Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 07. 26. 11:25
#6940

A forint stabilitásához jelentős mértékben hozzájárulnak az EU.-ból kapott milliárdok. A befektetők ezeket a milliárdokat biztosítéknak látják a befektetésük mögött, magyarul fedezve látják befektetéseiket az EU. milliárdoknak köszönhetően
Most viszont egy rendkívüli helyzet van az EU. pénzek felfüggesztése miatt az óvatosabb befektetők akár tőkekivonásokat is indíthatnak.
Szerintem amióta nyilvánosságra került az a tény, hogy elakadnak az EU. pénzek a forint is azóta gyengül és ezt az óvatos tőkekivonást látjuk a forint árfolyamban és a BUX index óvatos esésében is, ami pillanatok alatt tud gyorsulóra is váltani.
Tehát szerintem sem a BUX, sem a forint nem tűnik szépnek a következő hónapokra.
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2021. 07. 26. 08:35
Előzmény: #6918  Törölt felhasználó
#6939
Okos tojás. Olvasd vissza és nézd hozzá az árfolyamot. 356,65-ig lement. Igen valóban 355-356-ot írtam tévedtem 65 fillért. Na bumm.
Törölt felhasználó 2021. 07. 26. 07:50
#6938

A hétvégén annyi történt, hogy nálam a forint erősödésének utolsó szikrája is kialudt.
Innentől kezdve az MNB. zsonglőrködése max. csak egy korrekcióra futja, de lehet még arra sem lesz elegendő.
370-fölött leszünk hamarosan és további, tartós gyengülésre lehet számítani.
Dt74 2021. 07. 25. 22:33
Előzmény: #6935  PusztaPutyin
#6937
Inkább oligarcha lesz az..:)A rántotthús lassan extra.
Törölt felhasználó 2021. 07. 25. 22:19
Előzmény: #6935  PusztaPutyin
#6936
:-DD Jaaa, tényleg ! 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 07. 25. 21:27
Előzmény: #6928  Törölt felhasználó
#6935
Magyarország államformája rántott hús, rendszere a focializmus.
new1 2021. 07. 25. 21:13
Előzmény: #6933  Dt74
#6934
ennyire tartatlan a 90-es években volt a forint
Dt74 2021. 07. 25. 21:03
Előzmény: #6932  Törölt felhasználó
#6933
Szerintem már van,nem kicsi.Forintból csak annyit amiből a bevásárlást fedezed.Hosszútávra,arany,btc,
euro,chf,ingatlan a korrekció után szintén.
Törölt felhasználó 2021. 07. 24. 07:07
#6932

Olyan helyen vagyunk most, ahonnan ha elindul az hónapokra meghatározza a forint irányát.
Technikailag a lefele irány, (forint erő) alakult ki benne, ráadásul brutál erőt mutat erre az irányra mert úgy néz ki, hogy itt egy tetőt épített.  Valami szerintem történni fog, jön majd egy nagy hír ami kimozdítja az állóvízből max. jövő hét közepére.
Fundák alapján nyakig vagyunk a kakában, nincsenek fényes kilátások.
Én még a magyar gazdasági csodálatos visszapattanást sem látom, szerintem még GDP. alapon is több ország is lesz, akik nagyobb/szebb GDP. számokkal fognak előrukkolni mint mi, ráadásul úgy, hogy ő-náluk nem is volt akkora visszaesés a vírus miatt mint nálunk. Tehát ebből a szempontból nézve is inkább mi indultunk előnyösebb helyzetből.
Csatározás Brüsszellel: ugrál a bolha, de jön egy tehén és akkora tehénlepénnyel teríti be, hogy nem fog többé a bolha sem ugrálni, mert előbb vagy utóbb lesz@rják a tehenek és beleragad a kakába.
Még rázzák a rongyot és ez az utolsó pillanatokig így is lesz, de amennyiben nem fogunk Brüsszeltől pénzt kapni úgy könnyedén a szakadék szélén találhatjuk magunkat.
Az állampapírokban is nagy veszélyt látok.
Ez azoknak az országoknak előnyös, ahol a lakossági megtakarítások a világ vezető devizáiban vannak megtakarítva pl. olaszok, spanyolok stb. náluk tud működni a nagy arányú lakossági állampapír.
Nálunk ez nem biztonságos, éppen az miatt mert a forint nem vezető deviza, így az ilyen nagy arányú lakossági megtakarításoknak is hatalmas veszélye van, ha bajok esetén, (ami már van bőven) elkezd kimenekülni a nép ebből a megtakarításából.
Ott tartunk, hogy az állampapírok befektetői még a kamatokkal együtt is veszteségben vannak és akkor még Euró-kamatot nem is számoltunk...
Baj lesz ebből.
Törölt felhasználó 2021. 07. 24. 06:42
Előzmény: #6929  Törölt felhasználó
#6931
Igen, és ott nem kamat volt hanem néhány szerencsés visszanyerte a "befektetett" összeget vagy annak egy részét a tőkén felül. Valószínűleg már sorsolás előtt tudták ki lesz a szerencsés nyertes, de ez most is így van csak már békekölcsön se kell hogy szerencsés legyél :)))
aIgore 2021. 07. 24. 05:59
Előzmény: #6928  Törölt felhasználó
#6930
:)
Törölt felhasználó 2021. 07. 24. 03:01
Előzmény: #6921  Dt74
#6929
Anyukáméknak annak idején volt Békekölcsönük, ami ugye kötelező volt. Oda kellett adni a lovettát, és 5-10-15 év múlva államka visszaperkálta. Nemtom miért, de nekem erről a MÁP-ról mindig ez a Békekölcsön jut eszembe! Kerülöm is, mint ördög a tömjént! Anno anyumék tényleg visszakapták a pénztüket évek múlva, most nem vagyok benne biztos, hogy nem fog bedőlni a rendszer! 
Törölt felhasználó 2021. 07. 24. 02:50
Előzmény: #6927  Zita19
#6928
A sport fontos, mert Magyarország államformája, ha még nem tudnád: Népstadion !
Komolyra fordítva a szót: Igaza van az előttem szóló "kollégának", ez nem politikai fórum, ha jól látom, létezik egy "Orbán takarodj" topik is, de sajnos a Forint árfolyamát tekintve nem lehet elvonatkoztatni a magyar gazdasági- és politikai helyzettől ! Szerintem elég rendesen összefügg a kettő, nem gondolnám, hogy a chartok/görbék mozgatnak mindent. És itt jön a DE: azért, mert valaki ellenzéki, azért, mert valaki nem ért egyet a kormány bizonyos lépéseivel, attól még nem IDIÓTA! Kevesen gondolják úgy a nemfideszesek közül, hogy itt bármilyen földi mennyország következik majd - ennek okait felsorolni tényleg elég szűkös a keret - aki hall-lát-olvas és legfőképp gondolkodik, az tudja, hogy miért. 
Én kérek elnézést, hogy ezt mondom, de sajnos meglehetősen jellemző a kormánypártiakra, hogy képtelenek elfogadni, ha valaki más véleményem van, mint ők, és ha nem rózsaszín ködfátyolba burkolózva bólogat helyeslően a mostani helyzetre, intézkedésekre és történésekre, az már azonnal egy nyomorult libernyák, sorosbérenc migránssimogató, aki ráadásul valami mesevilágban él és várja a herceget fehér lovon. Hát én nem várom. Csak próbálok reálisan gondolkodni. Azt még egyelőre szabad. ....... részemről ennyi volt a politizálás, mindenki nyugodjon le, please ! :-) Jó éjt nektek! 
Zita19 2021. 07. 23. 23:30
Előzmény: #6923  Sony123
#6927
Az egézségügy a legfinomabb.Ha bekerülsz egy korházba bármilyen okból is,esélyes hogy feldobod a pacskert vagy korházi fertőzés,vagy amit az ismerős kapott el húsevő baktérium a (szent imrében),de mondjuk őt nagynehezen kikezelték.A gyerekemnél gerincferdülést állapítottak meg a suliban,az államiban esélytelen,kb féléve tologatják az időpontot,ezért magánba jelentettem be végül,27eft/konzultáció(3 hétre időpont),igaz hogy 35 éve tb fizető vagyok a gyerekemet is pont leszarják,esélytelen bármit is elintézni.Szép kis ország vagyunk...viszont szép sportlétesítményeink vannak,grt...Csak a sorrendel van kis baj.
Dt74 2021. 07. 23. 23:15
Előzmény: #6925  greg92
#6926
Kánaán itt már soha nem lesz,300 meg végképp.Szerintem szégyen az egész viktorostúl,fegyőröstűl.Ismered a mondást,tetszettek volna forradalmat csinálni...Marad a sodródás,kb ennyi.
greg92 2021. 07. 23. 22:05
#6925
Sracok ha ennyire nem szeretitek a kormanyt akkor frocsogjetek egy masik topicban vagy egyszerűen huzzatok egy x-et jövőre masik helyre :) . Gondolom szerintetek ha kormanyvaltas lesz jovore akkor majd jon a kanaan es a 300as euro...Aztan lehet majd kiderul, hogy a masik oldalon se fenekig tejfel az elet 😉
Sony123 2021. 07. 23. 21:12
Előzmény: #6923  Sony123
#6924
Elnézést! Topic témát kicsit elvittem. Nekem az a gondom, hogy az EUR az USD-hoz viszonyítva sokkal kisebb mértékben változik. Tehát mit is szeretnénk tulajdonképpen. Adott pillanatban visszaváltani, vagy a stabilitás mellett maradni?
Sony123 2021. 07. 23. 20:53
#6923
Egyszer minden hatalom megbukik. Itt csak az kérdés, hogy most vagy 4 évvel később! Azonban ha az ellenzék nem nagy túl balfácán, akkor ez most lesz. Ellenzék kezében rengeteg adú van. Nem tudom, hogy nem akarja, vagy a balfácánság miatt nem tudja kijátszani.
Igazából az a gondom, hogy nagy ellenzéki összefogásban csak az összefogást nem látom. Azt sem, hogy pontosan mit és hogyan szeretnének megváltoztatni. Természetesen olvasok, lózungokat kerüljük. Én csak az egészségügyet említeném, de érintve vagyok többen is.
Dt74 2021. 07. 23. 19:04
Előzmény: #6917  geza77
#6922
Gondolj bele,vezérünk,királyunk hatalmát nincs az a botrány,(már szinte minden hétre jut 1),ami elsöpörné,jövőre választások,lölő szoftvere beizzítva,valamit csak tud ez a csöngőhasú,vagy mi vagyunk ennyire balf...ok.Ki ki döntse el:))
Dt74 2021. 07. 23. 18:55
Előzmény: #6917  geza77
#6921
Ismerősnek mondtam pár éve vegye meg az utcánkban az egyik eladó telket.Akkor 15 volt,ma 45.Ő inkàbb a mápot választotta.Mi lesz ha tömegesen rájönnek ezek a faszik hogy csúnyán át lettek baszarintva?Na akkor lesz csúnya világ...

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek