Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
antaltibor2 2020. 04. 05. 20:38
#5560

Egy szó mint száz, (egyből nem lehet), szép lassan, fokozatosan vissza kell hozni a gyártást/termelést Európába és lesz munkahely.
Drágább lesz egy mobil? istenem, nem kell évente lecserélni. Régen egy termék 10 évig gond nélkül ment és nem krepált be, mint újabban minden 3-4 év után.
Szemléletváltás, tartósabb termékek, kevésbé túlfűtött gazdaság
Gyártás/termelés/design visszahozatala Európába , Usába .
gambadoro 2020. 04. 05. 20:34
Előzmény: #5558  antaltibor2
#5559

azt is sajnos bele kell számolni, ha az eu-nak rossz az magyarországnak még rosszabb
márpedig a németek amúgy is recesszióban voltak, ahogy az olaszok is a határán
nem kérdés, hogy a németek után a fél eu recesszióba fordult volna amúgy is
most meg...
nem is értem miről beszél varga egy olyan országban ami mindentől függ csak saját magától nem
a kamatról: simán emelhet most és visszarakhatja pár hónap múlva mondjuk nem tudom, mi értelme lenne de pillanatnyilag optikailag ugye jobban festene
antaltibor2 2020. 04. 05. 20:28
#5558

De Wava ehhez az úniónak is meg kell maradnia és a monetáris úniónak is. Elolvastad amit írtam?
Persze én sem gondolnám, hogy felbomlana az Únió és a monetáris Únió, (jelenleg az Eurozone breakup index csak 13 százalék, a Covid előtt volt 4-5 százalék), tehát jobb a helyzet mint a 2012-es görög válságkor, de Olaszország, Spanyolország nem Görögország, tehát ha ők bajba kerülnek, akkor nagy baj van.
Épp ezért pl. ha EUR-t veszek is, én osztrák, vagy német bankba teszem, mert ha esetleg felbomlana az Eurózóna, nem lírát szeretnék látni a pénezmért, hanem Német márkát vagy osztrák Schilling-et.
Ismétlem, nem hinném, hogy ez bekövetkezik, de jobb félni mint megijedeni.
wawa1 2020. 04. 05. 20:22
Törölt hozzászólás
#5557
Royale 2020. 04. 05. 20:19
Előzmény: #5552  antaltibor2
#5556
Hasonló arányokkal, én is ugyanezt csinálom.
wawa1 2020. 04. 05. 20:18
Törölt hozzászólás
#5555
antaltibor2 2020. 04. 05. 20:14
#5554

Ez a ciklus az utolsó olyan úniós választási ciklus, ahol az elitnek lesz lehetősége bizonyítani.
Reméljük a legjobbakat.
Mindezeket csak azért írtam le, mert magyarország csak a jéghegy csúcsa, a probléma sokkal mélyebb
antaltibor2 2020. 04. 05. 20:11
#5553
És sajnos, ne felejtsétek el, hogy a demokratikus nyugat is hogy recseg-ropog.
Sorolnám (és MIND ISZONYÚ SZERENCSE VOlt HOgy azt adott országban nem a legrosszabb következett be. Meghallgattak imáim, DE HAJSZÁLON MÚLT, hogy az adott országokban nem esett el a demokrácia).
Bejött a Brexit, Trump, de az ugorjuk, mert únión kívüli események de nyilván meg kellett emészteni. Nos , Únió:
Ausztria: Emlékeztek rá, hogy a Szabadságpárt állt a népszerüségi listák élén Ausztriában évekig? Emlékeztek az Ibizai videóra, ahol az FPÖ feje szószerint az ORF-et akarta eladni az oroszoknak? Mi történt volna, ha hatalomra kerül úgy, hogy ő a vezető pártja a koalíciónak?Hatalmas szerencsére jött ez a Kurz gyerek és jó politika érzékkel, szerencsével, először letaszította az FPÖ-t a trónról, utána amikor a videó kiderült, kidobta őket a koalícióból is, és most Ausztria megmenekült és van egy demokrata, tiszta koalíciója.Franciaország: Nem tudom ki figyelte, de fél évig fennállt a veszélye, hogy a szélsőjobbos Marie Le Pen lesz Franciaország elnöke. Szerencsére beelőzte Macron illetve az ottani választási rendszer is szerencsés, mert kiszortítja 2. körben a szélsőjobbot, de azért ott is volt pár álmatlan éjszakám.Olaszország: Salvinit ugye senkinek sem kell bemutatni?  Szerencsére egyelőre eltaktikázta magát és kiesett a kormányból és a Conte egész normális és van egy normális kormánya az olaszoknak most.Hollandok? : ott is megvolt az esélye hogy a szélsőjobb kerül hatalomra, szerencsére nem.
Szerencsére az Úniós választásokon is túlestünk úgy, ogy nem erősödött túl a szélsőjobb., de most csak pörgessétek vissza, hogy milyen egzisztenciális veszély volt az Únióra az olasz és a Francia választás is.
És miből fakad ez? Ugyanabból , amit írtam, hogy 1. kivitték a gyártást Kínába és csodálkoznak, hogy hmm, jajj, miért nincs elég munkahely?2. felnőtt úgy egy generáció és ki volt nyalva a seggük és nem tudják mit jelentett a II. világháború. (de a 2. pont csak zárójelben).
Nos:  a fenti események is mutatják, hogy milyen nagy veszély fenyegeti azt a világrendet, amiben élünk és a matek egyszerű. ha a kisember úgy érzi, hogy az elit az út szélén hagyta , nicns elég munkahely, akkor elégedetlen lesz. (sárgamellényes tüntetések franciaországban?? szóvall....brutális ami van)
SZóval azt mondom nektek, hogy hatalmas változások kellenek, hogy az általunk úgy irigyelt nyugati, valós demokrácia is fennmaradjon a jelen formájában. Mert hiába a szép demokratikus érétkek, szép szavak, ha nincs kaja, munka, akkor az emberek elmennek a szélsőségek felé. (és persze a populisták sem fogják az életüket megoldani, de ezt nem tudják.)
Szóval most nagyon össze kell kapni magát a világnak, főleg az Úniónak, a döntéshozóknak , az elitnek ki kell dugnia a fejét a homokból. Én bízom a legjobbakban, de a fenti évtizedes szorongásom a világpolitika miatt, bizonyítja, hogy az elmúlt években is sokszor hajszálon múlott, hogy nem esett el Franciaország vagy Olaszország és ha nem jönnek hatalmas társadalmi változások, politika szemléletváltás, akkor jönnek a kóklerek, akik csak fokozni fogják a problémát, az elszigetelődést és a rombolást.
antaltibor2 2020. 04. 05. 19:37
#5552

Az én technikám/taktikám nagyon egyszerű.
Amit félretettem állampapírban, tehát ft megtakarítás, ahhoz nem nyúlok. (összmegtakarításom 25 százaláka)
Amit félretettem devizában, ahhoz sem nyúlok (összmegtakarításom 65 százaléka)
Takarékszámla (10 százalék, Ft)
Ami takarékszámlán van, azt átváltom Eur-ba még a héten.
Utána következő hónapokban a  jövedelmem kb. 30-40 százalékát havonta félreteszem (hisz karanténban túl sok kiadásom nincs és egyelőre szerencsére megvan a munkám):
Ha a forint 350 fölött van, amikor kapom a fizetést, akkor 100 százalék deviza megtakarítás.
Ha a forint 350 alatt lesz a hó elején, amikor jön a fizetés, akkor 50 százalék deviza és 50 százalék ft.
Lehet hogy valaki ezt forítva találná racionálisnak, de engem a tudat megnyugtat, ha a deviza kitettségem növelem, amíg a forint ennyire gyenge és bizonytalan mi lesz vlee. És forintban csak akkor bővítem a már meglévő, 35 százaélkos megtakarítási állományom, ha rendeződik a forint , addig pedig akár 362, akár 370, akár 380, mind megy EUR-USD-CHF-be és forintban nem teszek félre.
gambadoro 2020. 04. 05. 18:39
Előzmény: #5550  redi
#5551

nem 250
ez egy magas árfolyamos kényszervétel volt
350 már bukó benne erősen
redi 2020. 04. 05. 18:34
Előzmény: #5547  gambadoro
#5550
Szerintem itt már elég jól összeszedték a döntéshozatalhoz a pro és kontra érveket a többiek. A döntés meg nyilván rizikós mindenkinek.
Ha  ez még a 250 es euro, akkor olyan nagyon nem lesz rossz a helyzet még 350 nél sem
pndrdvd 2020. 04. 05. 18:28
Előzmény: #5548  redi
#5549
Vigyázz a héten meg lesz a 380 Ft egy euro ért ki mit mond/gondol?
redi 2020. 04. 05. 18:25
Előzmény: #5542  algore
#5548
jó hogy ezt így összefoglaltad! ezért nem látok esélyt a kamatemelésre én sem. A huf gyengülése meg majd úgyis másra lesz kenve
gambadoro 2020. 04. 05. 18:23
Előzmény: #5540  dt7
#5547

értem
de az ittenieket olvasva minek eladni ha tovább gyengül?
nahát ez a dilemma és a rizikó értem én
eddig úgy voltam vele hétfő reggel eladom most megint nem tudom...
redi 2020. 04. 05. 18:22
Előzmény: #5541  Drian875
#5546
Markánsabb kamatemelésre én sem számítanék. A kiszivárgott csomagjuk szerintem nem sokat ér, pláne a a különadókkal. Szóval eur esetében a pesszimista forgatókönyvedet látom esélyesebbnek.
redi 2020. 04. 05. 18:12
Előzmény: #5541  Drian875
#5545
Köszi a részletes elemzést!
"Ami zavar a charton, hogy nagyon erős, ilyenkor nem tud kiteljesedni egy széles korrekció, ami általános esetekben működik, hanem kis korrekciók jönnek, ez akár meg is lehetett."
lehet hogy  nem jó a gondolatom, de ezért vélem azt hogy talán az usd sem fog lejönni 320 ig, bár technikailag lejönne békeidőben.
A huf kapcsán én csak azért örülnék egy kisebb korrekciónak, mert még vennék a nagyobb gyengülés előtt. Hát őszintén szólva, bár számomra is egyértelmű volt az irány, nem gondoltam volna hogy még örülni fogok a 350-nek ha lesz.
Drian875
Drian875 2020. 04. 05. 17:52
Előzmény: #5542  algore
#5544
pontosan, ez a csapda, amibe navigálta magát a gazdaságpolitika, mindenképpen lövés lesz, gyomor, szív, vagy láb, lehet választani, egyik sem örömteli
redi 2020. 04. 05. 17:37
Előzmény: #5538  dt7
#5543
ez jó volt, tetszett :)
algore 2020. 04. 05. 17:25
#5542
szinte minden hsz-ben feljön a kamatemelés
nézzük mit is jelentene a forint erősödésen kívül a kamatemelés (a HUF tekintetében meg lett tárgyalva)
-a lakáshiteles tömegek hirtelen megugró törlesztőkkel szembesülnek (akkor amikor egyébként is elvesztették az állásukat, bérlőjüket stb)
egy egyébként is túlfütött lakáspiacon
-a vállalati hitelek esetén szintén, az egész gazdaságra egy ugrásszerűen növekvő költségemelkedés
-az egész kleptokrácia a havereknek juttatott MNB ingyenhitelekre épül, azokkal mi lesz kamatemelés után?
egy hitellel fűtött prociklikus (elvileg exportvezérelt) gazdaságról beszélünk
a kamatemelés nem lábonlövés lenne, hanem kard a szívbe
Drian875
Drian875 2020. 04. 05. 16:35
Előzmény: #5534  redi
#5541

USD/HUF, múlt pénteki gondolat (03.28):
https://1.bp.blogspot.com/-ey6Mt6W5H9I/Xoddi2Ld9QI/AAAAAAAASj4/3eirH1VtTVQc6gGx582zAIOXVLkPZXZbwCLcBGAsYHQ/s1600/zzzzz.PNG
.
USD/HUF: Itt van egy bollinger tető, ez fogja. Van egy bull flag, célára 363-365 (Tp6 lenne, a TP5 nem friss számolás, a 2014-ben "jósolt" célár), ha Elliottilag nézem, akkor lehet egy 4. hullám, ebben az esetben hétfő-kedd magasságában lejöhet 320-ig, de ha nem B megy fel, akkor bizony ez egy nagy 3. közepe, azaz nagy tér van felfelé.
Ha egy 5. megy felfelé az MNB reakció utáni leverés low-jától, akkor most egy 4/b-ben, vagy 5-ben vagyunk.
Ugyan így néz ki az EUR/HUF esetén is a kérdés.
Ami zavar a charton, hogy nagyon erős, ilyenkor nem tud kiteljesedni egy széles korrekció, ami általános esetekben működik, hanem kis korrekciók jönnek, ez akár meg is lehetett. Azaz a trend közepén vagyunk és ha nem is a látott sebességgel, de továbbra is haladhatunk felfelé.
Gondolat (optimista): EUR/HUF tetőt fog 370-373 körül és jön egy mélyebb korrekció, 358-360 környékére.
Pesszimista: 373 - 383 -400 nagyobb, mélyebb korrekció nélkül.
Az indikátorok kifeszültek, jó lenne egy megnyugvás, de jelen helyzetben, nagyobb tf-n 10-20 forint gyengülés beleférhet. Ha valami miatt egy kisebb pánik ismét kialakul a pénzpiacokon, akkor a gyorsabb és magasabbra jutó verziónak nagyobb esélye lesz.
Jó lenne egy markánsabb kamatemelés, most egyébként talán kisebbre lenne szükség, mint pár hónap múlva. Az a gyanúm, hogy ez nem fog bekövetkezni, a fiúk inkább behúzzák a seggüket és csöndben maradnak, várnak a csodára, ahogy eddig is tették. Egy jó húzással le tudnák építeni a carry trade ügyleteket és akkor komoly forinterősödés is jöhetne, persze annak reálgazdasági hatásával. Az elmúlt évek gazdaságpolitikája (incl. jegybanki) sikeresen benavigálta az országot és az MNB egy csapda helyzetbe, amiből nem nagyon van fájdalom nélküli kiút, erre pedig ráhúzták pluszba a felhatalmazási törvényt, ami nagyjából itthon senkit nem érdekel, külföldön azonban komolyan veszik, épp ezért áll az, amit Zsiday is mond, az árfolyam nem pusztán jegybanki, gazdasági kérdés most, hanem politikai. Volt már, amikor jól érezte Orbán a veszélyt is meghátrált, lehet bekövetkezik, de ehhez nem külföldi nyomás kell, hanem a szavazótáborból érkező jelzés. Vajon maradt még gondolkodó, gazdasági szakember a nyájban?

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek