Topiknyitó: Portfolio 2014. 02. 05. 17:06

Kiábrándultság miatt nem fáj a nyugdíjvagyon államosítása  

Ugrás a cikkhez
A héten meghatározó eseményre került sor Lengyelországban, az államhoz most került vissza a nyugdíjvagyon fele, amely a tavaly elfogadott nyugdíjreform fontos eleme. Az 1999-es nyugdíjreform visszafordítására azért kerülhetett sor egyesek szerint,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=195020
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 20:08
Törölt hozzászólás
#60
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 02. 28. 15:59
Előzmény: #32  Phylaxa
#59
"A másik, hogy ha elérkezik az idő és lófingot kap nyugdíjnak akkor mit csinál? Ja, hogy akkor jól jön a közös, amibe nem fizettem? Nevetséges. "

most látom, hogy tényleg nem megy a matek... számolj csak!

kinek fog felkopni az álla, ki fog állami apanázsért ácsingózni?

1. akinek csak az állam adja a nyugdíját, a "hivatalos" állami nyugdíja x Ft / hó, vagy

2. valaki, aki kevese(bbe)t kap állami nyugdíjat (0,75x / hó), de kap mellé életjáradékot is?

vedd észre, hogy az x és a 0,75 x törvényben rögzített arányok voltak!

szóval vagy a matekról nincs lövésed sem, vagy az MNYP-rendszerről, mindenesetre mindkét változat nagyon gáz!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 02. 28. 15:52
Előzmény: #32  Phylaxa
#58
tehát: dögöljön meg a szomszéd tehene is! gratulálok! :)

az esetleg nem jutott eszedbe, hogy ha ennyire kiváltságos réteg volt a MNYP-i tagok halmaza, akkor belépj egy MNYP-ba? ja, hogy az nem érte volna meg, igaz? akkor meg mi a fa..nak szólsz bele abba, hogy mások tagjai-e ennek a klubnak, vagy sem? én sem szólok abba bele, hogy xy fideszes majom melyik buziklubba jár :)

az állami nyugdíj meg 75%-ra redukálódott a tagok esetén, tehát amennyivel kevesebbet fizettek be, annyival kevesebbet is kaptak volna... vagy a matek sem megy? az a baj többek közt ezzel az országgal, hogy (ezt most ne vedd magadra) mindenféle jöttment szubhumán idióta hozzá nem értése és/vagy irigykedése miatt nem haladunk előre. egymást húzza vissza ez a sok alsóbbrendű majom, bár ez nem csak országos probléma... tisztára, mintha nem lennének problémák, ezért generálni kellene párat, hogy ne unatkozzunk! ezek az ürülékdobáló majomivadékok mikor tanulják meg, hogy először oldjuk meg a problémákat, utána lehet egymást szájbab..ni? :) garantálom, mire megoldjuk a valódi problémákat, addigra senkinek sem lesz kedve a másik ba..ogatásával foglalkozni :) (vonatkozik ez az ukrán-orosz, palesztin-zsidó, román-magyar, stb. konfliktusokra egyaránt.)
Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 13:52
Előzmény: #52  Phylaxa
#57
"Azzal viszont, hogy nem fizeti be mindenki a kötelező %-ot és ez nem jelenik meg sehol, mivel nincs egyéni számlavezetés, azzal nem értek egyet, mint korábban le is írtam. Ez volt a problémám a korábbi mnyp-vel is."

Hát annyira nem kétezett az egyéni számlavezetés, hogy a reálhozamokat is ez alapján fizették ki (ja, azt a reálhozamot, ami ugye szintén nem létezett a kormányati hazugsággyár szerint).
Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 13:47
Előzmény: #52  Phylaxa
#56
"Azzal viszont, hogy nem fizeti be mindenki a kötelező %-ot és ez nem jelenik meg sehol, mivel nincs egyéni számlavezetés, azzal nem értek egyet, mint korábban le is írtam"

Ebben tévedsz, a nyugdíjintézetnél pontosan megvan, mennyi járulékalapod volt, mennyi járulékot fizettél be, ill fizettek be utánad. Ki is kérheted a nyilvántartott adatokat, sőt érdemes is mert az utóbbi 2 évben nekem nagyon sok járulékom eltűnt, amit már előtte igazoltak. Én 2 évente rendszeresen kikérem.

Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 13:27
Előzmény: #52  Phylaxa
#55
"Annyit kell beszedni, amennyit kiadnak"

25 éve rettenetes hiányt produkál a nyugdíjkassza. Vagy durván járulékot kellene emelni a fentihez, vagy nyugdíjakat csökkenteni.

A kérdésem: melyik legyen szerinted, csökkentsük a nyugdíjakat vagy emeljük a járulékokat?
Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 13:26
Előzmény: #52  Phylaxa
#54
"Azzal viszont, hogy nem fizeti be mindenki a kötelező %-ot és ez nem jelenik meg sehol, mivel nincs egyéni számlavezetés, azzal nem értek egyet, mint korábban le is írtam. Ez volt a problémám a korábbi mnyp-vel is."

A korábbi MNYP-vel MINDENKI fizetett a közösbe és mindenki (a mindenki nyilván egy kezdő időponttól indulva) fizetett a magánba is. És a magánnak egyéni számlavezetése volt ugyebár. Szóval hülyeségeket írtál.
Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 13:24
Előzmény: #52  Phylaxa
#53
"Annyit kell beszedni, amennyit kiadnak"

25 éve rettenetes hiányt produkál a nyugdíjkassza. Vagy durván járulékot kellene emelni a fentihez, vagy nyugdíjakat csökkenteni.
Phylaxa 2014. 02. 28. 11:46
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
Nem tudom, hogy pontosan hogyan áramlanak a pénzek jelenleg, de azt le tudom írni, hogy szerintem hogyan fenntartható:

Annyit kell beszedni, amennyit kiadnak. Nem kevesebbet, nem többet, mindig pontosan ugyanannyit. Mivel ez az összeg folyamatosan növekszik, ezért mindig többet kell beszedni. Ha ezt vállalja a társadalom, akkor fenntartható.

Akinek van fennmaradó pénze hónap végén, az pedig nyugodtan betehet belőle bármelyik magánynugdíjpénztárba. Ebből lehet neki több nyugdíja időskorára.

Azzal viszont, hogy nem fizeti be mindenki a kötelező %-ot és ez nem jelenik meg sehol, mivel nincs egyéni számlavezetés, azzal nem értek egyet, mint korábban le is írtam. Ez volt a problémám a korábbi mnyp-vel is.
Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 11:25
Előzmény: #49  Phylaxa
#51
Értem. A kérdésem az, hogy szerinted jelenlegi formájában az állami nyugdíjrendszer fenntartható vagy sem?
Phylaxa 2014. 02. 28. 11:24
Előzmény: #49  Phylaxa
#50
Ugyanis nem azt írtam, ha elolvasod az előzményt! :) De akinek írtam az értette, ez a lényeg végül is.
Phylaxa 2014. 02. 28. 11:23
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
Te tényleg nem olvasod el, vagy nem érted meg az előzményeket! Próbáld meg, mert így lemaradsz!!!
Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 11:18
Előzmény: #47  Phylaxa
#48
Neked írtam. Azt írtad, hogy megtehetem, hogy a nyugdíjjárulékom egy részét magánba fizetem. Én meg erre írtam, hogy nem teheted meg.
Phylaxa 2014. 02. 28. 11:14
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#47
Tényleg! Ezt kinek írtad? :)
Phylaxa 2014. 02. 28. 11:11
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#46
Olvasd el, hogy mire írtam! Előzmény!!!
Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 11:04
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
"Demagóg rövidtávú előnyökért évtizedekkel vetették vissza a felelős pénzügyi gondolkodást a lakosságban"

Pontosan. A legnagyobb kár, amit okozott ez a kormány éppen ez: amit a fejekben okozott. Mint a kommunizmus, annak is ez a legkárosabb öröksége, ami még mindig tart, sajnos.
Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 11:02
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#44
Demagóg rövidtávú előnyökért évtizedekkel vetették vissza a felelős pénzügyi gondolkodást a lakosságban. Lásd MNYP lenyúlás, készpénzhasználat forszírozása elektronikus fizetés helyett stb,stb . Ha a tempó marad 4 év múlva van esély elérni az őskori cserekereskedelem szintjét is akár. :-(
Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 11:00
Előzmény: #32  Phylaxa
#43
"Megteheted, hogy a 24% különbséget befizeted magányugdíjkasszába? Tedd meg és meg is oldottad a problémát.

Senkinek sincs tiltva, hogy magánnyugdíjkasszába is gyűjtsön."

A nyugdíj hozzájárulást vonják a béredből, nem döntheted el, hogy az államnak befizeted vagy nem.

Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 10:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#42
"Az állami nyugdíj működik évtizedek óta."

Működik? Hát persze. A GDP 2% hiányt okoz ÉVENTE! Ez neked azt jelenti, hogy működik? Mert szerintem ez pont azt jelenti, hogy nem. Gondold csak végig, ha ez 25 évig nincs, akkor hol tartanánk most (pl. nem lenne 80% adósság).
Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 10:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#41
"Viszont míg ezek az emberek nincsenek erre felkészülve, addig nem lehet őket hagyni úszni az árral mert nagyon sokan megfulladnak. A devizahitelesek példája a legjobb memento arra, hogy mi történik mikor felkészületlenül adnak egy eszközt a tömegek használatára."

De erre nem az a megoldás, hogy visszafelé haladunk... Mert most azt tesszük, lásd előző hozzászólásomat.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek