Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 31. 12:57

Bund   

Klassz a szitu ismét... valamikor tesztelnie kellene visszafelé a duplaalj nyakvonalát 142-nél.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gold66 2014. 02. 14. 10:32
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#100
Csak észre kell vennie a DAX hatalmas emelkedését, és meg kell indulni neki 143 alá , nem ?
A tegnapi napot én sem értem mi történt, de reméljük ma vissza fogja adni a tegnapi emelkedését :)
Tartom a pozikat továbbra is, célár 143 alatti szint .
Törölt felhasználó 2014. 02. 13. 20:31
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
hát egy részével benn csücsülök. Persze tegnap zárás után volt a sansz reggel meg már...
Törölt felhasználó 2014. 02. 13. 19:29
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#98
Huh, szépen megvették ma a dögöt... remélem shortok még időben tudtak záródni a réssel fel nyitás után.

Próbáltam szétnézni a neten h. mi lehet az újabb Bund-para oka... egyelőre nem találtam semmi kézzelfoghatót, hacsak azt nem, hogy a 10 éves jenki hozam egy duplacsúcs utáni jobb vállból elkezdett ma derekasan lefelé kolbászolni: link

Ha törné a nyakvonalat 2,50% alatt, az 146% feletti Bundot jelenthetne még az idei első félév folyamán.

2,50 alatti amcsi hozam vagy komolyabb részvénypiaci esést jelentene, vagy rv-piaci eséssel kombinált jegybanki "rásegítést" a hozamok minél erőteljesebb leszorítására.

Törölt felhasználó 2014. 02. 12. 20:12
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
Holnap nem vagyok gépközelben, csak valamikor estefelé. Ügyesen, okosan! :)
Törölt felhasználó 2014. 02. 12. 20:04
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
Szépen alakulgat. :)

Holnap - ha minden marad ennyiben -, lassan el lehet kezdeni beállítgatni a shortok profitvédő limitjeit valahol fentebb... mindenki a maga vérmérsékletének megfelelően.

Bár volt olyan rajzom korábban, ahol mást firkáltam, ettől függetlenül most mégis úgy gondolom, hogy legfeljebb a 61,8-as fibóig fog lemenni ebben a korrekciós körben... sőt, ha esetleg már jóval előbb megáll, azon sem kellene túlzottan csodálkozni. Gyönyörűen kidolgozott, tetszetős hullámokban táncol január eleje óta, egyelőre nem érzékelhető olyan zavaró faktor, ami miatt ezt a szabályosan lélegző mozgást fel kellene adnia.

Ha valami oknál fogva nem érne el a következő fibóig, akkor előtte pld. 142,895-nél remek alkalma nyílna az újabb felkör elkezdéséhez: link

Ha meg annyira kezes bárány volna, hogy mégis lemegy addig, akkor duplán örülünk.
Törölt felhasználó 2014. 02. 12. 17:47
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#95
Azé jó lenne nem 143,60,70-re ébredni. Csak marad már trendben. Még mindig jobb ezt átvinni, mint klimaxos daxlit.
Törölt felhasználó 2014. 02. 12. 17:39
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#94
Így nézünk most ki óráson: link

CCI és MACD szerint még van tér lefelé, RSI kezd túladottá válni, azaz bármeddig is szúr a 76,4 fibó alá, várható lesz egy alulról felfelé irányuló visszateszt a vonalra, mielőtt elérné a következő, 61,8-as fibót... sőt, jelenleg még az is elképzelhető, hogy megelégszik ennyivel és irány ismét felll. :)
Törölt felhasználó 2014. 02. 12. 17:23
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#93
Érdekes téma ez az overnight kamatláb.

Itt van róla egy részletes pro & kontra elemzés: link

Az államkötvény piacra valószínűleg csekély hatást fejtene ki a lépés, hiszen annyiról van csupán szó, hogy a nagy európai ker. bankok fölös likviditását ezentúl nem lehetne ingyen parkoltatni az ECB-nél, hanem valamennyit fizetni kellene ezért a szolgáltatásért.

Nem valószínű, hogy a ker. bankok a fölös likviditásukból azonnal államkötvény hegyeket akarnának venni, sokkal kézenfekvőbb az, hogy egymással kezdenek üzletelni pozitív overnight kamatra, vagy urambocsá' a civil és/vagy vállalti rövidtávú hitelezést bővítik.
Törölt felhasználó 2014. 02. 12. 17:14
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#92
Megvolt a fibópuszi... természetesen BÉT-időn kívül :-)

link
Törölt felhasználó 2014. 02. 12. 16:58
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#91
Azért érdekelne, hogy negatív kamat belibbentésére miért is nem ugrott fel az egekbe a bundás?
Törölt felhasználó 2014. 02. 12. 16:46
Előzmény: #88  gold66
#90
"...lassan úgy kezdem érezni, hogy ezt is masszívan manipulálják akárcsak más instrumentumot .."

persze h. manipulálják... de szerintem nem mindegy, hogy 2-3 millió Ft-al manipulálják mint pld. a magyar tolvajrészvények többségét, vagy pedig ehhez a jegybankok tőkeereje kell...

A jegybankok aktuális érdekeit szerintem sokkal könnyebb a Bund, és a T-Note charjairól leolvasni, mint pld. azt, hogy az Enefi vagy a KEG holnap +10 vagy -10%-ban kezd.. :-) (u.i.: Henry Hubhoz, olajhoz, gázhoz, aranyhoz totál tök vagyok, sohasem foglalkoztam velük mélyebben)
Törölt felhasználó 2014. 02. 12. 16:38
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#89
:) Csak amatőr szinten játszadozom vele...

Ha hű marad önmagához Bund Őkelme, akkor meg kellene pusszantania az első fibót 143,175-nél... kérdés hogy ezt normál ker. időben teszi-e meg, vagy valamikor este... nekem ez is fontos szempont certivel, mivel egy esti puszi után akár már a piros vészvonalamnál is nyithat reggelre...

Naposon beadta az eladásit az MACD link így ebből a szempontból talán átvihető még néhány napig a pozi.

Most kb. ennyi.
gold66 2014. 02. 12. 16:21
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#88
""" . A Bund Future kb. olyan tehervonathoz hasonlítható, ami egy bődületesen erős mozdonyból és több száz ráakasztott tehervagonból áll. Ha ez a szerelvény egyszer már elérte a normális menetsebességét, hiába kezd fékezni, onnan még több kilométeren át viszi a lendület... :) """

Remélem végre az a bődületes szerelvény végre a mai nap kezdi majd elveszteni a lendületét, és észreveszi, hogy nem tart tovább az eszetlen vágta :)

Egyébként nagyon undorítóvá vált a Bund kereskedése is , legalább is számomra az, lassan úgy kezdem érezni, hogy ezt is masszívan manipulálják akárcsak más instrumentumot .......

RE : Henry Hub :)
Törölt felhasználó 2014. 02. 12. 16:05
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
Figyelünk ám, isszuk szavaid
Törölt felhasználó 2014. 02. 12. 13:40
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
143,73 felett a shortos-setup további elromlására lehet(ne) számítani, így ott dobnám is a shortjaimat:

link
Törölt felhasználó 2014. 02. 12. 13:32
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#85
Ez a hír link lehet, h. kicsit bekavar a további esést illetően... hmmm, át kell jobban gondolnom a lehetséges hatásait a Bunddal kapcsolatban. Pedig amíg nem dobták be röviddel 12:00 után a hírt, addig előtte már egész klasszul megindult a 76,4 fibó felé. Ilyen ez a tőzsdés rock'n'roll... )
Törölt felhasználó 2014. 02. 12. 08:26
Előzmény: #82  gold66
#84
A reggeli nyitás alapján eddig még nem hatotta meg a Bundot a DAX tegnapi meredek emelkedése:

5-perces: link

Shortokat tartom, figyelni kell, nehogy alattomban ki akarjon törni felfelé. További DAX-emelkedés esetén kevés az esély, de egy esetleges 50-60 pontos napközbeni Dax lekörnél bepróbálkozhat vele.

Törölt felhasználó 2014. 02. 11. 19:16
Előzmény: #82  gold66
#83
"...Rohadt nehezen akarja megadni magát a szőrny ,,,,,,"

Így van. Ekkora felkör után még nehezükre esik az azonnali esés. A Bund Future kb. olyan tehervonathoz hasonlítható, ami egy bődületesen erős mozdonyból és több száz ráakasztott tehervagonból áll. Ha ez a szerelvény egyszer már elérte a normális menetsebességét, hiába kezd fékezni, onnan még több kilométeren át viszi a lendület... :)

A ma esti Dax alapján talán már megkockáztatható, hogy holnap reggel legalábbis nem fog réssel felfelé nyitni... :)
gold66 2014. 02. 11. 15:27
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
Köszi a jó kis reggeli ábrákat :)
Rohadt nehezen akarja megadni magát a szőrny ,,,,,,
Tartom a pozikat, de elég nehéz ekkora tőkeáttételnél a mentális fegyelem .
Reméljük holnap már 143,20 alatt látjuk a reggeli csártot :), és a hozzá készített elemzésedet !
Törölt felhasználó 2014. 02. 11. 12:28
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
Mteló 319-en kidobva.

Bund egyelőre nem hisz a Dax felkörnek (azaz nem akarózik tovább esni neki). Türelmesen tartjuk a shortot... úgy gondolom, hogy a 76,4-es fibót 143,174-en azért illene megpusszantania...

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek