Topiknyitó: Portfolio 2014. 01. 31. 16:13

Titkos, hogy miért építtetünk új reaktorokat Oroszországgal  

Ugrás a cikkhez
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium nem adja ki azokat a dokumentumokat, amelyekre az új paksi bővítésről megkötött megállapodást alapozták - számol be a 444.hu. Az adatokat az Energiaklub kérte ki a szaktárcától, de azokat 10 évre titkosították. ...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=194831
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2014. 01. 31. 23:50
Előzmény: #18  watson
#20
Én nem tudom, hogy mi van benne, de nem hiszem, hogy az anyagiak miatt tették. Az valószínűleg még ki sincs dolgozva. Viszont baromi jó a hírgyártóknak és a kapánynak. Lehet, hogy segtik a szövetséget, hogy legalább bejussanak. :)

Phylaxa 2014. 01. 31. 23:45
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#19
ELfogultság? Valamikor leírtam, hogy ha nem nemzetbiztonsági dologról van szó, akkor a titkosítás mindig csak bújtatása valaminek.
Jó rég volt és nem igazán változott a véleményem.

Ami miatt írtam ezt most szarvasvadásznak, hogy azóta ha feloldottak valamit, akkor az ég világon semmit sem tudtam meg, legfeljebb annyit, ki kit utál. Na most te tényleg erre vagy kíváncsi? :)

Szerintem egyébként, de ez csak találgatás, ezen most el fognak rágódni egy páran jó sok ideig, miközben megállapodnak majd a konkrét számokban. :)
watson
watson 2014. 01. 31. 22:55
Előzmény: #11  Phylaxa
#18
ha valóban nincs semmi abban amit titkosítottak akkor minek titkosítani... ha ez kiderül hogy értelmetlen akkor repüljön az aki ilyet tesz!

Másfelől ha nincsenek számítások, indokok az építés mögött a titkosított iratokban sem akkor jogosak a felvetések. Nem lehet hogy csak ezekkel nem tudnak szembenézni a Felcsúti korruptak?
kukutyinbenko 2014. 01. 31. 22:28
Előzmény: #1  Portfolio
#17
Akkor lehet újra kalkulálni az üzlet megtérülését. Nem aggódom, majd levezeti valamelyik szakértő, hogy max. 3000 méter folpack, 7.5 tonna babahintőpor, meg úgy nagyságrendileg 40.000 év kell a probléma kezeléséhez. Azt meg, hogy a többi szám és feltétel mennyire megalapozott azok közül ami eddig kiindulási alapként szerepelt, majd utólag megtudjuk. Előre meg f@szt kíváncsiskodsz! Wazze, a szülinapi torta árát sem illik megkérdezni, mint megtudhattuk anno 2001-ben.
loliense 2014. 01. 31. 21:34
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Egy faszt érződik rajta,
-teljesen elfogulatlanul írt arról,amiről még sosem volt őnálló véleménye
Törölt felhasználó 2014. 01. 31. 21:07
Előzmény: #11  Phylaxa
#15
Azért érződik ám az elfogultságod. Ilyenkor az a szöveg, hogy biztos van oka a titkosításnak, nemzetgazdasági érdek, meg aztán úgyse tudnánk meg semmit, stb. stb. Bezzeg, amikor a szocik titkosítottak bármit, akkor erre is mindenki diktatúrát, mutyisztánt kiáltott azonnal, még itt, egy gazdasági fórumon is... Én emlékszem rá, a net sem felejt. Csak valahogy a Fidesz hívőknek olyan gyatra a memóriája...
Törölt felhasználó 2014. 01. 31. 20:44
Előzmény: #11  Phylaxa
#14
Észrevetted, hogy ha külföldi példákra hivatkozva számol valaki, miszerint nem igaz, hogy ez egy "olcsó" befektetés lesz, akkor kijelentik, hogy a számok légbőlkapottak?

A "nem légbőlkapott" számokat meg nem ismerhetjük meg, így bármit hazudhatnak róla. (Csak, mert most már azt sem tudjuk, amit eddig "biztosan tudtunk".)

Azt azért minimum illene nem titkosítani, hogy mennyibe kerül nekünk, még, ha azt nem is, hogy mik a mellékmegállapodások.
Törölt felhasználó 2014. 01. 31. 20:33
Előzmény: #9  Bekre_Pal
#13
Nem, parlament.hu ;)
link

Persze nem teljesen igaz mert elvben - gondolom jó pénzért - meg lehet másképp is állapodni, de ennek az a vonzata, hogy legalább annyi ideig rendelni is kell tőlük. (7-es cikk.)
Phylaxa 2014. 01. 31. 19:43
Előzmény: #1  Portfolio
#12
Nem azért, hogy legyen egy stabil áramellátásunk? Hogyha évtizedek múlva a piac felhúzza az árakat az egekbe, akkor is legyen áramunk? Ilyesmi nem lehetséges? :)
Phylaxa 2014. 01. 31. 19:25
Előzmény: #10  szarvasvadasz
#11
Észrevetted már, hogy amikor valaminek feloldották a titkosítását, akkor mennyi mindent megtudtál hirtelen? :)

Az ég világon semmit sem tudtam még meg semmiből, ami politika. De ha lenne értelme, akkor én is azt mondanám, hogy ne bújtassanak semmit a nemzetbiztonság mögé.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 01. 31. 18:30
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
Ááá, ez pártfüggetlen jelenség. Az államosdi maga így van kitalálva.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 01. 31. 18:19
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
gondolom, ez hírcsárda
Törölt felhasználó 2014. 01. 31. 18:19
Előzmény: #3  szarvasvadasz
#8
megszavaztad őket, tehát a nevedben azt tesznek amit akarnak.

ki is lophatják a szemed, meg is teszik.

erre adtad a voksod. legközelebb jobban döntesz... :)
Törölt felhasználó 2014. 01. 31. 18:14
Előzmény: #1  Portfolio
#7
Benyújtotta a kormány a parlamentnek a Moszkvában aláírt orosz-magyar szerződést a Paksi Atomerőmű bővítéséről. Ebből kiderül, hogy Oroszország csak húsz évig vállalja az elhasznált fűtőelemek tárolását vagy feldolgozását, ez után a hulladékot visszaszállítják Magyarországra.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 01. 31. 18:09
Előzmény: #4  totoro
#6
Mi vagyunk az államért, nem az állam van értünk, ez a valóság. A recept pedig ehhez egyszerű: ismerni kell az emberi pszichét.
rockmaster 2014. 01. 31. 18:05
Előzmény: #3  szarvasvadasz
#5
Pláne egy állítólag "nemzeti konzultációt" folytató kormány esetében. Nem fillérekről van szó.. Minden nemzeti itt, csak a viselkedés nem..
totoro
totoro 2014. 01. 31. 17:59
Előzmény: #3  szarvasvadasz
#4
Szerintem nem tagadhatná meg. Ez közérdekű adat.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 01. 31. 17:56
Előzmény: #1  Portfolio
#3
Sosem értettem, az emberek által megválasztott és fizetett államgépezet milyen felhatalmazás alapján köt titkos megállapodásokat az emberek nevében és pénzén? Engem legalább is elfelejtettek megkérdezni, hogy beleegyezem-e - és még nem is tájékoztatnak -a csak a számlát állom. Csuda egy világ ez...
Törölt felhasználó 2014. 01. 31. 16:51
Előzmény: #1  portfolio
#2
Jön április 7 kis barátaim.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek