Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 04. 14:41
Előzmény: #5459  Törölt felhasználó
#5460
Az EU euróban küldte a pénzt. A forint mit ad isten épp most kezdett el gyengülni.
vagyis
A forintgyengüléssel a magyar állam még nagyobb összeget kapott forintban,amit most átváltanak majd.
és Gulyás azt nyilatkozza,h spekulációs támadás áll mögötte.
csak nehogy a magyar állam legyen az a spekuláns még a végén...
Törölt felhasználó 2020. 04. 04. 14:39
#5459
még valami.
A Portfolio számításai szerint az elmúlt napokban 304 millió eurónyi, mintegy 108 milliárd forintnyi EU-támogatást utalt át Magyarországnak az Európai Bizottság és ugyanennyit fog még a következő két hétben is, hogy ezzel a likviditással is segítse itthon a koronavírus elleni küzdelmet. Fontos, hogy ez a bő 200 milliárd forint nem plusz pénz, hanem pár hónappal előrehozott kifizetés, de van egy ezen felül nem visszafizetendő EU-s pénz tétel is legalább 280 milliárd forint értékben. És mindez csak a kezdet: további több milliárd eurónyi mozgásteret is megteremtett a Bizottság a magyar kormánynak az EU-pénzek itthoni felhasználásában, hogy a koronavírus elleni küzdelmet rugalmasan segítse. Azt tehát nem lehet mondani, hogy a válsághelyzetben nem segít Brüsszel, azt viszont igen, hogy éppen most üt vissza az a stratégia, amiért eddig vertük a mellünket. Ez egyébként nem egyedi: 13 másik tagállam ugyanígy járt.
Törölt felhasználó 2020. 04. 04. 14:38
Előzmény: #5456  Janku
#5458
ez totális önkényuralom. az állam forrást von el az egyébként forráshiánnyal küszködő önkoriktól, így azok nem lezsnek képesk ellátni a védekezési feladatukat esetleg, vagy mást sem.
lehet az is,hogy el tudják látni,de az állam mondja meg,hogyan költhetik el. ez is önkény.
a párttámogatás elvonás egyértelmű önkény, hiszen az a pénzmennyiség a pártoknak életbevágóan fontos, viszont az állami forrásokhoz képest elenyésző. nyugodtan meghagyhatták volna. így viszont korlátozzák a demokráciát feketén-fehéren,h az ellenzékieket ellehetetlenítik pénzügyileg.
Janku 2020. 04. 04. 13:32
Előzmény: #5456  Janku
#5457
Ezekből az új tervekből , bank , múlti , partok, gépjármű adó stb lesz 600 milliárd kb..
Eddig elvertek kb 300 milliárdot , akkor lehet számolni az mire eleg ,.
Janku 2020. 04. 04. 13:22
#5456
Mit szóltok az új bejelentésekhez?
Nekem azért van benne kettő politikai döntés is, egyik a partok költségvetésének relézése a másik az önkormányzati gépjármű adok elvétele !
Ha annyira nagyvonalúak akartak volna lenni miért nem a képviselők , miniszterek, államtitkárok es egyéb magas szintű miniszteri dolgozok fizetését felezik meg?
Erre hétfőn mit lep a forint ? 
Pedro_amigo 2020. 04. 04. 12:28
Előzmény: #5454  traderszaki
#5455
 Hát igen, de jelen helyzetben ugyebár ezt a múltba merengést cseszhetem. Tanulni lehet belőle de most nem megoldás ha most váltok.
traderszaki 2020. 04. 03. 21:38
Előzmény: #5452  Pedro_amigo
#5454
ezrt kell külföldi számlán euróban tartani a pénzt és azzal kereskedni. Magam évek óta csinálom. Cashem fele euróban van kb 260ról..amikor van nyerő utalom haza és váltom le. Most a márciusi 10k euró fogom leváltani jövő héten...
wawa1 2020. 04. 03. 20:48
Törölt hozzászólás
#5453
Pedro_amigo 2020. 04. 03. 20:45
#5452
Jó, biztos szerepelt már az előző  hozzászólásokban, és volt kérdezve, de mégis kérdezném: most mit csináljon aki főleg forint megtakarításokban ül, likvid cash-ben? Deviza menekítésről lecsúsztunk, ingatlanok nem estek annyit (lehet nem is fognak és odamenekítik sokan), meg oda kell egy minimum összeg ... Magam részéről jobbat nem találtam ki mint jövő keddet megvárni, bejelentésekre hátha erősödik kicsit HUF vissza aztán EUR - USD diverzifikációs vétel...
Pedro_amigo 2020. 04. 03. 20:39
Előzmény: #5426  antaltibor2
#5451
rég ideje lenne, hogy sok ember , társadalom visszafogja magát... talán lesz egy kis változás...
Pedro_amigo 2020. 04. 03. 20:37
Előzmény: #5424  Törölt felhasználó
#5450

Én csak azt nem értem az emberek ezen Magyarországon mit nem értenek. Napnál világosabb az egész. Sokat éltem Ausztriában, nem egy minta állam egyenlőségileg meg civil társadalom szempontjából, de azért jó az összehasonlítás Magyarországgal mert közvetlen a szomszédban van és mégis ég és Föld. Gyakran kérdezték ismerősök: De ott mégis mi más mikor ha kimennek ugyanazokat a dolgokat látják mint itt, meg azt látják senki nem töri össze magát, mégis  gazdagabb minden. Sokszor nem tudtam nekik elmagyarázni, hogy egyszerűen a morál, az etika, a felfogás, a civil gondolkodás más. Az, hogy egy társasházban ott mered lezárás nélkül hagyni a biciklid a biciklitárolóban mert tudod, hogy nem lopják el. Nem azért nem lopja el a szomszéd mert fél a lebukástól , hanem mert tudja ha ő nem lopja el számíthat arra hogy más se tegye az övével. Nem éri meg neki ez a pár euró. Millió példa... van teljesen lentről. Lényeg: Morál. Morál és számonkérhetőség. ... Hogy is mondta Adam Smith a társadalmi morálról? Ez a kapitalizmus alapja.... na ez az ami itt nincs, és amíg a fejekben nem születik meg a rend, addig itt nem is lesz fejlődés.... ezerszer le lett már írva...sajnos :((( mindegy , így is sok szép dolog van itt és végül is nem Kambodzsa (még) Csak kár mert 30 éve nagy reményekkel indultunk és a világgazdaságra sem lehetett panasz, volt szép két évtized, csak magunknak köszönhetjük hogy ide jutottunk...
https://index.hu/velemeny/jegyzet/feltud070321/
10 évente ezt elő szokták venni aztán minden megy tovább...
kukacponthu 2020. 04. 03. 19:48
Előzmény: #5442  antaltibor2
#5449
Csak szolok, egy tobb 1000 eves kulturat ocsarolsz, akik feltalaltak ezt es azt...mi meg kolbaszt eszunk, amit abba toltunk, amiben meg nehany oraval azelott, az adott allat belsara csordogalt...
yooio 2020. 04. 03. 19:35
#5448
Ezt sokaig csinaljak a map + penzek megmozdulnsk a lakossag elkezd eurot venni es bedontik a francba. Trukkozget itt az mnb az 1 hetes eszkozevel, amit 1 het alatt el tud tuntetni ha epp ugy tartja kedve. Addig jarnak pofonert, meg meg nem ba....(verik) oket. 
wawa1 2020. 04. 03. 19:22
Törölt hozzászólás
#5447
antaltibor2 2020. 04. 03. 18:28
Előzmény: #5445  Janku
#5446

Egészségükre, de ez senkit sem jogosít arra fel, hogy szétcsessze a bolygót/emberiséget járványokkal.
Antiszemitizmust mindenáron kerülni kell és nem is a kínai/ázsiai kisembert akarom bántani, hanem a hatalmat, aki ehhez asszisztál.
Itt muszáj egyesült erővel fellépni, mert én hiába dühöngök a fórumon, senkit sem érdekel. Amerika, Németország, Anglia, Franciaország, Japán, Oroszország vezetőinek a figyelmét kell erre felhívni valahogy, mert a probléma gyökerét kell orvosolni , hogy ilyen ne fordulhasson elő soha többé.
Janku 2020. 04. 03. 18:24
Előzmény: #5444  antaltibor2
#5445
Az a baj ezeket nem csak Kínában eszik , Ázsia többi országában is , Vietnam es Indonézia is nagy fogyasztó deneverben meg hasonlóban ! 
Sok gusztustalan dolog van , lattam személyesen is, sokról azt se tudtam mi akar lenni.
antaltibor2 2020. 04. 03. 18:17
Előzmény: #5443  Janku
#5444

Erre mondom, hogy AZONNALI hatállyal mindenféle diplomáciai/kereskedelmi kapcsolatot fel kell mondani velük. Életveszély, amit csinálnak és ha erre nem reagálnak a kínán kívüli  nagyhatalmak, akkor mi lesz? Várjuk ölbe tett kézzel hogy 20,50 (jó esetben) vagy pár év múlva ránk szabaduljon egy ugyanilyen járvány?
Inkább őket kell le és elszigetelni, minden téren.
antaltibor2 2020. 04. 03. 18:08
#5442

A magyar politika és a HUF egy külön sztori, de most igazán a Kínaiakra vagyok rohadt pipa. Nagynehezen megúsztuk a SARS-ot, erre ezek az idióták ugyanazt folytatták és kígyót békával zabáltak.
Persze ennek megvan az oka, hogy miért futott fel ez az iparág és tegnap született erről egy jó cikk is az indexen, de ettől még nem vagyok kevésbé pipa a kínaiakra.
Ha meglátok egyet , harapni tudnék.
Először ellopták az iparunkat, elócsították a munkaerőt (persze ehhez kellett az európai vállalatok profitéhsége hogy odavitték a gyártást), most ellopják az egészségünket és a jövőnket. Életveszély, amit csinálnak, tehát a viágnak muszály nagyon határozottan fellépni ellenük és befenyíteni őket hogy minden gyártást elviszünk, kereskedelmi kapcs.ot megszüntetünk, ha nem számolják fel ezeket a húspiacokat.
Ez demagóg? Lehetetlen mert ezer szálon függünk tőlük? Lehet, de itt nincs szürke, itt csak fekete vagy fehér van. Nagyon oda kell nekik..........-ni hogy észhez térjenek.
antaltibor2 2020. 04. 03. 18:03
#5441
értelmes lecke helyett azt akartam írni hogy tanulságos

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek