Topiknyitó: Portfolio 2014. 02. 05. 17:06

Kiábrándultság miatt nem fáj a nyugdíjvagyon államosítása  

Ugrás a cikkhez
A héten meghatározó eseményre került sor Lengyelországban, az államhoz most került vissza a nyugdíjvagyon fele, amely a tavaly elfogadott nyugdíjreform fontos eleme. Az 1999-es nyugdíjreform visszafordítására azért kerülhetett sor egyesek szerint,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=195020
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 09:15
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
ja, és a 10%-ot is csökkentheted 2014-töl.
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 09:14
Előzmény: #78  Phylaxa
#79
"Akkor járulékot kell emelni."

Minél nagyobb a válság, annál jobban emelnéd a járulékot ? Szinte független a kapott nyugdíj a befizetett járuléktól ?

Most szüntették meg a munkáltatók által fizetett 24% nyugdíjjárulékot.
Én ezért írtam hogy szerintem ez így nem marad működőképes
Phylaxa 2014. 03. 01. 09:08
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#78
Akkor járulékot kell emelni.

Egy megjegyzés: én nem tudom, hogyan osztják szét a befolyó nyugdíjjárulékot. Ha az elosztásban van a hiba, akkor azon kell változtatni. Ha viszont egyszerűen kevés, akkor nincs más megoldás. Most 10%?

A korfa ami miatt szomorú a kép visszatükrözi azt, hogy valószínűleg rossz az itthoni szabályozás. Még mielőtt egyes kormányokat kiemelnél, a korfa nem egy és nem is néhány kormány befolyása alatt változik. Tudom, hogy karrieristák itthon az emberek. "10 millió karrierista miatt van ez", de hadd írjam le, hogy az ilyen sületlenségek miatt nem foglalkoznak a valós okokkal.
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 09:08
Előzmény: #76  Phylaxa
#77
"Én örülök minden lehetőségnek ami magán."

Nem azon van a hangsúly hogy magán, nyugodtan lehet állami is, de a legyen meg a nyugdíjrendszerbe a tőke.
A tökéletes a teljes tőkefedezeti lenne, amit befizetsz az tökeként kezelik és amikor nyugdíjba mész azt kapod vissza.
Aggódsz hogy mi történik ha összeomlik a magánnyugdíj rendszer.
Jelenleg az állami nyugdíjrendszer van összeomlóban, már régen csak hitelekből tudja a nyugdíjat fizetni.
Ezért akarták 2013-töl bevezetni a reformot. Valószinüleg politikai okok miatt maradt.
Ez lett volna a lényege:
----------------------------
A 2013-as év előtt nyugdíjba lépők nyugdíját a nettó átlagkereset alapján állapítják meg (nettó átlagkereset 80%). Magánnyugdíjpénztári tagság esetén az állami nyugdíj valamivel kevesebb lesz (75%), mivel a befizetése is kevesebb volt. A 2013-as évtől kezdődően a nyugdíj a bruttó átlagjövedelem meghatározott százaléka lesz, illetve a megállapított nyugdíjak adókötelesek lesznek!
Például: a nyugdíj 20 éves szolgálati idő esetén a bruttó átlagjövedelem 33%-a lesz, magánnyugdíjpénztári tagság esetén 24,4%. De 40 éves szolgálati idővel a bruttó átlagjövedelem 66%, és magánnyugdíjpénztári tagság esetén 48,8%.
Phylaxa 2014. 03. 01. 09:00
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#76
Én örülök minden lehetőségnek ami magán. Ezt vártuk akkoriban. Aki vállalkozni akar az tehesse meg. Legyenek alternatívák.

Azt viszont látni kell, hogy az alapvető biztonságot ez nem veszélyeztetheti. Ha az alapvető biztonság eltűnik, akkor elsöpri a magánt is. Sajnos a múlt században többször előfordult ez.Én így látom.
Phylaxa 2014. 03. 01. 08:55
Előzmény: #59  upgrayeddAKS
#75
A matek az egyik kedvencem továbbra is. :)

x és 0,75x

Tökéletes. EZek azok a dolgok, amiket, ha bevezetnek, akkor bármikor megváltoztathatják. A problémám továbbra is, amit az előbb leírtam neked, hogy mit csinálsz, ha összeomlik. Mert ezzel csak segíted az összeomlást. Gondolom a válasz az, hogy "dögöljön meg akinek nincs megfelelő jövedelme!. Hát nem tudom hány éves vagy, de ebben az országban a többségnek soha nem volt megfelelő jövedelme és nem is tervezik, ahogy látom. Ennyit a te matekodról.
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 08:54
Előzmény: #73  Phylaxa
#74
Bocsi hogy én is válaszolok.
A politikát teljesen ki kell hagyni.
A mostani rendszer kényszerből jött létre és mindenki tudja nem jó. Az igazi a tőkefedezeti rendszer lenne.

Pl. hiába fizeted be a járulékot amíg dolgozol ha utána jön egy válság (vagy sokan mennek egyszerre nyugdíjba) és akkor nincs járulékbevétel.

(Igy is indult a nyugdíjrendszerünk). Az MNYP-vel 25%-ban vissza állt volna a tőkefedezeti rendszer.
Phylaxa 2014. 03. 01. 08:40
Előzmény: #58  upgrayeddAKS
#73
Hűha! Te aztán tolod ezerrel az ideológiákat. :)

Na szóval a nyugdíj, mert én ehhez szóltam hozzá:

Tehát mégegyszer a véleményem az, hogy az állami nyugdíj, melyet mindenki egyenlő %-ban befizet az egyetlen stabil dolog minden történelmi időben. Ha akarsz mellé még pluszt, akkor léépj be egy magánynugdíjpénztárba vagy menedzseld magad! Az, hogy bizonyos rétegek kiszállnak és csak a magánnyugdíjba fizetnek, az nem tartható fenn. Ha pedig olyan helyzetbe kerül az ország, hogy a pénztárak egy időre nem tudnak fizetni, akkor odaállsz az államihoz? Ok, te nem. Én ezt el is hiszem neked. De hidd el, hogy sokan igen. EZért gondolom így, ahogy gondolom.

Figyelj, ezek a politikai cuccok, amiket beletoltál a hozzászólásodba. Egem nem érdekelnek. Ha másnak írta, akkor írd másnak. Nem érdekel, hogy ki ilyen és ki olyan. Nem érdekel a vallása, a nemi beállítottsága és tulajdonképpen semmi ami a magányügye mindenkinek. Ha te ilyen vagy és ezt próbáltad leírni, akkor sem érdekel. Megtennéd, hogy nekem nem firkálsz ilyeneket? Tényleg nem érdekel. :)
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 08:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#72
"Tudtommal egy részével így is történt, de egy részével nem. De a részleteket nem tudom. "

Szerinted akkor miért nőtt a tartozásunk ?
Vagy ebből visszaadtunk és még többet felvettünk ?
Egy részére azt mondtuk hogy ezt nem fizetjük vissza (állampapírok), a többit pedig elköltöttük.

Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 08:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#71
Még mindig nem érted. Ahhoz hogy rendesen működő nyugdíjrendszerünk legyen, valamikor vissza kell pótolni az eltűnt nyugdíjvagyont vagy legalább egy részét.
Gondolom azt fogod írni hogy máshol is működik. Viszont máshol nem volt Ratkó korszak, tehát mi nehezebb helyzetbe vagyunk.
A tartozás csökkentésről csak annyit hogy éppen új csúcson van.
link

Nem csökkent az államadósság és nagy valószínűséggel össze fog omlani a nyugdíjrendszer. Ez az eredménye a MNYP államosításának.
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 06:17
Törölt hozzászólás
#70
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 06:06
Törölt hozzászólás
#69
Törölt felhasználó 2014. 03. 01. 06:06
Törölt hozzászólás
#68
Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 23:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#67
Amit leírtál az igaz lenne, ha nem használták volna fel a már felhalmozott nyugdíjvagyont.
A számításodból azt felejtetted ki hogy az MNYP már rendelkezett egy jelentős vagyonnal.

Magyarországon is tőkefedezeti rendszer volt induláskor. A második világháborúban azonban megsemmisült a fedezet, ezért találták ki a mostani rendszer . Az MNYP-vel részben megpróbálta visszaállítani a tőkefedezeti rendszert.
Ahhoz hogy javuljon a rendszer mindenképpen pótolni kell az elvesztett tőkét.
A mostani rendszer nem tudja kezelni ha bármilyen okból csökken a bevétel.(Pl. egy válságban azok nem kapnak nyugdíjat akik fizettek járulékot)
Tudtommal az MNYP indítása a Ratkó korszakhoz volt igazítva, mivel ezt válság nélkül is nehezen tudja kezelni a felosztó-kirovó rendszer.
Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 22:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#66
Ez honnan van a Demagógia kézikönyv 2.0 kiadásból?

Két év alatt évtizedes megtakarítást élt fel ez a csodacsapat aminek 10-20-30 év múlva kellett volna visszakerülnie az akkori nyugdíjasokhoz kipótolva a csökkentett állami részt. Mert nekem úgy rémlik, hogy aki MNYP tag volt/van az nem annyit kap(ott volna) mint aki csak az államiban maradt volna. Így nincs semmilyen kamat különbözet amit az állam fizette volna.
Még szerencse, hogy "jó gazda állam" megmentette ezt a vagyont és jobbnál jobb befektetéseket eszközöltek belőle pl. 22eFt-os bekerüléssel Mol részvény ami most egy picit igaz kevesebbet ér stb stb.) :-(

De nekem végül is mindegy én továbbra is maradtam MNYP tag és sajnálom azokat akik vagy a zsarolás vagy pillanatnyi pár forintért beáldozták a jövőjüket. Nem baj, akik meg most vagy korábban is leghangosabban huhogtak a MNYP vagy az öngondoskodás ellen, azokból 1-2 jöhet majd füvet nyírni nyögdíjaskorában. Végül is emberek vagyunk, azért Ők se halljanak majd éhen , bár sokat tettek érte.
Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 22:16
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Biztos elment kuszaszem aludni, más idióta meg már túl lőtte magát ahhoz, hogy ártani bírjon éppen a Forintnak. Nem baj majd hétfőn munkaidőben bepótolják.

Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 21:25
#64
Ilyen késő este mi történt, hogy így megugrott a forint?
Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 20:57
Törölt hozzászólás
#63
Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 20:30
Törölt hozzászólás
#62
Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 20:25
Törölt hozzászólás
#61

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek