Topiknyitó: Armyllosz 2014. 01. 10. 11:36

ENEFI - THE BEST  

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2019. 10. 21. 22:41
#21900
https://www.portfolio.hu/uzlet/20180514/kozosen-dolgozik-a-random-capital-es-a-navigator-investments-285132
"A 2018. május 4-én kelt határozat szerint a Random Capital Kijelölt Tanácsadóként jogosultságot szerzett arra, hogy KKV-k nyilvános értékpapír kibocsátását és ezzel együtt a BÉT Xtend piacra történő bevezetését lebonyolítsa.
A brókercég 2009-es indulását követően a Random Capital az online brókeri szolgáltatások piacának meghatározó szereplője lett. A cég mára a legnagyobb független háttérű online brókercégnek számít a Budapesti Értéktőzsdén és Magyarország egyik legaktívabb magán-befektetői bázisával rendelkezik. Versenyképes áraival és szolgáltatásaival ügyfél megbízásainak döntő része a Budapesti Értéktőzsdén teljesül.
A NAVIGATOR Investments magántőke-befektetések szervezésével, vállalatfinanszírozással és stratégiai managementtel foglalkozó társaság. A kis- és közepes vállalatoknak kínált szolgáltatások keretében az elmúlt időszakban kiemelt figyelmet fordítottak a generációváltás kihívásaival küzdő ügyfeleik - KKV-k és családi vállalkozások - speciális problémáinak kezelésére.A KÉT TÁRSASÁG KÖZÖSEN AZ ÖTLET FELMERÜLÉSÉTŐL, A SIKERES BEVEZETÉSEN ÁT, A MÁSODPIACI KERESKEDÉS TÁMOGATÁSIG VÉGIG TUDJA KÍSÉRNI A - NYILVÁNOS ÉRTÉKPAPÍR-PIACI MEGJELENÉS ÉS TŐKEBEVONÁS IRÁNT ÉRDEKLŐDŐ - VÁLLALATOKAT.Virág Ferenc, a Random Capital vezérigazgatója elmondta, hogy a Kijelölt Tanácsadói státusz elnyerése az első lépése annak a hosszú távú stratégiának, amely mentén a Random Capital a befektetési szolgáltatások teljes körét nyújtó brókercéggé válik:Hiszünk a magyar tőkepiacban! A fejlődés elsősorban azon múlik, hogy mennyire használják a tőzsdét tőkebevonásra a hazai vállalatok. Éppen azért akarunk aktív szerepet vállalni a potenciális tőzsdei cégek felkutatásában és piacra lépésük támogatásában, hogy ezt a folyamatot elősegítsük, erősítsük. Biztosak vagyunk abban, hogy a két társaság közösen a tőzsdére lépő társaságoknak is versenyképes megoldásokat tud nyújtani.Jutasi Zoltán, a NAVIGATOR Investments vezérigazgatója szerint nemzetgazdasági szinten is komoly problémát okoz a rendszerváltás után induló vállalkozások első generációs tulajdonos-vezetőinek tömeges kiöregedése és utódlásuk kezelése:Ezen cégek között számos olyan vállalkozással találkozhatunk, amelyeknek a nyilvános tőkepiacon történő megjelenés optimális megoldást jelent. Bővítjük a NAVIGATOR által nyújtott szolgáltatások körét, hogy ezzel is hozzájáruljunk a hazai KKV szektor jövőképének alakításához. Az Xtend piaci megjelenés és a nyilvános értékpapír kibocsátás tökéletes megoldást nyújthat a leköszönő generáció egyik legnagyobb dilemmájára: Értékesíthetik a cég egy részét és benne maradhatnak az üzletben úgy, hogy mindeközben professzionális menedzsment veszi át a cég irányítását.A vezérigazgatók kiemelték: a Budapesti Értéktőzsde Xtend piaca jó kezdeményezés, amely a köré épített pénzügyi és egyéb ösztönző rendszerekkel (elsősorban a BÉT által tervezett pályázati rendszerrel és a most induló Tőzsdefejlesztési Alappal) együtt meghozhatja a várva-várt áttörést. A tőzsdén jegyzett vállalatok számának növelésében a megoldás kulcsa ugyanakkor továbbra is a közvetítő rendszer, így a brókercégek és tanácsadók kezében van."
Hathor
Hathor 2019. 10. 21. 21:00
Előzmény: #21897  zsoltee77
#21899
- Randomba Horvat Zsolt jott Feri helyere. O a BET vezerigazgato helyettese volt, majd vezere tobb even at!
- Ezen felul tozsdei bevezetesekkel foglalkoznak! - Random Capital a tozsdere is jon!--------------------------------------------
Horváth Zsoltról:
"Vállalat: Random CapitalBeosztás: elnök-vezérigazgató
Közgazdász diplomámat a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen szereztem. Dolgoztam külkereskedőként, kereskedtem a 80-as évek közepén indult olaj és olajtermék tőzsdéken (NYMEX, IPE). A BÉT alapításakor egy osztrák-magyar brókercéget vezettem 3 éven keresztül. Dolgoztam a BÁT deviza szekciójának létrehozásában. 5 évig vezettem a KELER kockázatkezelési területét, mielőtt a BÉT vezérigazgatóhelyettese lettem. 2001-ben neveztek ki a BÉT vezérigazgatójává és ezt a posztot 5 éven keresztül töltöttem be. A BÉT-ről a KBC Securities vezérigazgatói székébe vezetett a karrierem 2006-ban. Az elmúlt években független tanácsadóként dolgoztam több témában – köztük tőzsdei bevezetés előkészítésében is. 2017 decemberétől a Random Capital Felügyelő Bizottságának tagja voltam. 2018 októberétől pedig a Random Capital vezérigazgató helyettese lettem."
,...........................
Forbes cikk a Random HZs, VF viszony, tozsdere jovese Randomnak:
-
"De nemsokára lesz változás, mert tőzsdére készül maga a Random is."
-
A villanytőzsdézés atyja hátralép, de saját magát azért tőzsdére viszi Abban bízom, hogy egyszer ugyanolyan büszke lehetek arra, amit felépítettem, mint arra, hogy felismertem, ezt a céget most már nem nekem kell vezetnem.” Ezekkel a szavakkal lép hátrébb Virág Ferenc, a magyar tőkepiac egyik legérdekesebb figurája, a Random Capital Zrt. eddigi elnök-vezérigazgatója. Persze a döntés nem friss, évek óta agyalt rajta és utódját is már több mint két éve megtalálta: Horváth Zsolt, a Budapesti Értéktőzsde korábbi vezérigazgatója érkezett a diszkontbróker élére.Az új vezér kiléte csak azokat lephette meg igazán, akik nem ismerik a Random, illetve Virág Ferenc történetét. Mi ezt a Forbes második számában, több mint öt éve (2013. december) írtuk meg  és Horváth Zsolt már másfél évtizede is fontos szereplő volt.Virág Ferenc, a Random Capital leköszönő vezérigazgatója. Hátralép egyet. Fotó: Sebestyén LászlóVirág Ferenc a magyar „villanytőzsdézés” atyja, aki az ezredforduló utáni években az Equitas Zrt-vel hozta el a kisbefektetők számára az olcsó elektronikus kereskedést. Már akkor is kellett egyfajta küldetéstudat a dologhoz, hiszen pénzt a nagy intézmények kiszolgálásával lehetett keresni, nem a remegő kezű kisbefektetőkével. De ő végig bízott abban, hogy a tőzsdére érkező lakossági megtakarítások beindulnak, hogy hosszú távon az ő cége is nagyra nő majd. Horváth Zsolt is ugyanezt gondolta, csak más színekben. A tőzsdevezérség után a KBC Securities vezérigazgatója lett, 2006 végén pedig azzal kereste meg Virág Ferencet, hogy egyesítsék erőiket, megvennék az Equitast.Ez az az időszak, amikor elég lehangoló volt a forgalom a tőzsdén, de az árak emelkedőben voltak. A KBC pedig terjeszkedésben, a belga csoport több országban is vett cégeket. A KBC-Equitas deal gyorsan létrejött, Virág Ferenc és Horváth Zsolt azonban nem dolgozott sokáig együtt. Beütött a nagy válság, új fókusz és új vezetés a KBC-nél, a korábbiakhoz képest teljesen eltérő elképzelésekkel. Noha a terveket felülteljesítették, Horváth Zsoltnak mennie kellett a cég éléről, nem sokkal később Virág is távozott. De nem ment messzire, elkezdett felépíteni egy új online brókercéget, ez lett a Random Capital.Virág Ferenc és Horváth Zsolt. Fotó: Sebestyén László„Ő volt az első tőzsdei vezérigazgató, aki minden brókercég felé kommunikált” – emlékszik vissza Virág Ferenc a kapcsolataik kezdetére. Például amikor leállt az a valós idejű adatszolgáltató rendszer a tőzsdén, amit az Equitas ügyfelei használtak, felfüggesztette a kereskedést. Ilyenkor a nagy ügyfelek be tudnak telefonálni a brókereknek, megkapják a szükséges információkat, de aki online kereskedik, nem lát semmit.„Nekem nagyon tetszett, hogy a kisbefektetőket Zsolt azonosan kezeli a nagyokkal és az egyenlő esélyek miatt ilyenkor leállította a kereskedést.”Közösen road-showzták végig az országot, hogy behozzanak a tőzsdére minél több kisbefektetőt, az akkor kialakult jó kapcsolat is kellett ahhoz, hogy a KBC-Equitas üzlet létrejöhessen.A 2010-es években Virág Ferenc a Random felfuttatásán dolgozott, Horváth Zsolt pedig tanácsadóként, startupoktól tőzsdére készülő cégekig, például a Waberer’snek, vagy legutóbb a Kajahunak. Az elmúlt években a tőzsdei forgalom nőtt ugyan, de jórészt az árfolyamemelkedés húzta, a kisbefektetők csak nem akartak úgy rárepülni a kitűnő blue-chipekre, ahogy Virágék elképzelték.Lórúgásnyi löketet kapott viszont a Random 2017-ben, amikor a spekulánsok rágyógyultak a Mészáros Lőrinc nevével fémjelzett cégek papírjaira.A részvénykereskedést legolcsóbban, mégis megbízhatóan biztosító szolgáltatóként a Random forgalmát dobta meg a legnagyobb mértékben a Konzum- és Opusmánia, de a két szakember már ezt megelőzően egyre többet beszélgetett a jövőről. Már 2017-ben elkezdték a közös munkát, a következő évben pedig Horváth Zsolt bekerült a Random felügyelőbizottságába.Horváth Zsolt – vissza a tőzsdére. De máshogy. Fotó: Sebestyén László Virág Ferenc arról is közismert, hogy a Random vezetése mellett maga is mindig is kereskedett a tőzsdén. Erre az elmúlt években már nem sok ideje-ereje maradt, de ez csak az egyik oka a háttérbe vonulásának. A másik a család, már öt gyerkőc várja otthon. De a lényeg, hogy „belefáradva az ember kezd csőlátású lenni”.„Amikor a kivonuláson gondolkodtam, két elképzelés viaskodott bennem: a vezérigazgató vagy jogász legyen a sok riportolás miatt, vagy közgazdász” – mondja Virág Ferenc. Végül jött Zsolt, de az egyik helyettese dr. Huzella Katalin, a korábbi compliance vezető lett. „Három ok miatt kértem fel Zsoltot. Egyrészt, ő az, aki mindent látott a brokerage bizniszben, másrészt száz százalékban megbízunk egymásban, végül azt látom, hogy egy nagyobb szervezetet sikeresebben tud vezetni, mint én.”Irány a tőzsde – de most nem úgyA tulajdonosi  körben nincs változás, Virág Ferenc mellett továbbra is Szántóné Vukics Ildikó, Hanyecz István, Móri Péter és Tóth Nándor valamint az ARX Kft. tulajdonosaként Petykó Zoltán  birtokolják a részvényeket, senkinek nincs többsége.De nemsokára lesz változás, mert tőzsdére készül maga a Random is.„Itt mindenkinek szíve-csücske a budapesti tőzsde, ezen dolgozunk huszonéve, természetes, hogy megmérettetjük magunkat is. Nem akar senki exitelni, de a legjobb lakossági szolgáltatót akarjuk felépíteni.” Az időzítésről annyit árulnak el, hogy akár még az idén sor kerülhet rá.”Az új vezér persze komoly terveket dédelget. Horváth Zsolt a Random alapértékeinek megőrzése mellett a nyitást emeli ki, hogy ne csak online brókercég legyen a Random, túl akarnak ezen lépni. De online-ban is a paletta szélesítése a terv, például még több kereskedésre ingerlő „storypicker” szolgáltatással. Közben nem csak magukat viszik tőzsdére, a BÉT Xtend piacának kiemelt tanácsadói lettek. „Nagy valószínűséggel lesz idén bevezetésünk”.Virág Ferenc nem csak az operatív vezetésből, de az igazgatósóságból is kiszállt. „Ha benne lennék, továbbra is mindenbe beleszólnék” – mondja. Tanácsadó, már nincs se asztala, se széke az irodában, de az igen népszerű, egyéni hangvételű reggeli hírleveleket továbbra is ő írja az ügyfeleknek. És töretlenül várja, hogy megérkezzenek a tőzsdére a kisbefektetők. „Amikor a napi forgalom eléri a 15-20 milliárd forintot, amikor Mészáros-papírok nélkül is mozog a kötéslista, az jelzi majd, hogy van élet, hogy van értelme daytradelni, akkor jön el az igazi érkezés.”
 
Zsimo
Zsimo 2019. 10. 21. 20:38
Előzmény: #21868  -bubu-
#21898
444 felett már jók vagyunk! 
zsoltee77
zsoltee77 2019. 10. 21. 20:24
Előzmény: #21895  Hathor
#21897
200ról emelkedett.. :) nem azt szokták mondani, hogy ami olcsónak tűnik, nem biztos, hogy az? :) 
Na de én itt csak Random Feriben bízok, mert ha róla kiderül, hogy korpa közé keveredvén, piszkos lett a keze (a pufferelt tömést most hagyjuk, abban nyilván benne volt) és megszivat minket kisbüfiket, akkor asszem lesz pár randomos számla, ami elvándorol onnan. A "track recordja" arra enged következtetni, hogy lesz haszon a mostani vételeken. 
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 19:04
Előzmény: #21895  Hathor
#21896
Ezzel nincs is baj 😏
Legyen TA, mesehab nélkül 😎👍
Hathor
Hathor 2019. 10. 21. 18:07
Előzmény: #21894  Törölt felhasználó
#21895
Ágyuk puffognak,árfolyam meg 700-400!
Haho!!
Ezen a diszkonton kene gondolkodni.
Nekem mindegy, en ezen a szinten megvettem a csomagom. Fentebb eladom, lentebb veszek
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 17:23
Előzmény: #21893  Törölt felhasználó
#21894
Majdnem bele is vettem, olyan meggyőző volt. 
Csak volt egy rossz érzésem, hogy Csabi kever valami meglepi koktélt. 
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 17:21
Előzmény: #21888  Hathor
#21893
Milyen pakkcseréről beszélsz?
Hírekkel megtámogatott pufferes tömés volt egész nap a 650-es sztori
Extrahozam 2019. 10. 21. 17:08
Előzmény: #21891  because
#21892
Nyugalom testvér. 
because 2019. 10. 21. 17:00
Előzmény: #21888  Hathor
#21891
De senki nem is vesz... csak a 20 db-os felkötögető...
because 2019. 10. 21. 16:57
Előzmény: #21888  Hathor
#21890
De előtte a "tudjukki" megvette a nagy pakkot 500-on, 2-3 hónap múlva íratott egy felbeszélő cikket a pf-en, majd  kiszórta scs nagy pakkját 650-es átlagáron a ... ki is lehetett ez?
Hathor
Hathor 2019. 10. 21. 16:57
#21889
Megint tepnek mindent. Otp ATH ma, bux kitores.
Majd jon megint a nemnormalis teped, amikor mindenkinek kell majd, en akkor fogom adni nekik
Hathor
Hathor 2019. 10. 21. 16:51
Előzmény: #21886  because
#21888
Soos eladta, mas meg atvette. 100.000ek mentek. Most 20darabok mennek az esesben! Szerinted miert?!
Mert senki nem ad el itt. 650en ment a pakk csere
Extrahozam 2019. 10. 21. 16:37
Előzmény: #21870  Luma
#21887
1. A társaság neve: ENEFI Vagyonkezelő Nyrt. 
because 2019. 10. 21. 16:28
Előzmény: #21885  Hathor
#21886
Ez a bizonyos  "mult" most nyáron volt, 2019-ben. Akkor már a Random benne volt az Enefiben és kezelte  az Enefi számláit is, a random közleményben jelentette meg a BÉT-en, hogy a random által adta el scs 650 Ft-os átlagáron a többszázezer részvényét ... 
Hathor
Hathor 2019. 10. 21. 16:22
Előzmény: #21882  because
#21885
Multtal takarozni, ezert nem venni a butasag. A tozsde valtozik! A multban volt 12000re felfutas is, azt is masolhatjuk, arra senki nem gondol, csak az esesre.
Feri nem tolvaj! Sosem utazott a kicsik penzere. Ha igy lenne, regen abbahagyta volna. Minden hires volt, felfutott es mukodik, amit letrehozott!
Itt is jo lesz.
because 2019. 10. 21. 16:06
Előzmény: #21882  because
#21884
"bolondok" szó helyett javítás: "ismételnek"...
kismarton 2019. 10. 21. 16:03
Előzmény: #21882  because
#21883
OTP: 13 220
MOL: 2850
Richter: 5085
MTEL: 450
because 2019. 10. 21. 16:01
Előzmény: #21879  Hathor
#21882
Miért lenne másképp? Sokan nem bolondok, hogy ugyanazt tegyék, mint scs részvényár-felhúzása és borítása előtt.... és más eredményt várjanak...
Bekes 2019. 10. 21. 15:53
Törölt hozzászólás
#21881

Topik gazda

Armyllosz
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek