedvelte Putyint
Te is gyere át a trollmentes orosz/ukrán topicba, ha válaszolnál erre
infin 2022. 12. 11. 23:44
Előzmény: #30633  kkv14
#30635
Hát pontosan emiatt nem lép be a NATO ténylegesen a háborúba, ha nem muszáj.
De átmehetünk a trollmentes orosz-ukrán topicba, ha gondolod:P
stolz
stolz 2022. 12. 11. 23:44
Előzmény: #30630  infin
#30634
Orbán Putyin-barát...hogyne...azért vesszük a világon legdrágábban a gázt...Orbán egy opportunista és erre kezdenek mindenhol rájönni, nem véletlen tette szopóágra Moszkva a gáz-kérdésben...
kkv14 2022. 12. 11. 23:43
Előzmény: #30630  infin
#30633
Érdekes  Usa  mennyire félt a nem is létező Iráni atomfegyvertől . Az Orosztól nem kell félni?
infin 2022. 12. 11. 23:39
Előzmény: #30629  kkv14
#30632
Ez azért egyelőre még nem világháború.. úgyhogy irreleváns az atomtéma
De ja, visszatérhetünk az eur/huf témára, de ez a dolog is befolyásolja a forint árfolyamát sajnos :P
kukor-ica 2022. 12. 11. 23:38
Előzmény: #30624  TheSnake2020
#30631
Sajnos megvan arra az esély, hogy az EU-t is sújtó gazdasági visszaesés miatt a soron következő ilyen-olyan választásokon előretörnek a szélsőségesek, és a karton castro új szövetségesekre lel. Ezzel együtt inkább élnék ott mint itt, mert azok akkor is meg fognak maradni plurális demokráciának. (Ott = bármilyen kb normális nyugati országban).
Szóval még inkább EUR mint HUF...
infin 2022. 12. 11. 23:38
Előzmény: #30616  5000
#30630
Putyin azt szeretné, ha lenne megint szovjet birodalom. Annak mi is része voltunk (akár volt külön Magyarország névleg, akár nem).
Nyíltan kijelentette, hogy nem okés, hogy mi NATO-ban vagyunk, hogy ezt vissza kellene csinálni.
Ukrajna szomszédos ország.
Így katonai és politikai befolyásnak is könnyen célpontjává válhatunk.
Főleg, hogy Orbán már Putyin-barát, és tudja, hogyan manipulálja nálunk a népet, hogyan hazudjon ügyesen, hogyan tartsa meg a hatalmát.
Folytassam még?
Tényleg azt szeretnétek ti itt, ha az EU nem támogatná a korábban szovjet befolyás alá tartozó országokat abban, hogy ne kerüljenek megint orosz irányítás alá, bármilyen formában is lenne jelen az ilyen befolyás?
Tényleg azt akarjátok, hogy ezzel a fenyegetéssel szembenézve magunkra hagyjon minket a fejlett világ, az EU/USA/más fejlett országok?
Szerintem beszélgessetek kicsit a lengyelekkel vagy a balti államokból néhány emberrel, vagy akár a finnekkel, ők nem naivak, ők tényleg tudják, nem felejtették el azóta sem, hogy milyen az orosz medve.
kkv14 2022. 12. 11. 23:33
Előzmény: #30627  infin
#30629
Értelmetlen vita , egy atomhatalmat sem lehet legyőzni!
Inkább maradjunk az EUR/HUF -nál
infin 2022. 12. 11. 23:27
Előzmény: #30599  TheSnake2020
#30628
Ja kimaradt. Az, hogy valaki megemlíti, hogy emberek halnak meg.... az nem erkölcscsőszködés.
infin 2022. 12. 11. 23:23
Előzmény: #30624  TheSnake2020
#30627
Mit akarsz meghallgatni az orosz oldalnál? Ez komoly, hogy próbálod meghallgatni az orosz oldalt?, merthogy folyamatosan csak a hazugságokat tolják. Mit akarsz az erőszakos támadásuk hazug indokolásából meghallgatni? Mert pl. az is csak egy nagy kamu kifogás, hogy azért támadták volna meg Ukrajnát, mert Ukrajna be akart lépni a NATO-ba.
Ha bármikor véletlenül engedem magamnak, hogy egy pillanatig odafigyeljek az orosz kamura (ami épp elég helyen folyik a csapból sajnos), akkor már érzem is, hogy befolyásolni akarnak úgy, hogy az nekem nem jó, és hogy ez csak torzítaná az észlelésemet a valóságról, szóval azonnal ignorálom is, nem szabad meghallgatni belőle semmit!
Az orosz (és ukrán stb) kultúra, társadalmi berendezkedés stb sajátosságait azt érdemes tanulmányozni, meg onnan nézni a Nyugat felé, abból könnyebben meg lehet érteni, hogy mitől őrült meg így Putyin. Én szeretem is néha tanulmányozni, olvasni erről interjúkat, beszámolókat, hosszabb cikkeket, leírásokat, akár statisztikákat. De hogy meghallgatni a hazug propagandát az orosz elnyomó vezetéstől...azt minek?!
Arról, hogy gazdaságilag szerinted nem dőlt el a játszma, ez azért elég elfogult tőled, gondolom túl sok orosz kamut hallgattál meg arról is, hogy köszönik szépen, tök jól van a gazdaság. Azért az EU sokkal erősebb, nagyobb gazdaságilag is, mint a 140 milliós Oroszország, ahol már 2014 óta hanyatlik a gazdaság (meg előtte sem volt túl sikeres). Össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Persze Orbán megpróbálta azzal, hogy az EU a törpe, az oroszok meg az óriás LOL ez még szigorúan az energiát nézve is hülyeség.
A recesszió problémájáról, inkább legyen nálunk átmeneti recesszió, mint végleges, amennyiben arra lennénk kényszerítve, hogy az orosz oldalra sodródjunk (akár katonai támadásról van szó, akár politikai befolyásról). Az permanens recesszió és visszalépés definíció szerint is.Az EU meg kibírja a recessziót amúgyis.
Arról, hogy hadászatilag el tudjuk-e kerülni a nagyobb bajt....hát innen magyarként nézve a dolgot, az, hogy Ukrajna ellenáll, az csak nekünk segít, ilyen értelemben is.
De Hablaty már szuperül leírta mindezeket, így én nem ismétlem őt. Tehát, hogy mi lenne, ha Ukrajna nem állt volna ellen, illetve ha az EU/USA nem segítené ebben.
És még a végére, azt, hogy Európát a mostani stratégia gyengítené globálisan.... el vagy tévedve nagyon itt. A rossz és a rosszabb között kell választani ezen a téren. A sima rosszat választjuk, és nem is akarom a rosszabbat választani, tehát: hagyni, hogy Putyin lerohanja Ukrajnát és aztán tovább növelje a befolyását, bármilyen őrültséget elkövetve, ami szerinte működik. Stb...
Szerintem ennél jobban nem fogom tudni kifejteni. Sok sikert.
TitusPullo
TitusPullo 2022. 12. 11. 23:13
#30626
Lehet kamu hatóságot létrehozni kamucímen és mehet így is.
https://index.hu/kulfold/2022/12/11/europai-parlament-letartoztatas-vizsgalati-fogsag-eva-kaili/
TheSnake2020 2022. 12. 11. 22:12
Előzmény: #30599  TheSnake2020
#30625
Hm. Hát úgy látom, hogy néhányan most morcosok rám..Talán OV nagy barátjának is gondolnak😥. Alighanem sajnos tényleg rosszul fogalmaztam látva a sok sok mínuszt. Majd megpróbálok ezentúl vigyázni.😉
TheSnake2020 2022. 12. 11. 22:04
Előzmény: #30614  infin
#30624
Nem én meghallgatom mind a két oldalt. A propaganda nem érdekel. A háború gazdaságilag már világháború. Ezen kár lenne vitatkozni. Az a kérdés, hogy hadászatilag ezt el tudjuk e kerülni, illetve az ordas,  populista gondolkodásmód, ami a háborúk velejárója mennyire ver gyökeret Európaban. A NER és OV ennek a gondolkodásnak az európai próféciája. És bizony a 2/3adot azt nem nagyon kell megmagyarázni. Magyarorszagon simán mi vagyunk a kisebbség. Ha jövő év májusában egész Európaban választásokat tartanak a kártyákat lehet, hogy újra osztják. 
new1 2022. 12. 11. 21:53
Előzmény: #30596  Fsociety
#30623
picit kimellesztik most a lakosságot és semmi több . 2- 3 éves projekt+'lemaradás a régiotól . 
TheSnake2020 2022. 12. 11. 21:49
Előzmény: #30618  Hablaty
#30622
Nem azt mondtam, hogy Oroszorszag nyer. Azt mondtam, hogy nem veszít. Hadászatilag gondoltam szigoruan. Azt se mondtam, hogy Ukrajna nem érdemli meg minden jó érzésű ember tiszteletet és elismerését. Abban is igazad van, hogy a csúcs fegyverek fokozatosan kerülnék elő. Ezért mondtam, hogy egy nagyhatalmi játszótér. Abban is igazad van, hogy Putyin erkölcsileg már rég vesztes. Gazdaságilag a játszma nem dőlt el az egyik fél azt sulykolja  hogy Oroszorszag csődben, de hát ez a dolga. En se mondanek mast, ha EUs vezeto lennek. En magam nem tudom megitelni, de gazdasagi gyozelmet nem biztos hogy mernek most hirdetni. Szerintem, mind az EU mind Oroszorszag komoly gyengulest szenvedett el. Egy pillanatig sem állítottam, hogy OV nem gazember. OV egy gazember a tolvaj NERrel együtt. Egyetlen egy dolgot próbáltam elmondani, ez a háború minnél tovább tart, annál jobban gyengíti az Európai Uniót egy nagyhatalmi jatszmaban. Ez a játszma több szereplős és sajnos Putyin oldalán is vannak olyan nagy hatalmak, akik akar gazdaságilag,akar politikailag kihasználják a helyzetet. A haboru komoly recesszios fenyegetés az Uniónak, ami a populisták malmára hajthatja a vizet a következő EUs választásokon. Ennyi és nem több. 
5000 2022. 12. 11. 21:37
Előzmény: #30620  amphibian
#30621
Szerintem Matolcsy tudja, de a kormány most keresztbe tesz neki.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók