Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
antaltibor2 2020. 04. 03. 18:03
#5440

Szerintem nem érdekel fenntartani minél tovább.
Én most arról beszéltem inkább, hogy világszinten nem egy rövid probléma, tehát 15 napos meghosszabbításoknak semmi realitása és értelme, hónapokról van szó.
Ez most tényleg nagyon odab*sz az emberiségnek és remélem hogy egy értelmes lecke lesz, hogy a kínaiak megrendszabályozzák legalább a húspiacokat. Ha nem, akkor nagyon brutál szankciókat kell tenni, mert tönkreteszik a világot
Janku 2020. 04. 03. 17:50
Előzmény: #5435  antaltibor2
#5439
Orbánnak nem az az érdeke , hogy minek tovább maradjon fel a veszélyhelyzet ? Addig egyedül azt csinál amit akar,külföldiek értelmezik a jövő heti parlamenti törvényeket .
Nagy részének semmi köze a járvány hoz , pl smith maria alapítványai támogatása , liget project, egyházi ingyenes ingatlanok , 2 új kikötő a rokonoknak stb.,
antaltibor2 2020. 04. 03. 17:48
#5438

Megtaláltam az eredeti cikket, de nem engedi belinkelni.
De a lényeg, hogy ahogy ütik most a forintot, nem vagyok egyelőre rövid távon túl optimista
antaltibor2 2020. 04. 03. 17:48
#5437

antaltibor2 2020. 04. 03. 17:45
#5436
És ha google-ba beírom hogy reuters currencies Forint 340, miért nincs meg a cikk? nem találom az eredetit, ami az erősödésről szól
antaltibor2 2020. 04. 03. 17:35
#5435

és ismétlem, egyértelmű, utánaolvastam, (nem vagyok vírusszakértő, de sajnos végignyaltam a angolszász szakirodalmat, plusz józan parasztiész...
Ezen rohadt lassan leszünk túl, 4-8 hónap mire a karantén lazítható és ha lazítunk, akkor is max lassan lehet, mert ha nincs expanzív tesztelés, elkülönítés, jöhet a második hullám.
antaltibor2 2020. 04. 03. 17:29
#5434
Most miért kezdték megint így ütni a forintot?
wawa1 2020. 04. 03. 12:20
Törölt hozzászólás
#5433
Janku 2020. 04. 03. 10:16
#5431
Olvastam ezeket az új terveket , milyen új munkahelyeket akarnak teremteni?
Az ok , hogy emlegeti Sorost aki mindent meg akar venni most nálunk es Brüsszelt , de van valami a sok kisnyugdíjas es munkanélküli es szegeny emberekről ?
Lehet hülye vagyok de szerintem a nagy gazdasági mentőcsomag is főleg Mészáros Lőrinc es a NER embereit fogja megmenteni majd elsősorban !
Piac úgyis hamar eldönti a kérdést !
gambadoro 2020. 04. 03. 09:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#5430

Üdv
Ahogyan ígértem, önkritikát gyakorolok. Úgy tűnik igazad volt. Bár azért hozzáteszem, ha nincs a vírus, a hír, akkor, ki tudja, mi történik.
Ezek szerint azt mondod, most sem érdemes eurót eladni és pár hét, hónap múlva korrekció után visszavenni? Köszönöm
thomasss
thomasss 2020. 04. 02. 20:08
Előzmény: #5419  antaltibor2
#5429
Tudnod kell h anno a 60as 70as években kiváltság és kuriózum volt ( még a nagy nyugaton is)  repülőzni. 
Baj azzal lett h már 9ezerét elmehettél Londonba v Madridba!! az melyik légitarsaságnak éri meg???  boldog boldogtalan röpködött , a kerozin meg megette a  bolygót!!!... 
remélem ez a vìrus legalabb arra jo lesz h drágìtják es ezáltal ritkìtják a légijáratokat.....!!    magánvélemény
Tapasz01 2020. 04. 02. 19:01
Előzmény: #5426  antaltibor2
#5428
Szia! Szerintem ne foglalkozz azzal, amit a mediában hallasz. Csináld azt, tedd azt, amit megtehetsz, utazz, ha van rá lehetőséged, ne hallgass senkire. Élvezd az életet, amíg egészséges vagy. Akik osztják az észt, sokszor pont ők csinálják az ellenkezőjét, mint amit hirdetnek (itt nem a PF fórumozóira gondolok). Gondolj arra, hogy te nem utazol, de eddig több százmillió kínai és indiai turista utazgatott, ugy hogy leszarta a környezetét. A világ sok szegényével kapcsolatban pedig inkább nem nyilatkozom, legyen annyi, hogy azért toszni mindegyik szeret, leszarva azt, hogy mi lesz az utódaival, meg az országgal, ahol él.
antaltibor2 2020. 04. 02. 18:26
#5427

antaltibor2 2020. 04. 02. 18:20
Előzmény: #5424  Törölt felhasználó
#5426
Xenosz, nagyon köszi a hosszú leírást és igazad is van, de amúgy az én leírásomban, felkiáltásomban szándékosan kerülni akartam a hazai politikát, a magyar specifikus dolgokat (kontra USA, Japján, Svájc), hanem azt feszegettem, hogy maga a föld bolygó,  az erőforrásaink egyálatlán engedik e, hogy "jobban " éljünk, vagy annak az ideje jött el, hogy mindenki visszafogja magát a járvány után is.
Kolyok
Kolyok 2020. 04. 02. 14:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#5425
És tudod miért wawa mert kuszaszemű indiánunk teleszart gatyával úgy fogja felvinni a kamatot mint a huzat...
Törölt felhasználó 2020. 04. 02. 14:49
Előzmény: #5419  antaltibor2
#5424

OFF
csatlakozom bubuhoz. :)
Ahhoz olyna helyre kellett volna születned, vagy vándorolnod, hogy ezt megélhesd. 
Emberiség szintű összefogás sztem nem létezik. Vannak régiók, országok,ahol jobban műkődik a szolidáris  társadalom és a magas szintű moralitás az alapja,hogy ne kizsákmányoló, hanem egymást segítőek legyenek a szereplők benne   ,de sok országban ez nem igazán létezik. Ott inkább a farkastörvények uralkodnak. Aki felül van kihasználja azokat, akik lenn vannak. Az emberek a saját érdekeiket nézik inkább a közös helyett és az alapvető erkölcsi normák is zavarosabbak. Magyarország is utóbbi táborhoz tartozik egyelőre.
Az,hogy ez annyira nem nyílvánvaló pld nálunk, annak az az oka hogy ezen országok polgárai nem beszélnek erről  őszíntén, elfogadják azokat a normákat, amiket örököltek, hiszen mit is tehetnének? Gondolják és inkább alkalmazkodnak. Ez alapvetően meghatározza egy ország gazdasági fejlődésének lehetőségét is hosszabb távon. 
Egy nyugat európai ,vagy amerikai , vagy japán polgár lehetőségei azért ilyen magasak, mert az elődeik lefektették számukra az alapokat, nem élték fel a vagyont, amit megtermeltek, ráadásul a gazdasági fejlettségük ,hatékonyságuk is egyre mnagasabb, mivel a rátermettség , az alkalmasság számít a szakterületeken és nem az,hogy kinek a kicsodája vagy, ahogy pld itt nálunk műkődik sok esetben. 
Aki jobb ,igazságosabb életre vágyik az költözzön olan helyre, ahol ezt biztosítják számára. Nekem ez a véleményem.
Az,hogy a polgárok ragaszkodnak ahhoz a helyhez ,ahol születtek még akkor is,ha ennek különös előnyét nem érzik az inkább a megszokás miatt lehet, illetve annak, hogy erősen be vannak ágyazva a rokonság, a kapcsolatok által és azt nem szívesen adják fel. Leélik az életüket a mikrokörnyezetük lombikjában, ami tompítja azt,hogy maga az állam nem tekint a polgáraira egyenrangú félként, hanem alattvalóként kezeli őket.
Ez a norma a társadalmon belül is érvényesül. Az emberek is egymást konkurensként látják,akihez képest lenn, vagy fenn vagyok. Ez a magyar társadalmi feudalizmus 2020-ban. 
Egy civilizáltabb országban ez a hierarchisztikus gondolkodás sokkal kevésbé van meg és nagyobb a társadalmi szolidarítás is. Aki keményen dolgozik az jobban megvan becsülve anyagilag is  mindegy milyen szinten teszi. Nálunk az emberek törekszenek arra,hogy a társadalmi státusz minél magasabb legyen ,mert ez a fő rangsorolási elv. Ezért van az,hogy Te egész életedben gürizhetsz,de senki nem fog érte megbecsülni anygailag ezért jobban. Az számít mennyi a pénzed és miylen a társadalmi pozíciód az kevéssé számít,hogy éred el és nálunk a kapcsolati rendszer el is dönti,hogy mik a lehetőségeid nagyrészt. 
Se seri se száma akár kamu munkahelyeknek, ahol az ismerős ajánlása alapján kerülhetsz be és nem az alkalmasság miatt. Ezért aztán így is működnek nálunk a dolgok. Bürokratikusan ,nem logikusan, nem hatékonyan, nem ésszerűen,ezért az ország hatékonysága is ilyen lesz.
Drian875
Drian875 2020. 04. 02. 14:31
Előzmény: #5419  antaltibor2
#5423

Ne a külső kalandot, hanem a belsőt keresd, ha ott megleled, akkor nem kell elutazni messzire, hogy jól érezd majd magad! Keresd a jelenlegi helyzetben a jót, vagy azt amit ki lehet hozni belőle. Én erre biztatom a gyerekeket is. Az egyik elhatározta, hogy mire visszamehet a suliba úgy megerősödik, hogy nem fognak ráismerni, minden nap edz, nyomja a fekvőket, meg a többi gyakorlatot.
A fogyasztói társadalom arra ösztökél, hogy vásárolj, vegyél újabb és újabb dolgokat, mert attól leszel jobb, kiemelkedő, érzed magad jobban, miközben a külsőségek mellett a belső egy stresszlabdává válik.
A karantén egy lehetőség, együtt lehet a család, ha jól működik nem mentek egymás idegeire, ha rosszul, akkor esélyes, hogy eddig sem működött.
Fókuszálj a jóra, a lehetőségekre, akkor a lelked is jobb lesz!
Törölt felhasználó 2020. 04. 02. 14:14
Előzmény: #5421  Törölt felhasználó
#5422
42 éves 3 gyerekes vidéken nevelkedett vagyok, aki szeretne az életben sokmindent kipróbálni és itt most nem a távoli tájakra gondolok.
Törölt felhasználó 2020. 04. 02. 14:10
Előzmény: #5419  antaltibor2
#5421
Napóleoni háborúk után, nálunk szabadságharc után is volt jó hosszú idő, amikor jó volt minden, majd jött a Nagy háború. Előtte is voltak hosszabb időszakok (az átlagéletkorhoz képest), amikor egy generáció problémamentesen élt és pont ez vezetett egy eskalált szituációhoz.
Nem hinném, hogy tudnál elszigetelten élni egy erdő szélén.
Orvostudományra szükséged lesz, nem kell részleteznem. Oktatásra is, hisz kiköltözöl és elkezdessz gondolkozni, hogy hogyan tartósítsd a vaddisznót, termelj háztájit, beföttet, gyárts magadnak bútort. Ez most is így van.
Aki ezekben a dolgokban meglátja a szépséget annak nem kell keresztül kasul járnia a világot, mert ez lesz a következménye, amit most látunk épp.
Aki az elmúlt időkben sokat utazott, az szerintem valamilyen hiánypotló magatartást végzett, illetve, mint jó magam is ment egy kicsit a main stream után. Bizzunk benne, hogy a main stream most nem ez lesz és akkor jól fogod érezni magad.
Érdemes megnézni, de lehet már láttad az Élet szép című filmet, ajánlom.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek