Topiknyitó: Armyllosz 2014. 01. 10. 11:36

ENEFI - THE BEST  

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Passionata
Passionata 2016. 03. 08. 20:34
Előzmény: #8878  exmnbs1
#8880
ez fajni fog scs, hiaba a ceg kapja a birsagot a vezeto tisztsegviselo korlatlan anyagi felelosseggel tartozik.bad luck.
exmnbs1 2016. 03. 08. 20:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#8879
Elég régi nyilatkozatokat közleményeket olvasni es tudni fogod hogy nem az lesz amiket igert
exmnbs1 2016. 03. 08. 20:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#8878
Ugyan mar
Eddig is 250 felett volt az 1rv-Re jutó, pont a bizalmatlanság miatt került kb a felébe.
Mi valtozott? Semmi.
Törölt felhasználó 2016. 03. 08. 20:24
Törölt hozzászólás
#8877
Passionata
Passionata 2016. 03. 08. 19:32
Előzmény: #8874  Törölt felhasználó
#8876
"A korrekt megoldás az osztalék lett volna, ami mellet én érveltem, mert előre látható volt, a manipuláció lehetősége az srv-nél. "
+1
Passionata
Passionata 2016. 03. 08. 19:30
Előzmény: #8873  Törölt felhasználó
#8875
ha masra nem is arra azert jo ez a figyelem(mnb),hogy most talan tobb figyelmet forditanak majd a rwszletekre nem csak igy hubelebalazs modjara kiszedik a kest.

de most tenyleg ha nem ebben az orszagban lennenk az ember el sem hinne , hogy ennyire primitiv modon probalkoztak.
Törölt felhasználó 2016. 03. 08. 19:28
Előzmény: #8873  Törölt felhasználó
#8874
Amit te feltüntetsz "könyvérték"nek, nem vág egybe a piaci értékítélettel, márpedig aki el akarja adni, piaci árat fog kapni érte, mert máshol nem tudja.
130 HUF-ra értékelte a piac, az aranytojást tojó Polska tyúkot, a maradékot meg 50-re.
Az a maradék 50 HUF-ot megtestesítő érték, úgy válik, illetve marad a tranzakció előtti 180 HUF, ha a papírok (részvény) darabszáma 180/50 arányban csökken.
Ebben az eseteben, mivel a bennfentesek nem 180-at, hanem 240-50 HUF-ot kaptak a papírjukért, a részvény árfolyam csökkenésében fizetik meg a rászedett kicsik, nagyok prémiumát.
A korrekt megoldás az osztalék lett volna, ami mellet én érveltem, mert előre látható volt, a manipuláció lehetősége az srv-nél.
Ilyen rövid, "bolondok órája" alatt lezavart kalandra, még én sem gondoltam.
Törölt felhasználó 2016. 03. 08. 19:08
Előzmény: #8848  Törölt felhasználó
#8873
Üdv Mindenkinek!

Sajnos úgy látom, hogy távollétemben igen emlegetett személy lettem. Természetesen mindenki elmondhatja a véleményét, Én megpróbálom összefoglalni, hogy is láttam és látom a dolgokat, viszont azt nem értem hogy is lettem ilyen hirtelen a legnegatívabb szereplő.

-egy kicsit vissza kell menni az időben 2015.07.31.-én jelent meg azon közgyűlési előterjesztés, melyben kettő dolgot lehetett olvasni.

1 pont: ügyvezetés beszámolója az ENEFI Energiahatékonysági Nyrt stratégiájáról,

4 pont: döntés új projektek létesítésére való felhatalmazásról: „...a társaságokat 10%-os hozamelvárás felett vásároljon. Jelen felhatalmazás kiterjed a projektek finanszírozásához szükséges források előteremtésére így hitel felvételre is.” A dolog „érdekessége” az, hogy az előterjesztő nem az igazgatóság, hanem a Webterker nevű társaság volt.

A megismételt rendkívüli közgyűlést 2015.09.04.-én tartották meg, és első pont előadója Soós Csaba volt, aki elmondta, hogy Magyarországon megpróbáltak üzleteket szerezni, de a kivitelezések valamiért mindig elakadtak, ezért Ő személy szerint nem igazán lát fejlődést a Társaság számára. Ezt megerősítve a Fekete Úr is kifejtette véleményét, és valami olyasmit lehetett kivenni a szavából, ha nem tud működni a Társaság, akkor értékesítse eszközeit és azt fizesse ki tulajdonosainak.

A Komonczi Úr pedig ennek szöges ellenkezőjét mondta, van fejlődési lehetőség a magyar piacon, társaságokat kell vásárolni. Gyakorlatilag akkor még érthetetlenül állt az ember, a kijelentése előtt, hiszen miből is akarnak vásárolni, mikor a Társaság nem rendelkezik megfelelő anyagi háttérrel ill. a hitelfelvétel is eléggé kérdéses.

Gyakorlatilag a választ a 09.04. tartott közgyűlésen elhangzottakra a 2015.12. hóban bejelentett lengyel eszköz eladásának a lehetősége adta meg. A részleteket Mindenki tudja, nem akarom vele tölteni az időt gyakorlatilag az a bizonyos 4. pont és az elfogadott 8/2015 (09.04) közgyűlés határozat pontosan az apport lehetőségét hordozta. Az is be lett mutatva, hogy a Hercegprímás u. 12 sz. alatt mennyi társaság (kft) várta, a „beapportálás” lehetőségét, vagyis feltételezhetően a 3,4 Md HUF összegért cserébe az ENEFI Nyrt tulajdonosok kaptak volna egy pár hasznavehetetlen társaságot, ami természetesen nem azonnal derült volna ki.

(Említettem, már egy párszor, volt részem olyan társaság tulajdonosának lennie, amelynek a 2,3 Md HUF készpénzes tőkeemeléséből származó készpénzt sikerült, igen rövid úton „szétapportálni”.

Amikor meghirdettem a kisbefektetői kezdeményezést ezeket a dolgokat vázoltam fel, amit el kellene érni:

-a CRH Invest Kft térnyerésének megakadályozása, mert nagy valószínűséggel a beérkező készpénz
felett akar rendelkezni, a Társaságnak ezzel a tulajdonosoknak értékvesztést idézhet elő (saját részvény vásárlásának megtiltása),
-saját részvény vásárlás a egy részvényre jutó könyv szerinti érték (BVPS) alatt negyedéves átlagárral számolva,
-a kapcsolt vállalkozásoknál lévő önálló cégjegyzési jogot azonnali hatállyal megszüntetni,
-az adott év egyedi beszámolóban szereplő eredmény 80%-a osztalék formában való kifizetése.

Én egyetlen szóval sem mondtam, hogy a kapcsolt vállalkozáson keresztül történő saját részvény vásárlást nem lehetett volna jobban kivitelezni, de a nagyok döntésébe beleszólni igen lehetetlen vállalkozás. Az elég beszédes dolog, hogy pont a kisbefektetőket támogató OTP Alapkezelő az OTC piacon „szállt” ki a Társaságból, de az Allianz Alapkezelő is egyből élt a lehetőséggel.

Számoljunk azzal a lehetőséggel, hogy a CRH Invest Kft „szétapportálja” a társaság készpénzét (hitelfelvételről nem is beszélve) és megmarad 21,2 M db részvény. A lengyel és román eszközöket, ha leírjuk a saját tőkéből, kapunk cca. 8 M EUR-t. Vagyis a ezzel a lehetőséggel számolva a BVPS cca. 0,37 EUR mutatna (cca. 116 HUF).

Jelenleg a bejelentett saját részvény vásárlások mellett a szavazó részvény darab szám cca. 7,7 M db. Feltételezve a fent leírt saját tőkét használjuk a BVPS cca. 1,038 EUR (cca. 320Ft).
Feltételezünk egy 8M EUR saját tőkét, de sokaknak megkérdőjelezhető, hogy valós lehet-e ez a szám.
-Marosvásárhely: jelenleg újratárgyalás alatt van egy 124 M RON (cca. 27 M EUR) összegű kártérítés, de a valós beruházás meghaladta a 10 M EUR összeget,
-Gyergyószentmiklós: valós beruházás cca. 14 m EUR, a fűtési szezonban a Társaság a szolgáltatást nem tudta felmondani a közgyűlési felhatalmazás (7/2015 09.04) ellenére sem.
Mint láthatjuk azért valós esélye van annak, hogy Romániából jelentősebb összeget tudjon a Társaság „visszahozni” ill nem elhanyagolható a magyarországi eszközök értéke sem.

A jelenlegi árfolyammal és említett 7,7M szavazó részvénnyel számolva a Társaság kapitalizációja cca. 1,3 Md HUF van (4,1 M EUR). Ennél az összegnél azért ebben a Társaságban jóval nagyobb érték található, annak ellenére, hogy a lengyel eszköz értékesítésre került.

Én továbbra is a saját részvény vásárlást támogatom az egy részvényre jutó könyv szerinti érték (BVPS) alatt negyedéves átlagárral számolva, bármilyen eszköz értékesítés történjen, ezzel teremtve értéket a Társaságnak és tulajdonosainak.
Azt viszont nem értem, hogy mi a probléma az általam elképzelt dolgokban és fent leírtakban.......
Boole 2016. 03. 08. 18:16
Előzmény: #8869  exmnbs1
#8872
Ha én lennék a jegybank, akkor svájci mintára felfüggesztés és az összes kötést hatályon kívül helyezni, a zsetont letétbe, majd aukciót tartani. Volt már ilyen gyakorlat Svájcban. Párhuzamosan büntetőeljárás lefolytatása.
Törölt felhasználó 2016. 03. 08. 18:07
Törölt hozzászólás
#8871
exmnbs1 2016. 03. 08. 17:34
Előzmény: #8864  because
#8870
szerintem az lenne a legtisztább ha szépen leállítanák a kereskedést megint mondjuk addig még a kgy-k meglesznek, és azalatt átnéznék a kereskedést és egyebeket
exmnbs1 2016. 03. 08. 17:32
Előzmény: #8868  exmnbs1
#8869
link
172
Volume
111k Turnover
19.2m
Utolsó kötés darabszáma 50
exmnbs1 2016. 03. 08. 17:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#8868
hol van Csaba, muvezeto, Malvin, watson?
exmnbs1 2016. 03. 08. 17:19
Előzmény: #8864  because
#8867
viszont ha ez így lesz, megterítenek vele az apportokhoz esetleg?
exmnbs1 2016. 03. 08. 17:17
Előzmény: #8863  exmnbs1
#8866
de ha már így benne lesznek a vizsgálatban megnézhetnék kiktől is vettek srv-t a csőd után, ami szintén olcsón visszavahető volt

exmnbs1 2016. 03. 08. 17:15
Előzmény: #8864  because
#8865
link

megjöttek a cikkek
because 2016. 03. 08. 17:04
Előzmény: #8862  exmnbs1
#8864
ok, majd meglátjuk.
exmnbs1 2016. 03. 08. 17:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#8863
szerintem azért bátorodott fel ennyire mert máskor már bejött neki
exmnbs1 2016. 03. 08. 17:03
Előzmény: #8861  because
#8862
hát én ebben nem lennék biztos
viszont azt hiszem hogy te ki akarsz innen szállni
because 2016. 03. 08. 16:58
Előzmény: #8858  because
#8861
szerintem ezért veszik is ennyien

Topik gazda

Armyllosz
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek