Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
greg92 2021. 11. 17. 10:12
#8040
Sracok a gonosz fidesz es a szomoru jovo vazolasa kozben eszrevette valaki,hogy csordogal lefele az eurhuf?Mit gondoltok meddig johet vissza mielott kipukkan? Nyitottam 366korul egy eurhuf longot,de egyelore csak minimalis mennyiseggel,lejjebb ezt bovitenem.
Fsociety
Fsociety 2021. 11. 17. 09:51
Előzmény: #8037  Törölt felhasználó
#8039
Ismerve a fidesz logikat, gondolom a cél a kutas kistulajok kivéreztetése lesz. Mindez csodaszép nemzeti szalaggal átkötve. Akkor igazán szép ez a történet, ha mar tudjak, hogy az olaj árban mi várható, és ennek tükrében teszik, amit tesznek. A forintot meg majd elintezik ők. Biztos rosszindulatú vagyok, de a trafikos mutyiban is ismerek családokat, akik laza 20 évig nyomták, majd mikor pályáztak, beintettek nekik. Szoval gondolom most ugyanaz jön. 
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta 2021. 11. 17. 09:32
Előzmény: #8035  geza77
#8038
A fidesz sose akarta tamogatni a szegenyebbeket, most se akarja. Ha akarna, akkor az X jovedelem alaltti csaladoknak adhatna benzin kartyat es tankoljanak az allam szamlajara. Most meg nyomjak tele a 15 literes fogyasztasu hatalmas SUV-okat a nersevik fergek a szegenyek szamlajara. Fidesz-szocializmus
Törölt felhasználó 2021. 11. 17. 09:10
Előzmény: #8035  geza77
#8037

A legnagyobb kockázat jelenleg az ha a forint tovább gyengül és az olaj világpiaci ára is emelkedik.
Ebben az esetben összeomlik a 480-on fixált üzemanyagár, ami nem lenne szerencsés a jövő évi választások miatt ha mondjuk a 480-ról hirtelen 580-600-ra ugrana fel az ár, egy ilyen ugrást már a választók sem tolerálnának.
Az államadósság sem fog úgy csökkenni, ahogy várták a gyengébb gdp. számok miatt, én már január elején újabb devizahitel felvételére számítok ami az államadósságot is tovább fogja növelni.
Nincs jó helyzetben a kormány semmilyen szempontból, nagyot durranhat ez a következő év első negyedévében.
geza77
geza77 2021. 11. 17. 09:03
#8036
fészbunkós hirdetésre leltem épp ebben a pillanatban! NAGY A FÉK!! (ja nem) NAGY A GÁZ!!!(minden értelmében)
"Bankmonitort  · Derítsd ki, mennyi Széchenyi hitelt kaphat vállalkozásod! 500 ezer - 1 milliárd Ft igényelhető hitelösszeg 0,50% maximális hitelkamat Akár 10 év maximális futamidő 
Kiemelt állami támogatás Fix kamat és 0,00% kezelési költség"
2,1% alapkamat mellett a költségvetés terhére öntik a lovét továbbra is 0,5% kamat mellett!! Hínye de vissza fogják magukat hejj hejj. a költségvetés meg elbírja azt a jelenleg 1,6%os terhet, amivel "támogatja" a vállalkozókat majd 10 éven át és ugye ez az összeg csak növekedni fog.
geza77
geza77 2021. 11. 17. 08:38
Előzmény: #8026  Benzedrine
#8035
Ez érdekes lehet, sokszor inkább az osztrákoknál teletankoltam és úgy jöttem haza, ha úgyis ugyanaz az ár (majdnem), akkor  is legalább a jobb minőség van benne. Sok kamionos is úgy haladt át az országon, hogy nem tankolt itt, ha olcsóbb lett pár tíz FOSrinttal, akkor lehet mindenki itt akar majd tankolni és a sok jövedéki adó + áfa csurog majd ki az államkasszából, csak győzzék a kutasok rendelni az utánpótlást! Sokkal több munka semmiért! Mutyiország jobban teljesít!
Törölt felhasználó 2021. 11. 17. 08:30
Előzmény: #8030  CyrusTheGreat
#8034
Jól látod.
Törölt felhasználó 2021. 11. 17. 08:28
Előzmény: #8026  Benzedrine
#8033

Pont ezt írtam tegnap valahová, hogy a külföldiek is odavághatnak a magyar kutaknak azzal, ha az olcsóbb üzemagyagok miatt idejönnek tankolni.
Érdekes hónapok jönnek az biztos.
Törölt felhasználó 2021. 11. 17. 08:26
Előzmény: #8029  Törölt felhasználó
#8032
Ez csak a jó zsaru, rossz zsaru játék. 
Törölt felhasználó 2021. 11. 17. 08:25
Előzmény: #8027  szokej74
#8031
Mármint a BÉT részvények.
A lakáshitel befagyasztás nem segít a költségvetési adósság kamaton.
CyrusTheGreat 2021. 11. 17. 08:24
Előzmény: #8029  Törölt felhasználó
#8030
Nem is a szamokat kerdojeleztem meg, hanem a hozzaallas komolysagat.
Törölt felhasználó 2021. 11. 17. 08:22
Előzmény: #8028  CyrusTheGreat
#8029
A számok nem hazudnak, alátámasztják Matolcsy intelmeit.
CyrusTheGreat 2021. 11. 17. 08:18
Előzmény: #8025  Törölt felhasználó
#8028
"Egyébként Matolcsyt kezdem becsülni egyre jobban, nyíltan hangot ad annak, hogy baj van gyerekek, ma még lehetne orvosolni, de néhány hónap múlva már nem biztos, hogy ez sikerülni fog."
Blöff, blöff és blöff.
szokej74 2021. 11. 17. 08:17
Előzmény: #8025  Törölt felhasználó
#8027
Ezt a magic jegybank politikát kérdés meddig viseli ilyen "jól" a pénzpiac. Igazad van, borulni fog előbb vagy utóbb a forint  Majd pár hónapra rendeleti úton befagyasztják a lakáshiteleket is, mint a benzinárat, aztán emelhet bátran a jegybank. A részvények pedig mehetnek a kukába.
Benzedrine
Benzedrine 2021. 11. 17. 08:15
Előzmény: #8025  Törölt felhasználó
#8026
Az lesz érdekes, ha még drágul a benzin a szomszédban és a magyar adófizetők fogják finanszírozni a bécsiek és pozsonyiak olcsó tankolását.
Törölt felhasználó 2021. 11. 17. 08:10
#8025

Forint.
Nem fogja bírni szerintem a nyomást és el fog szállni, kérdés, hogy meddig fog elmenni úgy 402-re tarthat,
itt van egy olyan szint ahonnan nagyobb korrekció jöhet.
Csütörtök sem fog csodát tenni vele, átszámolva -4%-on forog a forint, ilyen infláció és kamat mellett.
Gyengülni kell neki, kérdések és fenntartások nélkül.
Az üzemanyagok befagyasztása ilyen formában a gazdasági szereplőknek is kemény üzenet, ez is nagyot fog ütni a jövőbeni piaci beruházásoknál és a forinton is. (saját véleményem erről: a jegesmedve rakta volna beléjük a zúzmarás farkát amikor ezt kitalálták)
Várható, hogy tovább fog nőni a kőolaj világpiaci ára, ennek beláthatatlan magyar vonatkozású következményei is lehetnek.
Jövőre ideje lesz szembenézni a valósággal és mélyen belenyúlni a polgári zsebekbe.
Egyébként Matolcsyt kezdem becsülni egyre jobban, nyíltan hangot ad annak, hogy baj van gyerekek, ma még lehetne orvosolni, de néhány hónap múlva már nem biztos, hogy ez sikerülni fog.
Ezt valószínűleg arra érti, hogy azonnal leállítaná a pénznyomdát és azonnal nagyobb kamatot emelne, de ezt a kormány költekezései miatt nem tudja megtenni. A rengeteg hitelesre szintén a kormánynak kell megoldást találni, hogy ne omoljanak össze a nagyobb kamatemeléstől.
Klasszikust idézve: "Elkurtuk, ilyen böszmeséget még ország nem csinált amilyent mi csináltunk"
Törölt felhasználó 2021. 11. 17. 06:57
Előzmény: #8023  Törölt felhasználó
#8024
Sajnos én nagyon kimaradtam belőle, de több száz milliós értékből már kihoznék valamennyit a mátrixból a valóságba.. 😉
Törölt felhasználó 2021. 11. 17. 05:56
Előzmény: #8014  recluse82
#8023
minden mesés pénzkeresetnek egyszer vége lesz. számomra a bitcoin és az ether jelenti a valódi kriptót. van még pártucat ami valószínűleg hosszabb távon is megmarad több kvesebb sikerrel. aztán van még 9900 olyan coin, ami csak másolja a többieket, vagy csaló.
ebből azt akarom kihozni,hogy a kriptonak van jövője, de ennek farvizén azt látom,hogy gazdaságfilag nem fenntartható pénznyomdának van kitalálva, aztán egyszercsak eltünnek. minden olyan pénzügyi rendszer pld a nagyon magas kamatfizetés tokenekre, vagy ezek a pump és dump játékok stb addig maradnak fenn, amíg van belé áramló pénz. ez tartja fenn egyedül és nem a fenntarthatóság. erősen leegyszerűsítve.
ha majd már nem lesz alt rally, mert a nagy többség elvesztette a vagyonát, akkor onnantól azok maradnak fenn, amiben van érték.:)
Törölt felhasználó 2021. 11. 17. 03:48
#8022

Ezt egy másik fórumra írtam, bízva abban, hogy megértik mi az a Bitcoin. (tévedtem mert nem értik)
Mi a Bitcoin értéke.Végső soron az, hogy az emberek egyre többen  hisznek benne. Ha senki nem hisz egy bankjegy értékében, akkor az csak egy papírdarab. A Bitcoin értéke eredetileg két cent volt, de lehetett volna nulla is.
Ahogy egyre többen hittek benne, egyre többen érdeklődtek iránta, úgy ment egyre feljebb a piaci értéke is.
A 2008-as válság során kiderült, hogy a bankok nem olyan megbízhatóak, mint korábban hitték.
A Lehman Brothers totális csődje rávilágított, hogy sok pénzügyi intézmény olyasmibe fektette a tőkéjét, ami elúszott.
Végső soron a betétesek vesztették el a pénzüket.
Összességében is kiderült, hogy a bankok-politikusok nem tudják jól kezelni a rájuk bízott értékeket, erre egy Satoshi Nakamoto válaszként feltalálta a Bitcoint, amivel egy új értéktároló rendszer született.
Ma hajnalban egyetlen Bitcoin 68500 dollárt ért, igazi értékét azonban mégsem ez jelenti.
A Bitcoin tárolása a jelenlegi digitalizált rendszerben a legbiztonságosabb, gyakorlatilag szinte lehetetlen ellopni, hamisítani.
Ne tévesszen meg senkit az, hogy némely kripto-tőzsdéről kriptokat loptak el hekkerek, ezek olyan egyének kriptoi voltak akik bevállalták a kockázatot azzal, hogy szabályozatlan kripto-tőzsdéken kereskedtek. (az összes ilyen)
Bukszámhoz mérten kis tőkével (ami nem éppen kicsi az átlag bukszákhoz mérve...) én is kereskedem ilyen tőzsdén/tőzsdéken, vállalva és számolva ennek kockázataival is.
A Bitcoinokat hideg tárcákon tárolom, azaz több walleten és fent az "ürben"
Nem is áll szándékomban megválni egyetlen Bitcointól sem, mivel a kapott értékkel nem is tudnék mit kezdeni. Családi kincs, vagyon, ami teljes anonimitást élvez és láthatatlan tolvajok előtt.
A hideg tárcák a Trezor és a Ledger Nano is ilyen, ezekre kiutalva a kriptokat gyakorlatilag ellophatatlan.
A lényege, hogy ezeken a számlákon a számla tulajdonosa is teljesen anonim, azaz láthatatlan és egyéni döntése, hogy mikor és mennyi kriptot küld vissza a látható hálózatba mondjuk az miatt mert vásárolni szeretne valamit.
A trezor elvesztése esetén sem férnek idegen kezek a számlához, ehhez még egy 24 szavas privát kulcsra is szükség van és ez miatt ha a trezor elveszik vagy használhatatlanná válik a privát kulcs tulajdonosa bármikor újra, vissza tudja állítani a számláját.
A napi 500000 tranzakció kevés, de mivel inkább értéktároló eszköznek tulajdonítjuk, ezért szerintem ez is éppen megfelelő. (ezen egyébként már dolgoznak, hogy megoldják ezt is)
Miért jobb a Bitcoin az aranynál.
Az arany jó, de szerintem a digitalizáció beköszöntésével és a kriptok megjelenésével elveszítette csillogását, már nem ragyog olyan fényesen, jól láthatóan az miatt, hogy a fiatalabb generáció ma már a  digitális eszközök híve, köszönhetően a hihetetlen tempóban fejlődő digitális tudásuknak.
Valaki itt a napokban bizonygatta, hogy de az arany milyen jó, bárhová eláshatod és visszamehetsz érte.
Ezzel több probléma is van, Afganisztánban is eláshatjuk, de szerintem nem szívesen mennénk vissza érte...
Tárolhatósága sem biztonságos még a bankokból is ellopják... Az anonimitással is problémák vannak és nem rohangálhatunk több kiló arannyal sem.
A határokon átvinni is költséges és nem is egyszerű, van, hogy teljesen lehetetlen... (ennek több oka is van amibe ne menjünk bele.
A Bitcoinnal teljes anonimitásban, biztonságos tárolásban, mobilitásban nem tud versenyezni az arany, bármekkora mennyiséget vihetünk bárhová teljes biztonságban, láthatatlanságban. Ez a Bitcoin igazi értéke és a fiatalabb informatikailag képzett generáció ezt időben felismerte.
Ez miatt ragyog napról-napra egyre fényesebben és egyre többen hisszük azt, hogy ez lesz a jövő értékmegőrző eszköze és minél többen hisszük annál fényesebben fog ragyogni.
Törölt felhasználó 2021. 11. 17. 00:25
Előzmény: #7997  recluse82
#8021
Tudod, én is sokszor csak háttérben olvasgatom a kommenteket... Gratulálok a hihetetlen cryptosikereidhez, csak valahogy elhalványítja ragyogásodat az a hihetetlen kérkedő, egobol kifele beszélek stílus, amivel mindezt előadtad. Kvázi, itt mindenki idióta, aki nem cryptobányászatban találja meg az élet értelmét. Azok, akik nem csak a szerencsének, hanem tehetségüknek és tudásuknak köszönhetik átlagon felüli életüket, azaz a valóban sikeres emberek az alázat, szerénység és hála szavak jelentésével is tisztában vannak. 😉 

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek