Topiknyitó: Portfolio 2014. 02. 05. 17:06

Kiábrándultság miatt nem fáj a nyugdíjvagyon államosítása  

Ugrás a cikkhez
A héten meghatározó eseményre került sor Lengyelországban, az államhoz most került vissza a nyugdíjvagyon fele, amely a tavaly elfogadott nyugdíjreform fontos eleme. Az 1999-es nyugdíjreform visszafordítására azért kerülhetett sor egyesek szerint,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=195020
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 03. 02. 10:48
Törölt hozzászólás
#120
Törölt felhasználó 2014. 03. 02. 09:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#119
"A másik oldalon, meg ha jól olvastad, amit írtam, én nem is számítok semmiféle nyugdíjjal."

Te össze-vissza irkáltál mindent és annak az ellenkezőjét is.
Leírtad hogy nem jó a tőkefedezeti rendszer, hanem tökét kellene gyűjteni a nyugdíjas időkre (az a tőkefedezeti rendszer).
Leírtad hogy nem az állam feladata a nyugdíj, annak csak segély szerepe kell hogy legyen, de ne legyen magánnyugdíj, viszont az emberek nem képesek gondoskodni a nyugdíjukról.
Szerintem csak mondatokat raktál egymás mellé, attól függetlenül hogy így van értelme vagy nincs.
Törölt felhasználó 2014. 03. 02. 09:10
Törölt hozzászólás
#118
Törölt felhasználó 2014. 03. 02. 08:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#117
Inkább gyakorold a fűnyírást, mert ha el is hiszed azt amivel itt hergeled a jó népet akkor szükséged lesz rá. Gyanítom akik most legjobban fossák az "állam jó gazda" politbüró dumát lesznek majd a leghangosabb hőbörgők akik neki kezdenek majd vinnyogni hogy nem lesz nyögdíjuk.
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 20:01
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#116
Én meg azt látom nála, hogy a Fideszes szélkakas valami skizofrénia szerűséget okozott a gondolkodásában, egy felől még tartja a jobboldali attitűdöt, lásd a munkanélküliségről alkotott véleménye, más felől már önzőnek próbálja beállítani azt az elvet, hogy aki többet fizetett be, többet is kapjon, valamint a nyugdíjról eléggé markáns baloldali véleményt alkot. Mindez a jobbos és szélsőbalos attitűd kb. mondatonként változik nála.
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 18:41
Törölt hozzászólás
#115
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 18:40
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#114
Rosszabb a helyzet szegénynél. Fel sem fogja, hogy össze-vissza beszél. Egy bekezdésben két egymást követő mondattal szemrebbenés nélkül állít egymásnak ellentmondó dolgokat:

"Az állami nyugdíj erkölcsi szempontból is megindokolható sokkal jobban, mint az önző egyéni érdekeket képviselő sajátszámlás rendszer. Nem a takarékosság ellen vagyok, de a nyugdíjáról mindenkinek maga kell gondoskodnia."
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 18:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#113
Ne haragudj de most olyan dolgokat írtál, hogy szerintem felesleges megpróbálni meggyőzni.
Nem fogadod el a válságot, munkanélküliséget, szerinted nem a nyugdíjak biztosítják a nyugdíjasok megélhetését stb.
Nem tudom hol élsz, de nagyon kivételes és szerencsés helyzetben lehetsz.

Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 18:31
Törölt hozzászólás
#112
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 18:16
Törölt hozzászólás
#111
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 18:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#110
"Nem, mert ebben nem gondoskodnak magukról"

A jelenlegi rendszernek ez a lényeg. Nem magadról gondoskodsz, hanem a mostani nyugdíjasokról.

Amit leírtál az a tőkefedezeti rendszer.
Félreteszel amíg dolgozol. Ez a tőke áll rendelkezésedre nyugdíjba vonulásodkor.
A felosztó-kirovó rendszerben nincs ilyen tőke, amit most felreteszel (befizetsz) azt azonnal elköltik (kifizetik a jelenlegi nyugdíjakat).
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 17:44
Törölt hozzászólás
#109
Phylaxa 2014. 03. 01. 15:32
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#108
" Szerintem más lenne az emberek hozzáállása is ha tudná /látna az egyenleget/ hogy ez az ő nyugdíja.
Ez az összeg volt meg, ezt látták az MNYP-sek. "

Korrekt.Minden évben ki kellene küldeni egy tájékoztatót, amibe részletezve van, hogyan áll. Miért nem csinálják?

Kilépni nem lehet az államiból, mert az a biztonság. De mellette nyugodtan beadhatja mnyp-be, forgathatja maga, stb.

Azt hiszem az nem világos pár ember számára, hogy a lakosság 10%-a hiába takarékoskodik (ez egyébként a jövedelmekből jön), ha a többi 90% nem tud. Egyszerűen nincs annyi jövedelme, hogy ezt megtehesse. Azt mondondjátok páran, hogy legyen csak magán rendszer. Nos én úgy gondolom, hogy a lakosság 60%-a semmit sem kapna, mert nem tudna annyit betenni. Kb 30% kapna valamit ami kevés lenne majd neki, 10 % pedig nagyon jól meglenne. EZt a hasamra ütöttem és úgy mondom. Mindez azt feltételezve, hogy a magánpénztárak tökéletesen működnek. Szerinted milyen utcakép fogadna amikor kinéznél az ablakodon? Kimennél egyáltalán? Az állam feladata, hogy ez ne következzen be. Az államot kell jól működtetni ezekben a kategóriákban.
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 15:12
Előzmény: #106  Phylaxa
#107
saját maga is csinálhat felosztó-kirovó rendszert.
A család kilép a nyugdíjrendszerből, ö a megtakarítását átadja a "nyugdíjas" szüleinek és nem félre teszi. Őt nyugdíjas korában ugyanígy eltartja a gyereke.

Gondold végig:
- Ha neki nincs munkája a szüleinek sem lesz nyugdíja mindegy hogy ők rendesen ellátták a saját szüleiket nyugdíjjal.
- Mi történik ha valakinek csak 1 gyereke van (korfa). Mindkét szülő nyugdíját neki kell fizetni.
- Ha ö nem takarékoskodik eleget (fekete munka, járulék nélkül) a szüleinek lesz kevesebb nyugdíja, neki mindegy mert úgyis az számít majd a gyereke mennyit takarékoskodik.

Tudod milyen sok embertől hallom, hogy minek fizessen járulékot, úgysem lesz nyugdíja. Szerintem más lenne az emberek hozzáállása is ha tudná /látna az egyenleget/ hogy ez az ő nyugdíja.
Ez az összeg volt meg, ezt látták az MNYP-sek.

Phylaxa 2014. 03. 01. 14:52
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
Szerintem arra gondolt, hogy maga csinálná. Nem csöbörből vödörbe. Bocs, hogy beleszóltam!
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 13:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#105

" Nem értenek hozzá, hisz ha értenének, akkor nem is akarnának nyugdíjat, mert maguk gondoskodnának magukról."

Nem ez a tőkefedezeti rendszer ? Akkor most mégis ezt tartod jónak ?
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 13:41
Törölt hozzászólás
#104
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 13:29
Törölt hozzászólás
#103
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 13:17
Törölt hozzászólás
#102
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 12:02
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#101
bocs pontatlan voltam:
..legalább 3-4%-os GDP növekedés ÉVENTE...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek