Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 05. 09:53
Előzmény: #5499  antaltibor2
#5500
Azert ezen csamcsog mindenki, mert egyreszt nem inflaciokoveto, masreszt beletereltek egy durva mennyisegu megtakaritast, harmadreszt pedig egy folyamatnak teljesen mas szakaszaban jott elo,igy mas is a celja. De eleg,, ha azt figyelembe veszed, hogy nem koveti az inflat, maris rajossz, hogy mi a baj vele. Persze amig rgy full kamu inflaciot mond be a Matol.. bocs, a KSH, addig a Pmapok is netto penzegetesek a megtakaritok szamara. 
antaltibor2 2020. 04. 05. 09:34
Előzmény: #5497  franc0
#5499

Miért pont mindenki a MÁP Pluszon csámcsog?
A prémium állampapírnak legalább akkora kamata volt és volt rajta reálhozam és még se ölte meg a hozamát az eső forint (2014-2019 között például)
antaltibor2 2020. 04. 05. 09:32
#5498

Ez kevés lesz (mármint az a szcenárió amit te vázoltál) nekem illetve sok középrétegbeli barátomnak/kollegámnak is. És lehet hogy a szavazóbázis egy része alulképzett illetve inaktív nyugdíjas, de van egy jelentős rész is, aki megszokta a Jó(jobb)létet, azt hogy utazik, fogyaszt, szerintem ezzel rohadtul elszámolják most magukat. (ha hagyják elszaladni a forintot).
Ráadásul a fideszes nagyuraknak sem jó ha romlik a forint egy ponton túl, hisz az ő vagyonunk egy része is abban van. (egy része)
franc0 2020. 04. 05. 09:25
Előzmény: #5496  antaltibor2
#5497
Ne haragudj, de te melyik országban éltél az elmúlt 10 évben?
Ki nem látta ezt előre, az devizaadósság leépítés és a MÁP+ után? 
Nekem már tavaly tavasszal 325-nél mondta egy fideszes körökre messziről rálátó építési vállalkozó, hogy jönni fog a 360 idén. 
Minden a terv szerint megy.
Teljesen naív vagy, egy ilyen mentalitású kormány nem akarja, hogy a nép jól éljen. Épp csak annyit enged a gyeplőt, hogy ne legyen forradalom. És ennyi.
antaltibor2 2020. 04. 05. 09:16
#5496

És ne értsétek félre, abszolút negatívan ítélem meg én is a kormányt, az unortodoxiát, azt, hogy nincs jogbiztonság, hogy a nagy nehezen megkeresett pénzemért folyton aggódnom kell hogy elértéktelenedik, de a kérdésem az, hogy SZERINTETEK hülyék?
Már 340-nél is meg akarták fogni békeidőben a forintot, látszik, hogy most is meg akarják. Tehát miért feltételezitek a kormányról, hogy éhséglázadást, robogó inflációt, szemmel láthatóan széteső gazdaságot akar a választások előtt, ahelyett hogy lenne egy status quo, a haverok zsebe tele, únióval egy elfogadható kapcsolat, huza vona és stagnáló forint.
Tehát miért akarnák szétcseszni, ami nyikorogva ugyan, de működik? (mert a 400-450 es árfolyam egyenlő a szétcsesződéssel) . Ezt feltételezitek róluk, mármint a kormányról?
Ez a kulcskérdés, nem a technikai elemzés.
antaltibor2 2020. 04. 05. 09:08
Előzmény: #5493  Drian875
#5495

Drian, technikailag igazad van, de a 400-450 azzal egyenlő hogy Halott az ország, robog az infláció.
Azt ugye te sem gondolod hogy ezt hagynák és ne lenne rohamtempóban kamatemelés?
A másik: a technikai elemzés mutatta a 2008-as válság utáni felpattanást ? nyilván nem
antaltibor2 2020. 04. 05. 09:06
#5494

De miért csinálják ezt? Ez a kérdésem.
Haverok zsebe már tele, a népszerűségek jó, nem lehetne most egy kicsit konszolidálni, finomítani a retorikán, szép lassan közelíteni az ortodox/normál eszközök közé? Ha konszolidálná Viktor a viszonyát az Únióval, a piaci szereplőkkel, abból semmi hátránya nem lenne, sőt, nem fenyegetné összedőlő gazdaság, menekülő tőke, munkahelyek, zuhanó Forint.
Kérdésem az, miért csinálja? Csak előnye származna a hatalomnak a fentiekből, és akkor a figyelem is elmenne magyarországról.
Drian875
Drian875 2020. 04. 05. 07:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#5493
Ne foglalkozz vele én sem tetszem, van egy-két ember, aki hivatalból, vagy csak önszorgalomból más véleményen van politikailag. Utálom a politikusokat, oldaltól függetlenül, mert láttam a háttérben mit csinálnak. A mostani generációnál csak az váltja ki belőlem a dühöt, hogy szétcseszték az országot, a gazdaságot, olyan csapdába lavirozták magukat, mely a kisembereknek fog fájni. A 2008-as válságnál sokan a fejünkhöz vágták, ha látható volt előre, miért nem szóltunk? Most szóltunk, jó előre. Mennyire látszott?
Nagyon, íme :"Válság esetén 300 feletti USD és 400 feletti EUR verziókat mutattak a grafikonok nagy timeframen, lassan ideje lesz újra figyelni a deviza piacokat, mert hatalmas mozgások jöhetnek. FIGYELEM! A fenti árak csak lehetőségek, lehet két-három év mire eléri és jelenleg kisebb tf még nem támasztja alá." Az idézet 2014 januárjából van.Igen, nagyon sok munka és tanulás, az eredmény most látszik világosan. Vírus ide, vagy oda, de a részvény, index piacok esésére is ott volt a figyelmeztetés decemberben, ahogy az olaj esésére is, ez van, nem tévedhetetlen a technikai elemzés és én sem, most azonban nagyon szerettem volna, ha tévedek.
.
EUR/HUF: 371-373 a következő zóna, ha nem nyúlik túl és megfogja, akkor lehet egy korrekció. pontosan nem néztem, így most egy tipp 358-360 környékére. Utána sajnos 400 körüli szintek reálisak. Gyorsan megy a piac és régen elemeztem, így nem olyan alaposak a számok, mint az április 28-ai forint elképzelés. A 450-et sem tartom kizártnak, de ahhoz látni kell a következő időszak mozgását.
.
USD/HUF (március 27,  long jelzést adtam): célszintek: https://1.bp.blogspot.com/-ey6Mt6W5H9I/Xoddi2Ld9QI/AAAAAAAASj4/3eirH1VtTVQc6gGx582zAIOXVLkPZXZbwCLcBGAsYHQ/s1600/zzzzz.PNG
A 350-es szint még a 2014-es elemzés utolsó célára, amit nem jelöltem a Tp(6): 363-365, bull flag célár.
.
Ritkán kereskedem a forintot, de védeni kell magunkat az aktuális bolondoktól (incl Matolcsy).  A termék és az irány nekem mindegy, ha kell longolom, ha kell shortolom, akár a forintot is.
Bár a forint gyengülésére való trade inkább csak részleges önvédelem, az árak a boltban ugyanúgy felfelé fognak menni, a sok öregembert, aki ledolgozta az életét és a kevés nyugdíjából akar megélni, annak fog igazán fájni a következő időszak.
Janku 2020. 04. 05. 07:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#5492
Nem találtam en sem frisset, igazából megnézném a kritikus szinteket , foleg felfelé, szerintem lefelé ez nem lesz aktuális egy darabig. 400 simán meglehet rövid tavon, a kérdés , hogy utána merre tovább es hogyan.
goldi 2020. 04. 05. 07:03
Törölt hozzászólás
#5491
goldi 2020. 04. 05. 06:58
Törölt hozzászólás
#5490
Janku 2020. 04. 05. 06:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#5489
Tudnál adni egy linket ahol van frissebb EUR /HUF technikai elemzés? 
goldi 2020. 04. 05. 06:43
Törölt hozzászólás
#5488
gambadoro 2020. 04. 05. 00:23
Előzmény: #5486  redi
#5487

persze én ezt tudom
csak érdeklődőm ki mit gondol
valahogy úgy érzem most lesz benne erősödés amikor vissza lehet venni
de ennyi
redi 2020. 04. 05. 00:10
Előzmény: #5485  gambadoro
#5486
Ugyan nem tőlem kérdezted, de azért írok néhány gondolatot. Konkrét választ senki nem fog adni, hogy ekkor add el vagy vedd vissza az eur-t. Nem azért mert nem akar , hanem mert senki nem tudja pontosan mi lesz. Ez nem egy békebeli helyzet ahol könnyebben elemezhetők a chartok. Goldi nagyon jó dolgokat mondott amúgy szerintem.
gambadoro 2020. 04. 04. 21:13
Előzmény: #5484  Drian875
#5485
akkor elég ha hétfőn a fele eurómat váltom forintra?
Drian875
Drian875 2020. 04. 04. 21:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#5484

Indokolja.
Mert a kockázat része a politikai kockázat is és ezt most rendesen futjuk. Tetszik vagy nem, a piac ítélete várható volt, ennyi elcseszett év után, az első válság megérkezésekor ki számított forint erőre?
Évek óta ott lebegett a charton a forint gyengülése és igen, a 400 forintos ár is és ha nem fogjuk meg, akkor ennél magasabb is, tudtuk, írtuk, hogy racionálisan egy válságban következhet be, a válság elindult.
Argentína, Törökország hasonlóság, mikor leírtuk  kaptunk érte, hogy ez nem az, DE sajnos az.
Lehet rajta változtatni, sőt az ország érdekében kellene is, de nem fogunk, pedig most az egyszer tényleg szeretném, hogy ne legyen igazam!
Az "old school" működik, az illiberalizmus nem.
LSL1337 2020. 04. 04. 20:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#5483
van az elliot-os csávó, nem emlékszem a nevére, de az ő chartjain már májusban! ott voltak erre célárak...
goldi 2020. 04. 04. 20:46
Törölt hozzászólás
#5482
LSL1337 2020. 04. 04. 19:45
Előzmény: #5475  antaltibor2
#5481
haha.
olvasd el a topic augusztusi post-jait, amikor a 330-on lőttünk át.
Ugyan ez ment, soha nem lesz itt 360, aki 400-at leírja az meg egyenesen idióta.
ehhez képest egyikhez sem kellett sokat aludni.
És akkor még a covid-ról szó sem volt.
Senki nem tudja, hogy mennyi lehet, de ha ránézel egy D1 chart-ra, akkor  nekem nehogymár valaki berajzoljon egy törést, és visszamegyünk 300-ra.
ott van elrettentésnek a török D1 az elmúlt 4-5 évből. Magyarország 1 hete már hivatalosan IS diktatúra.
Ott a piacnak van véleménye a devizáról. Bele se gondolok mi lenne itt, ha nem ömlene brüsszelből a pénz...

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek