Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kjanek
kjanek 2021. 12. 03. 17:44
Előzmény: #8712  Törölt felhasználó
#8720
Teljesen igazad van. Sok területen sikeresen szembe fordultak egymással az emberek és ebben óriási szerepe van a kormánynak. Pár példa, fideszes nem fideszes, gyermekes gyermektelen, oltott oltatlan stb... Egyre nagyobb a gyűlölködés az emberek között, családtagok nem állnak szóba egymással például a politikai hovatartozásuk miatt. Rengeteg fiatalnak fogalma sincs arról mekkora feladat a gyermeknevelés, és akkor még a hiteltörlesztésekkel járó idegeskedésről ne is beszéljünk. Mi lesz akkor ha egy család valamelyik tagja elveszíti a munkáját vagy megbetegszik és nem tudják fizetni a törlesztőket? Nagyon sokan képtelenek lesznek 3 gyereket felnevelni, 1-2 gyerek után jön a válás és repül a lakás vagy a ház. Sajnos hatalmas gondok várnak ránk a jövőben. Ja és akkor az MNB vezéreiről ne is beszéljünk. Amikor a Bandzsa év elején azzal verte a mellét hogy micsoda frankó gyerekek és mekkora bevételre tettek szert a forint árfolyammal való játszadozásaiknak köszönhetően. Most viszont már hiába próbálja megfogni a forintot, kicsúszott a kezei közül az irányítás. Game Over!
Paja1975 2021. 12. 03. 17:19
Előzmény: #8718  TitusPullo
#8719
Ezek nem sortosok sajnos. Intezmenyi forint eladok. Sajnos lassan borul az elmult evek amokfutasanak a bilije.
TitusPullo
TitusPullo 2021. 12. 03. 17:17
Előzmény: #8715  Paja1975
#8718
az ipari shortosokat az egyhetessel is meglehet (?) fogni. vagy nem. egyre drágább lesz a forint "bérlés".
bankos
bankos 2021. 12. 03. 17:13
Előzmény: #8715  Paja1975
#8717
Az becseszne... Van sok egy év alatti kamatperiódusú hitel....
Fsociety
Fsociety 2021. 12. 03. 17:08
Előzmény: #8715  Paja1975
#8716
2 nap alatt ledolgoztunk 4 forintot. Keves lesz ez sracok, elobb utobb szepen rankborul a bili. Szemfenyvesztes, ami zajlik,szorul a hurok. 
Paja1975 2021. 12. 03. 17:05
#8715
365
Most akkor jovo heten megint jon ez a heti betet emeles? Bohockodas. Meg kell emelni az iranyado kamatot 150 bp al, hogy vissza szerezzek a komolysagukat valamenyire. Lesz itt jovore 10% os jelzaloghitel kamatok
Paja1975 2021. 12. 03. 16:33
Előzmény: #8712  Törölt felhasználó
#8714
Ezt en is hasonloan gondolom, mivel  az adot te is igyanugy fizeted, sot. A msik oldalon, meg az nem helyes, hogy bele hajszoljak az embereekt, hogy csinaljanak 3 gyereket, az mennyi penz, lemondas, idegeskedes felnevelni, nekem is van ket gyerekem, ezert tudom mivel jar. 20 ev alatt amig fizetik a hitelt, lehet egy valsag, nem lehet, lesz is, es akkor ki fogja el tartani a gyerekeket. Plussz meg fognak benitani nagyon sok szektort, mivel masra nem fognak az emberek kolteni, csak hogy fizessek a megemelkedett hiteluket, a megduplazodott elelmiszeruket es energia arakat, tehat nem jut penz a szolgaltato szektornak, nyaralas, etterem,mozi, fodrasz, stb. De ahogy elobb irtam, Magyarorszagon 30 eve mindenki csak par evre elorre gondolkodik.
Fsociety
Fsociety 2021. 12. 03. 16:22
#8713
Azert a sracok kedvesen gondoskodtak arról, hogy a nap, het vegere pont vissza legyen huzva a savba a forint,es ne legyen letores. Bravo gyerekek. 
Törölt felhasználó 2021. 12. 03. 15:08
Előzmény: #8707  Paja1975
#8712
Csak nagyon halkan merek hozzászólni, mert múltkor kicsit elment a téma a politika irányába, és volt némi irgumburgum (félig-meddig jogosan). Szóval nekem van gyerekem. Egy. Ennek ellenére mélyen elítélem azt a trendet, hogy ebben az országban a gyermektelenek másodrangú állampolgároknak számítanak, szinte semmiféle kedvezményt nem kapnak, pedig ők is dolgoznak, adóznak, sőt! Ugyebár a gyerekesek adófizetés területén is elég szép "jutalmakat" kapnak, mellé jön a csok, a babaváró, a lakásfelújítási támogatás (szintén csak 18 év alatti gyereket nevelők vehetik igénybe) és most ez az adóvissza-akármi. Ez utóbbit röhejes erőlködésnek, egyben megalázónak tartom (hogy komplett hülyének és megvásárolhatónak tartanak), másrészt pedig igen méltatlan a gyermeket már vagy még nem nevelő családokkal, emberekkel szemben. Hát összegezve itt bizony arról van szó, hogy a kormány más ceruzájával veri a csalánt. Mert amit szétosztanak, az nem az ő pénzük, hanem a magyar embereké.
geza77
geza77 2021. 12. 03. 14:57
Előzmény: #8709  new1
#8711
köszönöm :) , remélem, hogy megindít 1-2 fejben valamit és rájönnek, hogy nem lekvár van a palacsintában, habár nekik azt mondták, hogy ez a legjobb jam a világon, mindenki ezt enné, főleg az európaiak, de ez csak nekünk jár és van, az sem gyanús, hogy nincs lekvár íze csak azt mondják, de nekik ez elég.
A Lengyel miniszterelnök egyenlőre csak felszólalt a zlotyi erősítése mellett, míg ők 2010 óta 20% gyengültek (intenzívebben ők inkább idei évben) addig mi 40 %ot és itt síri csend.
Ha elengedik 400-ig akkor meglesz az 50 % is.          Ez így rendben lenne?
https://www.portfolio.hu/deviza/20211122/mindent-megteszunk-hogy-kicsit-erositsuk-maga-a-lengyel-miniszterelnok-vedte-meg-a-zlotyt-512100
a balkán után kéne lassan erednünk! Ha nem vigyázunk jövőre, már a Bolgárok hátát is nézhetjük, a Románok, már beálltak elénk a sikeres előzést követően.
new1 2021. 12. 03. 14:34
Előzmény: #8708  Törölt felhasználó
#8710
nem tudom mennyire szignifikansnak tekinthető a mintavétel
3 k likot látok egy közepesre értékelt fb profiltol
vagy a hír nem kellő dominanciával terjed :)
new1 2021. 12. 03. 13:57
Előzmény: #8704  Deleted
#8709
2008 előtt eu- s források nem nagyon voltak 
újmódi fritzek meglehet  picit feszesebbre huzagolják a mani osztást . géza intelmei meglehet eljutnak a birodalmi központba pénrontás üteme mégiscsak feltűnhet nekik .is . a sleppes kliaentura jópofa szövegeibe beleállás mellett azért csak szemet szúr hogy a többszörös 2/ 3 abszolválása mellett , nem a balkán irányába kéne tartanunk 
Törölt felhasználó 2021. 12. 03. 13:47
#8708
https://www.napi.hu/tozsdek-piacok/pulzus-forint-euro-felmeres-deviza-piac-arfolyam.741327.html
hát a megkérdezettek sem látják fényesen ragyogni a forint jövőjét....
Paja1975 2021. 12. 03. 13:26
Előzmény: #8706  Deleted
#8707
En nem vitatkozni szeretnek, elmelkedni, bocs ha zokon vetted. De en ugy tudom, hogy ez a MZP, meg nem kormanyzott, sot eleg jobb oldali gondolkodasu, illetve szakertokkel toltene fel a tarcakat. Ez nem er meg egy probat? Vagy jo ez ami most van, hogy fel eljuk az unokaink penzet is? Itt rendszerszintu hibak vannak, amiket sajnos fajdalmas lesz at alakitani, de szerintem ez az ut. Ami most megy, hogy adjunk mindenkinek penzt, a voksokert, ez hazugsag. Egyszeruen Magyarorszag nem teheti ezt meg, nincs mellette termelekenysegi javulas, sot. Az adofizetok penzerol ne is beszeljek, hogy osszak szet. Nehez lesz valtozni, de meg kell tennunk, gondolni kell a jovonkre is. En nem szavazok soha, de amikor angliban arrol szolt a kampany vita a valsag idejen, hogy ki hogy es mibol szoritana meg, ott megemeltem a kalapom. Nem 13. havi nyugdij, meg min ber emeles, ingyen hazak gyerekekre, stb. Kicsit gondolkodjunk mar par evnel elobbre is 
Deleted 2021. 12. 03. 13:11
Előzmény: #8705  Paja1975
#8706
Ha nem érted a mondanivalót akkor régen rossz.Káosz. De hogy érthetőbb legyek soha nem lesz semmivel sem jobb mint ami most van..hiába nyer az ellenzék..Ez van sajnos..Ez Magyarország és magyar emberek fognak a kormányban ülni akkor is. Én sem otthon vállalkozom (hálisten) egyébként hidd el tudom miről beszélek.
Paja1975 2021. 12. 03. 13:04
Előzmény: #8704  Deleted
#8705
Ez az IMF hitel , ugy latom szitokszo hazankban. Nem hinnem , hogy kellene IMF hitel, mivel az eu nak ott a sok penze, ami csak rank var, csak epp nem adjak oda yacht okra, meg ellopasra. Ketto, nem vagyok benne biztos, hogy az IMf hitel tobbe kerulne annal, amiket most veszunk fel orba szajba, hogy a fidesz meg nyerje a valasztast. Szerinted , most mibol megy a koltekezes? 
Deleted 2021. 12. 03. 12:57
Előzmény: #8676  signal2
#8704
Ez mind szép és jó... de leegyszerűsitem Neked mi lenne a győzelmük esetén: káosz és pár hónap múlva IMF hitel valamint a posztok egymás elől mindenáron történő megszerzése.. Nekem nem hiányzik..Mondom ezt úgy ,hogy ritkamód rühellem a mostaniakat is de a két szarból a keményebbel dobálóznék inkább.Sajnos.
Paja1975 2021. 12. 03. 10:40
Előzmény: #8702  TitusPullo
#8703
Nekem nincs takargatni valom, valahogy itt nincs szuksegem ra, igy is mukodik:)), de koszi
TitusPullo
TitusPullo 2021. 12. 03. 10:28
Előzmény: #8697  Paja1975
#8702
mondjuk sztem pont rossznak mondod, ez a fórum mindent lát és ért.
Paja1975 2021. 12. 03. 10:04
Előzmény: #8700  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
#8701
Angliban, meg csak ugy elkezded a vallalkozasodat, mint kisvalalkozo, bejelenteni, csak 3 honap mulva kell, addig gyujtod a kiadasaidat, a bevetelt jegyzed es eldontod, hogy mukodik e, es ha igen bejelented magad. De mondjuk itt, ha egy darab cetlire leirud, hogy 2000 font volt a munka es ala irod, szamlanak minosul. De evi 12000 fontig effektive szamlat se kell adnod, tehat enyitt, akar egy masik ceg koltsegkent is el tud szamolni, de ez mar magyar gondolkodas:)), es meg sok minden. Magyarorszagon meg azt hiszik, hogy ezek mesek, ne mond mar. De ez igy van, itt csak ilyesmikkel segittik a vallakozasokat. Ellenorzessel, probavasarlassal a 17 eves mukodesem alatt nem talalkoztam, pedig volt amikor tobb shppom is volt

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek